Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 10 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

 


Pa sada su te bliže upoznali i, možda, neće biti problema u daljoj saradnji. Tviter pun pritužbi na intezu itd. da ne širim temu ali mislim da je problem kod tih banaka koje imaju najveći broj klijenata, a pokušavali su da smanje broj zaposlenih. Na stranu što su u Komercijalnoj do nedavno pušili na šalteru!

 

Ja sam išao u Komercijalnu jer sam dugogodišnji klijent, tamo isplaćujem plate itd. A i trenutno imaju akciju za auto kredite koja traje valjda do kraja juna i ne traže nikakve dodatne mere obezbeđenja osim lične menice. 

Istina, nisu me nešto poznavali jer nisam dizao kredite. Koristim kreditne biznis kartice za gorivo i sl stvari, ali to je zanemarivo. Danas sam shvatio da je čarobna reč "menjam banku". Ovi iz filijala se panično bore za svakog klijenta jer imaju neke targete. Tako da mislim da su oni na kraju izvršili pritisak na ove iz rizika. 

A da loše rade, istina je. Shvatio sam da su ovi iz filijale loše pripremili papire ovima iz rizika koji i odlučuju. Npr, u jednom trenutku se postavi pitanje moje povezanosti sa nekom STR radnjom. Kažem im, ljudi ja nemam nikakvu radnju, a oni kažu pa vi ste osnivač. Jbt, njima je iskočilo negde da imam radnju, valjda po JMBG. A ta radnja zatvorena pre više od 11 god, preduzeće je u stvari bio logičan nastavak poslovanja. I niko da ne otvori APR i proveri status radnje i vidi da je brisana, nego zovu mene da im to kažem i izgubimo čitav dan. I tako milion gluposti.

Eto, ako sam nekom malo pomogao da stvori sliku šta ga eventualno čeka, drago mi je. Mada, moja je odluka, kredit sad i više nikad. Ne bi ga ni sad uzeo da nije nekih investicija u posao, pa mi je odgovaralo da ja dam 40% od cene i uzmem ostatak na 48 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Juče namontirao nekoliko dodataka na svoj NC. Nosač zadnjeg kofera i kofer, grejači ručica i štitnici ručica.

 

20200531-104617.jpg


20200531-105607.jpg


20200605-222758.jpg


20200605-222809.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Tacno je i to njihovo da poslodavac kada padne vuce sa sobom mnoooogo vecu cifru...zavisi cime se bavis. U IT mozes da vuces jedan laptop.

A tacno je i to tvoje, daleko vise ces da grizes i ne dozvolis to. 

Meni su u jednoj banci sami aktivirali dozvoljeni minus i 4x sam isao u filijalu da gasim i 5og puta sam u direkciji pripretio uz povisen ton da mi na moje oci (sto su i ucinili) onemoguce minus ili cu pogasiti sve racune tekuce stedne poslovni... A za nudjenje kredita i raznih pomoci da ne pricam.. odem za najobicniju stvar, a oni kao u maxiju hocete cokoladicu, zvakicu? Pa se krste sto necu haha 

Saradjujem sa nekim bankama i istina je da oni jos uvek rade delimicno, neko od kuce, samo ko mora dolazi na posao pa je zato frka, sto rece X8. 

Odoh sad u banku nesto da zavrsim :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

To sa bankama je užas jedan, nekad mislim da su gori od političara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

SHAD owners need help! :)
Уколико неко од вас има да потроши који минут, замолио би да ми помогнете око дименизије SHAD носача.
Која је дебелина цеви 3P System качења, хтео би да направим rack од једне цеви и за задњи и за страничне куфере.
Ево линк како изгледају SHAD носачи. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 11 sati, Ferty_ je napisao:

Tacno je i to njihovo da poslodavac kada padne vuce sa sobom mnoooogo vecu cifru...zavisi cime se bavis. U IT mozes da vuces jedan laptop.

A tacno je i to tvoje, daleko vise ces da grizes i ne dozvolis to. 

Meni su u jednoj banci sami aktivirali dozvoljeni minus i 4x sam isao u filijalu da gasim i 5og puta sam u direkciji pripretio uz povisen ton da mi na moje oci (sto su i ucinili) onemoguce minus ili cu pogasiti sve racune tekuce stedne poslovni... A za nudjenje kredita i raznih pomoci da ne pricam.. odem za najobicniju stvar, a oni kao u maxiju hocete cokoladicu, zvakicu? Pa se krste sto necu haha 

Saradjujem sa nekim bankama i istina je da oni jos uvek rade delimicno, neko od kuce, samo ko mora dolazi na posao pa je zato frka, sto rece X8. 

Odoh sad u banku nesto da zavrsim :care:

Sve si apsolutno u pravu za poslodavca, ali zato i pšostoji risk odelenje. Oni moraju individualizovati svakog klijenta i svaki zahtev. I onda vidiš da li neko koristi kredite, da li ih vraća na vreme, ko su mu najveći klijenti npr. Ako ti je najveći klijent, kad si već to pomenuo, neka velika IT firma kao Nordeus recimo, znaš da je manji rizik, nego ako radiš sa državom gde se sve u trenu može promeniti. Ma ko ga šiša, iza mene je.

Inače, banka je danas platila svoj deo, ja svoj, preuzeo sam papire, platio sve takse i ostalo za registraciju, predao u agenciju i ujutro ću dobiti tablicu. Nadam se da neće kiša, provozao bi se lagano bar do NS starim putem. Sve obaveze sam sutra otkazao.

Bebica čeka u Delti.

 

20200609_142012.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Lep kao lutka

Nemoj starim do NS, sve do Rume smor, loš put, ravno....

Idi do Rudnika, preko Mladenovca ili Ar...pa nazad ibarskom....

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 22 minuta, MF je napisao:

Lep kao lutka emoji7.png

Nemoj starim do NS, sve do Rume smor, loš put, ravno....

Idi do Rudnika, preko Mladenovca ili Ar...pa nazad ibarskom....

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Hvala, poslušaću te. Samo da kiše ne bude.

Kaciga je dobila dve decentne nalepnice, tako da sam spreman.

20200609_212618.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Prelep! Srecno i da te sluzi puno puno kilometara u zdravlju i veselju!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 3 minuta, Chika Jimi je napisao:

Prelep! Srecno i da te sluzi puno puno kilometara u zdravlju i veselju!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ja bih samo dodao da ne ides ni na jednolicne bas vojvodjanske ni na suvise zahtevne puteve sa puno naprezanja. Masina treba da se prekali, da se cilindar klipovi fino obrade. Voziti do nekih srednjih obrtaja ne predugo pa napraviti pauzu da se malo ohladi masina pa opet u krug. Da sve komponente rade svoje.

Srecno komsija :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

čuo sam se sa Ivanom u oko vizira, može me primiti tek sredinom jula. Iskreno, ne čeka mi se toliko, a i sviđa mi se Givi vizir svojim dizajnom. Viziri koji imaju one oštre linije, oblik dole kao vrh strela nisu baš u mom fazonu, više su za mlađe ljude.

Molim one koji imaju Givi vizir da mi prenesu svoja iskustva. Ja sam visok 186 cm. Givi je sad 7.900 din, a i kod Ivana su cca 50 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Moj opsti zakljucak citajuci tonu materijala sa foruma je da tek stavljanjem wind deflectora resavas najvise stvar. Naravno imam isti.

Koji god vizir stavis sklonice vetar sa tela i mozda dela kacige i sav onaj sabijen vetar sa vrha vizira tuci ce te pravo u kacigu. 

Ako zelis svoje iskustvo probaj, a mogu da se kladim da ne mozes da sanjas koliko samo ono perce u kombinaciji sa aftermarket vizirom menja kvalitet voznje. 

 

Screenshot_2020-06-10-11-46-44-495_com.android.chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GSA
Ekipa,
čuo sam se sa Ivanom u oko vizira, može me primiti tek sredinom jula. Iskreno, ne čeka mi se toliko, a i sviđa mi se Givi vizir svojim dizajnom. Viziri koji imaju one oštre linije, oblik dole kao vrh strela nisu baš u mom fazonu, više su za mlađe ljude.
Molim one koji imaju Givi vizir da mi prenesu svoja iskustva. Ja sam visok 186 cm. Givi je sad 7.900 din, a i kod Ivana su cca 50 eur.

470e46dc7bb519f7b975549c876f47ea.jpg
Imao sam ga na mom starom motoru, bio je puno bolji nego originalni Hondin. Ja sam 188 cm i mislim da mi je trebalo dodatno josh taj mali deflektpr ili kako se vech zove :)
Nisam stigao da probam. Prodao motor i uzeo drugi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

konačno sam preuzeo motor. Nažalost, prilično kasno, valjda je bila gužva u Ljermontovoj, a ova devojka imala puno predmeta. U svakom slučaju, počeo se voziti i vidim kiša će, pa se vratim kući, taman krenule prve kapi.

Prvi utisci su neverovatni. Ne znam da li tazo što stvarno jeste tako ili zato što sam ja bio baš uzbuđen, ali motor ide lagano, mekano. Brzine menja gotovo neprimetno, a osećao sam samo promenu iz prve u drugu.

Ono što me očaralo jeste upravljivost i balans, tako lako se vozi i na minimalnom gasu. Potpisujem javno da se vozi lakše nego Burgman.

Sedište istina gura malo napred, ali za tih 40ak km što sam napravio, nisam osetio nelagodu. Naravno, isuviše je to malo, ali obećava na dobro. Vozio sam ga lagano, uglavnom u S-1 modu i to mi je prijalo više nego D mod.

Kočnice nisam imao prilike nešto testirati, prosto sam vozio lagano, a i pločice treba da se isprofilišu. Leva ruka je stalno posezala za ručicom, ali na kraju je već bilo prirodnije na nozi. Bilo je kratko, ali slatko. Sutra nastavak.

Dakle, ja sam oduševljen i nemam ni gram sumnje da sam uradio pravu stvar.

Kad me već kiša oterala u garažu, popodne sam proveo u montaži barova i nosača kofera. Vrlo lako i jednostavno ide sa GIVI opremom.

 

20200610_165613.jpg

20200610_200001.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Nek je sa srecom druže, sada samo lagano i pun gas....

Mnogo srećnih i sigurnih kilometara

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
10 minutes ago, Justicije said:

počeo se voziti i vidim kiša će, pa se vratim kući, taman krenule prve kapi.

 

Jel Dunlop guma na prvoj ugradnji? 

Samo oprezno po kiši i srećan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 14 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

Jel Dunlop guma na prvoj ugradnji? 

Samo oprezno po kiši i srećan put!

Ne, Bridgestone Battle Wing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ma gde može da se pogreši sa Hondom NC, to je najbolja moguća kupovina, za malo para dobiješ vrhunski motor. Nek je sa srećom, i da nas bude još, a posebno sa 2020 modelima :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre sat vremena, Yanco je napisao:

Ma gde može da se pogreši sa Hondom NC, to je najbolja moguća kupovina, za malo para dobiješ vrhunski motor. Nek je sa srećom, i da nas bude još, a posebno sa 2020 modelima :jee:

Hvala. Iz tvojih usta u Božje uši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Neka je sa srecom. Obavezno podizace kormana namontiraj, isti osecaj sam imao kao ti kad sam probao NC. Nekako polozaj sedenja gura na napred. Ali sa podizacima je druga pesma.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 1 sat, bbocko je napisao:

Neka je sa srecom. Obavezno podizace kormana namontiraj, isti osecaj sam imao kao ti kad sam probao NC. Nekako polozaj sedenja gura na napred. Ali sa podizacima je druga pesma.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

https://voigt-mt.de/Honda-Honda-NC-750-X_2

 

Gledao sam ove, imaju od 20, 25 i 30 mm. Sad sam u dilemi koje poručiti, a probati se ne može.

Na aliexpresu je mnogo jeftinije, ali mi nešto nije jasno sa tim "smicanjem". kineti i podižu i pomeraju korman nazad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja