Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
On 4/2/2020 at 1:28 PM, Arakis said:

Треба ти тај " Skid Plate" који није само за неки офф већ чува мотор од камења које ће предњи точак весело да набаци :)

Evo cika Rajko, mi o vuku kad mago na vrata.

Nikakav off no desi se..

IMG_20200406_123041.jpg

IMG_20200406_122942.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da, izvodljivo jeste i baš trebaš biti ku*ate sreće da ga pogodiš tako.

Pre neku godinu kad smo se vraćali iz RO, peglamo Dunavskom magistralom ne ispod 90km/h. Bio sam treći u koloni, 50m pred tunel vidim manji odron kreće sa leve strane. Jedan kamen veličine pesnice izdvojio se i krenuo direkt pred mene. Nisam mogao da odregujem kočenjem, zveknuo sam ga gumom po sred srede.

Ljudi moji, usro sam se.... da sam ga spičio bilo kojim delom motora, prošao bi kao Strom sa slike.

Ovako, gledao sam svojim očima pravi katapult i ludačko ubrzanje kamena ka napred. Ne mogu proceniti njegovu brzinu, momentalno je prestigao oba bajka ispred mene i razbio se sa leve strane tunela o stenu. Sreća nije bilo vozila iz suprotnog pravca.

 

Odmah sam stao, pogledao gumu, točak...sve Ok, seo i nastavio.

Sigurnosti radi treba imati zaštitu agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Za ovo sa slike iznad ili kao što ti kažeš, veličine pesnice, mora baš jača zaštita da bude.

 

Na slikama Stroma iznad se ne vidi najbolje ali mi ne deluje da je ovo karter (čak piše da je blok).

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Na isti ovaj nacin mom drugu kamen nacne desni blok na GS- 1200 negde kad se motao po Mokroj Gori, i naravno odmah iscuri sve ulje. Nazalost, nikakvu zastitu nije imao, cak ni crash bar
Posle ga gurao par kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dodje red za regu, dan koji najvise mrzim u zivotu, kofer dole

IMG-20200406-162217.jpg

 

crash bar i maglenke takodjer dole

IMG-20200406-162241.jpg

 

rega izbi 200eur iz dzepa, servis treba odraditi

IMG-20200406-163126.jpg

 

nek se cedi dok se ne vrati na staro

IMG-20200406-163932.jpg

 

tabla broji

IMG-20200406-163548.jpg

 

antifriz, kocnice napred-nazad dobre

IMG-20200406-172353.jpg

 

Tutoro dobro radi poso

IMG-20200406-173213.jpg

 

lanac malko pritegnuti

IMG-20200406-173555.jpg

 

I tako, uskoro i mene ceka rega, za nekih metar dana, mozda malo jace.

Nego da ne razmisljam o tome, glava ima da boli..... hoce neko sutra na kolenicu?

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Michelin Road 5 je trajao skoro 22.000km, a možda su mogle još malo da se voze ali jako oprezno. Nisam imao zamerke, međutim zadnja je 2 puta krpljena u poslednje vreme, a prednja je počela da ispušta još ranije (dosta nežnije deluje ta prednja nego zadnja). Sad su otprilike i prednja i zadnja malo skuplje nego pre 2 godine. Da je sve normalno i da miriše da ću se više voziti ove godine, možda bi se ponovo odlučio za njih jer očigledno da su predviđene za teži motor pa se ne učetvrtasti zadnja baš lako.

 

Sad se odlučim za već pominjani Mitas ali nije bilo Touring (vidim da ste uglavnom njih stavljali) nego uzmem sport force. Usput zamenim dapere u zadnjem točku koje sam kupio još letos (čudno da sam ih sada našao) i zadnje pločice sa Alija. Prethodne zadnje pločice su bile original iz Delte i trajale su smešnih 24.000km (malo više nego gume i tu sam tačno siguran u km jer imam zapisano na računu iz Delte).bc75d2b35101d739e648912e750a60c8.jpg&key=6633610a51a77baec32a50e952ea5fcf007fa80d298b2f84dcd8e61217c91353872bd558140a61ad2584dfd9b80b9051.jpg&key=b910ef6ddfe4927dc2b598193b8373bf32f6c3acfa98b5cdf7b5a0f599da094a

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@X8 Vračar

Dobra je guma ali mislim da nije dvokomponentna  zadnja guma kao kod Touring Force. Na dodir, kuckanje vidno je mekanija od TF tako da očekuj manju pređenu km.

 

@Mixela

Ne verujem u taj info za TF gumu jer sam sa mojim prešao sitno preko 10.000km od ugradnje. Gume u odličnom stanju, nikakvih naznaka da će još malo potrajati.

@ProMaster je takođe imao TF gume na malom Versisu (sad takođe ima na velikom), dobar deo je vozio sa lepšom polovinom, gume smo zagledali sa 15.000km pređena....vrlo dobro stanje beše.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Nadjem na netu info da je guma touring force od mitasa napravljena za ciljanu kilometrazu `12kkm...
Kao što Dare reče, na 15000km guma je po nekoj proceni mogla lagano još 4,5000km..
Prodao sam motor kada je guma bila negde na čini mi se 17000km i evo dečko je vozi još uvek, mada da se razumemo, uskoro je kraj..

Šta je najbitnije, od tih 17000km situacija sledeca:
1. Natovaren Versys 650 sa sva 3 puna kofera i draga i ja, motor na ivici nosivosti, više od polovinu te kilometraže.
2. Takodje tu kilometražu provele su u vožnji po autoputevima na vrelom asfaltu.
3. Nisam trkač, ali nisam ni penzos, za moj stil vožnje našao sam najisplativije resenje, jer uz godišnju kilometrazu od oko 35000km, razlika može biti ozbiljna, druge gume su i skuplje i kratkotrajnije..

Bitna stvar je da je srednji gazeći sloj, koji je recimo kod Metzeler Z8, koju sam imao pozadi na motoru već na 6000 postao ovakav,kakav je kod Mitasa bio na 15000, a najcrnje od svega je da Metzeler Z8 samo zadnja guma, košta kao set Mitasa TF u mojoj dimenziji.

Nakon toga iskustva nisam imao dilemu šta kupiti za "novi" motor. Iako na papiru stvari govore da će ovaj novi pojesti tu gumu brže, (650 VS 1000cc, 65hp VS 120hp, 210kg VS 250kg), međutim nakon pređenih 5000km, za sad sve deluje kao novo, a već je to kilometraža gde bi se videli neki problemi..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jbt gde već pređe 5K, ti i Nemanja mrtva trka po km :jee:...... odo sutra praviti neke kilometre :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Jbt gde već pređe 5K, ti i Nemanja mrtva trka po km :jee:...... odo sutra praviti neke kilometre 
Ja sutra popodne pravac Divčibare, da provedem ovaj policijski vikend u prirodi..

A kilometri samo nek se nižu... brrrmm...

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Dobar opanak. Zanima me samo kako drzi po kisi, na suvom msm da nema greske
Pa za kišu svi kažu da je Michelin neprikosnoven, a mogu i da se složim jer sam dosta kisnuo prethodne 2 godine. Ako/ kada budem menjao motor, sigurno ću opet Michelin staviti. Ovaj sada već poznajem, pa mislim da može bilo šta da bude ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

Dobra je guma ali mislim da nije dvokomponentna  zadnja guma kao kod Touring Force. Na dodir, kuckanje vidno je mekanija od TF tako da očekuj manju pređenu km.

 

Videćemo. Svidelo mi se što ovako mesnato deluje, nije vizuelno dronjava kao Michelin. Ako bude prilike za puno km, biće prilike i za novo vozilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
7 hours ago, ProMaster said:

Ja sutra popodne pravac Divčibare, da provedem ovaj policijski vikend u prirodi..

A kilometri samo nek se nižu... brrrmm... emoji106.png

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

 

6 hours ago, Nemanja NC750XD said:

15864312035348595641688364384369.jpg

Alo Divcibarci brzo kratko...kakvi ste sa smetajem? Ima sta da se nadje ili nema izdavanja soba? Kampovanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 7 minuta, Ferty_ je napisao:

 

Alo Divcibarci brzo kratko...kakvi ste sa smetajem? Ima sta da se nadje ili nema izdavanja soba? Kampovanje?

Iznajmio sam vikendicu, od sutra do ponedeljka.. Bukvalno poslednju po normalnoj ceni 30e za noc. Sve ostale su oko 60,70e za nocenje.

Ako ti odgovara ima dosta apartmana sa dvoristem, pa mozda i to mozes da razmotris... Booking ili KP pa izdavanje Divcibare..

p.s. -  Nemoj trositi vreme sa upitima za vikendice, sto sto postoji sam pitao i dobio odgovor ili da je zauzeto ili da izdaju na minimum 10 dana. Ostaju ti apartmani ili kampovanje, ali mislim da je hladno za kampovanje, jutarnja temperatura koliko sam gledao moze biti i oko 0..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Uglavnom kampovanje ili apartman. Jok cela vikendica. Hvala Pro. Bitno mi je da znam da li uopste iznajmljuju ljudi zbog korone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
Tako je. Nuspojava bi bila u nizim brzinama ranija promena stepena prenosa i jos vise gnjavaze za D mod. Resenje je voziti u nekom od S modova sto i nije neki problem i to je samo za grad gde najmanje prelazim km. 
Znaci racunar se ne buni.
Mozes li nekom prilikom da vidis i zapamtis na koliko se obrtaja vrti pri 80, 100, 120, 140km/h pa da uporedimo sa stock varijantom?
Hvala Dragane
Ako sam dobro zapamtio;
- 80 kmh ~2500 obrtaja
-100 kmh ~3000
-120 kmh ~ 3600
-140 kmh ~ 4400
Tolerancija +/- 100 obrtaja
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Ako sam dobro zapamtio;
- 80 kmh ~2500 obrtaja
-100 kmh ~3000
-120 kmh ~ 3600
-140 kmh ~ 4400
Tolerancija +/- 100 obrtaja


Stock su ti 80kmh-2593
100kmh-3242
120kmh-3890
140kmh-4538

Jel stavljao neko napred jedan manje ili pozadi vise?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Pa meni je jedan zub manje pozadi.

Da da,video sam,tebi zbog toga ide na nizim obrtajima nego na stock,isao si na mirniji rad na otvorenom putu i vecu max brzinu a malo manji moment tj ubrzanje..ja bih obrnuto probao jer je moj 700 pa ima lenju 6brzinu..Ne znam neko je to pitao ranije da li moze mapa sa novijeg motora da ide na stariji..Inace od 2018 modela su pustili 1000 obrtaja vise i sad ide do 7500..


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Ma nisam ja nigde išao već nije bilo zupčanika sa 39 već samo sa 38 u trenutku zamene.
A ako ti treba 1000 obrtaja više, možda da razmisliš o jačem motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Ma nisam ja nigde išao već nije bilo zupčanika sa 39 već samo sa 38 u trenutku zamene.
A ako ti treba 1000 obrtaja više, možda da razmisliš o jačem motoru?



Ma jok,nisam rekao da meni treba nego da su to uradili na tom modelu,a na ovim do 2018 u manual modu brzo dodje do blokade i to su svi korisnici kritikovali pa sam zato rekao,ali to su vrv stavili da bi motor bio dugotrajniji..Meni je super ovo samo sto za razliku od 750 kod mene se gusi u 6 za razliku od prvih 5 pa mi je to malo iritantno..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja