Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Samo da se upisem u skupinu (ako me primate), makar ovako virtuelno. Zelja za nc750x se rodila davne 2016, a ubrzo nakon toga naletih na ovu temu sto je jos vise zarilo zelju u meni. Ali buduci da sam te godine tek frisko preselio u Njemacku da zivim i radim, sredstava za motor nije bilo. 2018. se odlucujem da kupim motor, idem u hondin salon, uzimam testnu voznju ali zakljucijem da mi je motor malo velik, buduci da nisam vozio par godina motor, nova zemlja, nepoznat grad i dosta nesigurnosti u meni. Uzimam isti dan na test voznju hondu rebel 500, i to bi ljubav na prvi gas. Isti i kupujem i vozim sve do sada.

1123c21f454a8e672512fe47313b297f.jpg

c68399b4b236c53daad721a5aeb7c50f.jpg


Buduci da je rebel malen, sjediste katastrofalno tvrdo i maleno, motor je bio ok za voziti do nekih sat - dva, nakon cega se mora ustati sa motora jer pozadina toliko boli i utrne da je nepodnosljivo.
Nekih aftermarket sjedista nije bilo koji bi dali koliko toliko veci komfor, a i suvozacevo sjediste je nesto vece od kutije cigara.
Navozah se slatko po Hamburgu i okolini (vikend voznje do sjevernog mora i okolnih gradova) ali to nije ispunjavalo moje snove za ozbiljnijim putovanjima. Treba mi veci i udobniji motor.

Pocetkom januara ove godine, htio sam uzeti afriku twin, ali tu nastaje „problem“, naime stari model (2019) vise nema na prodaju nov, a novi model (2020) je previse skup. Polovan nisam htio a i nisu nesto povoljniji bili cjenovno (interesovalo me godiste 2018->). Naisla je jedna polovna afrika, 2018. adventure sports, povisena i sa visokim sjedistem (prethodni vlasnik visine 2,3 m) ali na testnoj voznji zakljucujem da je ipak previsoka za mene (jedva prstima dohvatim pod kad stojim u mjestu na motoru). Da bih je vratio u fabricko stanje, trebalo je po procjeni honde nekih 600-900 eur, sto kad se doda na cijenu polovnog motora (11500 eur) je bilo poprilicno mnogo novca. Treba dodati na to crash bar, centralni stender, kofere....

Vracam afriku sa testne voznje i uzimam ponovo nc na voznju. Poslije prve krivine shvatam da je to to, narucujem manuelca (na testu dct) jer sam dobio dobru ponudu. Dao sam hondu rebel, i za 2 godine trebam platit 4400 eur. (Honda 50/50 finansiranje, pola para sad, pola nakon 24 mjeseca, bez kamata ili bilo cega dodatno)
Dakle narucio sam crveni nc750x, 2020g. manuelac, centrani stender, crash bar i maglenke, stitnici za ruke, usb punjac i grijaci rucki (sve OEM), cijena 8000 eur, registrovan motor na mene, dakle sjedi i vozi. U salonu stajase crni, crveni, plavi i bijeli, jedan do drugog i odlucih se za crvenog. Motor sam jucer preuzeo ali bez dodanih stvari jer ima neki problem sa dostavom dijelova zbog corone, no to ce vjerovatno biti ugradjeno na prvom servisu (na 1000km).
5aa8c5b9a219c2645ce24053f9c31fb5.jpg


a8e2ea587a6690c62255fda293e4ab56.jpg

U medjuvremenu mi je doslo dosta stvari (shad 3p sistem, bocni shad koferi (sh36), shad topcace (sh46) treba da bude dostavljen, tank torba givi, sine za vizir (da se moze stelovat visina, poruceno sa alija) i vjerovatno cu uzet piug touring vizir ali to malo kasnije dok vidim kako radi sa povisenim original vizirom.
Motor je dosao sa dunlop trailmax d609 gumama.

Nakon provedenih 3 sata na motoru vozajuci standardne rute, zakljucak je da je nc daleeeko udobniji od rebela. Kako ce biti na duzim putovanjima, to cu tek otkriti. Za prvu pomoc imam jastuk mckinley (sa ove teme) a u opticaju je i shad sjediste, no o tom po tom.

Ovim putem zelim da se zahvalim svima vama na postovima u ovoj temi, neumorno i gladno sam godinama pratio temu, kupio linkove i sanjao, i evo konacno kupih motor koji sam dugo vremena zelio.

Puno toplih pozdrava iz suncanog i toplog Hamburga!

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovaj Rebel su nabudžili kao da je ne znam kakva zver ili HD, a zapravo je slabiji od NC. Koji grad je sa ovom HH oznakom? Hamburg? Za šta je drugo H?

 

Dobrodošao!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
6 minutes ago, X8 Vračar said:

Ovaj Rebel su nabudžili kao da je ne znam kakva zver ili HD, a zapravo je slabiji od NC. Koji grad je sa ovom HH oznakom?

Dobrodošao!

Ideja iza rebela je da bude jednostavan za prepravke, ponudjen je sa 2 motora, 300 i 500 ccm, 500 ccm ide ok, ali je mali motor. Podlozan customiziranju i napravljen je da izgleda cool. Za nijansu je manji od HD sportstera (883), ali je daleko ljepsi i interesantniji zbog tzv bobber izgleda (debela guma naprijed). Da se bas lijepo srediti i napraviti custom motor, ali nije to moja zelja bila.

 

Grad je Hamburg, na sjeveru njemacke, lucki grad, izuzetno interesantan grad za zivjeti. Drugo H oznacava da je to hanse stadt, grad i drzava u isto vrijeme, sa malo drugacijim i nezavisnim poreznim sistemom. Isto imaju jos 2 grada tj pokrajine. Tablica sa samo jednim H oznacava Hanover. Generalno pravilo sa tablicama u njemackoj je veliki gradovi imaju jedno slovo (hanover, Munchen, Brrlin..), manji gradovi 2 slova (npr Gö - Göttingen) i tri slova za manja mjesta (STD - Stade, CUX - Cuxhaven itd). Hamburg je iznimka jer 2 slova zapravo oznacavaju Hanseatic Hamburg, a grad je drugi po velicini u njemackoj, nesto iznad 1,8 miliona stanovnika)

 

Hvala za dobrodoslicu!

Promenio član Kola
Odgovor na pitanje o drugom H

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 12 minuta, Kola je napisao:

Samo da se upisem u skupinu (ako me primate), makar ovako virtuelno. Zelja za nc750x se rodila davne 2016, a ubrzo nakon toga naletih na ovu temu sto je jos vise zarilo zelju u meni. Ali buduci da sam te godine tek frisko preselio u Njemacku da zivim i radim, sredstava za motor nije bilo. 2018. se odlucujem da kupim motor, idem u hondin salon, uzimam testnu voznju ali zakljucijem da mi je motor malo velik, buduci da nisam vozio par godina motor, nova zemlja, nepoznat grad i dosta nesigurnosti u meni. Uzimam isti dan na test voznju hondu rebel 500, i to bi ljubav na prvi gas. Isti i kupujem i vozim sve do sada.
Ovim putem zelim da se zahvalim svima vama na postovima u ovoj temi, neumorno i gladno sam godinama pratio temu, kupio linkove i sanjao, i evo konacno kupih motor koji sam dugo vremena zelio.

Puno toplih pozdrava iz suncanog i toplog Hamburga!

Dobro nam došao kolega i puno bezbednih kilometara ti želim... samo polako i gas do daske :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
3 minutes ago, Lucky George said:

Dobro nam došao kolega i puno bezbednih kilometara ti želim... samo polako i gas do daske :)

Hvala Lucky!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Kako misliš da ti je NC velik?
Deluješ mi kao da si oko ili preko 185cm.

Srećna kupovina da te lepo i sigurno sluzi puno km...

Dobrodošao

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
5 hours ago, MF said:

Kako misliš da ti je NC velik?
Deluješ mi kao da si oko ili preko 185cm.

Srećna kupovina da te lepo i sigurno sluzi puno km...

Dobrodošao emoji112.png

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

To i ja primetih. NC veliki, a isao na Afriku :ph34r:

 

Prenesi nam utiske mcKinley jastuceta da vidimo ima li stvarno efekta ili samo kod mene pali. 

Hajde pa da se sretnemo negde na pola u Poljskoj kada puste granice :takoje: Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
Kako misliš da ti je NC velik?
Deluješ mi kao da si oko ili preko 185cm.

Srećna kupovina da te lepo i sigurno sluzi puno km...

Dobrodošao

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока



Ucinio mi se na prvoj testnoj voznji sirok i tezak, visinom odgovara, a visok sam 182.

Hvala za dobrodoslicu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
To i ja primetih. NC veliki, a isao na Afriku 
 
Prenesi nam utiske mcKinley jastuceta da vidimo ima li stvarno efekta ili samo kod mene pali. 
Hajde pa da se sretnemo negde na pola u Poljskoj kada puste granice :takoje: Srecno

Afriku probah nakon 2 godine na motoru (proje toga nisam vozio nikako dvije godine), tako da prvi dojam je bio da je to velik zalogaj za mene, isao sam na sigurno. Rebel je kao igracka.

Sto se tice jastuka, probao sam ga na rebelu, totalno druga prica za zadnjicu, ali opet je bio pritisak na trticnu kost, vjerujem jet je sjediste blizu kormana pa samim tim polizaj sjedenja neudoban. Prenesem utiske i kada probam jastuk na nc ;-)

Hvala i bilo bi mi drago da se sretnemo negdje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
@Kola
 
Srecno drug, da te motorce sluzi kako si zamislio :takoje:

Hvala druze!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 16 sati, Kola je napisao:

Samo da se upisem u skupinu (ako me primate), makar ovako virtuelno. Zelja za nc750x se rodila davne 2016, a ubrzo nakon toga naletih na ovu temu sto je jos vise zarilo zelju u meni.

Srećno i dugovečno da te služi.

I ja sam novi ovde, motor je tek desetak dana kod mene, pa ćemo se družiti u narednonm periodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
16 hours ago, Kola said:

Samo da se upisem u skupinu (ako me primate), makar ovako virtuelno. Zelja za nc750x se rodila davne 2016, a ubrzo nakon toga naletih na ovu temu sto je jos vise zarilo zelju u meni. Ali buduci da sam te godine tek frisko preselio u Njemacku da zivim i radim, sredstava za motor nije bilo. 2018. se odlucujem da kupim motor, idem u hondin salon, uzimam testnu voznju ali zakljucijem da mi je motor malo velik, buduci da nisam vozio par godina motor, nova zemlja, nepoznat grad i dosta nesigurnosti u meni. Uzimam isti dan na test voznju hondu rebel 500, i to bi ljubav na prvi gas. Isti i kupujem i vozim sve do sada.

1123c21f454a8e672512fe47313b297f.jpg

c68399b4b236c53daad721a5aeb7c50f.jpg


Buduci da je rebel malen, sjediste katastrofalno tvrdo i maleno, motor je bio ok za voziti do nekih sat - dva, nakon cega se mora ustati sa motora jer pozadina toliko boli i utrne da je nepodnosljivo.
Nekih aftermarket sjedista nije bilo koji bi dali koliko toliko veci komfor, a i suvozacevo sjediste je nesto vece od kutije cigara.
Navozah se slatko po Hamburgu i okolini (vikend voznje do sjevernog mora i okolnih gradova) ali to nije ispunjavalo moje snove za ozbiljnijim putovanjima. Treba mi veci i udobniji motor.

Pocetkom januara ove godine, htio sam uzeti afriku twin, ali tu nastaje „problem“, naime stari model (2019) vise nema na prodaju nov, a novi model (2020) je previse skup. Polovan nisam htio a i nisu nesto povoljniji bili cjenovno (interesovalo me godiste 2018->). Naisla je jedna polovna afrika, 2018. adventure sports, povisena i sa visokim sjedistem (prethodni vlasnik visine 2,3 m) ali na testnoj voznji zakljucujem da je ipak previsoka za mene (jedva prstima dohvatim pod kad stojim u mjestu na motoru). Da bih je vratio u fabricko stanje, trebalo je po procjeni honde nekih 600-900 eur, sto kad se doda na cijenu polovnog motora (11500 eur) je bilo poprilicno mnogo novca. Treba dodati na to crash bar, centralni stender, kofere....

Vracam afriku sa testne voznje i uzimam ponovo nc na voznju. Poslije prve krivine shvatam da je to to, narucujem manuelca (na testu dct) jer sam dobio dobru ponudu. Dao sam hondu rebel, i za 2 godine trebam platit 4400 eur. (Honda 50/50 finansiranje, pola para sad, pola nakon 24 mjeseca, bez kamata ili bilo cega dodatno)
Dakle narucio sam crveni nc750x, 2020g. manuelac, centrani stender, crash bar i maglenke, stitnici za ruke, usb punjac i grijaci rucki (sve OEM), cijena 8000 eur, registrovan motor na mene, dakle sjedi i vozi. U salonu stajase crni, crveni, plavi i bijeli, jedan do drugog i odlucih se za crvenog. Motor sam jucer preuzeo ali bez dodanih stvari jer ima neki problem sa dostavom dijelova zbog corone, no to ce vjerovatno biti ugradjeno na prvom servisu (na 1000km).
5aa8c5b9a219c2645ce24053f9c31fb5.jpg


a8e2ea587a6690c62255fda293e4ab56.jpg

U medjuvremenu mi je doslo dosta stvari (shad 3p sistem, bocni shad koferi (sh36), shad topcace (sh46) treba da bude dostavljen, tank torba givi, sine za vizir (da se moze stelovat visina, poruceno sa alija) i vjerovatno cu uzet piug touring vizir ali to malo kasnije dok vidim kako radi sa povisenim original vizirom.
Motor je dosao sa dunlop trailmax d609 gumama.

Nakon provedenih 3 sata na motoru vozajuci standardne rute, zakljucak je da je nc daleeeko udobniji od rebela. Kako ce biti na duzim putovanjima, to cu tek otkriti. Za prvu pomoc imam jastuk mckinley (sa ove teme) a u opticaju je i shad sjediste, no o tom po tom.

Ovim putem zelim da se zahvalim svima vama na postovima u ovoj temi, neumorno i gladno sam godinama pratio temu, kupio linkove i sanjao, i evo konacno kupih motor koji sam dugo vremena zelio.

Puno toplih pozdrava iz suncanog i toplog Hamburga!

Nek je sa srećom !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Ja imam to mckinley jastuče, samo sam jednom probao. Moj utisak: otežava upravljanje motociklom, stalno ti se zadnjica migolji, ne možeš da "uhvatiš" motor nogama i da upravljaš njime(po meni se motociklom upravlja i ostatkom  tela). Ako si relativno visok, ja sam 188-89cm automatski te podiže i dobijaš drugi položaj sedenja, ugao i naravno još vetra. U krivinama ne držiš motor. A da je udobnije jeste. 

E sad, to sam samo jednom probao i nikada više, moguće da bi se većina ovih nedostataka vremenom ispravila. Možda. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa, imam predlog.

Ako ste zainteresovani, možemo uraditi majicu ove forum grupe.

Recimo, crna majica, print kombinovano u crvenoj i beloj boji. Ja nisam dizajner, pa ne znam to lepo nacrtati, ali bi recimo napred levo stavio logo sajta

bjbikers.png

Naravno, sa natpisom BJBIKERS.

 

Na desnoj strani napred bi mogli staviti logo Honde

logo.png

 

Na leđima gore logo HONDA The Power of Dreams

ramena.png

 

A preko leđa nešto ovako dizajnirano

leđa.jpg

 

Naravno, od osnivača sajta bi trebalo tražiti dozvolu za korišćenje logoa, a mislim da sa Hondinim nema problema jer su javni. 

Predlog za leđa sublimira i ekipu koja vozi 700tke i one sa 750. To treba neko veštiji dizajnirati. I tu koristiti crvene i bele boje na crnoj majici.

Ako ste za i ako je već neko imao ideju, ili ako ste ranijih godina to već radili (nov sam ovde), možemo to opet organizovati.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
1 hour ago, Justicije said:

Srećno i dugovečno da te služi.

I ja sam novi ovde, motor je tek desetak dana kod mene, pa ćemo se družiti u narednonm periodu.

Hvala druze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
5 hours ago, zoransm said:

Ja imam to mckinley jastuče, samo sam jednom probao. Moj utisak: otežava upravljanje motociklom, stalno ti se zadnjica migolji, ne možeš da "uhvatiš" motor nogama i da upravljaš njime(po meni se motociklom upravlja i ostatkom  tela). Ako si relativno visok, ja sam 188-89cm automatski te podiže i dobijaš drugi položaj sedenja, ugao i naravno još vetra. U krivinama ne držiš motor. A da je udobnije jeste. 

E sad, to sam samo jednom probao i nikada više, moguće da bi se većina ovih nedostataka vremenom ispravila. Možda. 

Tacno. Prvih ne tako malo voznji je bio jako cudan osecaj jer sam prepumpavao misleci da ce biti udobnije, sto nije tacno. Na kraju je stvar navike. Danas i te kako dobro kontrolisem. Jastuce je 2cm skroz naduvano, a kod mene je na trecinu. Pa jos kada sednes skoro da ga nema, ali dovoljno da radi svoj posao. Cesto osecam da sedim na sedistu pa samo gurnem malo jastuce da rastereti kriticne tacke. Sto se tice NC-a treba da se zove vila promaja : ) duva pa duva. Realno ni vetar ne pojacava jer je mini razlika. Štrčimo obojica svakako haha

Kad pogledas gel podloge koje ne mozes da regulises i AirHawk koji je 5cm i mnooogo puta skuplji pa i kad stavis jagnjece krzno sve to leluja malo ispod. Ali je meeekanooo ko dekina brada :popovanje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Ferty_ - Jel to ovo jastuče?

 

 

is_og_image.png&key=de295001c68f1b789c376907ef41fcb5f3abb3166d11b1a5167e46a92fcc7f57

WWW.INTERSPORT.RS
Jastukna na naduvavanje McKinley čine kampovanje mnogo ugodnijim. Jastuk je kompaktno presavijen s dve trake i jednostavan je za nošenje. Odličan je za razne aktivnosti na otvorenom i izrađen je od izdržljivog poliestera....

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Moje je takvo

I kako si zadovoljan? 

Ovo me navelo na razmišljanje da sa ovim mogu da rešim klizanje ka rezervoaru, to mi baš smeta..

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
13 hours ago, ProMaster said:

I kako si zadovoljan? 

Ovo me navelo na razmišljanje da sa ovim mogu da rešim klizanje ka rezervoaru, to mi baš smeta..

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

Par postova gore sam napisao iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pardon, nisam video tvoj post.. 

Moram da resavam nesto po pitanju udobnosti, Srdjan je u haosu covek, a ja da se odreknem motora na 7 dana , bas teska prica. Ne znam kakvi su ovi iz Zrenjanina.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja