Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Do sada sam video samo jedan stitnik kartera koji mi se svideo, mislim da je to bilo na FB, neki lik napravio za svog NC-a. Korisna stvar za off voznju, mirnija glava.

 

Nikolica prikolica 

IMG-20200402-102256.jpg

 

menja raspali Dunlop, mnogo losa guma

IMG-20200402-102307.jpg

 

jos jedan u nizu sa suvom osovinum tj sve je suvo

IMG-20200402-110308.jpg

 

IMG-20200402-123331.jpg

 

pored toga

IMG-20200402-110342.jpg

 

ostade zica za varenje

IMG-20200402-110351.jpg

 

sledeca zamena guma kad bidne, dumpere takodjer zameniti

IMG-20200402-110547.jpg

 

IMG-20200402-110652.jpg

 

IMG-20200402-112515.jpg

 

IMG-20200402-113624.jpg

 

IMG-20200402-122833.jpg

 

svi lezajevi napred-nazad su dobri

IMG-20200402-113819.jpg

 

IMG-20200402-122910.jpg

 

Mitaske se dobro pokazao, cena spram kvalitet

IMG-20200402-120823.jpg

 

jedan ako i ne i najbolji filing

IMG-20200402-130538.jpg

 

je upravo taj kad se ture novi opanci :jee:

IMG-20200402-130547.jpg

 

bode mi oci

IMG-20200402-145335.jpg

 

nece vise

IMG-20200402-150507.jpg

 

ako se neko hoce igarti sa kocnicama, ima viska kesa.....

Screenshot-20200225-012252.png

 

FB-IMG-1582589665412.jpg

 

1.png

 

FB-IMG-1582589650069.jpg

 

FB-IMG-1582589644780.jpg

 

FB-IMG-1582589946001.jpg

 

Screenshot-20200225-011914.png

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Jedno kratko pitanjce.

Sta se dobija ugradnjom u ovom slucaju Bremba?

Osim veceg diska i vece povrsine za odvodjenje toplote...sta jos?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ja ne znam da li su ove gume toliko dobre ili su stare bile katastrofalne ali osećaj u voznji je neuporediv. To je prvi utisak za Mitas

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Zar se ne dobija zlatna boja kočionih klešta?  

Ipak je to ekskluziva, zamisli kako to sija kada parkiraš npr. na Adi u sred Avgusta, pa se svetlost sunca prelama i privlači poglede devojaka u šorčićima.  :)

  • Hvala 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Dragane upravo tu se gubi poenta. 

Osim na stazi gde povrsina i sila na klipovima igraju ulogu, sposobnost brzeg odvodjenja toplote zbog manjeg pregrevanja, ovako ne vidim poentu da stavis i od Boing-a jer sva ta sila kocenja nema poentu jer sama guma ima svoje granice. Stisnuo sa fabrickom Nissin sa kojom mozes i da preteras pa prokliza tocak, upali abs ako ga ima pa i da uradis salto, za to ti ne treba 3x mocnija kocnica osim da bacis pare. 

 

Najkrace receno, samo gume i podloga su granica za iskoristivost kocnica ma koliko one jake bile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Već smo zaključili da bi NC trebao da ima dupli disk jer nije lagan. Ako taj problem može jednostavnije da se reši upgradeom jednog diska, onda je to jednostavnije rešenje.

Kod mene već na 50.000km treba da se menja prednji disk, a gume su trajale 20.000km. Računica sa gumom nema baš direktne veze, disk se više greje nego guma i bolje je da se što manje greje itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Ne bi se složio, prava razlika bi bila na nekoliko uzastopnih naglih kočenja, kako se inače i testovi rade. Ali ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
3 minutes ago, ozn said:

Ne bi se složio, prava razlika bi bila na nekoliko uzastopnih naglih kočenja, kako se inače i testovi rade. Ali ...

Tacno. Sto znaci na stazi. Ne secam se da sam ikada imao nekoliko uzastopnih kocenja sa bilo kojim vozilom, a zivim na tockovima. 

Najvise grejanja je kada svesno iz zabave idem NIZ neku planinu pa gazim krivine.

Tako da je ta teorija za uzastopna kocenja tacna, ali je samo na stazi i papiru. 

Marketning prodaje robu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
24 minutes ago, X8 Vračar said:

Već smo zaključili da bi NC trebao da ima dupli disk jer nije lagan. Ako taj problem može jednostavnije da se reši upgradeom jednog diska, onda je to jednostavnije rešenje.

Kod mene već na 50.000km treba da se menja prednji disk, a gume su trajale 20.000km. Računica sa gumom nema baš direktne veze, disk se više greje nego guma i bolje je da se što manje greje itd.

U teoriji da. A da bi se ugradio dodatni disk, moras i kociona kljesta, creva, vise ulja itd. Sve to dize kompleksnost i konacnu cenu prilikom inicajalne kupovine, a i posle za servis.

Dize i masu motora za npr 5kg.

Dize i masu na prednjem tocku gde ce da trpi ne tako srecno reseno oslanjanje koje mora da se bori sa dodatnom tezinom. To iziskuje bolje skuplje oslanjanje.

Dolazimo do promene voznih karakteristika i sposobnosti prijanjanja tocka na podlogu. 

Itd itd.

Kad malo razmislis kao konstruktor videces da nije tako lako samo prisrafiti disk kao sto vecina misli jer se moze mnogo vise izgubiti. Zato se nadamo da su to vec neki tamo zuti ljudi izracunali, testirali i dali nam optimalno resenje :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Kad malo razmislis kao konstruktor videces da nije tako lako samo prisrafiti disk kao sto vecina misli jer se moze mnogo vise izgubiti. Zato se nadamo da su to vec neki tamo zuti ljudi izracunali, testirali i dali nam optimalno resenje :care:


Drugi ljudi su stavili dupli prednji disk na vozilo slične mase i obezbedili višestruko duži radni vek. Šta je ko računao ili nije, možemo samo da nagađamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD
19 minutes ago, Ferty_ said:

Tacno. Sto znaci na stazi. Ne secam se da sam ikada imao nekoliko uzastopnih kocenja sa bilo kojim vozilom, a zivim na tockovima. 

Najvise grejanja je kada svesno iz zabave idem NIZ neku planinu pa gazim krivine.

Tako da je ta teorija za uzastopna kocenja tacna, ali je samo na stazi i papiru. 

Marketning prodaje robu :)

Nije mi jasno zasto samo na stazi moze da se desi nekoliko uzastopnih naglih kocenja, ali sta ja znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izgleda da se zaboravilo za sta je NC prvenstveno napravljen.... sto jednostavnije, sto minimalnije za sto manje para, tako da se ne moze ocekivati ultra, mega, giga.

Sve je odmereno i umereno.

 

Fabricki sistem kocenja je takav kakav jeste, nije da je los al treba biti dosta bolji.

Pitanje je samo koliko se para ima izdvojiti za prepravku.

 

Svako od nas tera na svoj nacin, ima svoj stil voznje kao i podlogu pod tockove al isto tako, svako od nas kad nagazi na kocnicu nece se zaustaviti podjednako dobro pri istoj brzini kretanja kao i podlozi.

Tu glavnu ulogu igra ceo kocioni sistem, zatim guma, vesanje/oslanjanje i na kraj umece.... svi faktori su podjednako jako bitni za dobar rezultat.

 

Ne mozes se isto zaustaviti sa organic il full sinter plocicama, jednim il duplim diskovima napred, ne moze biti isto sa obicnim il teflon crevima, zatim jednoklipne ili dvoklipne ili cetvroklipne kocione celjusti, uza ili sira kociona povrsina prijanjanja plocice o disk i td.

 

Licno bi voleo da imam duplo bolju kocnicu i skroz mi je nebitno gde trosim motor, bitno mi je kad stisnem i kad mi zatreba da odradi munjevito dobro..... otud onaj Brembo gore :).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da definisemo sta je naglo kocenje? 

Nako ti istrci u 61om bloku pa neko kod buvljaka pa neko kod arene? 

Imam naglo kocenje nekoliko puta godisnje. 

Naglo kocenje je "vadjenje" da se ne ..piipppp :p Sve drugo je normalna voznja i to podnosi svaki kocioni sklop osim ako nekome bas nije stalo da sacuva mi glavu ni masinu pa namerno radi to sto radi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
18 hours ago, Satelis said:

Izgleda da se zaboravilo za sta je NC prvenstveno napravljen.... sto jednostavnije, sto minimalnije za sto manje para, tako da se ne moze ocekivati ultra, mega, giga.

Sve je odmereno i umereno.

 

Fabricki sistem kocenja je takav kakav jeste, nije da je los al treba biti dosta bolji.

Pitanje je samo koliko se para ima izdvojiti za prepravku.

 

Svako od nas tera na svoj nacin, ima svoj stil voznje kao i podlogu pod tockove al isto tako, svako od nas kad nagazi na kocnicu nece se zaustaviti podjednako dobro pri istoj brzini kretanja kao i podlozi.

Tu glavnu ulogu igra ceo kocioni sistem, zatim guma, vesanje/oslanjanje i na kraj umece.... svi faktori su podjednako jako bitni za dobar rezultat.

 

Ne mozes se isto zaustaviti sa organic il full sinter plocicama, jednim il duplim diskovima napred, ne moze biti isto sa obicnim il teflon crevima, zatim jednoklipne ili dvoklipne ili cetvroklipne kocione celjusti, uza ili sira kociona povrsina prijanjanja plocice o disk i td.

 

Licno bi voleo da imam duplo bolju kocnicu i skroz mi je nebitno gde trosim motor, bitno mi je kad stisnem i kad mi zatreba da odradi munjevito dobro..... otud onaj Brembo gore :).

 

Bas tako

 Sve to o cemu pricamo radi svoj posao za koji ne namenjen. Samo je pitanje svega nabrojanog kompleksnosti, sta to vuce jos sa sobom, koliko.dize masu, cenu, menja povratni damping i jos puno toga. 

Svi bismo da stanemo sto pre, ali za to nam trebaju 4 tocka. Zato voziti u skladu sa tim sta imas i za sta je sposobna masina na kojoj sedis.

Oooopusteno uvek prst na kocnici i podmazite disk da ne blokira i ne skripi :D

 

P.S.

     Eno V-strom 650 koji je laksi od NC-a  ima dupli disk i veciti komentari vlasnika su da je kocnica njanjava, puding. Radi posao, ali da treba biti bolja. Jedan primer da vise nije nuzno i bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sutra Gagi i ja palimo do Golubca, krecemo u 8h pa ako je neko raspolozen za djiranje ajd sa nama.

Krecemo iz MM Luga - SD - PO i td.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Disk u principu nije problem dokle god može da se oslobađa toplote. Sigurno ima neka klješta sa četiri klipa koja odgovaraju direktno. To bi bilo zadovoljavajuće.

Kome treba naravno. Nekada sam vozio ER5, pozadi doboš, napred jedan disk od 280mm malim klještima. Ja tada, devojka i ja, 200 kila sa opremom. Motor 190kg, tank torba od 16 litra, pozadi "wingrack", Maxia 52 litra i dva bočna od 40 litra. Sigurno još 30 kg. prtljaga. To je preko 400kg za zaustaviti... Mogu vam reći da mi je to diktiralo vožnju, vozio sam ga bukvalno kao kamionče. Pritisneš kočnicu i ono, kočenje traje :) Šta da radiš, mora da se vozi u skladu sa mogućnostima mašine.

 

Vi bar imate ABS pa možete da zakivate a pločice, disk, nek traju koliko traju. Šta ćeš... To mu je posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Od Smedereva do Golubca treba oko sat i po. Tamo i ovamo 3 sata. Tamo bar 45 min. 1h... To je već četiri sata. Mora da se porani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

U povratku kad smo usli u Grocku, drz levo pa kroz centar Zaklopace otisli za Vrcin pa na avalski da ufatimo koju krivinu.... sve stigli, usao u avliju 10min do 13h :jee:

Kez oko glave, terapija odradila svoje :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Auuu kako dosadan dan, vreme nikako da prodje :/ ajd kao da iscekiram malu

IMG-20200405-154131.jpg

 

trenutna na satu

IMG-20200405-154204.jpg

 

plocke napred kao i preTisak je dobro

IMG-20200405-155559.jpg

 

pozadi takodjer sve Ok

IMG-20200405-155737.jpg

 

ovo je drugi put da sam proverio nivo ulja

IMG-20200405-195431.jpg

 

odusak cist, uredan

IMG-20200405-195841.jpg

 

Pretrcao razne srafice u krug.... stegnuti. Eee reko, cek lanac nisam dugo proveravao, istegao se mozda, turen je na 46.400km.... ma kaki, mrdno nije sa 35mm.

Nista sta cu, :dobar: malu i gasi svetlo.

 

jedna umetnicka iz bel svet, mnogo dobra fotka

FB-IMG-1586024662227.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja