Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Zvao sam, ne može....

Može da skine moju ploču pa da na moj nosač kofera kači i pravi ploču. Neću tako...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Da ne prekopavam po postovima, znam da je neko bio zainteresovan..

927871086cbc-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NC750X DCT, 2017. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 11700 km, Beograd. Cena 6.750 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F750GS

Pozdrav NC ekipi,

 

Pročitao sam ceo thread svih 177 strana, hvala na neverovatnoj količini korisnih informacija.

 

Imam 38 god. i do sada nisam vozio motor, ali imam veliku želju.

 

Godinama već pratim NC700 i sada NC750 (samo DCT), s obzirom da imam 118KG i visok sam 197cm da li će mi biti udobno na NC-u, ili NC nije motor za moje gabarite?

 

Hvala

Branko

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Branko, iskreno mislim da ce ti NC biti premali. Rekao bih da je NC za ljude do 185cm visine, mislim da bi izgledao smesno. Tebi bi legla Afrika Twin.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, brr.ski je napisao:

Pročitao sam ceo thread svih 177 strana, hvala na neverovatnoj količini korisnih informacija.

Pozzz i svaka ti cast na svim stranicama procitanim. Retko da neko iscita sve, pa se ondak pitanja i odgovori ponavljaju kao na pokvarenoj ploci.

 

Ako se ne varam, tu temu smo vec ranije obradili, visina i da li odgovara NC. Cak za primer je uzet Dragance sa svojih skoro 2m.

Kao sto rece Bane iznad, to je to za merku.... bolje gledaj AT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F750GS

NC750X DCT mi se jako sviđa zbog gradske vožnje, probijanje kroz gužvu u saobraćaju i lakog parkiranja, a o potrošnji da i ne govorimo. Naravno i cena samog motora za to što pruža je dobra.

Zbog toga mi se Afrika ne dopada jer mi deluje glomazno i ne baš praktično za grad.

Ako se na NC stave niži fazasteri drugi položaj kormana, podizanje sedišta da li bi se situacija popravila u položaju tela na motoru?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Gde god je prošao NC, prošla bi i afrika.
Šta god da uradiš noge će na NC biti zgrčene. Svakako, navikne se posle nekog vremena. Ali to nije nikakav problem za po gradu već na dužim turama gde bi svakako trebalo da se prave pauze.
Mislim da bi ako ti je položaj nezgodan trebalo da probaš neki drugi motor.
Meni jedino smeta položaj fuzastera. Bolji je položaj na malom stromu.
A na kraju krajeva, ako ti se nc toliko sviđa i vrši ti sve poslove, kupi ga. Oprostićeš mu sve a mnogo može i da pruži.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Max sto se NC moze nasminkati/poboljsati da izgleda robusnije tj da visoki ne izgledaju smesno i da im bude lakse je sledece:

 

- bitna je boja, svetla ga "otvara", vizuelno izgleda veci od istog u crnoj boji sa crnim felnama

- podizac vizira, Puig vizir + deflektor

- crash bar by Seba + dodatna led svetla + footrest

- stitnici ruku 

Nabrojani dodaci prednji deo podizu i sire, vizuelno dobija na velicini, robusniji izgled + ima funkcionalnost.

 

- tank torba

- nosac navigacije iznad ins. table

- grejaci rucica (sire su rucice od fabrickih pa sam tim bolji je osecaj u saci kad se drzi korman)

Ovo je iz ugla vozaca, kad je klot nekako je prazno, fale gedzeti.

 

- kraci dogovi (podize se klirens)

- prerada sedista (dezen, udobnost guzce, nesto bolji polozaj nogu)

- centralni kofer + nosaci bocnih kofera

- zadnji blatobran

- cak vidim da neki koriste 180/55-17 zadnju (vizuelno veca + vislja za 3mm)

To bi bilo to sto se tice vizelnog dojma... veci, robusniji, bolje funkcionalniji.

 

Meni se par puta desilo u gradu dok sam parkiran da pridje covek i pita sta, kako, gde, koliko je nesto kostalo od prerade....cisto razmena misljenja.

U glavnom, cude se kako je sve skockano jer dosta odskace od klot NC-a, gleda u sliku svog bajka na telefou i ne veruje da su to dva ista bajka, lupe koju fotku i svako na svoju stranu.

 

Sto Dragance rece, ako ti dusa :ljubav: iste NC.... kupi ga. Lako ces prodati kasnije ako ne odgovara i ako je dobar.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@brr.ski Ne brinite nista. Sasvim lepo se spakujem sa 196cm i 95kg + gospodja od 50kg + pun top case i super nam je bilo gde god da smo isli. Kao sto rece Darko, ako Vam srce naginje ka NC - u, samo napred! Sigurno da je i Africa sjajan izbor. Necete pogresiti, Honda je to.

 

Da li izgledam smesno? Nesto me bas briga za to. :D

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Pre neki dan sam s kolegom obisao par salona.

Trazili smo motor koji mu najvise odgovara erginomski, on je 190+cm.

Na mom Traceru izgleda kao da je na decijem motoru.

Suzuki V Strom mu je malo bolji, ali nije ogromna razlika.

Benelli TRK 502x mu je prava mera, jedino na njemu izgleda, odnosno oseca se dobro.

 

Probali smo i Afriku, ali Benelli je gabaritniji.

 

Inace, Afrika je duplo skuplja od NC-a.

 

Na slici sam ja sa svojih 173cm. Mogao bih da vozim ali sam kao baletan na prstima...

 

 

IMG-0f6354d588fff0d6218769b7a1cc141e-V.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
23 hours ago, brr.ski said:

Pozdrav NC ekipi,

 

Pročitao sam ceo thread svih 177 strana, hvala na neverovatnoj količini korisnih informacija.

 

Imam 38 god. i do sada nisam vozio motor, ali imam veliku želju.

 

Godinama već pratim NC700 i sada NC750 (samo DCT), s obzirom da imam 118KG i visok sam 197cm da li će mi biti udobno na NC-u, ili NC nije motor za moje gabarite?

 

Hvala

Branko

 

 

Pozdrav Branko, isto kao i ti procitao sam cijelu temu iz istog razloga.

Na kraju sam kupio NC-a. Visok sam 192cm, 93kg. Najveci problem su mi noge... sav sam u nogama, 36". Nista nisam mijenjao na motoru a presao sam do sada 7500km. Cesto vozam sa zenom i nisam nasao ni jednu zamjerku, a mjenjac je manuelni, DCT je sigurno neko drugo iskustvo. Najvece pitanje je koliko su ti duge noge :). Sumnjam da ima puno ljudi sa 36". Do nekih 100km ne pravim pauzu, sve preko toga moram odmoriti makar 5 min. Volio bih i ja afriku ili super tenere, ali su ta dva motora duplo skuplja od NC-a. Mogu bez problema stati iznad svakog motora, pa i iznad afrike adventure sport, stojim, sjedim sa nogama na asfaltu, flatfoot :)

Sve u svemu, nisam se pokajao sa kupovinom. 

Sretno ;)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
38 minutes ago, brr.ski said:

Ne izgleda loše. 90cm u nogama imam emoji1.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Tu smo u par mm :). Ja stvarno nemam nikakvih problema, uzivam u svakom trenutku ;)

Ispod nas je i afrika mala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
On 18.8.2020. at 19:03, brr.ski je napisao:

Pozdrav NC ekipi,

 

Pročitao sam ceo thread svih 177 strana, hvala na neverovatnoj količini korisnih informacija.

 

Imam 38 god. i do sada nisam vozio motor, ali imam veliku želju.

 

Godinama već pratim NC700 i sada NC750 (samo DCT), s obzirom da imam 118KG i visok sam 197cm da li će mi biti udobno na NC-u, ili NC nije motor za moje gabarite?

 

Hvala

Branko

 

 

Branko, dobrodošao.

Ja sam 186 cm i 96 kg i nemam nikakav problem na NCu, a da li izgledam smešno, baš me boli briga.

Ono što sam do sada uradio je da sam stavio veći givi vizir i deflektor sa aliexpressa i super funkcioniše što se vetra tiče. Barovi, nosač kofera i neke sitnice se podrazumevaju zbog bezbednosti, a nisam esteta kao darko da sad polemišem koliko mšta doprinosi vizuelnom utisku. Uostalom, napisao sam da me to ne interesuje, samo udobnost.

Ono što ću još uraditi jeste sedište koje sam već dogovorio sa Srđanom i iduće nedelje motor ide kod njega. Pošto mogu punim stopalom dotaknuti asfalt, a ti si još viši od mene, podići će mi sedište koji cm. Takođe ću spustiti fuzastere i mislim da neću imati nikakav problem. Iskreno, nemam ni sad preteran, ali mislim da će ovo doprineti udobnosti.

Motor je kod mene dva i po meseca i prezadovoljan sam. Iz istih razloga kao i ti sam uzeo DCT jer sam na motoru sam 90% vremena i u gradu, i veruj mi da je izbor sjajan. Ja sam se dugo lomio između V-stroma 650 i NCa i što vreme više prolazi, sve sam ubeđeniji da sam uradio pravi izbor. Strom je malo robusniji i to me je privlačilo njemu, a svi argumenti oko vožnje u gradu su me opredelili za NC, plus potrošnja koja je stvarno mizerna.  A i znaš kako kažu, sve su to motori, a Honda je Honda.

Šalu na stranu, uzmi ono što odgovara tvojim potrebama. Ja ponekad, pogotovo kad odem u Deltu, pomislim na Afriku. Ali onda stanem, realno razmislim i kažem sebi, "a šta će mi". Stalno sam u gradu, pored Afrike bi trebao još i skuter za svakodnevnu upotrebu. Uz to, duplo je skuplja, a ja i supruga kad krenemo zajedno sa NCom nemamo nikakvih problema. Pogotovo nećemo imati sad kad mi je Seba uradio za nju dodatne rukohvate nazad, a Srđan će joj, jer sad ima mesta pošto ne koristi originalne rukohvate, proširiti zadnje sedište. 

Dakle, samo dobro sagledaj svoje potrebe i to je to.

Srećna vožnja. 

P.S. Usput, ekipa dajte mi predlog za fuzastere da ih spustim. Nisam uspeo naleteti na aliu, a motech mi to spušta samo simbolično čini mi se. Video sam neki video na Youtube gde je lik to uradio baš lepo, ali ne znam koji su to. Ako opet pronađem taj video, postaviću link pa možda neko prepozna koji su fuzasteri u pitanju.

P.S-2. Izmena, našao sam ih. 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM.AU

<li> CNC ""front"" Multi Step Foot Pegs For Rider - Designed for Touring or off-road  - 100% CNC Billet made from Aluminium ...

 

Šta znamo o toj Fast Gear firmi?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
6 hours ago, Justicije said:

Pogotovo nećemo imati sad kad mi je Seba uradio za nju dodatne rukohvate nazad, a Srđan će joj, jer sad ima mesta pošto ne koristi originalne rukohvate, proširiti zadnje sedište. 

 

Ovo je zanimljivo. Ne sećam se da smo imali ranije proširivanje zadnjih sedišta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 1 sat, X8 Vračar je napisao:

 

Ovo je zanimljivo. Ne sećam se da smo imali ranije proširivanje zadnjih sedišta...

Nije to proširenje veliko, dva tri santimetra sa svake strane.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Nesto naleteh juce pa mi djavo neda mira. Cini mi se lepa cena a moped iz Tehnodroma po tablici sto nije los znak.
Probudih se i opet se razmisljam no ajd ovako, zna li neko ovaj moped!?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NC750X, 2016. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 24000 km, Beograd. Cena 5.700 € - Motori - Polovni Automobili


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovo je neko ko je kupio iz Tehnodroma pa preprodaje dalje.

Tehnodrom je na Smederevcu tu blizu mene, ovde se pominje Balkanska ulica.

Rekao bi da je bio na desnom boku, crash bar spasio je vece povrede jer se vidi da je iskrivljena poluga prednje kocnice.

To nista ne mora znaciti da je za odbijanje, treba videti/probati jer deluje da je pad u mestu bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

To sam video da, takav zaključak i ja donesoh al reko možda neko poznava moped. Bilo bi mi lakse. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

I ovaj nije strašan sa cenom ali baš iz Italije sa tako malom km mi baš sumnjičavo.

 

d68040a3cf27-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NC750x, 2017. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 17000 km, Pančevo. Cena 5.790 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Taj ostavljam u ovom deljenju da se eventualno ode pogledati. (kao back up)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja