Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Definitivno je udobnije, ne postoji ni jedna tačka da te žulja. Ali se postavlja pitanje upravljivosti (ravnoteže). Moguće da sam ja imao taj problem jer sam samo jednom probao, nekih 150km. I mora se rešiti pitanje fiksiranja jastučeta. Ne mogu da se setim kako sam ga ja fiksirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
14 hours ago, Arakis said:

A ovo? Ne mo'š jaja slomiti :)

 

 

:) Sasvim slučajno sam  prošlu subotu u nekom autu, sedeo na ovome. Vrhunski !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Htedoh ovo da pazarim jos davno, ali je debeeelooo. Verujem da je super udobno, ali za kancelariju gde se upravljivost fotelje ne dovodi u pitanje :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys
Pre 4 sati, ProMaster je napisao:

Pardon, nisam video tvoj post.. 

Moram da resavam nesto po pitanju udobnosti, Srdjan je u haosu covek, a ja da se odreknem motora na 7 dana , bas teska prica. Ne znam kakvi su ovi iz Zrenjanina.. 

Taman prilike da se voziš 7 dana mojim motorom :jee5:da rešiš vibracije plastika :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

prešao sam nešto preko 850 km za ovih desetak dana i utisci su izvanredni, Danas sam bio do Palića i nazad i nisam nešto patio sa sedištem, ali pratim i dalje.

Treba mi savet. Dva puta mi se dogodilo u ovih deset dana da kad upalim motor u N modu, neće da prebaci u D. Pokušavao sam ugasiti i opet upaliti, ali prihvati tek kad ga malo pokrenem ugašenog. Napominjem da je motor uvek gašen u N modu. Za prvi put nisam siguran, ali drugi put sam pre gašenja motora prebacio u N, a onda pomerao motor da ga namestim na parking. Ne znam da li to ima veze i jesam li trebao da ga nameštam dok je još u D modu, pa da prebacim u N pred samo gašenje.

U svakom slučaju, da li treba da ovo prijavljujem u Delti ili je normalno?

Unapred se zahvaljujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, muljaz je napisao:

Da l’ bi neko menjao NC za Manu i pare?

Ko je lud da predje sa konja na magare :) 

 

pre 15 minuta, Justicije je napisao:

Treba mi savet. Dva puta mi se dogodilo u ovih deset dana da kad upalim motor u N modu, neće da prebaci u D. Pokušavao sam ugasiti i opet upaliti, ali prihvati tek kad ga malo pokrenem ugašenog. Napominjem da je motor uvek gašen u N modu. Za prvi put nisam siguran, ali drugi put sam pre gašenja motora prebacio u N, a onda pomerao motor da ga namestim na parking. Ne znam da li to ima veze i jesam li trebao da ga nameštam dok je još u D modu, pa da prebacim u N pred samo gašenje.

U svakom slučaju, da li treba da ovo prijavljujem u Delti ili je normalno?

Unapred se zahvaljujem.

Motor pre gasenja uvek treba staviti u neutral ili ti N. Ako se zaboravi, ostane u D ili S, po davanju kontakta momentalno sam prelazi u neutral tj N.

Ugasen motor dok je menjac u brzini (D ili neki od S modova) nisam probao al mislim da se ne moze pomeriti tj preparkirati.

Pre gasenja kad se prebaci u N, preparkira il gura..... nista ne bi smelo uticati na menjac da se ne moze ubaciti u D mod nakon paljenja.

 

Kad je hladna i ako radi na 2Krpm tad se ne moze ubaciti u D mod vec kad se spusti na il ispod 1.8Krpm.

Isprati tacno kad se sta desava, za pocetak proveri kako su stegnute kleme na akumulatoru.

 

Ako se ponovo desi, idi do Delte i prijavi problem.

Ono sto mogu kad odes je dijagnostika, ocitavanje greske ako ima, resetovanje senzora, ucenje menjaca pa proba za dalje.

 

Bilo je slucaja (kod mene ne) da se pre gasenja motor prebaci u N, posle nakon startovanja nece u D. Ljudi ugase, mrdnu motor 1m i onda bude sve Ok.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 2 minuta, X8 Vračar je napisao:

Znam samo da sa spuštenom ćopavom neće u D.

Jbg, ne mogu sad 100 procentno tvrditi da sam je podigao, ali uvek to radim čim sednem i pre nego uopšte upalim motor, pa ne znam zašto bi ta dva puta ostala spuštena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

Bilo je slucaja (kod mene ne) da se pre gasenja motor prebaci u N, posle nakon startovanja nece u D. Ljudi ugase, mrdnu motor 1m i onda bude sve Ok.

 

To sam i ja radio, ugasim i mrdnem motor. 

Ali, nešto mi ne ide da je to normalno, da cimam motor da bi ubacio u brzinu. Ne znam ima li ovaj menjač sličnosti sa automatskim automobilskim menjačem nove generacije, ali zamisli da cimaš auto po parkingu da ubaci u brzinu.

U svakom slučaju hvala, sad idem na servis na 1000 km, pa ću im reći da pogledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Meni se to sa menjacem desilo 2x i oba su bila sa jako slabim akumulatorom. Ne da nije hteo u D mod vec nije hteo ni da vergla. Samo upali cajger, ali ne reaguje na start dugme. A bese i da ga skroz normalno upalim i nece u D mod. Isto resenje, mrdnem motor malo napred malo nazad i sve bude ok. 

Takodje po stranim forumima se cesto spominje. Donekle "normalna" i bezopasna stvar. Svakako proveri akumulator, prijavi u servisu i trazi ucitavanje novih parametara za rad menjaca. 10min posla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 1 sat, Ferty_ je napisao:

Meni se to sa menjacem desilo 2x i oba su bila sa jako slabim akumulatorom. Ne da nije hteo u D mod vec nije hteo ni da vergla. Samo upali cajger, ali ne reaguje na start dugme. A bese i da ga skroz normalno upalim i nece u D mod. Isto resenje, mrdnem motor malo napred malo nazad i sve bude ok. 

Takodje po stranim forumima se cesto spominje. Donekle "normalna" i bezopasna stvar. Svakako proveri akumulator, prijavi u servisu i trazi ucitavanje novih parametara za rad menjaca. 10min posla

Hvala, uradiću tako. Ono što sam sam zaključio posle prvog puta je da motor mora biti ugašen kad ga cimaš, ne reaguje kad je upaljen.

 

Pre 7 sati, X8 Vračar je napisao:

Znam samo da sa spuštenom ćopavom neće u D.

Hahahahaha, sinoć sam bio 100% "u problemu" pa nisam ni shvatio da me zezaš. Hvala na relaksaciji, i to je uvek dobrodošlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Pitanje za znalce, namontirao sam podesavanje vizira (kupljeno na aliju) i digao vizir na najvisi polozaj. Mesjutim kad vozim preko 50 km/h vjetar je bas bucan u kacigi toliko da ne cujem nista oko sebe. Visok sam 182 cm, probat cu jos sa drugim pozicijama ali nisam bas optimistican jer je bilo bucno i kad nije bilo klizaca. Buduci da ce biti ugradjeni original protektori za ruke (cekam da mi jave iz honde kad dodju na stanje da se ugrade), nisam siguran da li da narucujem puig vizir (poviseni sa vec ugradjenim dodatnim spojlerom) jer koliko znam, nije kompatibilan sa oem protektorima rucki. Kako da rijesim problem buke i vjetra? Kad ustanem na motoru dok vozim bula je drasticno tisa. Probao sam staviti ruku iznad vizira tacno, ali i dalje je buka tako da ta dodatna visina (visina dlana) nece nista promijeniti (mislio sam uzeti univerzalni dodatak i namontirat na fabricki vizir). Doduse nisam siguran koliko je razlike u cm u visini dlana i dodatka za vizir ali mislim da nece previse pomoci.

Eh da, juce sam sarafao i stavio nosace za kofere i ovaj klizac za podesavanje vizira.
4a8fc412f87593c27f4a56e4ebeee3b3.jpg

345dd80e90e502464bcb1d006876ec57.jpg
a184470cafd81e6f2deb2d8e8c2bf92f.jpg

ff705809ad42b16dbea385dca7da554d.jpg

Ovaj vizir sam planirao uzeti:
a1b6eae74e6b5a50932e014540e08f23.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 4 sati, Satelis je napisao:

Što je najgore Deki jeste u pravu, sa spuštenom ćopom neće i ne sme u D :)

Ma verujem, nego reko čim se spusti ćopa, gasi se motor kad je već upaljen, pa sam pomislio da se zeza. Nema veze, šalimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Pitanje za znalce, namontirao sam podesavanje vizira (kupljeno na aliju) i digao vizir na najvisi polozaj. Mesjutim kad vozim preko 50 km/h vjetar je bas bucan u kacigi toliko da ne cujem nista oko sebe.

 

Ima ovih problema i u temama za druge motore. U principu predlažu i kaciga da se promeni zbog tišine. Povišenje vizira ne može da eliminiše vetar ali može da kvari aero dinamiku kojoj je prilagođena kaciga. Kao kada voziš iza šlepera na autoputu.

Vizir može da pomogne da bube ne idu na vizir kacige ali sama kaciga mora da ima ventilaciju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
 
 

 
Ima ovih problema i u temama za druge motore. U principu predlažu i kaciga da se promeni zbog tišine. Povišenje vizira ne može da eliminiše vetar ali može da kvari aero dinamiku kojoj je prilagođena kaciga. Kao kada voziš iza šlepera na autoputu.
Vizir može da pomogne da bube ne idu na vizir kacige ali sama kaciga mora da ima ventilaciju.
 

Vozio sam sa istom kacigom na proslom motoru bez vizira, nije buka ni 10% od ove. Mislim da mi sad vizir direktno baca vjetar izmedju nosa i usta.. vise mi je problem da se ne zeznem i kupim vizir a onda bude problem sa protektorima za ruke. Hvala u svakom slucaju na odgovoru


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Upravo to i kažem da vizir može da pravi vetar isto koliko ga eliminiše, u zavisnosti od svih drugih faktora... Kacige naravno da prave za vetar bez vizira.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 31 minuta, X8 Vračar je napisao:

Gasi se samo ako je u brzini. Ako je u N ne gasi se ali i neće u D. Možeš da ga upališ dok je na ćopavoj itd.

Hvala, pratiću i isproveravati sve.

Motor je kod mene desetak dana, još se upoznavamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Pri preuzimanju motora sam uzeo i onu "ceradu" što pokriva paletu na kojoj se motor transportuje od fabrike do dilera. Jedna strana je završila na zidu garaže.

garaža.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Aj i ovde da postavim.Mozda nekog slucajno zanima.Rizomini retrovizori..ako ima takvih pisite u pp..Srecno kolegi sa novim motorem i puno bezbednih kilometara..

c78dcdf5d1ae80a05b694b7b2b248868.jpg

80639a6bb210bafdfe3f1a385d2bee3b.jpg
e1ee02671daa8d60d441f49857960065.jpg
aad68a01b39a0b046118fe76bb168f20.jpg
dd0de5dc8ffb1323b479c527ee87614f.jpg
e4261a44843d9f8c3d4f19ff376b5491.jpg
37b0474ca079e243e81907f4be4298cb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Ovo je jedina prava Garaža kad imaš i da se obriješ
bae4bf973e8d439dc52ce3d70aa7e25c.jpg&key=9eeb926bebd89253660552c417c0fb260fb44e4750f4b1a57d0ad662fdfa81cd

Ima sve brate.. Desno ispred ogledala su vrata od kancelarije sa krevetom, a iza ovih vrata je podrum sa domacim vinom i rakijom


c166ac818fa4b8a80a6b43fa4be28628.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja