Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Mislim da sad vec moraju da naprave nesto sa dct između ovoga i Afrike.

Ne, ne, poruka iz Japana je vrlo jasna: ne moraju oni ništa, osim da ubede što veći broj ljudi da kupi Afriku i svima lepo

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535
27 minutes ago, X8 Vračar said:

Ne, ne, poruka iz Japan je vrlo jasna: ne moraju oni ništa, osim da ubede što veći broj ljudi da kupi Afriku i svima lepo emoji3.png

ubjedjen sam ja i bez njih, vec novcanik negoduje opasno :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535
1 hour ago, Satelis said:

Izgled mi se svidja generalno, plastike, migavci, sediste, kofer(i) ponajvise al mi nisu jasne neke stvari....

- zasto su ostali na 1 disk napred

- zasto poklopac prostora za kacigu izgledom lici na predhodni model

- zasto zadnja viljuska ostaje i dalje kutija gvozdja najobicnija

- zasto samo 3, 4ks vise koje realno se nece ni osetiti, oni su tu samo na papiru

 

Ovo je 5 generacija NC-a sa izmenama i sad sam definitivno siguran da ce biti jos jedna ili ti 6 generacija.

19' tocak napred, 2 diska, 70-75ks, alu zadnja modernija viljuska a ovo ostalo (kozmetika) sve da ostave isto.... e tad mogu razmisliti o prodaji sadasnjeg i kupovini novog :)

Na videu kazu Updated Adventure Design, i mislim da je to to. Za adv samo su - stavili :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da bi cenovno ostao prihvatljiv, jednostavno ne može da ima...dva diska, livenu (bolje profilisanu) zadnju viljušku, ogibljenje većeg kvaliteta....a mora da ima dosta toga recikliranog.

Jeftino su prošli, jer su uspeli da "očiste" agregat za evro5 standard...a da ne povećavaju zapreminu....dodatni konjići su se otprilike slučajno pojavili :D

Naravno da nije slučajno. Režim rada motora je podignut...i maksimalna snaga i obrtni moment su sada na većem broju obrtaja.

Znači, po proverenom japanskom, ziheraško štekerskom receptu....sve je novo, ništa novo nije.

Provalili pride, da mogu da trpaju agregat svukuda...upade sekira u med. Sad će da se igraju sa savijanjem cevi i livenjem plastike....i svake godine po jedan "nov" model....sa par novih nalepnica.

Dodaš ADV, X, Y...ima d'ide ko halva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Malo digli vizir i malo spustili sediste i misle da su resili problem zastite od vetra i turbulenciju. Mozda donekle, ali to znaci da su sada kolena jos vise savijena i vise se sedi na trticnoj kosti umesto da se tezina rasporedi na gluteusu i kvadricepsu, a posto vidim da je sediste istog oblika i nagiba to znaci da je jos neudobnije. 

Prilicno je lep, prilicno upotrebljiv, ali mislim da se sa NC ide ka prilicno neudobnijem i skoz ulicnom commuter motoru. Udaljava se od X iliti adventure verzije. 

Svidja mi se, ali definitivno nikakav napredak

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

@Ferty_ ovo kao da je novi NC750S sa plastike i oklop da lici na X.

Sad su nashi na cenu :D

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Sad mi je žao što sam pazario u aprilu, što nisam sačekao 2021 za ovaj model. Možda nisu neka velika unapredjenja, ali je svakako moderniji i za nijansu lepši. Naravno, lad kupuješ model 2020, niko ti neće reći da sačekaš restajling sledeće godine :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 515 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125

NC je street - touring - comute bike od prvog dana.

Nije ni zamisljen da bude ADV.

Dobro se prodaje i  nemaju razloga da pored ostalih modela menjaju koncepciju, snagu...

CB500x su izmenili i napravili lagani Adv.

Pre toga je mnogo ljudi, po kupovini menjalo vesanje, tockove, itd. I  tako dobijala ono sto su sada fabricki odradili na CBx-u.

Ko hoce visu klasu, Adv, tu je Afrika.Tu su i Cross Runner i Turrer.

 

Yamaha nije prepravljala i unapredjivala Tracer, vec su izbacili malu Teneru za one kojima odgovara laksi i pristupacniji Adv.

(Samo je agregat isti)

Znaju obe firme sta rade.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 515 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125

Nece nikada opremu, zvucnu izolaciju, itd. iz E klase kod Mercedesa da stave u C klasu.

To htedoh reci.

A kada bi mene pustili da u nekom programu ili u fabrici sam sklapam od delova koje ja hocu, taj motor bi bio skuuuup. :)

 

Novi Tracer 700 jeste promenjen vizuelno, kao i vesanje.

Ali nije postao Tracer 900.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Imao sam i NC700X iz 2012, i sada nov NC750X, i nemam nikakve zamerke na motor, jer sa cenom od 7000e (manual transmission) pruža veoma mnogo, i kvalitet izrade je dobar. Kao što dosta njih rekoše, svako unapredjenje i košta više i povećalo bi cenu motora, jer i fabrika te dodatke mora kupiti od svojih dobavljača. U autoindustriji se naveliko ide na ukidanje svih nepotrebnih stvari u autu zarad uštede, pa je tako i u moto svetu. Samo će nama narvno ostati gorak ukus kad sledeće godine vidimo da se voze restilizovani modeli, a mi ćemo tad već imati stare modele...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma kakva unapređenja... Sve su to osnovne komponente koje se nisu menjale 30 godina. Kako fabrike terrorišu dobavljače bolje da ne znate. Koja je suštinska razlika između starog i novog NC-a, suštinski nikakva ili marginalna.  


Sada je gama namenski razbijena i ograničena. Čim si malo zahtevniji vozač odmah moraš da ideš na Crossrunner, CrossTourer i CRF1100. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kako fabrike terorišu dobavljače, vrlo dobro znam. Ali najviše zbog zamerki za proizvod, a manje zbog spuštanja cena. Ukidanje i najmanje komponente u serijskoj proizvodnji donosi velike uštede. Primera radi, ukidanje držača naočara sa sunce je na godišnjem nivou približno milion evra.

NC možda nije za zahtevne vozače, ali za vozače srednje klase pruža veoma mnogo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

NC je po mnogim karakteristikama skoro pa savrseno prevozno sredstvo. Ne pricam sad o pucanju snage iz motora jer tolika je kolika je. Meni licno na putovanjima nikad nije zafalila. Cak se teram da smirim voznju i moju i prijatelja sa kim putujem.

Pricam o upotrebljivosti, udobnosti jer po meni je to luksuz, a ne 50 konja viska koje nikad ne koristis i pre ce da te oteraju u vecna lovista nego sto realno koriste (osim da placas skuplje gorivo i kidas sve komponente :p )

Ako ce malo visi vizir, samo drugacije oblikovano sediste bez onih ruznih ivica i drugi ugao tj da vise ogule od polovine ka nazad da poveca troskove onda sam ja Paja Patak :lol:

Tacno je sto kolege kazu da je commuter, ali i X je, a to X sluzi za promociju ADV sektora. Znaci da smo prevareni za ADV, a prodali nam S verziju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Nego hajde da jos malo poguramo pozitivu. Ja se ne stresiram oko NC-a vec me ovo bas raduje. Ovaj potez sigurno nagovestava popunjavanje rupe do Afrike nekom malom Afrikom ili Trandzom. 

Sta god od ta dva da izbace, da li legendarnim Trandzom da ozive emocije mnogih ili isto legedarnu trenutno aktuelnu Afriku da naprave pristupacnijom i nama prosecnim..bice pravi potez kako god okrenes :takoje:

Cekam njihov potez i samo se smeskam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Imao sam i NC700X iz 2012, i sada nov NC750X, i nemam nikakve zamerke na motor, jer sa cenom od 7000e (manual transmission) pruža veoma mnogo, i kvalitet izrade je dobar.


Ne smeta to što nisu mogli da stave hidraulično kvačilo nego mora na sajlu? Po meni to je mnogo potrebnije nego novi display sa modovima vožnje i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Tacno za displej.

E sad da ne odemo predaleko. Zavisi od mesta upotrebe motora. Hidro je skroz dobra opcija, direktna i meksa primena sile. Manje boli ruka.

Ako se nadjes na dalekom putu i propiski ti hidro sistem, plakao bi za obicnom sajlom. 

Sajla je mnogo pouzdanija u tom smislu i lakse je servisirati. Provuces rezervnu od gornje do donje tacke i zaboravis na nju. O ceni iste da ne govorimo. Kada pukne, klik gore klik dole, 3min posla. 

Licno vise cenim to robusnije resenje nego nasminkanije cisto iz prakticnih razloga. 

Pogledas sisteme koji se koriste na krosericama i to ti je ono sto treba da radi posao u najtezim uslovima.

Pogledas sisteme na drumskim masinama i to ti je ono sto radi posao dok si u civilizaciji. Pruza luksuz i udobnost, ali i to ima svoju cenu...kada trebas da zoves vojsku da te cupaju iz sume :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Samo za kratko...dovoljno sam ozračio ovde.

Ozbiljno se govorka po italijanskim magazinima...da će Honda da ubaci "nešto" između NC i Afrike.

To bi naravno mogao da bude model sa popularnim imenom Transalp (kako rekoh NC agregat i druga postavka ostalog)....ili manja Afrika, pominje se 850.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Da se pohvalim da su mi u Delti zamenili onu vodenu pimpu što je vlažila ulje. Malo se čekalo da stigne, ali je nisu servisirali nego zamenili kompletnu i sad je OK.

Čitam pažljivo šta pišete o novom NCu ua 2021. Meni, srednje zahtevnom korisniku je to sve super i jako mi se sviđa. Sad, toliko sam potrošio na ovaj nov motor od juna kad sam ga kupio da bi sad bilo stvarno nerezonski razmišljati u pravcu promene.

Mada, kad se pojavi ovaj novi i ako mi se svidi, možda će biti na prodaju kao nov NC sa brdom opreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja