Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Valjda se ide na neku turu posle pustanja iz karantina, a ne u kafanu :haha1:

Bas sam sinoc razmisljao o tome i vidim sad komentare. 

Pa ko bude hteo da se vozi moze neka tura uz Dunav ili ka Tari, lepi otvoreni putevi, priroda i da zaposednemo neku livadu na brdascetu kao bik Ferdinand :vitez::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Mogli bi nekad da se okupimo, da vidimo koliko nas ima...


Hoćeš da bude naslov u Kuriru POHAPŠENA BANDA NC. Inicijali, broj koliko su prebrojali i fotografija parkiranih motora
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Ferty_ je napisao:

Valjda se ide na neku turu posle pustanja iz karantina, a ne u kafanu :haha1:

Bas sam sinoc razmisljao o tome i vidim sad komentare. 

Pa ko bude hteo da se vozi moze neka tura uz Dunav ili ka Tari, lepi otvoreni putevi, priroda i da zaposednemo neku livadu na brdascetu kao bik Ferdinand :vitez::lol:

bese bas dobro :jee:

21105419-10154955612116342-6330318246841

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50
On 4/21/2020 at 4:19 PM, Satelis said:

Ovom prilikom se izvinjavamo Nemanji, mi smo bili u 10h, covek je trebao doci u 11h pa ako ne ode, bio bi njegov.... jbg "ko pre tom devojka" vise srece drugi put.

Evo da napišem i ja prvi post nakon 7 godina neaktivnosti na forumu, od davne 2013-e :

I meni da se izvinite! :)

Šalim se naravno. Svima je opšte poznata "ko pre devojci, njemu devojka" (ili "...sam u nju upada" :D).

Elem, video sam oglas u nedelju, na Uskrs, ali nisam hteo da zovem čoveka na Uskrs zbog oglasa. U ponedeljak ujutru me sačekao peh na poslu i prođe neverovatnih 15 sati rada za računarom.
U utorak tražim oglas da zovem, nema ga. Kukuuuu... 

Baš mi je bilo krivo jer se po slikama videlo da je motor dobar, a ponuda još bolja.

Ali od srca čestitam kolegi na novoj mašini! Puno bezbednih i zadovoljnih kilometara!

 

I kao rezltat propusta ovog oglasa, juče sam zvao Deltu i Stojanova, raspitao se za nove, šta imaju na stanju i koliko koštaju.

Sad ni sam ne znam šta ću. Inače pitao sam ih za onu priču male afrike, to neće biti ni ove ni sledeće godine.

 

P.S. Iako nisam ništa pisao po forumu svo ovo vreme, ovu temu sam ispratio od prve do poslednje strane, svaki post. Svaka vam čast! Aj u zdravlje. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 18 sati, eclipse je napisao:

Sad ni sam ne znam šta ću. Inače pitao sam ih za onu priču male afrike, to neće biti ni ove ni sledeće godine.

Tako je Dule i nama rekao krajem 2015 da nece novi model doci 2016, pa cak ne veruje ni 2017 godine. Ostavili kaparu za stari model, zvoni telefon krajem Januara, kaze Dule "momci, imacete nove modele za koji mesec" ..... jbg tad nije bilo ovog sranja sa situacijom ostanikodkuce :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Računajući da za razvoj novog modela treba par godina, logično je da je već spreman, to je smisao onoga što sam hteo reći, sad da imamo nekog medju nama ko se bavi industrijskom špijunažom znali bi i tačno koji, ali avaj:) Salu na stranu mislim da će do kraja godine sa se pojavi makar jedan novi srednje klase, ja bih lično voleo da to bude NC (mnogo mi se svidja frank)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Nije isključeno da je spreman, jer recimo Afriku su razvijali 4 godine. Jeste puno godina, ali razvijana je kako oni kažu od nule i imali su težak zadatak - da je naprave da bude bolja od prethodne. :D:D  Ako pogledamo NC, tu već imaju OOOODLIČNU osnovu i plus su uspešno izvukli tri različite klase motora iz iste osnove. I ovaj NC je praktično isti od 2016, tako da realno jeste vreme da izbace nov (ili nešto slično) za 2021, ali Dule reče da neće.

I momak iz Stojanova mi je rekao da neće, uz obrazloženje da oni u septembru šalju listu šta im treba od modela za sledeću godinu. A pošto prošlog septembra nije bilo ništa novo za ovu, ove godine neće.

 

Ali moguće da će krajem godine najaviti nešto za 2021, videćemo. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Svakako je jasno da, osim fabrike, niko ne može znati ni model ni datum niti bilo šta, tako da kad objavi fabrika znaćemo mi, a pre toga verovatno niko.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Jedini što se prošle god u ovo vreme već uveliko pisalo o novom modelu:'( mada negde sam pročitao da je sve odloženo zbog Korone, a da su novi modeli trebali da budu predstavljeni na nekom sajmu koji je trebao biti u Martu ili Aprilu. Svakako će kriza koja sledi nakon završetka panike poremetiti mnoge planove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Noviteti se predstavljaju tek u Oktobru i Novembru (EICMA). 

Ni jedan prodavac neće reći da sledeće godine izlazi novi model,jer sve što ne prodaju do jeseni, moraće da debelo spuštaju cenu, a samim tim i smanje svoju zaradu. 

Mala Afrika je spremna, a ako je tačna pretpostavka da je agregat od NC-a sa povećanom zapreminom na 790 cc, to znači da je i za NC spreman novi agregat. Još malo izmene plastike, dodaju neku aplikaciju i imaju novi model. A i vreme bi bilo, posle 5 godina. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Malu Afriku sam do sada video samo u japanskom clipu. U još nekoj temi je neko komentarisao da se raspitivao za malu Afriku i da nema za sada ništa od toga. Ako bude mala Afrika sa 790ccm, ond ne razumem koji će novi motor u NC i sa kojim ciljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750
1 minute ago, X8 Vračar said:

Malu Afriku sam do sada video samo u japanskom clipu. U još nekoj temi je neko komentarisao da se raspitivao za malu Afriku i da nema za sada ništa od toga. Ako bude mala Afrika sa 790ccm, ond ne razumem koji će novi motor u NC i sa kojim ciljem.

Jedan za off road, jedan za on road kao gs850 i 900xr npr

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.
pre 3 minuta, X8 Vračar je napisao:

Ako bude mala Afrika sa 790ccm, ond ne razumem koji će novi motor u NC i sa kojim ciljem.

Taj isti, tj. stari povećan na 790. Osim u slučaju da NC ostane još godinu dve na 750 cc. Ali ne verujem da će  u isto vreme praviti 2 tipa agregata, jer je jeftinije da ide isti u oba(i integru i x adv) modela/e, eventualno samo drugačije mapiran. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Spominjalo se vise puta da bi bilo dobro da NC dobije veci tocak. Tehnicki za to ne bih rekao da ima mesta. Pogledajte trenutno koji je hod i koliko blizu branik dolazi hladnjaku. Prosto stavljanje veceg tocka ne ide. Potrebno je redizajniranje samog motora, rama druge duze voljuske. Ili ceo motor treba da bude duzi (citaj veci) ili hladnjak i citav unutrasnji deo da ide nekako u V obliku tj sa dva manja hladnjaka koji su vise bocno postavljeni. Sve to samo zbog prostora u kome veci tocak mora da se krece. 

Iz tog razloga sumnjam da ce NC porasti u tom smeru. Jedino je moguc redizajn..plastike, kozmetika. 

S obzirom da je NC motor u vise tipova vozila, vise je logicno ovo drugo..posto su Afriku nabili na 1050cc po deffaultu je sad da se pojavi i mala. Pogledajte i druge proizvodjace i svi imaju srednju i veliku kubikazu. 

Ktm 790, 1200

Suzuki V-strom mali i veliki

Kawasaki Versys mali i veliki

Bmw od 750 pa na vise

Yamaha Tenera 700, Tracer 700 i 900, Super tenera

Red je da "velika" Afrika dobije i malu, zar ne? :)

Ostavite NC-a da bude to sto jeste. Allrounder, lak i jeftin za voznju, rekorder u potrosnji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Meni X adv deluje kao rešenje za malu Afriku (ima i dosta uspeha u prodaji, koliko sam pratio), a NC za jeftiniju varijantu. U suprotnom, posebno sa istim agregatom od 790ccm u sva tri, ne znam kako bi to cenovno izgledalo.

 

 

 

Spominjalo se vise puta da bi bilo dobro da NC dobije veci tocak.

 

I dupli disk kad već to pominješ

ali cenovno više to ne bi bilo to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
23 minutes ago, X8 Vračar said:

Meni X adv deluje kao rešenje za malu Afriku (ima i dosta uspeha u prodaji, koliko sam pratio), a NC za jeftiniju varijantu. U suprotnom, posebno sa istim agregatom od 790ccm u sva tri, ne znam kako bi to cenovno izgledalo.

 

 

 

 

 

I dupli disk kad već to pominješ emoji6.png

ali cenovno više to ne bi bilo to.

I sve bi to diglo tezinu za 10kg. 240kg klot. Daleko manji od afrike, a tezi...nema sanse da se desi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

NC ne bi dirao, taj bajk je prica za sebe.

CTX nije mrdno sto se promena tice a i ne treba, nek ostane kaki jeste.

X-ADV je vec dobio malog ADV-a od 150ccm, bice tu jos kojekakvih promena.

Afrika nema al treba da dobije malu Afriku. 

CB500 je imao jedan redizajn i to je to, ima prostora za novine.

Goldwing novi mi je babaroga lep

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Niko nije rekao da će od NC-a da prave malu Afriku. Afrika će da bude potpuno novi model i zvaće se CRF 800 (ili 790). Samo će imati (povećan) agregat od NC-a. 

Pitanje je samo da li će izaći i novi model NC-a sa tim agregatom. 

Eve ga i linak:

rumor-or-spotted.jpg
WWW.RIDEAPART.COM

Welcome back, old friend.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja