Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 2 sati, godovic je napisao:

I ja ne bi da forsiramo vishe shtendera, jer nije samo taj rizk.  Sa druge strane, ima stalno neko ko putuje za Srbiju :)

Ako sam dobro razumeo, čovekj sad nosi novac za tri štendera. Često sam preko granice i da nosim ta tri štendera, ne bi ih uopšte sakrivao. Kažeš istinu, nosim drugarima bajkerima jer ovde koštaju 30 evra i kraj. Nema frke za tako mal iznos. Plus, nisu carinici budale, znaju da ti komadi bravarije ne mogu koštati milione i ne gledaju na to kao na šverc. Da nosi 10-20 ko9m plus ostale slične robe, bio bi problem. Ovako, opušteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
2 hours ago, godovic said:

@Ferty_ ako sam dobro razumeo:
 

shtender SW.jpg

Tako je. Ta preckica je problem u kombinaciji SW zastite motora i Hondinog stendera. Zato SW stender mora da ima takvu krivu sipku da se nista ne bi seckalo jer je taj produzetak stvarno na granici. Svako skracivanje i nije to to. 

Ima nekih stendera je je potrebno samo bocno na SW skinuti 5mm i to ne bi smetalo, ali ovo ne valja za moj slucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ulaštio se novi disk kao ogledalo

 

c5eeff72e45257840bb7206e9ca1b3cd.jpg&key=a607a8a39890f864a3960b902f4f6ecf8a87e06b2f44879e9aecbcd00afc4eea

 

 

Imam još novih primedbi na japanski engineering. Akumulator na Integri stoji dosta nisko ispred prednjeg dela sedišta. Dosta je to sve zatvoreno, a ispred je ventilator i hladnjak. Ne znam tačno kako je sproveden izduv ventilatora iza hladnjaka ali očigledno da dobar deo toplote završi baš na akumulatoru. Možda je na NC aku malo višlje postavljen, a hladnjak otvoreniji i sa manje plastike koja usmerava toplotu pozadi.

 

51ffd1de565246daa93ef5541cd242c9.jpg&key=3179a6481d618aa00c4e3b6a099ceb0a06bf5231e987dc37887d738152dbc17d

 

 

 

Merio sam temperaturu nakon što sam ga doneo u stan, verovatno jedno 10-15 minuta posle gašenja motora. Dok sam skidao kleme, sve je bilo vrelo da sam jedva držao prstima, tako da pretpostavljam da se sve to krčka na dobrih 70-ak °C u toku vožnje.

Bukvalno bi se i kamen osušio. Idem u onu temu za akumulatore da vidim šta su dolivali u ove koji su kao bez održavanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Kada putujem uvek vozim sa otvorenim frunkom i nekim stvarima u njemu. Voda je uvek na vrh toga ili uz bocni zid frunka. Po deffaultu pijem vodu kao caj samo bez ukusa. Tako da iako je na udaru vetra voda se dooobro ugreje. Koliko stepeni, nemam cim da izmerim. Tako da solidna toplota prodire i kod NC-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, Lucky George said:

MADSTAD wind deflector za noge.... da li bi neko stavio ovo na svoju mašinu ? ..ja ne bih :) 

 

image.png.aecb53f72beaa4c287eed778915efe5e.png:)

Za odjedjene klimatske predele odlicno. 

Inace nikad. Prvo obaranje u mestu i lomis to perce, a mozda i plastiku na koju je nakaceno.

Bas sam nekim merenjem provalio da NC-u fali otprilike pola sake sirine po strani da bi koleno bilo totalno u zavetrini pri putnim brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Koga interesuje evo ga račun sa prvog servisa na 1000 km.

1._SERVIS_HONDA.jpg

 

Bio danas kod Sebe, moja gospođa zahteva ugradnju rukohvata, preniski i preuski su joj originalni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pojeftinilo nešto ili možda zato što je prvi servis. Obično su naplaćivali 4l ulja...

 

Edit: nisam dobro video, naravno da je poskupelo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

Pojeftinilo nešto ili možda zato što je prvi servis. Obično su naplaćivali 4l ulja...

 

Edit: nisam dobro video, naravno da je poskupelo...

Ne znam kako je bilo, prva mi je ovo Honda i prvi servis kod njih, ali mi nije bilo dobro kad je rekla 15 i po hilj.

Srećom, još samo jednom kod njih i kraj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ko je sa NC-ovima danas prosao ka Topoli? Sretoh ih negde izmedju Topole i Mladenovca? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da smo se sreli u blagoj tvojoj desnoj krivini, blicao si.... ako si ove motore video mi smo bili.

 

viber-slika-2020-06-28-13-05-17.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Upravo tako :) Predpostavio sam da si ti, čim sam video crveni novi NC na čelu kolone :)

 

Najavite se kad idete u moje krajeve, Markone i ja bili u Vršcu

 

20200628-123929.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Pozdrav ljudi, imao sam manju nezgodu. Udarila me je žena rikvercom i polomila mi prednji blatobran. Medjutim, primijetio sam da mi je volan sada malo zakrenut u desnu stranu dok vozim. Ne vide se nikakva ostecenja, niti se okom moze primijetiti da je nesto iskrivljeno. Sve mi djeluje u redu...

Nadjoh i ovaj video, 

Razmisljam da probam... al odoh prvo u osiguranje da to rijesim i svakako posjetim majstora. Kakva su vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mozes probati, super ako tako resis ma da sumnjam da ces uspeti jer se lako moze desiti da ti je iskrivila levi amrtizer amortizer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod mene nema sta pametno, sve odradjeno sem dijagnostike. Nikako nemam vremena da odem do Naceta od posla, glavu ne podizem :'(

Trebalo bi da precesljam racunare, vidim dal ima nova verzija programa nekog racunara, naucim menjac i resetujem sve senzore..... mogao b u utorak sad sto ide :)

 

Cekam da mi stigne deflektor, mrka kapa za sada, vec produzih isporuku <_<

hocu da maknem vetar sa ociju, probao kod Baneta i taman toliko mi fali

 

Prosirenje fuzastera takodjer na cekanju, nadam se da ce nekako, nekad stici

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ja sam poručio ovaj i poslao ga kod prijatelja u Hrvatsku, shipping manje od 3 eur. Opredelio sam se za taj jer je širok tačno kao i givi vizir koji sam kupio.

 

Razmišljao sam i o fuzasterima, ali mi se ne sviđa ovo proširenje na dva šrafčića, imam osećaj da je nejako. Bojim se i stezanja tih šrafova u aluminijumu. A treba se nekad i uspraviti svom težinom. 

Razmišljap sam o onim mototehovim, išao tamo kod ovih što rade ducati i benelli, sad oni zastupaju, ali mi je trenutno 15.000 malo previše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Društvo,

hoće mi neko objasniti šta znače ovi brojevi na ručici prednje kočnice. Ja sam naime naučio, a mislim da je tako i ispravno, držati kočnicu sa dva prsta. Sad kad to činim na NCu, imam problem sa upravljanjem gasom, uvek mi nekako nedostaje neki milimetar. Kad držim kočnicu samo kažiprstom neuporedivo mi je lakše, ali nisam siguran da je efekat kočenja isti.

Zato me interesuje da li se pomeranjem ovih brojeva određuje koji je pritisak potreban na ručicu za određenu snagu kočenja, ili se menjanjem brojeva približava ili udaljava ručica kočnice od ručke upravljača. Ne znam, a ne želim dirati sam i isprobavati.

Hvala unapred.

20200704_191305.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja