Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Imam 4 jakne.

Najstarija i najjeftinija koju imam je Cycle spirit iz 2008 godine koja je kao i prvog dana! 

Druga je koza-kordura MBW iz 2011 godine, mislm da su izraelci radili, danas je kao nova osim par ogrebotina od asfalta :46:

Treca je Held iz 2012 godine koja je mozda 15% izbledela posle 8godina koriscenja.

 

Zadnje sam uzeo Modeka sve. Posle godinu dana ne da je izbledelo vec je crveno. Pantalone kao da sam nekome ukrao sa štrika, izandjale sto se tice boje. Jakna je malo vozena krajem prosle sezone, zimska pauza i ove sezone koliko je vozena...skoro nista i vec pocinje da crveni.

Full kozne rukavice, debela koza, isto tako. 

U opremi se skroz fino osecam, nemam nikakvih problema sto se tice funkcionalnosti, cak sam izuzetno zadovoljan. Nadam se da oprema nece trpeti strulturne probleme i da je ovo samo bezazlena promena boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ili sunce ili materijali tj boja koja se koristi.. ne znam, ali ocigledno je da ima dosta istih primedbi.

Pre 10ak godina kad uzmes stvar nosis je dok se ne raspadne, a sad ni izgled ne moze da zadrzi godinu dana pa se iskreno plasim i kvaliteta tj. zastite za ne daj Boze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Kod mene nema tih problema.

Jakne imam dve, letnja i zimska, 6 godina se družimo i nisu promenile ni malo boju.

Ruka pantalone takođe nikakve promene.

Verovatno je malo bolji kvalitet opreme.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Bio prijatelj u Hrvatskoj pa doneo deflektor od koleginice. Moram priznati, sjajan komad opreme, odličan kvalitet izrade. Aluminijumski držač odlično i precizno urađen, montaža laka. Odmah sam po pakovanju video da nije shit, Bio je čini mi se najskuplji koji sam video na aliu, ali mi se svideo na izgled i bilo je navedeno da je širok 27 cm, a toliko je otprilike i givi vizir. Lepo uloženih 23 dolara,

Sad samo da isprobam u vožnji i podesim visinu prema sebi.

 

DEFLECT_1.jpg

DEFLECT_2.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ahahahahaaaa Elan... Sećam se ovih skija... Pa vi ste generacija mog oca

@Justicije Šalu na stranu, pritegni šrafove na dodatku lepo ili nosi taj imbus sa sobom pa ih zateži po potrebi ili ih zalepi. Počni sa najniže pozicije da ne bi dobio jedro jer se onda ceo vizir mnogo trese. Solidan je dodatak ali će ta guma vremenom da ispuca, a plastika da se ošteti i postane manje providna. Moj je sa alija, stvarno solidna investicija i ima efekta...

 

Edit: možda si mogao da vidiš i za podizač vizira jer je elegantnije rešenje. Ima na prethodnim stranama kada smo razglabali stara i nova verzija, šta ima na aliju itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 5 sati, Lucky George je napisao:

@Justicije mislim da smo generacija :)  .... čuvaš skije Elan RC ..a ja Elan MD :)

Hahahaah, nisu moje, dobio sam ih od jednog stomatologa da ih okačim u pivnici, ali nikako da nađem onu lutku što stavljaju prodavci u izloge kad izlažu odeću. Treba mi kompletna lutka da napravim skijaša i okačim ga pod plafon.

Ovo su moje, CR carbon lite iz 1988. mislim, pretvorene u LED svetiljku u radnoj sobi.

Inače, ja sam 67mo godište, za koji dan pune 53.

20200804_221404.jpg

20200804_221416.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Ahahahahaaaa Elan... Sećam se ovih skija... Pa vi ste generacija mog oca emoji3.png

@Justicije Šalu na stranu, pritegni šrafove na dodatku lepo ili nosi taj imbus sa sobom pa ih zateži po potrebi ili ih zalepi. Počni sa najniže pozicije da ne bi dobio jedro jer se onda ceo vizir mnogo trese. Solidan je dodatak ali će ta guma vremenom da ispuca, a plastika da se ošteti i postane manje providna. Moj je sa alija, stvarno solidna investicija i ima efekta...

 

Edit: možda si mogao da vidiš i za podizač vizira jer je elegantnije rešenje. Ima na prethodnim stranama kada smo razglabali stara i nova verzija, šta ima na aliju itd.

Idem polako, korak po korak. Za gumu sam primetio, ali to se lako sredi, podmetne druga. Hvala za savet sa imbusom.

Šta ću raditi cele zime ako sad sve završim. Valjda će i shipping za Srbiju. Ako i neće, često putujem zbog treninga u Istru pa ću malopo malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa, 

upravo sam saznao šokirajuću stvar. Naime, kad sam poslednji put bio u Delti zbog popravke jer me ne pozivaju, pa su mi rekli da je zbog korone usporena isporuka delova, uđem sa tim momkom u priču zašto su npr one plastike tako skupe. Objasnio mi je da je to zbog boje jer proizvođač jedno vreme ne objavljuje šifre boja za nova vozila, pa je gotovo nemoguće ofarbati deo da bude neprimetna popravka. Nisam to znao.

Ali, ne pišem vam to, nešto drugo me šokiralo. U priči, kažem momku da ću onda uzeti te delove za ne daj Bože, a on mi kaže da ih nažalost ne mogu uzeti. Pitam zašto, kaže jer osiguranje dolazi po njih i uništava ih. Nisam mogao poverovati u to jer percipiram da kad je urađen zapisnik sa njihove strane i taksativno navedeno šta se menja, ne mogu ja sad muvati sa servisom i napisati da je menjan točak, a točak nije u zapisniku. Odnosno možeš ako se otkrije nova stvar za zamenu, ali onda ide opet procedura, dopuna zapisnika koju osiguranje mora prihvatiti itd. Bio sam ubeđen da ovi iz servisa muvaju i privatno zadržavaju delove i onda se pojave na kupujem prodajem i uzimaju ih ljudi koji nisu imali sreće kao ja i nažalost moraju sami pokriti svoju štetu.

Elem, pozovem prijatelja koji je neki lik u drugom velikom odiguranju i on mi potvrdi istinitost priče. Služba "likvidacije" osiguranja kupi delove iz servisa  i time valjda pravdaju račun koji su platili servisu. Nisam išao u detalje koliko dugo zadržavaju delove i da li ih stvarno uništavaju. Samo razmišljam koliko im treba magacinskog prostora ako lageruju npr sve limarijske delove sa automobila. Motocikli su njima ispod 1% šteta. Zamislite samo koliko se danas zameni hauba i krila u servisima.

Sutra idem kod Sebe da stavi barove, stare ću odneti u Deltu jer ih delta plaća Sebi pa ih onda mora predati osiguranju.

Šokiran sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Što si šokiran, to je normalna stvar. Oni plaćaju zamenu, znači da su delovi njihovi. Ne čuvaju ih dugo već ih dalje prodaju ukoliko je funkcionalnost i upotreba moguća, u suprotnom ide u kantu...

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 7 minuta, MF je napisao:

Što si šokiran, to je normalna stvar. Oni plaćaju zamenu, znači da su delovi njihovi. Ne čuvaju ih dugo već ih dalje prodaju ukoliko je funkcionalnost i upotreba moguća, u suprotnom ide u kantu...

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

OK, možda ja nisam imao iskustva sa tim, ali mi je nezamislivo da se osiguranje bavi prodajom polovnih delova. I kome ih prodaju, baš me interesuje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Da, sreća pa nisi imao iskustva sa tim, i meni je bilo čudno kada sam čuo prvi put...

Prodaju ih servisima sa kojima imaju ugovore, a možda i privatno...kako ko izmulja...

Npr, ako far od kola menjaju, a pukli samo nosači. Far neogreban, funkcionalan 100%, samo se zavere plastični nosači i servisi ih prodaju. Deo koji se raspao, bacaju...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Dobiješ novi dio, stari oštečeni više nije tvoj, sve je jasno.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Zavisi od osiguranja do osiguranja, u svakom slučaju retko uzimaju delove pogotovo ne haube, krila, plastike svetla. To sve muvaju serviseri. Uglavnom je 6 meseci rok za čuvanje delova od trenutka likvidacije štete.

Tako da kad taj period prođe tj. obaveza servisera da čuva delove, može ti ih dati ali što bi to uradio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ja ne znam sta sam delova zamenio bas na kontu ove price.

Uglavnom, nista nisam smeo baciti il dati Vlasniku motora jer to nije njegovo vec pripada Osiguravajucoj kuci.

Sve zamenjene delove pakujem u kutiju, zatvaram trakom i na policu.

Posle izvesnog vrmena dodje covek iz Osig. kuce sa zapisnikom, kutija se otvara i sve ide na uvid.

Nekad samo lupi recke, nekad baci pogled, nekad ponese a nekad se i ne pojavi.

 

Kada su havarije automobila u pitanju, zguzvane haube, vrata i slicno..... Osig. kuca nece odneti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kada sam na svom autu imao štetu od drugog lica, nakon što je procenitelj pogledao auto i procenili štetu, legle su mi pare na račun, i više me niko nije pitao ni gde sam popravljao, ni gde sam kupovao delove, i niko nije trazio stare delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ja sam imao situaciju nista ne dobijam nazad osim popravljenig automobila uz reci "mi to pravdamo", a imao sam i situaciju da sam otisao u servis da preuzmem vozilo, pitao mogu li da uzmem to i to i rekli moze, nosi. Bila je opcija idi popravi pa dodji sa racunima, a bila je servis salje spisak delova pa po zavrsenom poslu ovi isplacuju. A bilo je da ja platim sve zivo pa naknadno uplacuju na racun. 

Zavisi od svih mogucih faktora i da li je policja radila zapisnik, da li ste bez policije tj. na evropski zapisnik, zavisi od osiguravajuce kuce, od servisa, dobre volje svih pomenutih... Sve je moguce, a i nista ne mora biti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa šta si ti to toliko lupao? Ja ukupno nisam imao ovoliko oštećenja na vozilima u proteklih 20 godina, koliko si ti osiguranja oštetio . Nije ni čudo što poskupljuje svake godine, jedva ljudi preživljavaju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Kad imas vise vozila u kuci tj. preduzecu pa ih ne vozis samo ti ne mora da znaci da ih ja lupam. To je samo moje iskustvo iz prve ruke kao vlasnika, a ne kao pocinioca dela ;) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da, logično da firme oštete osiguranje više nego privatni korisnici. Trebalo bi razdvojiti i premijske stepene i uvesti evidenciju broja vozača koji voze. Odlična ideja. Posebno ako više njih arči - odma duplo osiguranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja