Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ma nema posla ovog vikenda Nemanja, zabranili mangupi :P

 

Kud ranije da utanacimo kad nam tek javise da smo slobodni

 

Zaboravih da napomenem da su u planu krempite sumsko voce na Petrovaradinu i odatle nazad kuci

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Posto realno bese iznenada poziv te i slab odziv, Fruska moze da se odlozi za naredni vikend. 

Ostaju isti uslovi pa ko zeli neka se do tada prijavi. 

A do tada.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

tek danas resih da skinem pvc vezice il strips trake,kako god

hvala kolegi @Alekre jos jedared na donaciji maloj a tako vrednoj

viber-slika-2020-05-07-23-36-23.jpg

 

viber-slika-2020-05-07-23-36-242.jpg

 

komada dva sa donje strane

viber-slika-2020-05-07-23-36-241.jpg

 

fabrikica kulturica 8)

viber-slika-2020-05-07-23-36-24.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
11 hours ago, X8 Vračar said:

Gde ste odma zapeli. Nisam se psiho fizički pripremio. Još uvek me leđa bole od ležanja emoji6.png

Pa ti lezi malo na stomak :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Odradjen servis juce,svi filteri,ulje i lanac sredjen.Filter vazduha za koji sam se premisljao da li da menjam (jer bi trebalo na 30000km a to je jos skoro 5000km) bio je solidno zaprljan tako da bolje sto sam i njega. Taman pomislio to je to,sad sam miran kad ono plocice na zadnjoj kocnici otisle,na milimetar.Kaze da moze jos nekih 400,500km da izdrze ali ja svakako ne bih vozio dok to ne sredim.Listao sam ovde i nasao post gde je Satelis komentarisao raznorazne,i rekao da je Nemanji stavio Newfren organic (ne znam da li imaju jos neku oznaku) i da su to njegove sledece pa racunam da su vrv one najbolje.Kucao sam na netu ali izaslo mi je vise modela pa ne znam koje tacno da uzmem.Ako ne mrzi kolege neka napisu svoje iskustvo a evo postavicu link koji mi je izasao,svaka pomoc je dobrodosla,hteo bih to sto pre da sredim..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, tanex je napisao:

Listao sam ovde i nasao post gde je Satelis komentarisao raznorazne,i rekao da je Nemanji stavio Newfren organic (ne znam da li imaju jos neku oznaku) i da su to njegove sledece pa racunam da su vrv one najbolje

Situacija se malo promenila, silom prilika poceo sam drugacije razmisljati.

 

kod mene sam stavio TRW org. narucen sa Louis-a

IMG-20190909-105024.jpg

 

Nemanja je dobio Newfren org. kupljen u Kompu na NBG

IMG_20191016_174403.jpg

 

Bolje radi posao kod Nemanje nego kod mene, za nijansu je ostrije kocenje i ako su obe org. polocice.

 

Ako nisi agresivan vozac, ako ti je tecna voznja, ne koristis cesto kocnicu.... org. zavrsava posao gde ujedno najbolje cuva disk.

 

Ako pak volis da ga zavrnes pa kocis, tad je bolje da stavis polu-sinter da ne bi org pregrejao.

Em ces ostati bez kocnice, em posle te org. plocice mozes baciti, pretvore se u kamen, srednje cuva disk.

 

Ako planiras put u dvoje, natovareno magare, prangijanje po serpentine u bel Svet, tad treba da razmislis tj stavis sinter plocice, po disk nema milosti.

 

Preispitaj sebe za sta ti treba pa prema tome i stavi. Do sada sam uvek imao org. koc. plocice i nikad problema tehnicke prirode sa kocnicom, nikad ni blizu pregrevanja za ovu moju skromnu km predjenu do sada.

 

E sad, mene muci nesto drugo.....

Imao sam Bogme podosta losih situacija prosle i ove godine, jedva sam se iscupao. 

Definitivno sam resen da promenim sva kociona creva, menjam za teflonska i sa org. prelazim na polu-sinter.

 

ovo su moje plocice sa 46.400km predjena, jos koju hiljadu mogle su sigurno

IMG-20190909-121634.jpg

 

IMG-20190909-110454.jpg

 

Po tome moze se zakljuciti da tecno vozim, retko sam na kocnici i tu bi mi posao zavrsavale bilo koje plocke.

Razlog prelaska na jacu kocnicu nije direktno zbog mene, vec zbog drugih (ludaka) ucesnika u saobracaju.

Koliko god da pazis, cuvas se.... ma za cas upadnes u sra*e gde ti jedino kocnica (pored svih umeca) ostaje opcija da te iscupa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Pa vozim normalno,naravno da mi dodje i da odvrnem gas i malo brze vozim negde na nekoj lepoj deonici ili gde ima lepih krivina a nema puno saobracaja ali nisam na trkama pa da sad nesto silujem itd i to je retko kad.Imam u planu ove godine sa zenom da malo obidjemo zemlju itd ali sa njom kad se vozim to je bas lagana voznja..Za kociona creva si pisao jos odavno da planiras,i jos neki kolega takodje..Kolika je cena toga da se odradi? Sto se tice situacija sa ovim motorom ih nisam imao ali pre Integre sam vozio Beverly500 i imao sam par bas zajebanih situacija a kocnice na Beverly su uzas pa sam uvek dodatno oprezan jer nisam mogao da se uzdam mnogo u kocnice..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Danas namontirao nosače kofera monokey, sutra da ih probam sa sve koferima :)

 

20200508-235804.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 14 sati, tanex je napisao:

Za kociona creva si pisao jos odavno da planiras,i jos neki kolega takodje..Kolika je cena toga da se odradi?

Creva sam hteo zameniti kad i plocice ali nisam imao toliko vremena, ostavljam za kraj sezone pa na tenane pribavim i resim sve.

Koliko ce para biti..... pravo da ti recem to me ne zanima, interersira me samo rezultat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Creva sam hteo zameniti kad i plocice ali nisam imao toliko vremena, ostavljam za kraj sezone pa na tenane pribavim i resim sve.
Koliko ce para biti..... pravo da ti recem to me ne zanima, interersira me samo rezultat 

Ma ok,zanimalo me je generalno da li je to nesto skupo da se odradi ili ne.Nego htedoh da te pitam,ti si napisao po uzoru na voznju kupiti plocice,organik,polu sinter,sinter itd..Na onoj slici Nemanjinih plocica nisam video oznaku nikakvu a u opisu ova dva modela ne kazu nista precizno..Kojoj kategoriji pripadaju ova dva modela od onog sto si napisao za plocice? Kod ovih jeftinijih spominje se sinterovana materija ali da li je sinter ili polusinter,a kod ovih skupljih nista ne pise,samo da bolje koce i duze traju ali ne kojoj kategoriji pripadaju..Privlacnije su mi te skuplje ali ne znam jel su one gore po disk?

c0160160fedb4e789121808f66476bd9.jpg


8eee82b69b07262a2d985fc930492979.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Okrenes ih i trazis sta ti treba, njegovo je da bije glavu dal je org ili polu sinter il puna sinter plocica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
22 hours ago, Yanco said:

Danas namontirao nosače kofera monokey, sutra da ih probam sa sve koferima :)

 

20200508-235804.jpg

Ja trazim nosace za svog nc-a. Koje je godiste tvoj motor i koja je cijena ovih nosaca? Cekam da mi jave iz honde cijenu, ali trazim i polovne pa da vidim sta da radim. Da li je to sve isto bez obzira na godiste motora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Motor je 2020. Nije isto, razlikuje se pre 2016 i posle 2016. Ja sam kupio u Napulju, bilo je jeftinije nego ovde. Ima da se kupe u Motolandu, cena im je nekih 14000din, ako se dobro sećam, i par hiljada dinara su dodaci za kačenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
On 5/9/2020 at 6:39 PM, Satelis said:

Okrenes ih i trazis sta ti treba, njegovo je da bije glavu dal je org ili polu sinter il puna sinter plocica.

Voleo bih da je tako, ali se ne bih oslanjao previse na deo prodavaca.

 

Zovem Deltu za plocice napred nazad i lik mi kaze napred idu te pozadi te. Za par dana pozovem da potvrdim da ih uzimam, javi se drugi lik kaze ne znam tacno pozovi posle. Javi se posle drugi lik kaze mi drugacije od prvog. Zvao sam i receno mi je po fabrici da ide tako, a ne tako kako ste mi sad rekli. Ostaje zbunjen. Ja odustajem od kupovine jer ako oni u Hondi ne znaju, kako ja da znam sta da uzmem.. 

Zovem redom radnje po Bg da se raspitam, svako ima svoju pricu i svako nudi ono sto ima uz pricu da tako ide po katalogu koji upravo gleda. Cudno, svi imaju razlicite kataloge. Bilo je par korektnih i rekli su da nisu sigurni sta ide po fabrici, ali mi mogu prodati sta zelim. 

 

Tako da od Honde pa na dalje ima fikusa koji ti samo prodaju sta im trazis i nebitno im je da li prodaju zenske carape ili moto delove :), a neki tehnicki savet ili nesto sto je uznapredovalo pa malo da edukuju...tesko. 

Uglavnom svi su jako usluzni, tu nemam zamerki.

Na kraju je bio licni izbor, radoznalost i testiranje jednog seta sinter plocica. 

Vise volim da imam rezervu kocione snage i nesto cemu nikad necu koristiti pun potencijal, a i svi smo konstatovali da najvise kupujemo zbog drugih ucesnika u saobracaju. Drugo su vec spomenute serpentine i natovaren motor :hack:

 

P. S.

       I zanimljiv detalj je da svako za robu koju ima kaze da je original i kada pitam cisto radi poredjenja za neka dva tri druga brenda odmah krece prica nase je sigurno original, a to drugo pazi jer je fus , svega ima. Tako da ispada da niko nema original osim onih sa kojima trenutno razgovaras 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nemoj da te lažu!
Napred ide FA 388 i to je isto na bar još 5 drugih Hondi (pogotovo starija godišta). Delta određuje po broju šasije, tako da ja sa njima na taj način nisam razgovarao. Koja je cena kod njih? 11.000?
Odeš da ti zamene oni jer im je samo cena zamene bila pristupačna (svojevremeno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Cena zamene je 0.1h iliti nesto oko 400din.

Plocice prednje 14.213din, plocice zadnje 12.605din. Nije mi se dalo :zvizduk:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Voleo bih da je tako, ali se ne bih oslanjao previse na deo prodavaca.
 
Zovem Deltu za plocice napred nazad i lik mi kaze napred idu te pozadi te. Za par dana pozovem da potvrdim da ih uzimam, javi se drugi lik kaze ne znam tacno pozovi posle. Javi se posle drugi lik kaze mi drugacije od prvog. Zvao sam i receno mi je po fabrici da ide tako, a ne tako kako ste mi sad rekli. Ostaje zbunjen. Ja odustajem od kupovine jer ako oni u Hondi ne znaju, kako ja da znam sta da uzmem.. 
Zovem redom radnje po Bg da se raspitam, svako ima svoju pricu i svako nudi ono sto ima uz pricu da tako ide po katalogu koji upravo gleda. Cudno, svi imaju razlicite kataloge. Bilo je par korektnih i rekli su da nisu sigurni sta ide po fabrici, ali mi mogu prodati sta zelim. 
 
Tako da od Honde pa na dalje ima fikusa koji ti samo prodaju sta im trazis i nebitno im je da li prodaju zenske carape ili moto delove , a neki tehnicki savet ili nesto sto je uznapredovalo pa malo da edukuju...tesko. 
Uglavnom svi su jako usluzni, tu nemam zamerki.
Na kraju je bio licni izbor, radoznalost i testiranje jednog seta sinter plocica. 
Vise volim da imam rezervu kocione snage i nesto cemu nikad necu koristiti pun potencijal, a i svi smo konstatovali da najvise kupujemo zbog drugih ucesnika u saobracaju. Drugo su vec spomenute serpentine i natovaren motor :hack:
 
P. S.
       I zanimljiv detalj je da svako za robu koju ima kaze da je original i kada pitam cisto radi poredjenja za neka dva tri druga brenda odmah krece prica nase je sigurno original, a to drugo pazi jer je fus , svega ima. Tako da ispada da niko nema original osim onih sa kojima trenutno razgovaras 
 

Ovi iz Delte su posebna prica,prvo da izvadis bubreg i prodas pa da ides kod njih.I koje si na kraju uzeo? Vidim da je sinter u pitanju ali marka,model,cena?


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Na kraju EBC sinter, 4150din. Model ne znam napamet.. otprilike neka dva slova 196HH.

Polu sinter bese oko 3400 pa rekoh da probam za malu razliku u ceni. 

Videcemo u toku sezone vredi li.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
2 hours ago, ZEMZEM said:

Ja ih koristim na mom Suzukiju, sinter EBC, već dve sezone i sad ulazimo u treću.

Prezadovoljan.

Koliko je to otprilike km?

Trpi li disk ili ga ne ostecuju previse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Prešle su oko 20k km a disk da li su potrošile ja nisam primetio.

Nema onih oštrih ivica po obodu diska.

Ja vozim malo oštrije i često sa ženom kao suvozačem pa ne pravim kompromis novi disk vs moja glava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja