Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Bitno je da je urađen uviđaj. 

Angažuj advokata, otprilike ovako, ti možeš štetu naplatiti od svog osiguranja a oni se naplatiti od "Vlasnika" kablova. Odnosno verovatnija varijanta , advokat, vansudsko poravnanje sa "vlasnikom" kablova. U svakom slučaju moje mišljenje da sigurno dobijaš odštetu. To ti je ista varijanta kao kad upadne točak u rupu na kolovozu napravi se šteta, uradi se uviđaj. Štetu nadoknađuje upravljač puta. Samo nemoj da odustaješ da te neko zaje.e. 

Čak treća varijanta ali nema potrebe za njom jer postoji "vlasnik" kabla od koga može da se naplati, je nadoknada štete iz fonda osiguravača ( to ti je kad imaš nezgodu sa vozilom koje nije upisano u jedinstveni registar vozila i slične stvari...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jbg, ako budes trazio ponovo javi se meni. Znam uvoznika ovde za yoshimuru. Meni je već drugi po redu, takodje r11.

Imaš i titanijum kao i Carbon verziju istog tog auspuha.

Meni trenutno sas pravi problem jer je preglasan za stazu. I pored db killera.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Drugari malopre mi se desila nezgoda.Vozio sam ulicom i naisao na iskidan kabl telefonski (telekom)


Au, baš velika šteta. Ne vidim tačno na slici jel ga točak namotao više puta? Za felnu se zakačio?
Pomislio sam i ja da je slično kao za rupu na putu ali kablove postavlja ko kako hoće. Čak ni podzemnih nema u katastru vodova, a tek za vazdušne verujem da je haos kad bi trebalo dokazati čiji je kabl. Čak možda i da se ide na to da nije telekom odgovoran nego baš kao što ti je policajac rekao onaj koji je iskidao to. Mada, trebala bi i policija da obezbedi ulicu kada vide da ima nekih prepreka.

Gde je ovo? Vidi se šuma kablova na prvoj fotografiji? Šta ako je vetar iskidao kabl?

Dobro da te nije po glavi to udarilo. Ja se plašim tih kablova, pogotovo kada negde nešto rade, pa vidiš gore da ima nekoga i ne znaš šta će da uradi u sledećem trenutku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Na neki način utvrdi ko je vlasnik kabla, da li će to eventualno policija da unese u izveštaj(u ovom slučaju ide izveštaj) ili ćeš se ti potruditi pa onda je sve lakše. Kao što sam ti rekao ostaje ti treća opcija da se naplatiš iz fonda osiguravača!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Njegovo osiguranje mu neće nadoknaditi štetu ukoliko nije Kasko osiguranje, a ne verujem da jeste. Osnovno osiguranje je osiguranje koje štiti vlasnika vozila od štete koju je on napravio trećim licima (šteta na tuđoj pokretnoj i nepokretnoj imovini, kao i povrede ili zivot licima koja nisu vlasnik osiguranog vozila, a učestvovala su u šteti).

 

UOS (Udruženje osiguravača Srbije) isplaćuje štete i povrede licima koja su oštećena u udesu koje je izazvalo poznato lice koje nema osigurano vozilo ili telesne povreda lica koje je učinilo NN vozilo. Tako da ni u UOS nećeš dobiti odštetu.

 

Ja mislim (ne tvrdim) da je jedini načina da nadoknadiš štetu, tužbom vlasnika kabla. Ipak mislim da bi trebao da se posavetuješ sa advokatom koji se bavi baš time...

 

Nadam se da ćeš rešiti problem na svoju vodenicu.

 

Delovi mogu biti i povoljniji ako su na stanju, pre par dana sam bio u Delti i sa stanja kupio veoma povoljno fabrički nosač kofera...

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
pre 57 minuta, zoransm je napisao:

Bitno je da je urađen uviđaj. 

Angažuj advokata, otprilike ovako, ti možeš štetu naplatiti od svog osiguranja a oni se naplatiti od "Vlasnika" kablova. Odnosno verovatnija varijanta , advokat, vansudsko poravnanje sa "vlasnikom" kablova. U svakom slučaju moje mišljenje da sigurno dobijaš odštetu. To ti je ista varijanta kao kad upadne točak u rupu na kolovozu napravi se šteta, uradi se uviđaj. Štetu nadoknađuje upravljač puta. Samo nemoj da odustaješ da te neko zaje.e. 

Čak treća varijanta ali nema potrebe za njom jer postoji "vlasnik" kabla od koga može da se naplati, je nadoknada štete iz fonda osiguravača ( to ti je kad imaš nezgodu sa vozilom koje nije upisano u jedinstveni registar vozila i slične stvari...)

Mislio sam da sam napisao.Kabl je vlasnistvo Telekoma.Ja racunam da oni snose odgovornost bilo ko da ili sta da je pokidalo kabl jer je to njihovo vlasistvo, cak sam cuo da su vrv osigurani za te situacije.

pre 55 minuta, Savan je napisao:

Jbg, ako budes trazio ponovo javi se meni. Znam uvoznika ovde za yoshimuru. Meni je već drugi po redu, takodje r11.

Imaš i titanijum kao i Carbon verziju istog tog auspuha.

Meni trenutno sas pravi problem jer je preglasan za stazu. I pored db killera.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Znam da ima tri verzije..Koja je cena,pisi dm ako neces ovde bas me zanima.Na kom motoru si stavio pa ti je preglasan? ja vozim bez db i uopste nije mnogo glasan, vozio sam Beverly pre troga sa Akrapom i on je bas bio preglasan bez db, ovaj je taman.

pre 25 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

 


Au, baš velika šteta. Ne vidim tačno na slici jel ga točak namotao više puta? Za felnu se zakačio?
Pomislio sam i ja da je slično kao za rupu na putu ali kablove postavlja ko kako hoće. Čak ni podzemnih nema u katastru vodova, a tek za vazdušne verujem da je haos kad bi trebalo dokazati čiji je kabl. Čak možda i da se ide na to da nije telekom odgovoran nego baš kao što ti je policajac rekao onaj koji je iskidao to. Mada, trebala bi i policija da obezbedi ulicu kada vide da ima nekih prepreka.

Gde je ovo? Vidi se šuma kablova na prvoj fotografiji? Šta ako je vetar iskidao kabl?

Dobro da te nije po glavi to udarilo. Ja se plašim tih kablova, pogotovo kada negde nešto rade, pa vidiš gore da ima nekoga i ne znaš šta će da uradi u sledećem trenutku...

 

Ma oni nisu ni znali da je otpao kabl, a obmotao se oko tocka i celog motora,bas je jebeno bilo.

pre 6 minuta, MF je napisao:

Njegovo osiguranje mu neće nadoknaditi štetu ukoliko nije Kasko osiguranje, a ne verujem da jeste. Osnovno osiguranje je osiguranje koje štiti vlasnika vozila od štete koju je on napravio trećim licima (šteta na tuđoj pokretnoj i nepokretnoj imovini, kao i povrede ili zivot licima koja nisu vlasnik osiguranog vozila, a učestvovala su u šteti).

 

UOS (Udruženje osiguravača Srbije) isplaćuje štete i povrede licima koja su oštećena u udesu koje je izazvalo poznato lice koje nema osigurano vozilo ili telesne povreda lica koje je učinilo NN vozilo. Tako da ni u UOS nećeš dobiti odštetu.

 

Ja mislim (ne tvrdim) da je jedini načina da nadoknadiš štetu, tužbom vlasnika kabla. Ipak mislim da bi trebao da se posavetuješ sa advokatom koji se bavi baš time...

 

Nadam se da ćeš rešiti problem na svoju vodenicu.

 

Delovi mogu biti i povoljniji ako su na stanju, pre par dana sam bio u Delti i sa stanja kupio veoma povoljno fabrički nosač kofera...

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Ovo sa osiguranje si u pravu sto se tice treceg lica, a tuzba ce ici telekomu pa neka oni nalaze ko je i sta oborilo kabl itd. moracu da svratim do njih kad budem isao u Bg.Ali neko pisao bas pre neki dan kad su udarila kola u motor da su plastike bas skupe te original.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

U Delti sam sreo momka koji je kupovao plastike isto za Integru. Nisu bile skupe, koliko se priča. Ne znam da li zbog krize spustaju cene za delove sa lagera ali mene je nosac kofera sa plovom ispao kko 80€. Moj savet je da odeš lično tamo, a ne telefonom...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Da da, licno cu, obicno kad sam zvao telefonom prvo ne mogu da ih dobijem a onda kad mi kazu cenu samo sto ne ispustim telefon iz ruke :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 3 sati, tanex je napisao:

Policija sacinila zapisnik, takodje su napisali sve oko stete, a decko je svedocio koji je video sve i dao je izjavu. A imam jos dva momka koje poznajem koji su isto tad videli sta se desilo i bas mi je jedan rekao da se mimoisao sa mnom par sekundi ranije i da isto nije u prvom trenutki video kabl nego tek kad je prosao samo stomje on isao u suprotnom smeru a sa te strane je imalo prostora da se ne zakaci kabl..To za procenu stete idem u ponedeljak.Drug mi je advokat pa ce on da mi pise sta treba ali sam svakako hteo da vidim da li je neko imao iskustva.Policajac mi je rekao da ako ne pronadju ko je iskidao kabl kao ne mogu nista da uradim jer kao mozda ga je neki kamion pokidao a sa druge strane logicno mi je da telekom odgovara za to i da ne moze kabl da bude postavljen u visini da moze kamion da ga zakaci npr i da je svakako odgovornost Telekoma..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Izvini, nisam pročitao da je bila policija.

Ne znam, pokušaj. Zvao sam mog kolegu koji radi te naplate štete, misli da će ići teško.

 

Pre 3 sati, tanex je napisao:

A sto se tice stete ne znam koliko moze da kosta krilo i ova plastika ispod fara sa branikom jer original delovi su cuo sam jako skupi..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za delove ti potvrđujem. Ja sad to radim za neuporedivo manju štetu od tvoje, ali su plastike užasno skupe. Možda si pročitao neki moj prethodni post o tim cenama originalnih delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Dovoljno je da pogledaš na netu OEM delove, uključujući i plastike, videćeš da su užasno skupe. Primer cena originalnih delova za prednji blatobran:  https://www.bike-parts-honda.com/honda-motorcycle/750-MOTO/NC/2017/NC750XDH/Frame/FRONT-FENDER/97662/F_10/2/25748

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Za delove ti potvrđujem. Ja sad to radim za neuporedivo manju štetu od tvoje, ali su plastike užasno skupe. Možda si pročitao neki moj prethodni post o tim cenama originalnih delova.

Pa imam policiju koja je izvrsila uvidjaj,imam svedoka koji je dao izjavu,kazu da moze da se naplati i kad u rupu udaris pa ti ode tocak tako racunam da ce moci i ovo ali ko zna.Pa ne znam ko je pisao msm fuzaster je otisao ili sta vec i da je spominjano da su plastike preskupe i da se vise isplati da se naprave nove i da se vozi sa njjima nego sa originalom..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Dovoljno je da pogledaš na netu OEM delove, uključujući i plastike, videćeš da su užasno skupe. Primer cena originalnih delova za prednji blatobran:  https://www.bike-parts-honda.com/honda-motorcycle/750-MOTO/NC/2017/NC750XDH/Frame/FRONT-FENDER/97662/F_10/2/25748
 

Ovo sam bas gledao ali krilo nisam mogao da pronadjem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 3 minuta, tanex je napisao:


Ovo sam bas gledao ali krilo nisam mogao da pronadjem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možda je i bolje tako, da ostaneš u blaženom nezanju...

Ostaviću ovo ovde, nadam se da nećeš kliknuti i nećeš pogledati stavku pod brojem 7...  Svakako, to je za NC, nije integra.  https://www.bike-parts-honda.com/honda-motorcycle/750-MOTO/NC/2017/NC750XDH/Frame/FRONT-COWL--SIDE-COWL--WINDSCREEN/97662/F_45/2/25748

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ovo sa osiguranje si u pravu sto se tice treceg lica, a tuzba ce ici telekomu pa neka oni nalaze ko je i sta oborilo kabl itd. moracu da svratim do njih kad budem isao u Bg.Ali neko pisao bas pre neki dan kad su udarila kola u motor da su plastike bas skupe te original.

Ukratko, za sva 3 motora za koje sam proveravao cenu, kretali su se u rangu od nekih 650 - 800€. Ako se ne varam titanijum je bio najskuplji a klao se za par eura sa Carbon verzijom.

Meni nisu preglasni, ja sam moj trenutni motor izmedju ostalog i kupio zato sto ima oštrinu i ovakav Zvuk. Problem je malo kad npr odeš u neku prirodu kroz sumice i livadice a moj motor se dere kao sulud. Pa čak i to mi je donekle ok jedan dan, aki drugi dan već počinjem lagano da crvenim kad prodjem pored nekih kulturica ljudi koji ne smetaju nikome. A problem je dodatno sto ovaj motor ne trpi male obrtaje i ne vozi se lepo tako, već traži da spustis brzinu niže a obrtaje dignes. Gsxs1000 fabricki doradjen sa nekih 30ks.
A onda pomisliš da sam tim živčanim galamdzijom mozes na stazu da tamo se istrese medjutim i tamo su regulative da ne smeš preci 95db statički pa onda zaključiš da imaš prebučan motor.

Sve je to možda drugačije na tvom motoru gde yoshi samo malo doda oštrine zvuku.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
29 minutes ago, .milke. said:

Možda je i bolje tako, da ostaneš u blaženom nezanju...

Ostaviću ovo ovde, nadam se da nećeš kliknuti i nećeš pogledati stavku pod brojem 7...  Svakako, to je za NC, nije integra.  https://www.bike-parts-honda.com/honda-motorcycle/750-MOTO/NC/2017/NC750XDH/Frame/FRONT-COWL--SIDE-COWL--WINDSCREEN/97662/F_45/2/25748

Ne zelim da sabiram, ali odokativno, koliko delova i delica ima puta dve strane, svaki malo veci deo od 150 do 350e i jos kiša sitnurije za kacenje svega toga.. Ispada da je trecina vrednosti motora u plastikama. 

Kad bismo ostale delove razlozili od samog motora, tockova, kocnica, oslanjanja, elektronike.... Sa 20k evra ne bi sklopio motor deo po deo ;) naopako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

@tanex javi cene kada budeš bio u Delti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletan nosač sa pločom?

Pa to je jeftino i na kilo kad računa... b447fdeb02fc17ab2fe4a51ee61a6916.jpg&key=1cb34e81d4e2c14978ce78fd6a4c4dd754f902c58300bd304f82fe3b89195520

Vračarac, veruj mi, i ja sam bio u šoku...sve komplet, mogu i račun da stavim ako nađem, 10k i još nesto sitno preko. Ne znam da li rasprodaju delove koje imaju na stanju zbog krize ili je to bila cena ali tako je .....

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ma dobi račun iz kase, licno sve kupio. Radnici na delovima (ne znam imena) uslužni i ljubazni da ne poveruješ, ja kao da sam ušao u Hondu u Švajcarskoj....sve pohvale.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Ne zelim da sabiram, ali odokativno, koliko delova i delica ima puta dve strane, svaki malo veci deo od 150 do 350e i jos kiša sitnurije za kacenje svega toga.. Ispada da je trecina vrednosti motora u plastikama. 
Kad bismo ostale delove razlozili od samog motora, tockova, kocnica, oslanjanja, elektronike.... Sa 20k evra ne bi sklopio motor deo po deo  naopako....

Pa dobro meni je desno krilo slomljeno ali levo nije,ima ogrebotinu malu,a ova plastika mora nova,ova crna ispod fara sto ide i izmedju dva krila..Ali ja sam mislio da izlazi to 1000e..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Ukratko, za sva 3 motora za koje sam proveravao cenu, kretali su se u rangu od nekih 650 - 800€. Ako se ne varam titanijum je bio najskuplji a klao se za par eura sa Carbon verzijom.

Meni nisu preglasni, ja sam moj trenutni motor izmedju ostalog i kupio zato sto ima oštrinu i ovakav Zvuk. Problem je malo kad npr odeš u neku prirodu kroz sumice i livadice a moj motor se dere kao sulud. Pa čak i to mi je donekle ok jedan dan, aki drugi dan već počinjem lagano da crvenim kad prodjem pored nekih kulturica ljudi koji ne smetaju nikome. A problem je dodatno sto ovaj motor ne trpi male obrtaje i ne vozi se lepo tako, već traži da spustis brzinu niže a obrtaje dignes. Gsxs1000 fabricki doradjen sa nekih 30ks.
A onda pomisliš da sam tim živčanim galamdzijom mozes na stazu da tamo se istrese medjutim i tamo su regulative da ne smeš preci 95db statički pa onda zaključiš da imaš prebučan motor.

Sve je to možda drugačije na tvom motoru gde yoshi samo malo doda oštrine zvuku.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Slip on ili ceo sistem? Pa naravno da se na tvom motoru tako cuje,ja mislio vozis NC.Ma ima razlike dosta izmedju fabrickog i ovog,jer sa fabrickim se ne cuje uopste nista,ali sa ovim u mestu na leru onako mala razlika ali kad das gas se bas onako lepo cuje,mada i da se ne cuje lepsi je mnogo od fabrickog..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 18 sati, tanex je napisao:

Policija sacinila zapisnik, takodje su napisali sve oko stete, a decko je svedocio koji je video sve i dao je izjavu. A imam jos dva momka koje poznajem koji su isto tad videli sta se desilo i bas mi je jedan rekao da se mimoisao sa mnom par sekundi ranije i da isto nije u prvom trenutki video kabl nego tek kad je prosao samo stomje on isao u suprotnom smeru a sa te strane je imalo prostora da se ne zakaci kabl..To za procenu stete idem u ponedeljak.Drug mi je advokat pa ce on da mi pise sta treba ali sam svakako hteo da vidim da li je neko imao iskustva.Policajac mi je rekao da ako ne pronadju ko je iskidao kabl kao ne mogu nista da uradim jer kao mozda ga je neki kamion pokidao a sa druge strane logicno mi je da telekom odgovara za to i da ne moze kabl da bude postavljen u visini da moze kamion da ga zakaci npr i da je svakako odgovornost Telekoma..

Zao mi je sto ti se desila nezgoda, Integra ti je bila bez jedne tacke maltene.

Nadovezacu se na Zoranov post....

 

Pre 17 sati, zoransm je napisao:

Bitno je da je urađen uviđaj. 

Angažuj advokata, otprilike ovako, ti možeš štetu naplatiti od svog osiguranja a oni se naplatiti od "Vlasnika" kablova. Odnosno verovatnija varijanta , advokat, vansudsko poravnanje sa "vlasnikom" kablova. U svakom slučaju moje mišljenje da sigurno dobijaš odštetu. To ti je ista varijanta kao kad upadne točak u rupu na kolovozu napravi se šteta, uradi se uviđaj. Štetu nadoknađuje upravljač puta. Samo nemoj da odustaješ da te neko zaje.e. 

Čak treća varijanta ali nema potrebe za njom jer postoji "vlasnik" kabla od koga može da se naplati, je nadoknada štete iz fonda osiguravača ( to ti je kad imaš nezgodu sa vozilom koje nije upisano u jedinstveni registar vozila i slične stvari...)

Drugar je pre par godina upao desnom stranom automobila u rupu. Noc je bila, rupa ispunjena vodom od kisnice, epilog... isecene gume desne strane.

Zvao je policiju, sve slikao, dosli plavci te napravili zapisnik.

 

Na kraju, posle svih peripetija, drugar je popravio stetu o svom trosku + stigla mu je kazna za izazivanje opste opsanosti koju je morao da plati jer nije prilagodio brzinu datim uslovima na putu.

 

Da bi isterao svoje (ako u opste budes uspeo, paz samo da ne prodjes kao drugar moj), spremi doobrog advokata, dosta para za sve to i uzdaj se u pravdu koje sigurno nema.

 

 

Pre 14 sati, .milke. je napisao:

Dovoljno je da pogledaš na netu OEM delove, uključujući i plastike, videćeš da su užasno skupe. Primer cena originalnih delova za prednji blatobran:  https://www.bike-parts-honda.com/honda-motorcycle/750-MOTO/NC/2017/NC750XDH/Frame/FRONT-FENDER/97662/F_10/2/25748

Ajmemene, dal da idem i skinem sve plastike napred, far i migavce samo ostavim :jee:

Ziveo crash bar :aha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
1 hour ago, Satelis said:

Drugar je pre par godina upao desnom stranom automobila u rupu. Noc je bila, rupa ispunjena vodom od kisnice, epilog... isecene gume desne strane.

Zvao je policiju, sve slikao, dosli plavci te napravili zapisnik.

 

Na kraju, posle svih peripetija, drugar je popravio stetu o svom trosku + stigla mu je kazna za izazivanje opste opsanosti koju je morao da plati jer nije prilagodio brzinu datim uslovima na putu.

 

Da bi isterao svoje (ako u opste budes uspeo, paz samo da ne prodjes kao drugar moj), spremi doobrog advokata, dosta para za sve to i uzdaj se u pravdu koje sigurno nema.

Identicnu situaciju je moj drugar imao u februaru, ja mu dovezao gume da zamijeni i bio tu kada je policija sacinila zapisnik, cak nije bila ni kisa. Sam popravio stetu,a obezstecenje je naplatio prije par mjeseci. jeste se cimao par puta do osiguranja nesto ali je naplatio bez da se tuzi i juri advokate.

Postavlja se pitanje da je neko nastradao od tog kabla ili od tih rupa na putu ko bi snosio odgovornost, onaj sto je nastradao!?

Po meni je ovde slucaj cist i mislim da ce ici svojom procedurom, a kada vec imas drugara advokata raspitaj se opet jer nije malo novca za opravku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Daj Boze da istera svoje i da mu sve ide po planu i programu oko popravke..... mi znamo da tako treba biti ali uvek ima ono hebeno Ali, nazalost.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja