Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Kao i mnogi i ja sam uradio modifikaciju i podigao prednji kraj sedišta. Definitivno je udobnije ali samo na kraćim relacijama. Primetio sam tek na dužem putu da me boli kičma i imao sam osećaj kao da ne mogu da se ispravim. E to je bio taj ugao pod kojim je sedište. Nakon što sam vratio u fabričko stanje nisam više imao problema.

Misljenja sam da sama pozicija sedenja i drzanja kormana je blago nagnuta ka napred. To blago, pre svega diktira oblik i nagib sedista, potom visina i udalejnost kormana.

Ako se sedi vise napred, manje se opterecuje trticna kost pa samim tim manje naginje telo ka napred jer je tu kolko tolko ravniji deo sedista.

Ako se pedu prebaci pozadi, tad ima vecu povrsinu al vise gura ka napred, meni neprirodan polozaj sedenja.

 

Korman sam vec podigao i priblizio, dosta mi znaci, ruke seu daleko opustenije.

Sediste nikako necu podizati (mislim na prednji kraj sto vecina radi) vec sam mislio dau prednjem delu ide veca ispuna nego pozadi.

 

Sedista od maxi skutera su mama i tata sto se udobnosti tice, nema im ravnih.

Satelis kog sam vozio 52.500km, bilo je tura gde sam u cugu prelazio 600-800km...zapravo nikad nisam imao problema po bilo kojoj osnovi sto se udobnosti tice, nikad.

Znam sta mi treba, znam kako treba izgledati za sadasnji bajk, nadam se da cu zamisljeno uspeti sa Srdjanom izvesti :)

 

Pre 11 sati, MF je napisao:

Ja cu do Rume da vidim onaj dodatak za vizir sa KP, jeste skuplji ali .....

Ako si porucio koji komad vise, javi emoji38.png

Onom iz Rume iz principa ne bi dao te pare, bas je zacepio cenu.

Nisam porucio vise jbg, a i nije neka cifra a i dispute je tu ako zatreba a nadam se da nece.

 

Dodatak vizru (piug povisen) ima @bbocko pa sam na njegovom provozao bez kacige, milina za glavu tj vise za oci. Dignes vizir i vozis opusteno bez da te vetar mlati.

 

Pre 11 sati, Nemanja NC750XD je napisao:

Nije moj, moje sedište je lepše nego udobnije :) @SatelisDare, jel ti taj sonax sredio ogrebotinice na crnim plastikama?

Pu pu pu mrdni se sa mesta, kake ogrebotine te spopale :tras1::dobar:

Premackao sam oko fara, retrovizore, bocne plastike, dole kod agregata crni deo, pozadi rep, blatobran i kufer.... vidna razlika i ako mi je u "najgorem" stanju bio kofer sa gornje strane.

Direkt ga bije sunce tako da je ta plastika prva posvetlela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 2 minuta, tanex je napisao:

Koliko si platio ovo za plastike? Ja koristio neki sprej 600 din,i stvarno je dobar,i za auto i za motor,bas pre neki dan isprskao na motoru plastike.

 

Kakvo iskustvo imas sa proizvodima sa alija? Svidja mi se taj produzetak vizira ali gde god sam ovako gledao nisu ispod 50e,ti sa alija su bas povoljni ako su dobri..

Pazljivije prati na casu, uvek ostavim link tako da samo treba kliknuti i sve pise....bas iz tog razloga da i drugi vide tj da ne bi bilo pitanja "koliko kosta, gde si kupio" i slicno.

 

Dosta toga imam na motoru sa Alija, neko rece zajebancije radi "pokinezio japanca" a i nije zajebancija... ima istine. Iskreno receno, sve sta sam uzeo do sad od brace kineza bio sam zadovoljan.

Sto se dodatka vizira tice sa linka gore, imao ga je @Lucky George i bas smo pricali na tu temu o cvrstoci i pouzdanosti u odnosu na neki brendiran od 80-100eur koji ima sad na NC-u (sticajem okolnosti, neka nasa moto radnja porucila mu bez njegovog odobrenja dok se lomio dal taj brendiran ili sa Alija da uzme pa je u jednom trenutku imao dva komada).

Nikakvu razliku nije primetio sem sto je dao dosta vise para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tebe i nema kad da ufati sunce kad samo teras, prirodno ladjenje vetrom imas :jee:

Sta kazu granice, jos malo pa se nadam Semeniku :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Za granice ćemo izgleda morati da se nacekamo...A plašim se, da kad ih svi otvore, kod nas na snazi ostane karantin 14 dana po povratku.A to će da oteža ozbiljno.:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
pre 4 minuta, Satelis je napisao:

Pazljivije prati na casu, uvek ostavim link tako da samo treba kliknuti i sve pise....bas iz tog razloga da i drugi vide tj da ne bi bilo pitanja "koliko kosta, gde si kupio" i slicno.

 

Dosta toga imam na motoru sa Alija, neko rece zajebancije radi "pokinezio japanca" a i nije zajebancija... ima istine. Iskreno receno, sve sta sam uzeo do sad od brace kineza bio sam zadovoljan.

Sto se dodatka vizira tice sa linka gore, imao ga je @Lucky George i bas smo pricali na tu temu o cvrstoci i pouzdanosti u odnosu na neki brendiran od 80-100eur koji ima sad na NC-u (sticajem okolnosti, neka nasa moto radnja porucila mu bez njegovog odobrenja dok se lomio dal taj brendiran ili sa Alija da uzme pa je u jednom trenutku imao dva komada).

Nikakvu razliku nije primetio sem sto je dao dosta vise para.

Zaleteo sam se i usao na link od produzetka vizira i smetnuo sa uma da ima link i za ovu mast za plastike :D Super onda,meni na Integri kad se ispravim bije vetar u oci pa mi je ovo super stvar a nije skupa.Video sam dosta stvari na aliju,one nosace tablice itd ali sam bio skeptik u vezi kvaliteta a realno ti nosaci su preko 100e ovako tako da ako su proizvodi sa alija ok onda nema sta da razmisljam,hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Sto se tice mackanja motor i ovaj i prethodni 10god sam mackao kokpit sprejom. Najjednostavnija primena, ceo motor gotov za par min i traje dosta dugo. Lak plastici udari visoki sjaj, mat plastiku zacrni i meni vrlo bitno motor se ne mora prati tj. lakse se pere. Motor ne perem nikad. Prasinu maltene oduvam, a ako je bas duza prasnjavija tura bila dovoljna je mikrofiber krpica vlazna posle koje u jednom pokretu dolazi opet onaj sjaj. Kisa kada pada samo klizi.

Bitna stvar je nikako ne prskati brdo spreja jer onda zamasti povrsinu i dobija se kontra efekat..lepi se prasina. Sto minimalnije naneti, dobro bez pritiskanna utrljati i skinuti sto vise sa plastike. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@tanex

Opusteno, samo gledaj recenzije, komentare, slike drugih koji su porucili su u neku ruku i najbitnija stavka, zna biti relanija nego sto prodavac nudi.

Ceni na oko sto bi rekli, dal pije vodu ili ne.

 

@Ferty_

Slazem se, ne trba sve i svasta trpati.

Sonax sa linka je juce testiran nekih 150km, sve ok, nista ne lepi za sebe a ima onih koji verovali ili ne cepaju imalin :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Najbolja stvar za plastiku754E1021-BCE4-4230-8791-C8055CE04320.thumb.jpeg.b885e427c88de6fddfe7e3e189816f4e.jpeg
 

P. S. Sredstva za bezkontaktno pranje visestruko smanjuju vek trajanja nanetih sredstava za sminkanje plastike

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jednom kada se motocikl kompletno tretira kvalitetnim sredstvima pere se samo četkom i vodom. To je sve što je potrebno. Neka mini mašina pod pritiskom je dobra varijanta mada mora vrlo oprezno raditi sa njom. Tek koliko da je mlaz jači od ovog sa česme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Da li ste podesavali preload. Ne znam koliku silu nosi jedan zub. Na primjer ako je 180kg na motoru, kako podesiti preload, da li ici na 7 stepen ili manje. Fabricki je bio na 3. Sada sam postavio na 6 i cini mi se da mi je malo lakse upravljati kad nas je dvoje (ili je u pitanju placebo :) ) kada sam sam, stavim na 5 (imam 93 kg i 192cm visine)... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fabrika steluje za vozace 75kg, 3 zub ako se ne varam.

Posto si tezi.... idi na 4, ako tovaris magare sa koferima tj dodatno opterecenje... idi na 5, ako na to jos imas i suvozaca.... idi na 6 i td.

Nije placebo, ima razlike.

 

I jos jedna stvar, sto vise tovaris, valjalo bi da popustis lanac kako ne bi otisao pre vremena.

Recimo hod lanca ti je na 35mm/75kg, tvojih 93kg smanjuje hod od 35mm (nista bitno), dodatne stvari + suvozac jos vise zatezu lanac (ovo je vec bitno) pa na sve to kad geknes u uvalu ili rupu.... lanac trpi povece naprezanje.

Zato malo popustis hod lanca, malo povecas tvrdocu zadnjeg amortizera i vozi misko.

 

jedna zanimljiva slika iz 45'te :)

viber-slika-2020-04-20-10-25-39.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema na cemu ;)

 

Jos jedan NC-ejas se pridruzuje taboru, jutros pazarili jednog sa PA.

Kupljen je 2017 u Delti, odradjen prvi servis na 1K pa svake godine zamena ulja i filtera bez obzira na predjenu kilometrazu koja je i onako bas mala.

Sada vec bivsi vlasnik Eldar, inace sjajan lik, dobro je opremio i odrzavao motor, srecno bilo obojici.

 

IMG-20200421-102854.jpg

 

IMG-20200421-103032.jpg

 

IMG-20200421-103011.jpg

 

IMG-20200421-103002.jpg

 

IMG-20200421-103019.jpg

 

IMG-20200421-102950.jpg

 

IMG-20200421-102955.jpg

 

IMG-20200421-102942.jpg

 

IMG-20200421-104133.jpg

 

Motor je placen 6.300eur, za te novce dobijen je (ajd od prednjeg kraja da krenem):

- Puig vizir koji je na motoru, Givi tipski za njega i fabricki koji je spakovan u kesi.

- Givi nosac telefona sa torbicom na kormanu

- SW Motech stitnici ruku

- Smart punjac za akumulator

- Held tank torba

- Folija za zastitu farbe tank prostora

- Givi crash bar i na njima Givi Led maglenke 

- OEM centralni stender

- OEM nosac kofera + centrlani kofer + naslon za suvozaca gornji i donji + torba za kofer

- Gume su Pirelli maltene nove, nesto preko 1K je predjeno sa njima

- sprej za ciscenje i podmazivanje lanca

 

Mislim da je prosao odlicno jer cena NC-a u klot varijanti je 8.5Keur a ovo vredi oko 2keur sigurno sto ima trenutno.

Jedino treba ispraviti rucicu pr. kocnice koja je blago zakrivljena jer ima bas nezgodan ulaz u garazu, em strmo em klizavo sacuvaj Boze i EFI lampica svetli najver. zbog slabijeg akumulatora (sutra ide na dijagnozu).

 

razlog prodaje je nova igracka

IMG-20200421-100741.jpg

 

IMG-20200421-100753.jpg

 

Ovom prilikom se izvinjavamo Nemanji, mi smo bili u 10h, covek je trebao doci u 11h pa ako ne ode, bio bi njegov.... jbg "ko pre tom devojka" vise srece drugi put.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Baš lep, meni beli najlepši

Sretna kupovina, mnogo sigurnih kilometara želim

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 17 sati, Satelis je napisao:

IMG-20200421-103011.jpg

 

...neka je srećna kupovina i bezbedna vožnja novom kolegi u NC-bandi :) .... nov motor takoreći ...nov, nov, nov :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 1 minut, dragan_alumiroi je napisao:

Mogli bi nekad da se okupimo, da vidimo koliko nas ima...

... evo neki od sledećih vikenda kada ukinu karantin .... da proslavimo slobodu :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
On 4/18/2020 at 11:20 AM, Satelis said:

Opusteno, samo gledaj recenzije, komentare, slike drugih koji su porucili su u neku ruku i najbitnija stavka, zna biti relanija nego sto prodavac nudi.

Na tvom linku za nastavak vizira prvi komentar, ali naknadni, a ne prilikom prijema pošiljke, je da se sistem kačenja polomio i da je za djubre;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja