Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zasto i dalje guraju Dunlop raspali nije mi jasno, Trailmax se bas lose pokazao.... 8k i gume nema <_<

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Evo i mojih slika makedonskog stendera, generalno sam zadovoljan. Uvelicavao sam sliku i meni izgleda kao da rupa za kacenje stendera nije na istom mestu. Mozda je Honda fabrika nesto menjala...Justicije ima model za 2020, moj je 2018.

IMG_20200714_184840.jpg

IMG_20200714_184830.jpg

IMG_20200714_185103.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Da sam platio unapred, bilo bi isto kao kada sam kupovao delove u VW, Seatovom, Audijevom, Opelovom, Mercedesovom, Kiinom ..... ovlašćenom servisu


Za automobile mi deluje da nekako ima uvek više izvora nego za moto ili je lager mnogo veći u odnosu na ovo gde uglavnom ništa nema danas...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jaje nemoj svaki put citirati post kolege kad pišeš ispod njega jer se to gleda kao da spamuješ temu (ponavljanje slika)...nema potrebe.

Dobronameran savet.

 

Što se štendera tiče a i mnogo što šta ostalog, sve je napisano na predhodnim stranicama..... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD
Ljudi , gde da kupim taj stender i Makedonije? I moja Honda je 2018 god.
Evo linka, covek je bravar iz Bitolja. Jedino sto neko mora da ti donese iz Makedonije jer ne salje za Srbiju.
WWW.PAZAR3.MK

Se prodava centralen stender za Honda NC750. Cena 3950 den so montaza. Dragi Bitola, 075 207 149.


Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc 750 x

Satelis, hvala na savetu.  Lose stojim sa cetovanjem i slicno...

Nemam ni fejsbuk , moj krajnji domet je viber. Nadam se da cu uci u fazon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Da i ja podelim kratko iskustvo sa makedonskim štenderom. Citirao bi već rečeno, koliko para toliko muzike. Moj motor stoji blago nagnut na desnu stranu i podizanje je stvarno teško. Prvi put sam to uradio ispred garaže gde imam blagu padinu pa mi se nije učinilo tako teško. Drugi put u garaži sam morao pozvati sina da mi pomogne, dok sam treći put, opet u garaži uspeo nekako sam. Nadam se ući u štos, naći tehniuku kao to raditi. 

Bilo kako bilo, za čišćenje lanca i držanje zimi u garaži će poslužiti.

Jaje, dobrodošao na forum, neka te motor u sreći i zdravlju dugo služi. Što se tiče troškova nakon kupovine koji su mi sad jako poznati, moj savet je prvo i osnovno crash barovi, pa sve ostalo. Troškovi su veliki za dodatnu opremu, lepo raspodeli i polako jedno po jedno, ali kreni od barova. Nemoj me krivo shvatiti, ne ulazim ti u novčanik i koliko možeš i želiš potrošiti, samo drugarski savetujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 1 sat, jancha je napisao:

Ih pa znam za njih ali nemaju.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Imali su, ja kupio pre mmesec dana.

Inače, ja posle ovog incidenta menjam i radim kod Sebe, tako da ću skinuti moje. desni je blago pokrivljen pa mi zato i osiguranje plaća nove. Ako imaš radionicu ili nekog bravara koji je voljan udaritui dva puta po njemu da ga ispravi, lako se dogovorimo za neku malu kintu tipa 50 eur. Ako ne, neka stoje zlu ne trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Honda NC750X

A neces opet givi, mislis da su sebini jaci pa zato kod njega? Koji ces model ja sam nesto gledao ovaj.. 654211ecf6d1405d3f76397cb1aef676.jpg

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 33 minuta, jancha je napisao:

A neces opet givi, mislis da su sebini jaci pa zato kod njega? Koji ces model ja sam nesto gledao ovaj.. 654211ecf6d1405d3f76397cb1aef676.jpg

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Pa Dare mi kaže da se možeš dogovoriti sa njim da budu veći i da izlaze malo šire. Meni su i Givievi odradili posao sada i sačuvali motor, ali sad je prilika kad oni plaćaju da zamenim. Kad sam kupovao Givieve, kupovao sam pre nego sam se uključio na forum, još dok sam čekao motor i nisam nešto ni razmišljao. Od prethodnog motora sam imao kappa kofer, trebao mi je njihov nosač, pa sam u isto vreme uzeo predračun i za barove. Posle čujem ovde da se sa Sebom može dogovoriti.

Kad sam ga zvao, reče mi da radi po puigovom modelu, videću. Zeznuto je što on ne radi sad do 1. augusta, a bila mi je prilika da mu sutra ostavim motor da završi do kraja nedelje dok nisam u BG.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 5 minuta, jancha je napisao:

Da ostaviš motor do kraja nedelje emoji2957.pngemoji848.pngemoji2957.png

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Da. Ako misliš da će biti gotovo u jednom danu, mislim da nije realno. Ja ionako nisam u Bg, a ne idem motorom već kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 14 sati, Justicije je napisao:

Da i ja podelim kratko iskustvo sa makedonskim štenderom. Citirao bi već rečeno, koliko para toliko muzike. Moj motor stoji blago nagnut na desnu stranu i podizanje je stvarno teško. Prvi put sam to uradio ispred garaže gde imam blagu padinu pa mi se nije učinilo tako teško. Drugi put u garaži sam morao pozvati sina da mi pomogne, dok sam treći put, opet u garaži uspeo nekako sam. Nadam se ući u štos, naći tehniuku kao to raditi. 

Bilo kako bilo, za čišćenje lanca i držanje zimi u garaži će poslužiti.

Da ne bude zabune, vec sam pisao koji je stender kod mene. Podizanje ne ide tako lagano zbog kratke potisne poluge. Ako mi je prednji kraj pozicioniran ka blagoj (akcenat na blagoj) nizbrdici nema trika da NC dignem na stender. Mora biti ravno ili jos bolje blag uspon.

 

Pri podizanju, obe nogice stendera u isto vreme moraju biti na podlozi kako bi bilo lakse dizanje.

Gledam ljude kako se muce sa skuterima 50ccm da podignu iz cistog neznanja a tako je jednostavno da ne kazem lako.

 

Pre 6 sati, jancha je napisao:

A neces opet givi, mislis da su sebini jaci pa zato kod njega? 

Jesu jaci su, bolji.... pisano je i o tome, samo treba ČiTaTI.

 

Vidim da ti u potpisu pise da vozis F4i.... zadnji amortizer pase sraf na sraf na NC. Dobije se bolja amortizacija, samo treba napraviti nosac za burence stelanja (ima kulturica resenja).

OEM je babaroga skup <_<

 

cekam da prodje korona, cekam da prorade kinezi, cekam da ga iskopiraju zbog cene

cekam da spuste siping.... mnogo cekanja al ovaj stitnik mi se svidja

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for Honda Nc 700/750 S/X DCT Yr 2012-19 Motor Protection Skid Plate Silver at the best online prices at eBay! Free shipping for...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Honda NC750X




 Vidim da ti u potpisu pise da vozis F4i.... zadnji amortizer pase sraf na sraf na NC. Dobije se bolja amortizacija, samo treba napraviti nosac za burence stelanja (ima kulturica resenja).
OEM je babaroga skup <_>    


Da f4i ranije, sada je nc750x. Ovo za amortizer nisam znao, mada mislim da mu je prednji dosta tvrd. Ima lik cak je radio modifikaciju.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne bi da komentarisem ciku i rad iz klipa.

Vidim da je omeksao dosta prednju amortizaciju, to je dobro samo za onog ko vozi po gudurama.

Na asfaltu u nezgodnoj situaciji, gde ti treba full kocenje..... ovakva mekana amortizacija gde potanja ceo prednji kraj (svo teziste ide napred) dovodi do maksimalnog gubitka upravljivosti.

 

Nemojte verovati svemu da je dobro sto vidite po drus. mrezama :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc 750 x

Dobar dan, drustvo.

Ja sam narucio zadnji blatobran Givi iz Subotice. X moto je radnja. 127 e. Rok 10-15 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Na Youtube pa link...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja