Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Juče ostavio motor da ga konačno srede u Delti iako još nije stigao jedan migavac. Ajde što sam šokiran što nemaju na stanju migavac modela kojeg najviše prodaju, nego me zove momak sa šteta da donesem polomljeni fuzaster. Kaže, rekao mu kolega koji je pregledavao motor kad sam došao prvi put posle nezgode, a to je bio Nace, da sam imao taj polomljeni kod sebe. Kažem OK, imam, doneću ga kad dođem po motor, računajući da traže zbog onog vračanja osiguranju o kome smo i ovde diskutovali. Ćorak, objasni mi da to njima treba da skinu neki deo sa starog. Kaže, to stiže u delovima pa skidaju nešto sa starog. Zaprepastio sam se, ali istinski. Jbt, cene ga 10.000 din i ne dolazi u kompletu. Ajde da ti treba onaj klin koji ga drži ili opruga koje mogu smatrati posebnim delom, a što je svakako ostalo na motoru posle havarije, ali šta skidaš sa tela fuzastera. Kaže neki limić, šta li. Jedino što vidim nešto takvo je ovaj deo koji drži gumu. Ali to je neverovatno da serviser slaže takve deliće rezervnog dela kakav je fuzaster. Dalje, kako je naručen taj fuzaster računajući da ja imam polomljeni? Mogao sam da ga ne pokupim, da odleti dalje od motora u neku travu i ne pronađem ga. Dalje, polomljeni je video Nace kad mi je diktirao štetu pre odlaska u osiguranje da bi ja znao na šta da obratim pažnju tamo. Momak koji je po zapisniku osiguranja naručivao delove ni jednog trenutka nije pitao imam li ja polomljeni deo i kako izgleda i šta se može od njega iskoristiti. Kako je onda znao koje delove fuzastera da naruči, a koje ne. Takođe, može se ispostaviti da je taj delić na koji računaju oštećen i šta bi onda radili.
Iskreno, ništa mi nije jasno. Nosim sad taj fuzaster da završe motor, ali me tako čačka da uđem u diskusiju. Da plaćam ja, a ne osiguranje, svakako bi se objasnili.
20200923_090136.thumb.jpg.1b487cc9f24da730fde8a3f845637323.jpg
Ovo je lepo da čovek popizdi, ja bih im poslao advokata pa nek se lepo stručno sa njim objansjavaju, zašto od maltene novog motora sklapaju Frankenštajna, neko treba da odgovara za to, a tebi da obezbede glanc nove stvari, a ne da improvizuju i sklapaju ga kao Lego kockice
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre sat vremena, saxi je napisao:

Ovo je lepo da čovek popizdi, ja bih im poslao advokata pa nek se lepo stručno sa njim objansjavaju, zašto od maltene novog motora sklapaju Frankenštajna, neko treba da odgovara za to, a tebi da obezbede glanc nove stvari, a ne da improvizuju i sklapaju ga kao Lego kockice emoji35.png

Nije "malte ne nov" nego nov. Imao je manje od mesec dana u trenutku nezgode. Ma baš me briga za neku limicu ili gumu u fuzasteru, sve ovo iznosim kao stvari za ne poverovati. I ne verujem, mislim da su nešto zajebali pa se vade.

 

Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Fuzaster se satoji od:

- osovine

- podloske

- zice koja sluzi kao osigurac

- opruga

- fuzaster aluminijumski deo

- guma fuzastera koja je na metalu

- granicnik obaranja (matica M6)

- imbus sraf

 

Eto to ti je ceo redosled i bice muke da ti namesti gumeni deo jer pri padu, fuzaster se uvije (alu deo) pa samim tim iskrivi i lim na kojoj je guma a to ces najbolje videti kako je sve uklopljeno kad se sklopi.

Dare, ajmo redom.

Osovinu, podlošku, osigurač i oprugu mogu još i da smatram više delom motora, rama nego fuzastera i to je OK.

takođe sam svestan da se mogu poručiti dalji delovi odvojeno. Recimo, otišla ti guma od upotrebe kao npr gume na papučici komandi kod auta koje gledamo da kao vidimo koliko je auto vožen, pa nemaš potrebu menjati kompletan fuzaster. Šrafove naravno možeš naći u svakoj radnji sa šrafovskom robom. 

Dakle, moja poenta nije bila na tome da li možeš kupiti posebno, nego ZAŠTO JE DELTA TO NARUČIVALA POSEBNO. I kako je tamo neko znao šta treba, a šta ne naručiti kad je fuzaster bio kod mene. Već sam pisao da čovek koji mi je ukazao na svu štetu, Nace, i čovek koji je ispred sebe imao samo zapisnik od osiguranja, nisu isti ljudi. Ovaj na štetama nije ni video polomljeni fuzaster, a nije ni pitao za njega. U zapisniku je pisalo čini mi se "levi oslonac za nogu vozača". Naravno, ni u osiguranju niko nije pitao gde ti je polomljeni deo i jesi li ga pokupio. Jbt, mogao se raspasti u pet komada, šta ih briga. Ljudi su slikali i napisali da se menja. Zar misliš da bi neko iz osiguranja pozvao Deltu da objasni zašto je zamenila čitav fuzaster, a nije iskoristila limicu ili slepu maticu M6 sa staroga. Uostalom, matica je i ožuljana jer prva prima udarac o asfalt. Eto, neka ni ne menjaju maticu, ja ću sam. 

Na kraju ipak nisam izdražao i ušao sam u raspravu sa ovim momkom. Nevešto mi je rekao da je kolega video da imam fuzaster, ali nije objasnio kako je to on znao kad je pravio predračun, a nije pitao. I eto, ta limica košta 3.000 din. Dalje, na moju konstataciju da me on nije pitao da pogleda, a i da Nace nije zagledao fuzaster, pa kako su onda znali da limica nije oštećena, rekao je da će, ako se ispostavi da je oštećena onda, citiram "premestiti sa nekog drugoga". Sa kojega drugoga, nije mi jasno, a nije mi ni objašnjavao. Jasno mi je samo da su nešto zajebali pa se vade. I zamisli samo gluposti, limica košta 3.000 din. Pa je li tebi u interesu veća ili manja zarada, da zameniš više ili manje delova. Baš ta cena je argument koji mi ne dozvoljava da im verujem. A ponavljam ti, osiguranje nije postavilo pitanje niti ih interesuje od kojih se delova sastoji fuzaster.

Što se tiče uvijanja aluminijuma, to ovde mislim da nije moguće. Ovo nije čist aluminijum već legura, aluminijum ojačan procentom nekog drugog metala da bi dobio na čvrstoći. Aluminijum mu daje na lakoći, a metal na čvrstini. Da nije tako, sigurno se niko ne bi svom težinom mogao osloniti na fuzaster. Dakle, on ili puca ili ostaje čitav, previše je to kratak deo i premala poluga da bi se uvio bez zagrevanja.

Tako, ne brinem ja o limici, da li je pokrivljena i da li će oni to složiti, nervira me odnos prema meni kao kupcu i to muljanje. Zamisli, dobra Delta štedi osiguranju 3.000 din na štetu od 300 hilj. Ajde, molim te.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Justicije je napisao:

Što se tiče uvijanja aluminijuma, to ovde mislim da nije moguće. Ovo nije čist aluminijum već legura, aluminijum ojačan procentom nekog drugog metala da bi dobio na čvrstoći. Aluminijum mu daje na lakoći, a metal na čvrstini. Da nije tako, sigurno se niko ne bi svom težinom mogao osloniti na fuzaster. Dakle, on ili puca ili ostaje čitav, previše je to kratak deo i premala poluga da bi se uvio bez zagrevanja.

Nemoj bit toliko siguran, ne pricam napamet vec sam se licno uverio bas na NC-u da se moze uviti/iskriviti prilikom pada a to uvijanje iskrivi i limcic na kom je guma.

Slicno kao sto se poluga kvacila il kocnice iskrivi ko gudalo bez problema prilikom pada a ne pukne.

 

Pre 1 sat, Justicije je napisao:

Dare, ajmo redom.

Osovinu, podlošku, osigurač i oprugu mogu još i da smatram više delom motora, rama nego fuzastera i to je OK

Sve zavisi kako ko gleda na nesto, tako i ja ne mogu ovo navedeno svrstati pod delom motora, rama vec iskljucivo kao deo fuzastera.

Jedino sta mogu videti kao deo motora ili rama je sam nosac gde se montira fuzaster.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 50 minuta, Satelis je napisao:

Nemoj bit toliko siguran, ne pricam napamet vec sam se licno uverio bas na NC-u da se moze uviti/iskriviti prilikom pada a to uvijanje iskrivi i limcic na kom je guma.

Slicno kao sto se poluga kvacila il kocnice iskrivi ko gudalo bez problema prilikom pada a ne pukne.

 

Sve zavisi kako ko gleda na nesto, tako i ja ne mogu ovo navedeno svrstati pod delom motora, rama vec iskljucivo kao deo fuzastera.

Jedino sta mogu videti kao deo motora ili rama je sam nosac gde se montira fuzaster.

Dare, sve se slažem sa tobom. Kažem, nisam tehničko lice pa neću da tvrdim da se ne može uviti, samo tako mislim. Dali je ovde to ili nije slučaj je potpuno nebitno sad. Mene vređa odnos, a ne da li će lim biti stari ili novi. Ako se i uvio, izravnaće ga. Ali, ako sam ja bio korektan, ne zakeram, onda me nemoj farbati. Kaži brate, nemamo deo, nismo naručili, nije bitan i pristaješ li da stavimo staru gumu. Ja bi pristao, pa ionako je nova i samo sam je mesec dana koristio. A ne ovako, stedimo osiguranju 3000 din.

Takođe je potpuno svejedno kojem delu motora koji deo fuzastera pripada i da li dolazi u kompletu ili pojedinačno. Jbt, trebao si naručiti novi fuzaster jer tako piše u zapisniku, a i naplaćuješ ga 10.000. Jbt, ako je samo alu kučište 10, lim 3, onda je guma gore bar 5.000. Po meni vredi više od jednog limčića. Em je vidljiva i mora imati obradu, em ju je teže i sporije proizvesti nego lim jednim udarcem prese i izađe ti iz table stotinu komada. Ispade da je u Delti jedan kompletsn fuzaster 200 eur, a par Mo techovih je 120 čini mi se. Moraš priznati da su oni ipak malo bolji, a duplo jeftiniji. Jeste u Delti sve skuplje, ali nije toliko. Pa Mo techov štender i Deltin su otprilike ista cena, a fuzaster i to običan koji svi hoćemo menjati je duplo skuplji. 

Ne biva to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ja, sve si u pravu i imaš prava na ljutnju.

Problem je što sve rade površno, na brzinu, da se skine sa dnevnog reda a upravo kod havarija ima 300 sitnih delića koji fale da se sklopi valjano cela priča.... Deltin propust svakako.

 

Imam migavac ako ti znači, instalaciju sam isekao jedino kad sam promenio na Led, trebali mi konektori.....al to se lako reši lemljenjem žica.

Šta je sa tvojim migavcem, skroz slomljen ili ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Imam migavac ako ti znači, instalaciju sam isekao jedino kad sam promenio na Led, trebali mi konektori.....al to se lako reši lemljenjem žica.

Šta je sa tvojim migavcem, skroz slomljen ili ?

Ma ne, ni jedan mi migavac nije slomlnen. Jedan je ožuljan, a drugi se razlabavio na gumenom nosaču. U pitanju su prednji migavci. Ali, ja nemam pojma koji nedostaje, levi ili desni. To je dogovor da ostane da se ugradi kad stigne. U sistemu stoji da prekosutra kreće prema Srbiji. Ne znam ni odakle ni koliko mu treba da stigne. To je odlazak od pola sata kod njih kad stigne.

Generalno, ja samimao sreću da motor nije havarisan, samo ogrebotine po plastikama i taj polomljen fuzaster i opet se nerviram. Šta misliš da je stvarno pretrpio havariju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bilo je havarija gde se menjao ceo ram i desna strana agregata jer je puko blok

 

DSC-0448.jpg

 

DSC-0451.jpg

 

DSC-0455.jpg

 

DSC-0449.jpg

 

DSC-0450.jpg

 

Kreces od 0, brdo delova koje treba sklopiti da bude sve fabrika :)

Moze, al je najbitnije napraviti valjan popis ostecenja i sta je za zamenu.

 

nemo'z da omane kad sklopis

DSC-0485.jpg

 

ki puce

DSC-0486.jpg

 

Samo bez nervoze i pritiskaj koliko je u tvojoj moci, nema druge.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

ja još nisam preuzeo motor iz Delte, evo već deseti dan. Motor je gotov, ali postoji diskomunikacija između Delte i osiguranja. I nije problem neka greška, već jednostavno nikoga nije briga.

Prvo ne znam kad je tačno Delta uputila dopunu zapisnika, ali je poslata na mail momka iz osiguranja koji je radio osnovni zapisnik. Ispostavi se da je u ovih dva meseca koliko se čekaju delovi momak prestao raditi u osiguranju. Ubeđen sam da su tamo odmah ukinuli njegovu mail adresu. I niko u Delti ne primećuje da se vraća mail, da nije uručen. Nemam pojma da li bi reagovali ili bi čekali do besvesti da ja ne odlazim tamo svaka dva dana i insistiram da preduzmu nešto.

Onda šalju na neki drugi mail i dalje čekaju. Juče sam molio mog agenta osiguranja da pomogne, svi se oni poznaju međusobno, i dobijem mail nekog direktora tamo da se pošalje i direktno njemu da čovek reaguje. Vratim se u Deltu, zamolim da pošalju još jednom i gle čuda, čovek me pozove i kaže da je dobio i da će reagovati.

I evo, opet čekam. Jbt, ne znam šta više da učinim. Toj Delti kao da nije u interesu da se sve što pre završava, da naplate svoju uslugu.

Ne znam šta da mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 8 sati, saxi je napisao:

Srpska kurcobolja, samo jaši i skači po glavi u Delti, piši Hondi da im je zastupnik truba i da je neozbiljan.

 

Ma baš me briga, iskreno. Pitao sam opet ove iz osiguranja, potvrdili su mi da su poslali garantno pismo i da idem slobodno u Deltu. Samo da nahvatam suprugu da me odveze i idem tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za tolike dane.... pecenje da te ceka i kilo sifon :)

Obrati paznju na svaki detalj sto je radjen dal je sve kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 17 minuta, Satelis je napisao:

Za tolike dane.... pecenje da te ceka i kilo sifon :)

Obrati paznju na svaki detalj sto je radjen dal je sve kako treba.

Hoću.

Sad zvali iz Delte, kažu stigao mail pre desetak min.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

jedan off topic na tok kumunikacije, kada bi mijenjali nc za sta bi zamijenili?

evo ovaj moj nc700x ce mozda da pronadje novog vlasnika, a ovaj vlasnik razmislja o 750 ili stromu ... :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535
1 hour ago, dragan_alumiroi said:

Afrika, dct, 2018+, bela emoji41.png




Mada, stavio sam sw motec jastuk i sada je nc definitivno najbolji motor. emoji16.png

Da da, Afrika je nesto eh <3. Novac ogranicavajuci faktor, tako da ta kategorija out-of-my-leage. A nema polovnih afrika u bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 2 sati, msoky je napisao:

jedan off topic na tok kumunikacije, kada bi mijenjali nc za sta bi zamijenili?

evo ovaj moj nc700x ce mozda da pronadje novog vlasnika, a ovaj vlasnik razmislja o 750 ili stromu ... :-D

Africa 2020. crna

 

Preuzeo sam motor, kad budem imao vremena daću vam detalje. Neverovatni su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Evo kratki update u vezi sa popravkom motora. Sve je urađeno OK što je u fakturi. Čeka se prednji desni migavac da stigne pa će to zameniti kasnije. Ovaj nije oštećen, raskliman je malo na gumi pa sve funkcioniše i to sad nije gorući problem. 

matica.jpg

Naravno, korišćeni su delovi sa polomljenog fuzastera, čak i ona stara ožuljana slepa matica. Moram da kupim drugu i promenim.

poklopac tanka.jpg

Dođem po motor i vidim nema mi nalepnice na poklopcu tanka. Pitam, ljudi što ste skidali nalepnicu, kažu mi smo menjali poklopac. Zašto jbt kad nije bio oštećen, kaže pisalo je u zapisniku. Nisam mogao verovati. U zapisniku je pisao da li centralni kofer ili samo kofer, ali sam im rekao da ga neću menjati jer je to moj stari kofer iz 2014te koji je bio na suzukiju i sav je već bio ožuljan od upotrebe i nisam imao ni jedan dokaz da je bilo koja ogrebotina nastala tada pri udesu. I to sam rekao u Delti, čak kofer nisam ni ostavio na motoru kad sam im ga predao. I majstori zamene poklopac. Da li je moguće. Sad moram opet naručivati nalepnicu sa alia. Ali ovaj put ću uzeti komplet u koji idu i bočne.

 

nastavak blatobrana.jpgD

Da ne bude da samo kritikujem, jedna pohvala za momke tamo. Odneo sam im nastavak blatobrana da ga montiraju pre ugradnje novog da se Dare ne bi zezao i skidao blatobran i uradili su to.

 

Do dolaska tog migavca. to bi bilo to. Ostalo je sve kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
23 hours ago, msoky said:

jedan off topic na tok kumunikacije, kada bi mijenjali nc za sta bi zamijenili?

evo ovaj moj nc700x ce mozda da pronadje novog vlasnika, a ovaj vlasnik razmislja o 750 ili stromu ... :-D

Nc750x, mali strom, tenera 700. Nista drugo mi ni blizu nije ulozenog-dobijenog

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

I to sam gledao. 

Alu zastita vodene pumpe, crash bar, nosaci kofera, veci vizir, podmazivac lanca, alarm, maglenke. Max 500e.

Cak za crash bar testovi pokazuju da nema potrebe jer ima izuzetno sirok korman pa on preuzima silu udara, a motor je uzan i pri padu nikad plastika ne dodirne tlo. Osim na teskom kamenjaru, a tu nikakva zastita ne pomaze kad ti utrci poveliki kamen.

Nista drugo ne bih dodao jer vec ima. 

Jako prost i kompletan motor.

 

Al' sto jes' jes'...u grubo 3000e razlike u odnosu na stroma i 2000 NC-a dct.

 

Svakako za cist motor bez ikakvih "savremenih" dodataka prilicno je skupa. Realno po tehnici ne bih dao vise od 8000, ali verovatno idu na staru slavu, ime i stvarno legendarnu pouzdanost pa i emocije vise off i dakar orjentisanih :ljubav: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Aki mi se cini kao da je vise 70% off i 30% ceste, plus saputnica mislim da tenera ma koliko mi bila privlacna na oko ne ispunjava meni par vaznih kriterija pa tim i otpada. 

 

Uglavnom mozdane vijuge bitku biju između malog stroma, zicane felge i nc750x.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ovako izgleda oveća rupa na NC kada se skinu plastike sa leve strane ;)

 

DSC_0040.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja