Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Београд- Раковица
  • Motocikl: Honda nc750x

Сателис здраво,

 

како ти иде број телефона да се договор око замене гума.

 

Позз

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

Pozdrav drugari,

Da ne otvaram novu temu posto je agregat isti..

Prosle nedelje sam pazario NC 750 S verziju 2015 god. Motor kupljen u Delti od prvog vlasnika presao pravih 14000 km.

Juce sam ga registrovao i preneo na sebe i tokom tehnickog pregleda lik koji radi tamo mi skrene paznju na zvuk motora koji se menja kod stisnutog kvacila.

Naime motor nekako "lepse " radi sa stisnutim kvacilom, dok kad se otpusti u neutralu cuje se grublji zvuk motora. E sad ja bas nesto i nemam iskustva sa moto mehanikom pa me zanima da li je to normalno ili moze da bude da je otisao druk lezaj, korpa itd. kao sto me ovaj juce namracio.

Da li ste i vi manuelci sa nc 750 primetili to kod svojih motora?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
4 hours ago, Dzigibau said:

Pozdrav drugari,

Da ne otvaram novu temu posto je agregat isti..

Prosle nedelje sam pazario NC 750 S verziju 2015 god. Motor kupljen u Delti od prvog vlasnika presao pravih 14000 km.

Juce sam ga registrovao i preneo na sebe i tokom tehnickog pregleda lik koji radi tamo mi skrene paznju na zvuk motora koji se menja kod stisnutog kvacila.

Naime motor nekako "lepse " radi sa stisnutim kvacilom, dok kad se otpusti u neutralu cuje se grublji zvuk motora. E sad ja bas nesto i nemam iskustva sa moto mehanikom pa me zanima da li je to normalno ili moze da bude da je otisao druk lezaj, korpa itd. kao sto me ovaj juce namracio.

Da li ste i vi manuelci sa nc 750 primetili to kod svojih motora?

 

Najverovatnije potpuno normalno, bez brige. Kada pritisnes kvacilo, korpa se ne vrti. Naravno, kako nista ne moze da bude savrseno izbalansirano, pustanje poluge i samim tim povecanje rotirajucih delova uvek mora dovesti do rasta vibracija. Samo nadji online kako se cuje Ducatijevo suvo kvacilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Isto i kod mene ali nista preterano...promeni se zvuk isto kao kod kola.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

Pre 4 sati, Dzigibau je napisao:

 

Naime motor nekako "lepse " radi sa stisnutim kvacilom, dok kad se otpusti u neutralu cuje se grublji zvuk motora. E sad ja bas nesto i nemam iskustva sa moto mehanikom pa me zanima da li je to normalno ili moze da bude da je otisao druk lezaj, korpa itd. kao sto me ovaj juce namracio.

Da li ste i vi manuelci sa nc 750 primetili to kod svojih motora?

..ja bih rekao da mu leka nema ;) ... evo otkupiću ga ja za neke sitne parice, da ne radiš generalnu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

I lod Nokija je tako.... mislim da nemaš problema.

 

Milanezi 

Nek je sa srećom novom vlasniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Kod mene je ista stvar sa kvacilom, motor je nov.

A neki dan mi ispade rucica kvacila u voznji. Izvrnuo se onaj vijak koji je ujedno i osovina rucice i drzi je na mjestu. Sreca pa mi nije ispao, zaglavio se u otvoru. Stadoh na prosirenje i zavrnem ga nazad. Eh, da vas pitam jednu stvar... na kocnici (desna rucica) ima isti vijak s tim da ima i maticu ispod rucice, da li je i rucica kvacila imala tu maticu? Vijak ide kroz ovaj otvor (na slici je kocnica, ali isto je na kvacilu)

 

20200513_232548.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

I na sestrinom NC750X koji je presao 15000km cuje se korpa.

Kad se stisne kvacilo utisa se skroz.

To su po meni lose uradili.

Ne bi smela da se cuje na tako maloj kilometrazi.

Cula se korpa i na Hondinim V agregatima od 650 i 1000ccm ali tek kad predju ozbiljnu kilometrazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Београд- Раковица
  • Motocikl: Honda nc750x

На мом мотору који је купљен нов чује се од самог старта. Питао сам у Делти да ли је то квар, рекли су ми да  тако ради мењач на овом мотору, и да то није квар. Једино што ме нервира на мотору је само тај део мењача. Иначе свака брзина иде као у путер.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S
21 hours ago, r_faruk said:

Kod mene je ista stvar sa kvacilom, motor je nov.

A neki dan mi ispade rucica kvacila u voznji. Izvrnuo se onaj vijak koji je ujedno i osovina rucice i drzi je na mjestu. Sreca pa mi nije ispao, zaglavio se u otvoru. Stadoh na prosirenje i zavrnem ga nazad. Eh, da vas pitam jednu stvar... na kocnici (desna rucica) ima isti vijak s tim da ima i maticu ispod rucice, da li je i rucica kvacila imala tu maticu? Vijak ide kroz ovaj otvor (na slici je kocnica, ali isto je na kvacilu)

 

20200513_232548.jpg

Ima maticu ispod.

Verovatno nije bila dobro stegnuta pa ti je otpala u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
48 minutes ago, Milanezi said:

Hvala svima na lepim željama, biće vožnji i kilometara. Inače, ovo mu je treća nc po redu :)

Pozz

Na koji fazon treca kad je ovo motor koji ostaje praunucima kao sto se nekad Tomos nasledjivao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 13.5.2020. at 23:28, r_faruk je napisao:

A neki dan mi ispade rucica kvacila u voznji. Izvrnuo se onaj vijak koji je ujedno i osovina rucice i drzi je na mjestu. Sreca pa mi nije ispao, zaglavio se u otvoru. Stadoh na prosirenje i zavrnem ga nazad. Eh, da vas pitam jednu stvar... na kocnici (desna rucica) ima isti vijak s tim da ima i maticu ispod rucice, da li je i rucica kvacila imala tu maticu? Vijak ide kroz ovaj otvor (na slici je kocnica, ali isto je na kvacilu)

Sta se desava kod tebe nije mi bas najjasnije, prvo dobi luft u upravljacu .... sad ti ispade matica pa i sam sraf od poluge :stabre:

Uzmi lepo alat pa svaki sraf koji vidis proveri i dotegni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
11 hours ago, Satelis said:

Sta se desava kod tebe nije mi bas najjasnije, prvo dobi luft u upravljacu .... sad ti ispade matica pa i sam sraf od poluge :stabre:

Uzmi lepo alat pa svaki sraf koji vidis proveri i dotegni.

vjerovatno si me zamjenio s nekim. nisam imao nikakvih problema sa upravljacem. samo mi se desilo ovo sa rucicom kvacila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Cestitke kolegi na motoru,da te sluzi i puno bezbednih kilometara zelim..

Najverovatnije uzimam ove plocice,jedva sam ih pronasao,racunam da je polusinter neka zlatna sredina a svakako su za zadnju kocnicu..Ako neko ima iskustva sa njima neka napise ili ako je cuo nesto..f8d8d6d7b1759f0ffc0683e38985133b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Satelis, hteo sam da te pitam ova pasta Sonax sto si je linkovao da li kojim slucajem je gelastog oblika i miris je limun.

Pitam iz razloga sto mi je jedan majstor dao u maloj teglici neku vrstu paste/gela bele boje sa mirisom limuna, koja je bukvalno plastiku ponovo vratila kao iz fabrike. Naravno nije hteo da mi otkrije koja je to pasta. Ali kada se setim da mi je plastiku na starijoj apriliji vracena iz mrtvih bukvalno plastika je bila matirana i izbledela od sunca, posle premaza te paste plastika je bila kao iz fabrike...

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo zivo

Za dodatak podizanja vizira, pritisnite taster 1.

Za dodatak podizanja vizira starijeg modela, pritisnite taster 2.

:)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja