Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve ti je Ok sem stitnika agregata sa donje strane. Nema poente da se srafi na mesto gde idu srafovi kartera vec kacenje treba imati na ramu..... isto mu dodje kao kad bi crash bar srafili bocno na glavu/cilindar.

Ovako mu dodje cist sminkeraj + zaista moze doci do stete jer je klirens sa njim nizi, udarac odozdo i cao zdravo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Šta da radim, meni se svidelo, a nemam to znanje. A da vas sve ili samo tebe smaram sa svakom stvarčicom koju želim kupiti, ne ide i ne želim. Kad mi kreneš održavati motor, onda ću imati više slobode da te pitam.

Svejedno, planirao sam svakako do tebe da mi pomontiraš stvari koje ne znam sam ili nemam alat. Volim ja to čeprkati sam, imam i puno alata, ali uglavnom volim raditi sa drvetom. Kako sam pravnik po struci, mehanika mi nije baš imanentna, pa možeš misliti na što to ume da izađe. A sa NCom se neću zezati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

No problemo, sta treba tu sam. Molba je samo javiti se dosta ranije jer sam u guzvi sa poslom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

U zadnje vreme, pocela je prednja kocnica da mi seca i glavi na poluzi, nezgodno u voznji zna biti.

 

pri stisku

viber-slika-2020-05-30-22-01-30.jpg

 

dodje do kraja ali seca i cuje se zvuk nalik skripi

viber-slika-2020-05-30-22-01-31.jpg

 

za amnje od 1min poluga se skine

viber-slika-2020-05-30-22-01-311.jpg

 

valja ocistiti, valja macnuti potisnu polugu, gumica je dobra

viber-slika-2020-05-30-22-01-32.jpg

 

na drugoj strani valja takodjer srediti, nauljiti, podmazati

viber-slika-2020-05-30-22-01-312.jpg

 

ovaj deo gura klip, ocistiti i preci finom smirglom

viber-slika-2020-05-30-22-01-321.jpg

 

sad je Ok

viber-slika-2020-05-30-22-01-33.jpg

 

montaza, sad samo klikce

viber-slika-2020-05-30-22-01-331.jpg

 

Nisam probao u voznji, nebese vremena. Ako se javi opet, moracu zaviriti ispod gumice.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako vam treba mesto za ugradnju raznih gedžetića na vašem NC, ima vel'ka rupa sa leve strane ambulatora...čisto da kažem :)

DSC_4052.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
20 hours ago, Satelis said:

U zadnje vreme, pocela je prednja kocnica da mi seca i glavi na poluzi, nezgodno u voznji zna biti.

 

pri stisku

viber-slika-2020-05-30-22-01-30.jpg

 

dodje do kraja ali seca i cuje se zvuk nalik skripi

viber-slika-2020-05-30-22-01-31.jpg

 

za amnje od 1min poluga se skine

viber-slika-2020-05-30-22-01-311.jpg

 

valja ocistiti, valja macnuti potisnu polugu, gumica je dobra

viber-slika-2020-05-30-22-01-32.jpg

 

na drugoj strani valja takodjer srediti, nauljiti, podmazati

viber-slika-2020-05-30-22-01-312.jpg

 

ovaj deo gura klip, ocistiti i preci finom smirglom

viber-slika-2020-05-30-22-01-321.jpg

 

sad je Ok

viber-slika-2020-05-30-22-01-33.jpg

 

montaza, sad samo klikce

viber-slika-2020-05-30-22-01-331.jpg

 

Nisam probao u voznji, nebese vremena. Ako se javi opet, moracu zaviriti ispod gumice.

 

Meni to bese od pocetka, ali bez skripanja.  Samo na pola hoda zablokira, nekad preskoci nekad brzo popustim rucku pa stisnem. Glumim abs. Isao u servis, sve ok. Samo su podmazali osovinu. Nekad posle podmazivanja vec u prvim kilometrima isto bude, a nekad mesecima nijednom. Rucica je bas na udaru i maltene stalno je tu zuto od fine prasine pa je valjda to uzrok jer fizickih ostecenja nema.

Svakako periodicno ciscenje, mazanje i "znam za caku" pa bez panike i oprezna voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imao sam i ja taj problem. Sve ću kao da podmažem danas, sutra...

 

Deda neki vozi Corsu ispred mene, uključi levi migavac a auto koji mu dolazi u susret dosta daleko. Rekoh ma on će odmah da skrene, kad vraga deda zabode kočnicu a ja nisam držao dovoljno odstajanja. Kočnica moja NEISPRAVNA kao što je gore opisano. Zablokiram prednji i sreća TDM ima tek nešto više od 200kg a ja skoro 2m i preko 100kg pa nekako ga zadržah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Deo rucice koji gura klip blago namastiti, celo klipa ocistiti i takodje blago podmazati...

Nekada su biksne u rucicama bile izradjene od topovske bronze koja se samopodmazuje, kasnije se preslo na mesing koji zahteva neki lubrikant (licno, koristim liqui moly LM47, taaanak sloj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jebo sliku, vidi ovo :staa2: svaka cast ko ga napravi :care:

Danas na kratko protegao tockove, kafa na Avali i nazad.... kocnica nema vise glavljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Registrovao bi ga u Srbiji samo tako. Sve fabrika :jee:

NC - road 

NC - offroad

NC - naked

NC - bobber

NC - cafe racer

NC - retro

NC - skuter

NC - commuter

NC - enduro

Samo jos fali da neko sklepa copera i ispada da NC moze biti sssveeeee aaaa svee :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Pozdrav ekipa.

Nadam se da ne smaram, ali se nadam da ćemo se družiti u vezi sa motorima, pa mi nekako najlakše dođe da vas pitam. Dok čekam motor, a kad ne radim, ponašam se kao dete koje očekuje da mu Deda Mraz donese omiljenu igračku, pa tako pregledavam sve što mi dođe pod ruku na netu i naleteoi sam na video lika koji je kupio 750x i kaže da ljudi preko 180 cm trebaju razmisliti da podignu volan da bi uspravnije sedeli. 

Ne znam kakva su iskustva vas koji ste visoki, ali ja sam visok 186 i stvarno imam problem sa kičmom. Našao sam na netu nemačku firmu koja to radi. Nisu jeftini, ali Švabama više verujem nego Kinezima za ovo. U svakom slučaju, znam da nije hića, da treba prvo da probam motor, ali me svejedno interesuju vaša iskustva. Evo linka

 

https://voigt-mt.de/Honda-Honda-NC-750-X_2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Mislim da bi trebalo da sačekaš motor, voziš neko vreme i vidiš da li ti treba ili ne.
Imam 196cm i ništa mi ne smeta dok sedim, jedino kad ustanem. Mada, za stajanje i tu vrstu vožnje mi treba drugi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 35 minuta, dragan_alumiroi je napisao:

Mislim da bi trebalo da sačekaš motor, voziš neko vreme i vidiš da li ti treba ili ne.
Imam 196cm i ništa mi ne smeta dok sedim, jedino kad ustanem. Mada, za stajanje i tu vrstu vožnje mi treba drugi motor.

Jasno.

Ja ne vozim off, mislim da neću ni ustajati, a svakako sam nislio prvo voziti neko vreme. Tako sam i napisao, nije hitno, ali sam eto hteo čuti vaša mišljenja. Iskreno, baš mi je drago što su tvoja takva, a 10 cm si viši od mene. Računam da onda ni ja ne bi trebao imati problema. Znam i da je sve individualno, ali kažem, nestrpljiv sam da se procedura u banci završi i da preuzmem motor, pa mi svakakve ideje padaju na pamet. Promenio sam dosta automobila,  već 17 god kupujem isključivo nova vozila, ali se nikad u vezi auta nisam osećao ovako uzbuđeno. Nije mi ni ovo prvi novi motor, ali je prvi "pravi".  Možda je vama iskusnijim motociklistima sve ovo smešno i detinjasto, ali ja sam iskren.

Hvala još jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 16 minuta, GuMi5 je napisao:

Prvi uslov za vožnju NC-a je da prepraviš sjedalo... Bez toga nema vožnje na NC-u. Ni kada si visok, ni nizak, ni nikakav... :lol:

Da, i to sam pročitao ovde na forumu. Neko i napusa ime čoveka koji to radi. Naravno, probaću i videti.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Moram da dodam da se problem sedišta rešava gel podlogom od 30ak evra. Čak je i ugao tu s razlogom, da kičma ima dobru podršku, što se naročito oseti na dužim vožnjama.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
2 hours ago, Justicije said:

Jasno.

Ja ne vozim off, mislim da neću ni ustajati, a svakako sam nislio prvo voziti neko vreme. Tako sam i napisao, nije hitno, ali sam eto hteo čuti vaša mišljenja. Iskreno, baš mi je drago što su tvoja takva, a 10 cm si viši od mene. Računam da onda ni ja ne bi trebao imati problema. Znam i da je sve individualno, ali kažem, nestrpljiv sam da se procedura u banci završi i da preuzmem motor, pa mi svakakve ideje padaju na pamet. Promenio sam dosta automobila,  već 17 god kupujem isključivo nova vozila, ali se nikad u vezi auta nisam osećao ovako uzbuđeno. Nije mi ni ovo prvi novi motor, ali je prvi "pravi".  Možda je vama iskusnijim motociklistima sve ovo smešno i detinjasto, ali ja sam iskren.

Hvala još jednom.

Ja sam 192cm. Nit sam mijenjao sjediste nit sam podizao volan, evo 3000km sam presao otkako sam sjeo na motor poslije zime. Razmisljao sam o promjeni sjedista, ali sam se prilicno navikao... sad za sad necu mijenjati nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

183cm i sedenje je sto se tice kormana i obicne voznje sasvim ok. Za off i ustajanje naravno da treba bolje tj vise biti no i tu prodjoh finu kilometrazu.

 

Sediste...u prvim kilometrima sam izludeo, bukvalno prve voznje po gradu. Stvar sam takodje resio podguznim napuhalom made in intersport samonaduvavajuca podloga za sedenje McKinley 1500din. Za 2god presao preko 20.000km u radosti i veselju i dalje me sluzi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
On 5/21/2020 at 7:10 PM, godovic said:

Tako je najbolje! :)

Moram napomenuti da ja imam originalni stender koji sam narucio iz Grcke (Atina) i dobio popust i besplatnu poshtarinu do Lerina, gde sam ga pokupio. Evo link
Ovaj iz Bitole nisam ga video, i naravno kad bi ga uzimao za Yanco ili nekog drugog, sigurno bih prvo poredio sa mojim.
Dali je kraci, duzi, a mozda i deblji :lol:
Jedino sto mi je covek rekao, da on licno vozi NC750X, i josh dvoje drugi iz Bitolj koji su napravili kod njega.
 

Evo konaćno došao covek u Skoplju pa sam uporedio štender sa mojim - originalni honda za nc750x 2018 manuelan

 

IMG_20200601_124716.jpg

IMG_20200601_124724.jpg

IMG_20200601_124720.jpg

IMG_20200601_124747.jpg

IMG_20200601_124741.jpg

IMG_20200601_125035.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, godovic je napisao:

Evo konaćno došao covek u Skoplju pa sam uporedio štender sa mojim - originalni honda za nc750x 2018 manuelan

 

 

 

 

 

Znaci iste su visine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja