Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100



Izgleda da mi sledi Givi

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 11 sati, Ferty_ je napisao:

Jos jedan pametnjakovic za svega 2000din u Merkuru na Bezanijskoj kosi, pa kome treba. Ne znam kakva je spravica i rekose da je ceski brend

 

 

IMG_20200521_154618.jpg

IMG_20200521_154624.jpg

IMG_20200521_154633.jpg

Po karakteristikama dobar za motocikle, jedino što mu je struja punjenja 0.8A max. pa ne može za automobilske akumulatore, slab je. 

I nije Merkur već Okov ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
51 minutes ago, Arakis said:

Po karakteristikama dobar za motocikle, jedino što mu je struja punjenja 0.8A max. pa ne može za automobilske akumulatore, slab je. 

I nije Merkur već Okov ;)

Tako je, za manja vozila kako je i nacrtano na kutiji. Eto jedna fina zamena za one iz Linde ko zeli da proba.

Naravno SveOkoVas tacnije ::) bem ih u ime i kuma koji ih je krstio..nego ljudi uglavnom pamte stari naziv.

E da...nije dole gde su auto zezalice vec se popnete na sprat pa tamo gde su lusteri, sijalice, led paneli i tu se nalazi jedan coskic sa unimerima, punjacima i slicnim spravicama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Nemanja NC750XD je napisao:

Pogođen pos'o za kofer, Hvala Darku

Nema na čemu, ponesi imbus ključ (6 bese, proveri), dugi nastavak i krckalicu ako ćete menjati na licinom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ima na onom grčkom sajtu što je kolega juče okačio sve za kofere i originalni koferi. Čini mi se dosta povoljno i još samo za transport da se nađe rešenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Poštovana ekipa,

poručio sam novi NC750 DCT, crveni ako je to bitno. Kažu da će stići u junu. Nemam nikakva iskustva sa takvim motorom iako ih vozim čitav život. Poslednje sam vozio Burgmana 400 i upravo ga prodao. Želim da sad u ovim godinama (52) sedim uspravnije, a želim i veći točak. Opredelio sam se za DTC jer 90% vremena zujim po gradu obavljajući poslove, ali želim i da odem sa suprugom negde u prirodu po Srbiji. Teško da ćemo negde dalje motorom jer su nam klinci veliki i otišli od nas po školama i inostranstvima, pa onda ne možemo ostaviti kuče. I tako, na dalje putujemo kolima, po Srbiji motorom.

Imam nekoliko pitanja za vas i molim vas za malo strpljenja i volje da mi pomognete. Najpre me interesuje da li sam napravio dobar izbor (nisam još ništa platio, pa mogu i promeniti) za potrebe koje sam vam opisao. Lomio sam se između V stroma 650 i NCa, ali je presudio automatski menjač koji ide uz moje godine i konfor.

Takođe me interesuje da li je motor iz vašeg iskustva dovoljno konforan za nas dvoje za kraća putovanja po Srbiji. Ja sam visok 186 cm i imam 95 kg. Moram reći da nisam debeo, nemam stomak, naprotiv, sportista sam i otud težina. Supruga je visoka 170 cm i ima nešto ispod 70 kg i takođe je mršava, fitnes manijak. Dakle, da li smo OK. Pitam zato jer sam pročitao neka mišljenja o sedištima.

Za sada me još interesuje što bi osim kofera (imam ga, treba mi samo nosač) još odmah trebao kupiti od dodatne opreme? kasnije ću vas moliti za info o tome što mi treba i gde se nabavlja.

Toliko za prvo javljanje i unapred vam se zahvaljujem.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Evo ja prvi da odgovorim, kao vlasnik jedne NC automatik iz 2012, u od pre mesec dana vlasnik NC 2020 sa manuelnim menjačem. Samim tim sto sam opet uzeo NC jasno je da sa izborom motora nisam nimalo pogrešio. Meni više laži manuelni menjač, ali DCT je veoma dobra stvar, specijano za grad, i mogu reći da mi to sad pomalo i nedostaje na novom motoru. NC, pored dosta prednosti, po meni ima 2 odlicne stvari: prtljažnik na mestu rezervoara, koji vredi zlata, i potrosnja koja kod mene u oba slučaja ide do 3.5L/100km maksimalno. Fabričko sedište se ne odlikuje nekom udobnoscu, treba se navići. Ja sam visok 180, 85kg, moja cura 165, 55kg, i mi smo se navozali lagano sa tri kofera natovarena. Po mom mišljenju, za taj novac najbolji izbor motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Crveni su za nijansu brži od ostalih boja. Uvek su crveni malo brži i oni motori sa dva auspuha. Šalim se naravno :)

 

Kad god dođe do izbora motocikla a govorimo o proizvođačima koji decenijama prave ozbiljne motocikle, lošeg motocikla nema. Sve ostalo su lični fetiši. Doduše, možeš da promašiš motocikl u kontekstu da se razilazi sa tvojim potrebama.

 

Ja bih pre pikao Strom 650 jer bi bio približniji mojim potrebama. Evo zbog kojih stavki u korist Stroma:

 

-Točak 19 guta skoro svaki drum lošeg i srednjeg kvaliteta

-15kg lakši što se oseti u toj klasi motocikla

-Tri diska se lakše bore sa težinom od dva
-Veće međuosovinsko rastojanje i malo duže sedište

-Veća prednja viljuška, 43mm naspram 41mm kod NC i duži hod

 

Doduše, imaš prednost u DCT, manjoj potrošnji za litar ili više, agregati su im otprilike tu negde. NC ima solidan moment na nižim obrtajima od Stroma. Imaš i mali pretinac umesto rezervoara... Obrni okreni to je "tu negde".

 

Niste baš ni laki, računajte da će imati bar još 10 kila u opremi na sebi, još ako su tu tri kofera... Neće tu vešanje da ima lak posao a i osetiće se na nekim preticanjima ako nema puno prostora pred tunel, krivinu, uspon. No, svakako, u toj klasi je tako. Da je bolje, već ulazimo na teritoriju oko litre zapremine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Alekre,

hvala na iscrpnom odgovoru. Kako apsolutno nemam fetiše, ostaje mi da biram po mojim/mašim potrebama, a kako je gradska vožnja izrazito dominantna, percipiram da će DCT odneti prevagu. Na izletima vikendom ćemo preživeti. A za nedostatak snage kod ubrzanja ili preticanja ne brinem, nisam u tim godinama. Sada samo lagano, uživanje. Natrčao sam se i najurio u životu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Drage kolege, svi zaboravljamo da DCT daje mogućnost i da sami menjamo brzine, što omogućava optimalan broj obrtaja za bilo kakav vid vožnje po putu, evo Dragan i ja se navozasmo i to ja vrlo često sa putnicom, možda jednom zafalio još jedan disk napred, traktor bez zmigavca skrenuo levo dok sam ga preticao, ali sam stao sa sve putnicom na svu sreću, i brzine ali samo u glavi kad su nas oduvali neki GS-ovi. Tako da je moj zaključak, grad DCT top, van grada može po želji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja sam vozio oba, i ako ti je za po gradu prioritet onda je Onda po meni bolji izbor, slabiji je motor, sa nižim tezistem, sa semafora iz mesta za nijansu bolja ubrzanja od Stroma, upravljiviji za provlačenje. Ja sam 186 i 70kg, malo mlađi od tebe, sportom se ne bavim ali kažu da ličim na sportiste
Za van grada i to u paru Smor je po meni dosta bolji, mada se ni on u dvoje ne može pohvaliti nešto boljim kočnicama od NCX-a, ja sam na svoj za male pare za stavio adaptere i kočiona klešta 4-klipna od GSXR-a, i ofanzivnoj vožnji po krivinama nisam štedeo ni sebe ni motor.
Mislim da je najbolje da probaš oba motora, sa sve ženom đir avalskim putem do Sopota i nazad i sve će ti biti jasno. Vas dvoje tako zgodnih I velikih mislim da ćete kolena i kičmu satrti na Ondi vikendom. Oba koncepta su odlična, ali kad uzimate novo, sigurno ga nećete brzo zalivaditi dalje, tako da bez probe ne donosi krajnju odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Justicije je napisao:

Poštovana ekipa,

poručio sam novi NC750 DCT, crveni ako je to bitno. Kažu da će stići u junu. Nemam nikakva iskustva sa takvim motorom iako ih vozim čitav život. Poslednje sam vozio Burgmana 400 i upravo ga prodao. Želim da sad u ovim godinama (52) sedim uspravnije, a želim i veći točak. Opredelio sam se za DTC jer 90% vremena zujim po gradu obavljajući poslove, ali želim i da odem sa suprugom negde u prirodu po Srbiji. Teško da ćemo negde dalje motorom jer su nam klinci veliki i otišli od nas po školama i inostranstvima, pa onda ne možemo ostaviti kuče. I tako, na dalje putujemo kolima, po Srbiji motorom.

 

Imam nekoliko pitanja za vas i molim vas za malo strpljenja i volje da mi pomognete. Najpre me interesuje da li sam napravio dobar izbor (nisam još ništa platio, pa mogu i promeniti) za potrebe koje sam vam opisao. Lomio sam se između V stroma 650 i NCa, ali je presudio automatski menjač koji ide uz moje godine i konfor.

Takođe me interesuje da li je motor iz vašeg iskustva dovoljno konforan za nas dvoje za kraća putovanja po Srbiji. Ja sam visok 186 cm i imam 95 kg. Moram reći da nisam debeo, nemam stomak, naprotiv, sportista sam i otud težina. Supruga je visoka 170 cm i ima nešto ispod 70 kg i takođe je mršava, fitnes manijak. Dakle, da li smo OK. Pitam zato jer sam pročitao neka mišljenja o sedištima.

 

Za sada me još interesuje što bi osim kofera (imam ga, treba mi samo nosač) još odmah trebao kupiti od dodatne opreme? kasnije ću vas moliti za info o tome što mi treba i gde se nabavlja.

Toliko za prvo javljanje i unapred vam se zahvaljujem.

Nemoj mi zameriti sto sam ovako razdvoji tvoj post, bice ce lakse za shvatiti tj odgovoriti. Osvrnuo bi se na boldovano.

 

Prvo, cestitke ako kupovinu novog motora sprovedes do kraja. Nije mala stavka izgurati toliko para za ganc novu makinu.

Izasao si iz sveta maxi skutera, sad bi na bajk. Burger 400 kog si imao je prava ladja, preudoban je i isto toliko trom.

Dobro si se opredelio za DCT menajc jer manuelni nije nikako za grad. Moze nije frka al zna da zamara.

Znaj da ni jedan bajk ne moze prici skuteru bez obzira bio automatski il manuelni menjac. Ko ti kaze da je lakse kroz grad sa motorm znaj da te laze, skuteridza je tu tata i mama u svakom pogledu.

 

Izbor izmedju modela.... Vasim gabaritima vise ce prijati Strom no NC to je definitivno. Ondak sebe dovodis u pitanje dal ce ti prijati klackanje menajca u onih 90% voznje po gradu koje pominjes..... nece sigurno! 

Isto tako Vam nece prijati sedenje i komfor na NC kad se uprtite nekoj destinaciji jer je tu bolji izbor Strom.

 

Dodatna oprema.... u ovoj temi ima od igle do lokomotive sto se dodatne opreme tice sa sve zakacenim linkovima. Treba samo da citate i klikcete na ono sta vas zanima, nista vise nit pa manje.

 

Za kraj, da sam na Vasem mestu otkazao bi nov bajk, kupio bi polovan a dobar motocikl sa sto vise opreme na sebi i on bi sluzio za putovanja sa Gospodjom.

Sa ostatkom para (razlika novo - polovno) kupio bi jedan maxi skuter od 250ccm sa ubrizgavanjem da mi sluzi za onih 90% gradske voznje i to bi bilo toj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Pozdrav,

Ja vozim NC iz 2019, manuelni mjenjac. Visok sam 192cm, tezina 92kg, noge 36". Supruga 170 cm visina, 80kg tezina i siti se navozasmo...

Po svemu sto sam citao em smo preteski, em preveliki ali NC vuce i uzbrdo, a boga mi i nizbrdo :). Nismo nikada vozili duze ture, ali ove do 200km smo odradili sa najmanje dvije pauze. Sjediste nije strasno kao sto pricaju, mada ja provedem 7-8 sati na biciklu tako da mozda i nisam objektivan :), al da moze bolje, sigurno da moze. Ovo mi je prvi motor, da napomenem, sljedeci izbor ce svakako biti nesto vece, ako budem imao para. Ako i ne bude para, nemam nista protiv da ostanem na NC-u.

 

Kako god, sretno sa kupovinom. Sto se tice stroma, on je meni bio neudobniji od NC-a i ako svi preporucuju stroma zbog visine, ja sam uzeo NC jer mi trougao - sjedista, volan, fuzasteri nimalo nije odgovarao na stromu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Koja ekipa me je malopre obisla warp brzinom na putu oko Pozarevca ka autoputu Bg? 5-6 komada hondi, X-ADV, NC i jedan GS. Sve nove masine sto mu cevapcica :46:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Još jednom, hvala svima.

Opcija dva motocikla mi nije realna. Prosto, samo bi skuter vozio. 

Što se tiče polovnog, ni to ne želim. Ja imam neku ludu odluku podstaknutu kvarom nekog punta kojeg smo imali kao drugo vozilo da više nikad neću kupiti polovan automobil, a to sam preneo i na motor. Kupim novo, vozim pet šest godina i menjam. Poslednjih 17 godina nisam kupio polovno vozilo i do sada sam promenio samo jedan kompresor klime i vodenu pumpu na pick up u, a stalno imam minimum šest vozila što privatno što u firmi. Naravno, nov motor ću voziti duže od šest godina, i burgmana sam.

Znam i za razliku između maxi skutera i motora, ali jednostavno imam želju pomeriti se malo dalje. Možda grešim, možda me, kako kaže moja sestra, drma kriza srednjih godina, ali imam želju i nemam je nameru ispunjavati sebi sa 60 ili 65 godina. Svako zadovoljstvo i luksuz košta, svestan sam toga, ali sloboda nema cenu. Za glupavi qasqai sam početkom 2018te istresao, naravno preko firme, brdo para i od tada prešao 22000. To se zove bacanje novca jer sam od aprila do oktobra na motoru i kilometražu delim na dva vozila. Ja u grad praktično kolima ne idem. Ali, moraš tako, moraš ponekad i nerezonski potrošiti i smanjiti osnovicu za porez. E, kad mogu to onda mogu i sebi želju ispuniti i kupiti nešto što će me činiti srećnim i služiti narednih 10 godina.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

motor je stigao u Deltu.

20200525_155346.jpg

 

Još samo da se obradi zahtev za u banci za deo koji ide preko banke i nadam se krajem iduće nedelje da smo na putu.

U Moto Landu su nabavljeni Givi nosač kofera za 12.500 din i rol barovi za 13.000.

U ovom prvom talasu bi još uzeo vizir, blatobrane i centralni štender. Štender nemaju, za blatobrane nisam ni pitao, a Givi vizir jr 7.900 din što mi je prihvatljivo. 

Molim vas za savete oko ove tri stvari, dajte preporuke gde da se nabavi. Ne sviđa mi se poručivanje online iz inostranstva zbog mogućnosti carine. Posebno vas molim za savet oko ovog vizira, ima li ko iskustvo sa njim i da li je vredan tog novca.

viziri-za-motore-kappa-KD1146ST.jpg
WWW.MOTOLAND.RS

Boja vizira: providan Visina: 48,5 cm Širina: 40 cm  

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ja bih ga takvog kod Dareta odneo da ga on sredi

 

Lepa boja, nek je sa srećom druže

 

Ako te ne mrzi kada budes bio u Delti, pitaj koliko je fabrički nosac zadnjeg kofera.

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 5 minuta, MF je napisao:

Ja bih ga takvog kod Dareta odneo da ga on sredi emoji23.png

 

Lepa boja, nek je sa srećom druže emoji106.png

 

Ako te ne mrzi kada budes bio u Delti, pitaj koliko je fabrički nosac zadnjeg kofera.

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Pitao sam. Ako se dobro sećam 170 eur.

Ali, ja odavno imam Kappa/Givi veliki kofer pa sam išao na njihovu varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

Sto se tice vizira, moj ti je savet da ides kod Ivana da ti uradi.

Bio u ponedeljak za svog NC-a i mogu ti reci da je covek umetnik bez preterivanja.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja