Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

O cemu pricas? Kakvo arcenje i ocrnjivanje firmi? Ti u kuci npr. nemas jedan automobil koji svi koristite? Hajde da evidentiramo sve clanove porodice koji arce privatno vozilo. Treba duple takse porodicama koje koriste jedan automobil. Nidje veze.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nemam. Imam više vozila koje samo ja koristim.

Više je svakako u saobraćaju firmino vozilo nego vozilo koje je za ličnu upotrebu. Potpuno je različita i priroda korišćenja i način korišćenja. Ne znam šta ti nije jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

A kod mene iskljicivo ja arcim firmino, a sve drugo privatno je na raspolaganju drugima. Tvoj stav je koliko vidim da firmino vozilo mora biti neki muceni kombi i da se prevoze fosne, a neko samo vozi Cayenne na sastanke.  Vidis da si u krivu. Ne rade svi takve poslove na koje mislis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nisam u krivu nego si ti napisao da si samo vlasnik, a da drugi u firmi voze, mada je nejasno uključivanje firme u bilo kom smislu ovde. Govorim o firmi koja koristi sopstvena vozila u cilju svoje delatnosti, što je najnormalnija pojava.

Ako neko mora da preveze fosne za potrebe posla, naravno da će ih prevoziti i to, vrlo moguće, svakog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ni u jednom momentu nisam spomenuo ni koliko privatnih ni ovih drugih imam ni koja vozila voze ostali ljudi nego si sam okrenuo to na firmu uz predrasude i da bi grdne neke kazne i namete dodao. Bravo drugar :takoje:

 

Izneo sam iskustvo u datim situacijama sa vozilima koja imam i to je jedino bitno za pokrenutu temu jer ocigledno nekome moze da znaci cim je to pitao, a ne pojedinacni slucaj za  status vozila, ko ih vozi i slicno. Debeli off topic.

Sto se mene tice gosn admin moze da pobrise suvisne komentare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Kad imas vise vozila u kuci tj. preduzecu pa ih ne vozis samo ti ne mora da znaci da ih ja lupam. To je samo moje iskustvo iz prve ruke kao vlasnika, a ne kao pocinioca dela  
 
Evo ovde si sam, bez potrebe, ubacio preduzeće. Iz daljeg teksta je jasno da delatnost preduzeća ne zahteva upotrebu vozila.

Treba brisati sve komentare gde se ovako, bez potrebe, zapleteš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
12 hours ago, Ferty_ said:

Kad imas vise vozila u kuci tj. preduzecu pa ih ne vozis samo ti ne mora da znaci da ih ja lupam. To je samo moje iskustvo iz prve ruke kao vlasnika, a ne kao pocinioca dela ;) 

 

:lol2:koji si ti lik! Samo procitaj prvi deo do zareza, iskopa ti oci, veliko je k'o kuca. Koje selektivno citanje ja ne verujem. 

Da sam naveo stotine primera tudjih, jer sam bio angazovan da zavrsimo situaciju ili makar bio u toku, sta bi tada rekao? Niti su moja privatna niti firmina vozila.

Brate vadis crnjak pricu iz pesimisticnog stava i samo tebi znanih razloga, a to nije dobro.

Daj Boze da niko nema nikakvog iskustva na datu temu vec samo da se vozimo. Ne treba nama ni krs drzava ni krs zakoni jer smo sami sebi najveci neprijatelji ovakvim stavovima. Kratko fuj.

9 hours ago, Ferty_ said:

A kod mene iskljicivo ja arcim firmino, a sve drugo privatno je na raspolaganju drugima. Tvoj stav je koliko vidim da firmino vozilo mora biti neki muceni kombi i da se prevoze fosne, a neko samo vozi Cayenne na sastanke.  Vidis da si u krivu. Ne rade svi takve poslove na koje mislis

Ovo nista a? Kako li vozis kad slova ne vidis :givemebeer:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Pitanje za clanove koji su kupili centralni stender iz Makedonije. 

Ko moze neka uslika ono zakrivljenje, budzicu kao prsten koji prvi dotakne podlogu.

Moguce je da postoji resenje za lakse podizanje motora jer je slicna prica bila ranije kod jos nekih brendova.

 

P.S.

      I fotka da vidim koliko je podignut tocak od podloge dok je na stenderu.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
8 minutes ago, Lucky George said:

Ah nije da se hvalim...ali ima se, može se :)

:lol3:primer Djole, primer haha da skonta da sluzbeno vozilo ne mora biti samo za prevoz fosni i ne voze ih manijaci :) ima finih sluzbenih gde je gospoda. 

 

Ajmo ajmo centralni stender. Resenje je veoma prosto i svako ce moci da izvrsi prepravku, to garantujem. Samo da vidimo koliko tu lufta ima ispod tocka i oblik stopice. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 7 sati, Ferty_ je napisao:

Pitanje za clanove koji su kupili centralni stender iz Makedonije. 

Ko moze neka uslika ono zakrivljenje, budzicu kao prsten koji prvi dotakne podlogu.

Moguce je da postoji resenje za lakse podizanje motora jer je slicna prica bila ranije kod jos nekih brendova.

 

P.S.

      I fotka da vidim koliko je podignut tocak od podloge dok je na stenderu.

 

Hvala

 

ŠTENDER.jpg

 

Što se tiče udaljenosti točka od podloge, on je oko 3,5 cm. Pomislio sam da nećeš dobiti dobar utisak koliko je nisko ili visoko, pa sam merio i to je cca 3,5 cm jer dva komada univera koji je 1,8 cm idu ono baš na knap.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Seba je u sklopu popravke završio barove i ispalo je po meni odlično, veći su i udaljeniji od motora od starih Givi.

SEBA_D.jpg

SEBA_L.jpg

 

Usput sam, kad je već motor bio kod njega, uradio i rukohvate za suvozača jer mojoj supruzi ne odgovaraju fabrički, prenisko su joj. I to je ispalo baš moćno.

 

RUČKE.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, Justicije said:

 

 

RUČKE.jpg

Ovo je odlicna ideja. Dobra stvar za lakse fiksiranje dry bagova na sedistu, a ima i ulogu crash barova pozadi. Ne mogu da procenim koliko strci, ali pretpostavljam da stiti auspuh i repne plastike sigurno. Bravo!

 

Hvala za fotku stendera. 

Ne znam na kom ti je podeoku zadnje oslanjanje, fabrickom ili si isao na tvrdji mod jer u zavisnosti od toga dobija se manje ili vise prostora izmedju gume i tla.

Sad nisam u mogucnosti da skiciram da bi svi razumeli. U sustini prosta fizika, sile poluge i koriscenje uglova. 

Zamisli da je stender duzi, da se pruza dalje ka repu motora...nema sanse da ga podignes. Treba kontra. 

Poenta je samo skratiti stopice stendera. Po 1-2cm. Dobija se prilikom spustanja stendera veci ugao i manja potreba da prenosis tezinu motora putem poluge tj stendera. Ovako je kraci put, stender je vise vertikalan, blizi osi tj osovini i tacki montaze, sto je tacka koju treba prebaciti. 

Skratiti za 0.5cm mozda 1cm pa probati. Ako treba jos i ako zadnji tocak ima lufta onda jos. Samo paziti da se ne pretera sa skracivanjem jer to sto malo skratis na stenderu daleko vise se menja visina zadnjeg tocka. Kad paše samo zavariti nove stopice dole i to je to. Sigurno ce biti manja potreba sile. 

Eto ko ima aparat za varenje moze da se poigra. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 57 minuta, Ferty_ je napisao:

Ovo je odlicna ideja. Dobra stvar za lakse fiksiranje dry bagova na sedistu, a ima i ulogu crash barova pozadi. Ne mogu da procenim koliko strci, ali pretpostavljam da stiti auspuh i repne plastike sigurno. Bravo!

 

Hvala za fotku stendera. 

Ne znam na kom ti je podeoku zadnje oslanjanje, fabrickom ili si isao na tvrdji mod jer u zavisnosti od toga dobija se manje ili vise prostora izmedju gume i tla.

Sad nisam u mogucnosti da skiciram da bi svi razumeli. U sustini prosta fizika, sile poluge i koriscenje uglova. 

Zamisli da je stender duzi, da se pruza dalje ka repu motora...nema sanse da ga podignes. Treba kontra. 

Poenta je samo skratiti stopice stendera. Po 1-2cm. Dobija se prilikom spustanja stendera veci ugao i manja potreba da prenosis tezinu motora putem poluge tj stendera. Ovako je kraci put, stender je vise vertikalan, blizi osi tj osovini i tacki montaze, sto je tacka koju treba prebaciti. 

Skratiti za 0.5cm mozda 1cm pa probati. Ako treba jos i ako zadnji tocak ima lufta onda jos. Samo paziti da se ne pretera sa skracivanjem jer to sto malo skratis na stenderu daleko vise se menja visina zadnjeg tocka. Kad paše samo zavariti nove stopice dole i to je to. Sigurno ce biti manja potreba sile. 

Eto ko ima aparat za varenje moze da se poigra. 

 

 

 

Što se tiče ručki, strče dovoljno sa leve strane da zaštite sve, ali sa desne bi trebalo joč npr 3-4 cm da zaštite auspuh potpuno. Inače, opresdelio sam se za ovakvo rešenje kad mi je Seba pokazao kako radi upravo takve crash barove za, kako reče, auto škole koje štite svoje motore, a ne montiraju nikakve kofere ili torbe. 

Ja sa strane imam nosače za ovakve torbe,

a za sada ih ne nameravam kupiti, već sam nosače kupio da mi služe kao odbojnici za bisage. Tako ih i zovu u Motolandu, odbojnik bisaga, ali su u stvari nosači za ovakve soft torbe. Elem, nakon što sam montirao ove rukohvate, mislim da ne bi mogao staviti torbr na nosače. Opet kažem, nemam torbe da probam, ali onako na pogled mislim da ne bi išlo. Ako budem imao potrebu za torbama, nešto ću da menjam. Za sada je supruga prezadovoljna, nazvala je Sebu umetnikom.

 

Što se tiče štendera, rekao mi je Seba da dođem na zimu kad je manje posla kod njega i da će mi srediti stvar. Primetio je i da je motor malo nagnut na desnu stranu. Inače, on reče da su štenderi grčki. Nemam pojma, ja sam zadovoljan i ponavljam, koliko para toliko muzike, a štender mi vrši funkciju i samo bi mi bilo drago da malo lakše podižem motor.

Da, ogiblkjenje je sad na četvrtom zubu zbog vožnje suvozača, fabrički je bilo na drugom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
21 minutes ago, Justicije said:

 

Što se tiče štendera, rekao mi je Seba da dođem na zimu kad je manje posla kod njega i da će mi srediti stvar. Primetio je i da je motor malo nagnut na desnu stranu. Inače, on reče da su štenderi grčki. Nemam pojma, ja sam zadovoljan i ponavljam, koliko para toliko muzike, a štender mi vrši funkciju i samo bi mi bilo drago da malo lakše podižem motor.

Da, ogiblkjenje je sad na četvrtom zubu zbog vožnje suvozača, fabrički je bilo na drugom.

 

Pricao si sa njim za moju ideju ili on ima neku drugu?

Ma da, stender sigurno sluzi svrsi. Ako bude kracenja nogica, eto prilike da se iznivelise.

I meni je oslanjanje na vrhu zbog full kofera i silaska sa asfalta pa znaci svaki milimetar klirensa i osetno je visi motor samo kad sednes. Mozda nekome samo podesavanje na tvrdje malo pripomogne sto se tice koriscenja stendera jer malo podigne motor. Vredi probati. 

Seba je uvek imao neke ideje kad god smo pricali :Bandolero: :takoje: umetnik

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 31 minuta, Ferty_ je napisao:

Pricao si sa njim za moju ideju ili on ima neku drugu?

Ma da, stender sigurno sluzi svrsi. Ako bude kracenja nogica, eto prilike da se iznivelise.

I meni je oslanjanje na vrhu zbog full kofera i silaska sa asfalta pa znaci svaki milimetar klirensa i osetno je visi motor samo kad sednes. Mozda nekome samo podesavanje na tvrdje malo pripomogne sto se tice koriscenja stendera jer malo podigne motor. Vredi probati. 

Seba je uvek imao neke ideje kad god smo pricali :Bandolero: :takoje: umetnik

 

Neeee, nisam uopšte imao nameru da pričam sa njim na temu štendera, nego on primetio kad ga je dizao da radi to što je imao, a onda sam se i ja pomučio tamo kod njega da ga podignem da supruga isproba da li joj pašu rukohvati. I krene Seba sam priču da dođem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 18 sati, Justicije je napisao:

Što se tiče štendera, rekao mi je Seba da dođem na zimu kad je manje posla kod njega i da će mi srediti stvar. Primetio je i da je motor malo nagnut na desnu stranu. Inače, on reče da su štenderi grčki.

Cek cek, kako GR.... zar nije MK ili Seba nesto zna sto mi ne znamo jer ne verujem da bi tek tako rekao :stabre:

 

Ferty ode bas daleko po tom pitanju, vec sam pisao al ajd da ponovim. 

Zadnji tocak, izdignut je koliko treba kad je na centralnom stenderu sto znaci da su nogice odgovarajuce duzine. Dal mogu biti krace...mogu, dal je od presudnog znacaja...nije.

Problem je u kratkoj potisnoj poluzi.... ukljuciti malo fiziku i sve jasno.

 

pre neki dan dodje na red 14 servis po redu, sat broji

IMG-20200806-160537.jpg

 

sto volim kad sipam novo ulje, odma 5ks dobije, lepse mi radi, brzi ma idiii :)

IMG-20200806-160630.jpg

 

taman dok se ulje cedi na jednu stranu

IMG-20200806-161722.jpg

 

valja napasti drugu, konacno stigli paketici

IMG-20200804-121257.jpg

 

prosirenje fuzastera

IMG-20200806-162456.jpg

 

stari se lako skida

IMG-20200806-162523.jpg

 

odviti imbus sraf sa donje strane i gotovo, taj isi sraf posle montirati nazad 

IMG-20200806-162636.jpg

 

IMG-20200806-162833.jpg

 

zbog vibracija, valja turiti lepka za navoj ili lak za nokte ako se nam lepak

IMG-20200806-162932.jpg

 

IMG-20200806-163334.jpg

 

IMG-20200806-163258.jpg

 

isto ponoviti na drugoj strani

IMG-20200806-163511.jpg

 

IMG-20200806-163958.jpg

 

Pored toga sto lepse izgleda, polozaj stopala je bolji zbog vece povrsine ili ti bas sam zadovoljam. Opet, dobro resenje za sitne novca.

 

dalje sledi montaza deflektora vizira

IMG-20200804-121500.jpg

 

montaza je vrlo laka, imbus srafove koji stezu sam nosac za vizir ibaciti jer ic nemaju funkciju

IMG-20200806-165743.jpg

 

IMG-20200804-121649.jpg

 

pade test voznja

viber-slika-2020-08-07-23-46-33.jpg

 

Losa strana....

Nosac deflektora u zglobu za podesavanje visine je lose odradjen, plasticni deo koji je ujedno i kljuc izleti ocas posla kad se ide preko neravnina.

Resenje problema je podeseti na zeljeno, sraf sa 2 podloske i kontra matica... ende.

Imbus srafovi koji stezu san nosac za vizir su prekratki, resenje je u drugim srafovima iz neke gvozdjare.

 

Dobra stana....

Konacno sam maknuo vetar sa ociju, opusteno vozim sa podignutim vizirom sto ranije nisam mogao jer me vetar tuko bas u oci.

Buka na kacigi je smanjena, nema vibracija vizira na vecim brzina.

 

Brat kinez ima 3 varijante, providan, blago i vise zatamnjen.

Zajeba me, poslao mi je trecu varijantu, zatamnjen i ako sam narucio blago zatamnjen :grr: da bi uklopio sa vizirom na motoru.

Mozda moze proci kad je vizir na kacigi providan ali ako je zatamnjen kao kod mene na Skorpinu, rezultat toga je da ne vidis ic dobro. Efekat je kao da gledas kroz duple naocare za sunce :)

Kontaktirao sam Ivana da mi naravi samo deflektor drugi providan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 1.8.2020. at 11:22, Satelis je napisao:

Moja tank torba je skroz promenila boju, postala je svetla. 

Ima li nekog trika da se vrati crna boja kao kad je nova bila il bar priblizno tome. Neko farbanje, marker, pasta, caroban stapic?

nasao caroban stapic

IMG-20200808-124453.jpg

 

za pocetak probao cose, fina razlika

IMG-20200808-121047.jpg

 

cepaj misko

IMG-20200808-125209.jpg

 

IMG-20200808-125809.jpg

 

prednja strana je najgora

IMG-20200808-130857.jpg

 

a ti ebem mamkata sto bi rekli

IMG-20200808-132047.jpg

 

prva ruka gotova

IMG-20200808-130736.jpg

 

ovako bese nekad

IMG-20200808-124526.jpg

 

sk 

IMG-20200808-133020.jpg

 

markeri komada 2 i isto toliko puta presao

IMG-20200808-133205.jpg

 

Nije kao nova, nit moze biti al je zato dosta bolje no sto je bila.... i tako ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 4 sati, Satelis je napisao:

Cek cek, kako GR.... zar nije MK ili Seba nesto zna sto mi ne znamo jer ne verujem da bi tek tako rekao :stabre:

 

Ferty ode bas daleko po tom pitanju, vec sam pisao al ajd da ponovim. 

Zadnji tocak, izdignut je koliko treba kad je na centralnom stenderu sto znaci da su nogice odgovarajuce duzine. Dal mogu biti krace...mogu, dal je od presudnog znacaja...nije.

Problem je u kratkoj potisnoj poluzi.... ukljuciti malo fiziku i sve jasno.

 

Pojma nemam šta Seba zna, nisam detaljisao. Na moje da je štender Makedonski, on kaže Grčki i tu smo završili.

Ovaj ili onaj, meni svejedno, čini mi posao i zahvaljujem se svima koji su organizovali nabavku. Trebalo je odneti pare čoveku, trebao je on i doneti tri štendera, a i posle ih preuzeti. Mene je moj čak i čekao kod tebe i samo je namontiran. Ja sve što sam uradio, elektronski prebacio novac. Priznaćeš, nikakav trud za gotov posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Stender je Makedonski, pre neki dan bio poznanik sa NC750S i kako sam razumeo morali su da ga skrate na licu mesta, ali covek zadovoljan. Za jedan dan otishao 175km do Bitolj, namestio i vratio se.

Bash bi hteo da vidimo, kroz nekoliko meseci, ili koju godinu, dali se sve ovo isplatilo.

Meni je samo zao sto nisam nikog od vas licno upoznao, ali tu smo, bice dana :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ih, lep ovaj Givijev kofer....

 

Još kada bi mogao da se montira na fabrički nosač.....

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja