Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 42 minuta, tanex je napisao:


Ma trazio sam vise delova pa je tu izmedju ostalog i taj ali kad ukucam na net ime dela izlazi mi ona plastika sto ide ispod vizira a ne ova ispod fara a njima sam takodje poslao ove slike i objasnio o kojoj se plastici radi.Takodje specifikacije su na engleskom a ja bas ove delove ne znam da prevedem jer nisu cesti.Po njima je to ova stavka “garnish comp od 11423din” ali na netu mi izlazi da je to plastika ispod vizira a ne ova koja meni treba..I ovo sam jedva dobio,a prosle nedelje kad sam isao za Bg svratim u Hondu i trazio ih licno ali nije im bio tu decko koji se time bavi i receno je da ce me zvati sutradan a ja da ostavim broj i naravno nije me niko zvao.Da ne pricam kako su bili neljubazni u salonu kad sam usao..A treba da im ostavim ovoliki novac i oni tako..

Iz mog iskustva, samo u Deltu, sesti sa onim momkom koji sedi levo kad uđeš, on je za to zadužen.

Ja u ponedeljak ujutro vozim motor konačno da se radi iako još nemaju jedan migavac, ali sam nekako namolio da urade ovo što imaju iako su hteli čekati, a migavac tek kreće ne znam odakle 25og. Dakle, moraš im sedeti na glavi.

Ja mogu da podsetim momka u ponedeljak da te zove, da ga zamolim, postali smo prilično dobri zbog mpjih čestih dolazaka. Ako hoćeš, daj mi detalje pa ću mu reći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Danas sam se konačno sa nekim društvom provozao do manastira Tumane. Sve skupa nešto više od 300 km i sedište koje je Srđan sredio je položilo test. Dupe mi je srećno, nisam ni osetio vožnju.

Dakle, za NC svaka preporuka je da se ide kod Srđana u Surčin.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

Koliki novac (?) ..... to je za njih sica tako da ne se zanosi se previse da si im bitan, nema kod njih toga.

Ne znam zasto bi radio njihov posao, jurio delove?

Tvoje je da kazes dobar dan, treba mi sledece, izvolte br sasije.... al to ne moze preko telefona, mislim moze ali sam 100% siguran da porudzbina nece biti dobra.

Kad si isao za Bg, jel si im se najavio pre toga da ces doc ili si samo svratio? Cuprija nije bas blizu da se svrne do Delte. 

Pa racunam da 2,5 soma evra nije mali novac (bar za mene nije),a racunam da im je u interesu i da je mnogo manja suma u pitanju,a sve i da nije trebalo bi da budu azurni i usluzni jer im je to u opisu posla nego kod nas je to tako..Ja sam isao drugim poslom i svratio kod njih i bukvalno nisu imali nikog u salonu ali eto,taj neki decko nije bio tu a toliko su profesionalni da sam ostavio broj na njihov zzahtev i nije me niko pozvao..Onda sam opet pisao mejl pa se cuo sa nekim deckom i objasnio da mi sve to treba da bih dostavio Mts da ljudi znaju sta placaju i da onda dodjem da odradim kod njih,i da mi stavi na papir i cenu usluge njihovih majstora da imam i to na papiru jer mi je samo u mejlu rekao oko 10000 din ce otrpilike biti a on mi na kraju ni to nije stavio (npr satnica je toliko i toliko,pretpostavljamo da ce trebati toliko i toliko onako okvirno pa ja izadjem sa cifrom na papiru).Ma mene zanima taj deo (ostali su ok) da mi ne bi kad porucujem porucili pogresan deo ali izgleda cu morati da te poslusam i da odem do njih najavljen i da sednem sa nekim to da vidim.

 

Pre sat vremena, Justicije je napisao:

Iz mog iskustva, samo u Deltu, sesti sa onim momkom koji sedi levo kad uđeš, on je za to zadužen.

Ja u ponedeljak ujutro vozim motor konačno da se radi iako još nemaju jedan migavac, ali sam nekako namolio da urade ovo što imaju iako su hteli čekati, a migavac tek kreće ne znam odakle 25og. Dakle, moraš im sedeti na glavi.

Ja mogu da podsetim momka u ponedeljak da te zove, da ga zamolim, postali smo prilično dobri zbog mpjih čestih dolazaka. Ako hoćeš, daj mi detalje pa ću mu reći.

Sacekacu da vidim sta ce da mi odgovore iz mts na ovo sto sam poslao ovako pa ako pristanu onda cu da vidim preciznije za te delove a svakako mozes broj da mi pustis u pp jer ce mozda u ponedeljak da mi odgovore pa mogu odmah da ti javim pa da vidimo sa tim deckom.Hvala ti u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, tanex je napisao:

Pozdrav ljudi, konacno sam dobio odgovor od Mts da hoce da me isplate za stetu na motoru.

.............

Dobio si zeleno svetlo od mts-a vezano za popravku, sve su preuzeli na sebe tj oni ce platiti sta treba.

Zasto jednostavno nisi pozvao Deltu, kazes im da si imao nezgodu i da ti treba predracun kako bi se popravio bajk.

Zakazu ti termin, odvezes, popis ostecenja, predracun u ruke i pravac mts.

Izvolte gospodo, ovoliko ce kostati poravka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Zato sto su mi iz Mts odgovorili tek u petak nakon dva meseca (a rok je bio 7 dana) da hoce da isplate i to je odgovor na opomenu u kojoj nije bilo precizirana cifra isplate vec samo da kazu da li prihvataju krivicu a tek juce sam im poslao ovaj papir sa cenom i procenom jer im je bitna procena ovoascenog procenitelja.A ja sam Delti slao slike odmah sa ostecenjim delovima da vidim koliko sta kosta i da mi izdaju ovaj papir (specifikaciju) koji sam postavio ovde sa ovih 280000 din a posle toga sam odradio procenu stete u svom osiguranju jer je moralo da se ceka.I sad kad sam trazio predracun i da obracunaju i rad majstora da i to prilozim dokumentovano a ne “napisali su mi u mejlu da je oko 10000din rad majstora” oni mi to nisu stavili a rekli su mi da se predracun placa 5% od ukupne sume pa nisam odradio to jer otkud znam sta ovima moze da padne na pamet pa se predomisle a treba da dam 14000 din za predracun obican i za put 4,5000 i da mi onda kazu “e mi ne prihvatamo ipak itd”..Videcu sad u ponedeljak ili utorak sta ce da odgovore na ovo sto sam poslao pa cu na osnovu toga da vidim sa Deltom da to odradim sve..A jeste najbolji nacin ovo kako si ti rekao da se odradi,tako sam i ja hteo u pocetku ali koliko sam se cimao sa njima i ja i advokat jednostavno nisam imao poverenja da odradim to i da bilo sta dajem unapred..Da nismo slali dve opomene i pripretili da ce da tuzimo sve redom za sve i svasta vrv mi ne bi ni odgovorili.Da ti ne pricam da sam isao i u osiguranje kamiona koji je otkacio kabli pa sam i tu skupljao raznorazne papire i cimao se da vidim da li oni hoce da isplate pa sam isao u UOS u Bg da mi izdaju zapisnik a sve to kod nas sporo mnogo ide..Nego daj da isplate ovo i da sredim to konacno da uhvatim neki dan da se provozam malo..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Prosle nedelje kad sam bio u Bg video par Nc.Jedan se vozio blizu Kalemegdana bele boie sa nekim kracim auspuhom i bas se lepo cuje..Ne znam koliko ste ispratili izasao je video najave Honde Forze 750 koja ce biti predstavljena 14.10.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jbg napravio si sam zajeb, bezveze si zamrsio prostu stvar.

 

Trebao si kako sam napisao, Delta - predracun pa mts a tebe niko ne bije po usima da moras poceti popravljati motor u Delti. Oni svakako nista ne smeju raditi bez odobrenja.

Rasturen ostaje kod njih, izbace ga vani ako smeta, pokrijes ciradom i cekas odgovor od mts-a.

 

Ovako sad imas dva razlicita predracuna. Jedan od tog osiguranja gde si bio, jedan koji nije kompletan iz Delte (nemas sve delove i majstorske ruke).

Do pravog predracuna tek trebas doci i dati mts-u.... pomislice da ih zafrkavas tj namestas cifru.

 

Mene je 2010, Septembar mesec sjebao jedan mamlaz na B. Potoku, polukruzno okretanje je radio bez da je pogledao dal neko ide iza njega, puna linija, pokusao da pobegne.....

Sjebao mi moped u iznosu od skoro 3.000eur.

Ovlascena kuca - rasturanje - popis ostecenja - predracun - osiguranje - kes je legao par dana pred NG iste godine - moped full spreman za pocetak nove sezone.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Jbg napravio si sam zajeb, bezveze si zamrsio prostu stvar.
 
Trebao si kako sam napisao, Delta - predracun pa mts a tebe niko ne bije po usima da moras poceti popravljati motor u Delti. Oni svakako nista ne smeju raditi bez odobrenja.
Rasturen ostaje kod njih, izbace ga vani ako smeta, pokrijes ciradom i cekas odgovor od mts-a.
 
Ovako sad imas dva razlicita predracuna. Jedan od tog osiguranja gde si bio, jedan koji nije kompletan iz Delte (nemas sve delove i majstorske ruke).
Do pravog predracuna tek trebas doci i dati mts-u.... pomislice da ih zafrkavas tj namestas cifru.
 
Mene je 2010, Septembar mesec sjebao jedan mamlaz na B. Potoku, polukruzno okretanje je radio bez da je pogledao dal neko ide iza njega, puna linija, pokusao da pobegne.....
Sjebao mi moped u iznosu od skoro 3.000eur.
Ovlascena kuca - rasturanje - popis ostecenja - predracun - osiguranje - kes je legao par dana pred NG iste godine - moped full spreman za pocetak nove sezone.

Pa iskreno nije mi se davalo 14 soma za predracun a da ne znam da li ce oni sigurno prihvatiti da isplate kad vide cifru.Najjaca stvar sto ovi iz osiguranja ne znaju lepo ni da opisu delove a pisu ih na srpskom dok je u Delti sve na engleskom.Tebi je vrv lakse bilo jer si imao direktan udes gde te odmah njegovo osiguranje isplacuje a ovde je zamrseno jer je kamion zakacio kabli mts a onda ja naleteo na kabli i onda ko je kriv itd a nije me niko direktno udario..U krajnjem slucaju ako mi nesto zanovetaju zovem Deltu i idem motorom tamo i radim sve tako kako si rekao..Nisam znao da mora tih 5% da se plati od ukupne cifre za predracun..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 18.9.2020. at 15:54, X8 Vračar je napisao:


Tebe baš hoće ti kerovi...

 

...lepo mi reče jedan moj prijatelj "Prestani da podmazuješ lanac slaninicom, koristi ulje kao i svi normalni ljudi " :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Meni ovo deluje OK. U utra nema ni opiljaka. Sve cisto. Jaaaako malo zagreban vrh gumenog mostica koji spaja trouglove. Sami trouglovi savrseni. 25.000km

 

Sta mi onda lupa preko neravnina :zbunjen:

Lanac je u vinklu. Lancanik takodje, vidi se na fotkama.

 

IMG_20200922_111759.jpg

IMG_20200922_111815.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Ferty_ je napisao:

Aaa nista. Sve je ok. Nesto sam prevideo. Poz :)

Nisi predvideo vec nisi znao da to i treba tako da bude dok se ne povuce lancanik na gore sa sve nosacem :)

Tako kako ti stoji felna, lancanik na naosacu, sve u felni..... ne sme imati luft levo-desno a sta ti tacno lupka preko neravnina to ti ne bi znao reci jer ima x mogucnosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
15 minutes ago, Satelis said:

Nisi predvideo vec nisi znao da to i treba tako da bude dok se ne povuce lancanik na gore sa sve nosacem :)

Tako kako ti stoji felna, lancanik na naosacu, sve u felni..... ne sme imati luft levo-desno a sta ti tacno lupka preko neravnina to ti ne bi znao reci jer ima x mogucnosti.

Ja tipujem da lupka kvadrat...O=X↑2 π :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da ocekivao sam srafovi da drze, ali opet nisam znao da toliko mrda. Sad sa novom gumom ni mrvicu. Ranije sam uvek zagledao taj gap jer nisam video nikakav dihtung i pitao se koja li je stroka unutra, pa evo prve prilike da otkrijem. Hmmm osetno je cvrsce sa novim damperima. Napred nazad kad se cima lanac nisam imao lufta ni sa originalnim ni sa novim. Bukvalno milimetar sto pridajem luftu u lancu i lancanicima tj. malo su labaviji bili. Razlika je samo prilikom ubacivanja i vadjenja, da izvine zenski svet ako ga ima :jee:sad je bas tesno pa povuce svu gumu vani. 

Ok to je to, a pravu sliku videcemo na nekom laganom off-u. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

E da.. ako nekome trebaju damperi nudim za crvenu. Samo 1000din, pozuri narode dok ima :)

Greota da se baci, a valja.

 

Citavi su, sto se i vidi, nisu bili za zamenu, nego meni kad nesto kucne 3x ja to odmah menjam. Ko me zna zna da volim da mi je utegnuto sve. A kucnulo je samo na planinskom putu ili offroad. Ko vozi samo asfalt trajace mu fino i bez kuckanja. 

Originalno pakovanje Honda :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zbog stanja dampera sa slike da ti toliko lupka... tesko.

Imas ti tu neki drugi problem.... vidi plocice dal dobro stoje, koc. klesta, stanje amortizera, mrdni viljusku zadnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Juče ostavio motor da ga konačno srede u Delti iako još nije stigao jedan migavac. Ajde što sam šokiran što nemaju na stanju migavac modela kojeg najviše prodaju, nego me zove momak sa šteta da donesem polomljeni fuzaster. Kaže, rekao mu kolega koji je pregledavao motor kad sam došao prvi put posle nezgode, a to je bio Nace, da sam imao taj polomljeni kod sebe. Kažem OK, imam, doneću ga kad dođem po motor, računajući da traže zbog onog vračanja osiguranju o kome smo i ovde diskutovali. Ćorak, objasni mi da to njima treba da skinu neki deo sa starog. Kaže, to stiže u delovima pa skidaju nešto sa starog. Zaprepastio sam se, ali istinski. Jbt, cene ga 10.000 din i ne dolazi u kompletu. Ajde da ti treba onaj klin koji ga drži ili opruga koje mogu smatrati posebnim delom, a što je svakako ostalo na motoru posle havarije, ali šta skidaš sa tela fuzastera. Kaže neki limić, šta li. Jedino što vidim nešto takvo je ovaj deo koji drži gumu. Ali to je neverovatno da serviser slaže takve deliće rezervnog dela kakav je fuzaster. Dalje, kako je naručen taj fuzaster računajući da ja imam polomljeni? Mogao sam da ga ne pokupim, da odleti dalje od motora u neku travu i ne pronađem ga. Dalje, polomljeni je video Nace kad mi je diktirao štetu pre odlaska u osiguranje da bi ja znao na šta da obratim pažnju tamo. Momak koji je po zapisniku osiguranja naručivao delove ni jednog trenutka nije pitao imam li ja polomljeni deo i kako izgleda i šta se može od njega iskoristiti. Kako je onda znao koje delove fuzastera da naruči, a koje ne. Takođe, može se ispostaviti da je taj delić na koji računaju oštećen i šta bi onda radili.

Iskreno, ništa mi nije jasno. Nosim sad taj fuzaster da završe motor, ali me tako čačka da uđem u diskusiju. Da plaćam ja, a ne osiguranje, svakako bi se objasnili.

20200923_090136.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fuzaster se sastoji od:

- osovine

- podloske

- zice koja sluzi kao osigurac

- opruga

- fuzaster aluminijumski deo

- guma fuzastera koja je na metalu

- granicnik obaranja (matica M6)

- imbus sraf

 

Eto to ti je ceo redosled i bice muke da ti namesti gumeni deo jer pri padu, fuzaster se uvije (alu deo) pa samim tim iskrivi i lim na kojoj je guma a to ces najbolje videti kako je sve uklopljeno kad se sklopi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
9 hours ago, X8 Vračar said:

 

:lol: hit. Nisi primetio da pricam o starim damperima koji su na slici? Novi ne mogu da lupaju iz kutije :)

 

11 hours ago, Satelis said:

Zbog stanja dampera sa slike da ti toliko lupka... tesko.

Imas ti tu neki drugi problem.... vidi plocice dal dobro stoje, koc. klesta, stanje amortizera, mrdni viljusku zadnju.

Nije kuckanje plocica i slicne sitne stvari vec iskljicivo jedan udarac (koji se i oseti preko fuzastera) kao cekicem u momentu kada pod opterecenjem predjem preko vece neravnine laganim gasom i u momentu samog prelaska kada dajem gas da uhvati dalju trakciju i trenutku kontakta sa tlom booiinnkkk jedan udarac. I to se moze desiti jednom dva, tri puta ili cak nijednom u toku istih uslova voznje. Nekad se ne desi i po nekoliko dana, ako uzmemo npr. petodnevno putovanje i svakodnevni silazak van asfalta. Bas nema pravila

 

Stvari koje tako mogu da udare su na relaciji lanac tocak damperi, amortizer, copava nogica, centralni stender (koji nemam). 

Pritom copavu sam iz sve snage pokusavao da zalepim ka gore u viljusku i ni priblizno ne proizvodi toliko glasan tup udarac metal o metal. Cak sam je vezivao da ne landara.

Ostaje probna voznja kao realan test, ali s obzirom da se retko to javlja trebace strpljenja. Juce sam malo po oranicama testirao i sve ok. Moguce da je taj delic milimetra izmedju spregnutosti starih i novih dampera dovoljna da dovede ponekad do udarca tj. spreci ga.

 

P.S.

      Nikad ne podmazujte disk belom mascu u spreju :lol: slucajno umesto brake cleanera prsnuh mast pa mi je trebalo nekih 10ak km da zadnja pocne da hvata. Ali zabavno je svakako.. :Bandolero:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja