Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Hvala Dragane za cifre. Uporedicu od ponedeljka.

Tanex ja imam 2018 model. Motor ti sve pruza do oko 4000rpm, pose toga se razvlaci kao zvaka. Nagura lagano brzinu daleko iznad zakona, ali sve preko toga je samo dranje motora. Vrti se, dernja i ne dobijas nista sa dodatnih 1000 obrtaja u realnim uslovima. 

Ja sam mu jos u podesavanjima namerno stavio blokadu na cini mi se 4500 obrtaja jer upravo zelim da sacuvam masinu posto za moju voznju nema potrebe da se vrti preko.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Hvala Dragane za cifre. Uporedicu od ponedeljka.
Tanex ja imam 2018 model. Motor ti sve pruza do oko 4000rpm, pose toga se razvlaci kao zvaka. Nagura lagano brzinu daleko iznad zakona, ali sve preko toga je samo dranje motora. Vrti se, dernja i ne dobijas nista sa dodatnih 1000 obrtaja u realnim uslovima. 
Ja sam mu jos u podesavanjima namerno stavio blokadu na cini mi se 4500 obrtaja jer upravo zelim da sacuvam masinu posto za moju voznju nema potrebe da se vrti preko.


Hvala na info.Jedan kolega sa nekog foruma je uzeo Integru 2018 i bas nahvalio to pa sam mislio da je to plus i zato sam i napisao..Ja najcesce vozim u D modu a tamo na normalan gas menja dosta rano brzine ali nekad imam zelju u s ili manualu malo da potegnem ali uglavnom je D mod.Ta 6 mi je lenja ali ne bih bas da menjam sad motor da bih uzeo 750 zbog toga..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

U S modu lepo se vrti, manje trese, manje opterecenje na radilici i klipovima, prosto prirodnije radi u zdravim obrtajima glatko ide. Jer koliko su stetni visoki toliko su i preniski.

D je sjajan bas za ravnicu, otvoren put ili po gradu za guštanje. 

Razlika u potrosnji... Uvek vozim u D ili S1. Milke vozi i druge S modove. Potrosnja nam je uvek ista do max 100ml razlike, ja ga tocim na copavoj on na centralnom pa tu bude mala razlika ispod cepa. Tako da S modovi ne uticu toliko na potrosnju vec kako privrces gas. Ako si grub na gasu i u D modu ga mozes terati da jako povlaci i naravno trosi vise. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Jedno tehnicko pitanje. 

Osnovni princip rada zadnjeg oslanjanja znam. Podesavanje se vrsi naprezanjem ili opustanjem pomocu navoja sa oni 6, 7 nivoa.

Fabricki je na drugom-mekanom oslanjanju. 

Sta se desava unutar cilindra i koje se sile desavaju kada je na najmeksem i kada na najtvrdjem podesavanju?

Jasno je ponasanje tocka i lepljenje za podlogu ili odskakivanje. Zanima me cista mehanika u sklopu.

Da li vise amortizer trpi kada je stalno napregnut na najtvrdjem nivou ili na najmeksem pa dolazi do duzeg hoda klipa i veceg sabijanja do krajnjih granica unutar cilindra? 

Fino je voziti na udobnom podesvanju, ali me mnogo zivcira visina motora pa ako je iole neka kosina ne mogu da spustim copavu i bezbedno parkiram. Na najcvrscem modu se to redje desava. I to sve kad je prazan motor..da ne pricamo kad je sa koferima. 

Iz tog razloga bih ostavio na tvrdjem podesavanju ako nema nekih losih posledica po stalno sabijen ili istegnut klip amortizera.

 

Sta vi mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne znam da li ima "dog bones", ako da njihovim produzavanjem najlakše spuštaš motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
20 minutes ago, Arakis said:

Ne znam da li ima "dog bones", ako da njihovim produzavanjem najlakše spuštaš motor. 

Naprotiv...ne zelim da spustam motor jer je i ovako prenizak za ćopu.

Zato i hocu da vozim na najtvrdjem/najvisem podesavanju (veci klirens), ali stoji pitanje da li smeta tolika maximalna istegnutost opruge, klipa u cilindru itd.

 

P.S.

      Nekom logikom kad je na najmeksem, spusten je vise sto znaci da opruga manje pruza otpor, a svu silu dampinga primaju direktno cilindar i klip amortizera. Vise se opterecuje, vise radi, lakse dolazi do krajnjih granica hoda amortizera i naravno pritiska u njemu, trpi ulje, vise se zagreva, trpe dihtunzi. Po tome meksi mod je stetniji po amortizer od tvrdjeg moda. Ispravi me ako gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
7 minutes ago, Arakis said:

U principu si u pravu

Bas iz tog razloga i postoji na renomiranim amortizarima sa podesavanjem dodatni cilindar za ulje koji i sluzi da rastereti glavni cilindar, veca kolicina ulja pa dolazi do manjeg razlaganja i gubljenja svojstva, manje se pregreva ulje, veca povrsina koja trpi pritisak i rasterecuje cilindar... hmm :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
22 minutes ago, Alekre said:

To ti je što ti je.

Hahaha...smislicu vazdusno oslanjanje kao A8 sto ima ili neki super automobili sa magnetnim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Istampacu koju novcanicu :)

Ovo su road opcije, cvrsce trimovanje.

Vise bih nesto "duzeg" hoda i da pliva, kao Afrika, Transalp, KLE500 i da nosi prtljag. Prijatnije je pod gluteusom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sasvim je drugačije kada se oslanjanje podesi po tvojoj težini i načinu vožnje. Generalno, većina japanskih motocikala su trimovani za osobu prosečne visine i težine.  Jeftiniji modeli gotovo uvek dolaze sa "skromnim" komponentama u odnosu na evropske motocikle. 

 

Otpilike, minimum 1000 evra bi koštalo "ažuriranje" oslanjanja. Ipak mislim da je bolja solucija jednostavno kupiti motocikl iz više klase, tipa VFR 800X ili Crossruner 1200. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Jeste, uglavnom se trimuju na 75kg.

 

Ahh ode ti u svemirski brod :P Kojih 1200cc koji bakraci. 

NC mi je saaasvim ok. Praktican  sam tip osobe i najiskrenije cak ni Afriku ne bih zeleo jer prosto ne bih koristio dobar deo potencijala koji nudi..odlicna, ali za mene previse snage, vrevise elektronike da ne kazem komplikovana, preteska i preplacivanje necega sto mi ne treba, a na papiru mi ne znaci. Ali nesto blize Transalpu..mmm. To je ono sto se govorka okolo, da ce NC da poraste u tom smeru ili ce izaci mala Afrika oko 800cc. Poenta je samo da NC ode sa oslanjanjem korak vise sa adventure paketom, a to je samo oslanjanje i prednji tocak 2 broja veci. Ok ako cemo da cepidlacimo moze i rezervoar za 3L da poraste :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Podesavanjem tvrdoce zadnjeg amortizera dobices malo na klirensu, problem ces resiti zamenom dogova za krace od fabrickih.

Tako ces ga podici pa posle stelaj amortizer kako ti odgovara.

Imam napravljene dogove od S modela, duzi su od fabrickih pa je samim tim nizi klirens.

 

Jedared sam zamenio da probam kako ce biti, hteo sam malo da spustim NC-a.

Majko mila, prvo sto voznja i ugodjaj nema veze sa vezom, skroz nekako neprirodno. Momentalno sam se vratio na dizalicu da vratim fabricke, copu nisam mogao nikako spustiti tj mogao sam al motor stoji blago na desno :)

 

Ti dogovi mi i dan danas stoje u fioci, mogu ti dati, razbusi na par mesta pa se igraj sa visinom ako hoces. Ne kosta te nista, molba je samo da vrnes kad nadjes visinu koja ti odogovara pa po tome napravi da imas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Znas sta je caka? Napravicu zadnji da bude bolji, a onda cu morati da smisljam sta sa prednjim da bi pratio liniju ovoga :lol2:  neka...hvala...ne nudi mi vise :oda2: verovatno me drma isolatikus klimux pa smisljam svakakve pakosti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Београд- Раковица
  • Motocikl: Honda nc750x

Другари здраво, као прво поздрав за момке са плавом и белом  NC, возили смо заједно пре 20 так дана од 1000 ружа до Раље, ја сам био са другаром који вози КЛЕ 500. Ево да Вам покажем како сам ја направио седиште и још дорадио ситнице. 

 

Поздрав

P1020182.JPG

P1020184.JPG

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
Другари здраво, као прво поздрав за момке са плавом и белом  NC, возили смо заједно пре 20 так дана од 1000 ружа до Раље, ја сам био са другаром који вози КЛЕ 500. Ево да Вам покажем како сам ја направио седиште и још дорадио ситнице. 
 
Поздрав
P1020182.thumb.JPG.0d5aac0fbc7944105a9ce7092d60de38.JPG
P1020184.thumb.JPG.9afabb561dfa3b07ca810dc0260daebe.JPG
Pozdrav@krzal! Sedište ti fenomenalno izgleda.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
1 hour ago, krzal said:

Другари здраво, као прво поздрав за момке са плавом и белом  NC, возили смо заједно пре 20 так дана од 1000 ружа до Раље, ја сам био са другаром који вози КЛЕ 500. Ево да Вам покажем како сам ја направио седиште и још дорадио ситнице. 

 

Поздрав

P1020182.JPG

P1020184.JPG

Pozdrav drug, sjediste super izgleda. Kod koga si radio i sta ti je radio sa sjedistem u odnosu na staro. Ja razmisljam da preradim svoje takodjer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozzzz, ceo motor fenomenalno igleda :takoje:.... daj koji detalj vise o prepravkama koje si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja