Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Sada je DID kit 96€ i to ako se kupi u Nemackoj. Mislim da salju i za Srbiju, s tim sto se placa dostava i carina+porez kod nas. Ako zelite dostavu, cena je i manja od 96€, jer je to cena sa PDVom. Ja sam trenutno u Nemackoj, tako da cu sebi rezervisati jedan kit, samo jos da mi neko potvrdi da li je DID toliko bolji od Saito-a.

 

Imate i par kolega sa foruma koji rade usluznu kupovinu i dostavu iz Louisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Yanco Da budem jasan - ponudio bih Vam se da Vam kupim i donesem, ali sam ogranicen prtljagom, pa mi je malo problem da spakujem sve. Javite se kolegi ProMaster, mislim da Vam on moze pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Hvala kolegi @ProMaster što se ponudio da mi kupi delove, ali Honda je pre sat vremena prodata, tako da mi neće trebati ništa od delova :)

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Pošto je otišao motor, a kupci nisu hteli bočne kofere, prodao bih iste zajedno sa nosačima za kofere. Za model pre 2016. Cena... mislim da vrede 250e sve zajedno. Dupli ključevi od oba, u odličnom stanju. Ako nekog NCovca zanima...

 

IMG-7720.jpg
IBB.CO

Image IMG-7720 in Honda NC700XD album

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 20 minuta, sargeras je napisao:

Jel si ti to nosio V46 top case kao bocne kofere? :D

Ne mislim nista lose, samo mi je neobicno.

Tačno :)

Ništa ne fali, samo više ima mesta za prtljag. Njima je kačenje za bočne nosače, tako da kontam da su i za to predvidjeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vec sam pisao o lezajevima tako da se ne bi ponavljao. 

 

SKF nikad nikom ne bi ugradio pa i da mi donese i kaze "ugradi/zameni".

Jedne godine, umalo mi se nije zapalio automobil na NBG zbog pomenutog lezaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Hmm nikakvi kinezi.

 

Alekre Japanci su uvek pozeljni.

 

Hvala Satelis za izneto iskustvo.

Jedno negativno iskustvo ne znaci da je jedino ispravno, kao sto sam skoro prodao jedan auto u kome se za neke budget novce SKF veselo vrti vec vise os 15god koji je koriscen za seoska bespuca i tegljenje materijala, zemlje, alata, gradje itd i na drugom autu oko 7, 8god. 

 

Samo upitah sta koriste drugovi clanovi i po kojoj ceni otprilike jer se nisam interesovao sta se nudi na trzistu za nas motor pa malo da prikupim informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Ferty_ je napisao:

Jedno negativno iskustvo ne znaci da je jedino ispravno

Za ovo se grdno varas..... 

kupi si sta os :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je, uvek bilo i ostalo.....

 

Gledaj Ferty, situacija je veoma prosta jer nikad nista ne pisem napamet a ti stalno imas neke svoje verzije u glavi koje mislis da su ispravne, sto je apsolutno tvoje, svacije pravo.

 

Ja da ti objasnjavam zasto SKF nikad ne bi ugradio necu, dovoljno je to sto sam ti rekao/napisao da shvatis, da ima boljih resenja.

Ti ili bilo ko drugi nek stavi sta misli da treba, nemam nista protiv jer necu biti ja taj koji ce voziti taj motor, automobil il nesto trece, svako nosi svoju glavu na ramenima.

Pita neko nesto - napisem sta smatram da treba (ako znam) - prihvatis ili ostavis .... ende, nikom nista ne namecem!

 

Iza recenog stojim glavom i bradom, nisam presvet ali znam zasto sam rekao/napisao nesto nekom, sta god to bilo.

Pisao sam do sada u mnogim temama, trudio se da dam jednostavan odgovor kako bi bio sto lakse shvacen tj da ne palamudim nasiroko.

Problem je sto Ti to dozivljavas na neki svoj nacin, iz kog razloga pojma nemam pravo da ti kazem.

Vodis se misljenju da se vrednuje i da je jedino ispravno samo moje napisano..... moze biti al ne mora da znaci.

 

Zamisli sada da pisem nesto sto je u tvojoj bransi oko stomatologije, pritom tu oblast gotovo da ne poznajem.

Pitam recimo za neki lek ili cement te dobijem odgovor od tebe sta bi trebao kupiti/staviti.

Tvoj odgovor se ne slaze sa onim sto je u mojoj glavi.... dal da krenem da ti palamudim, dal da te poslusam, dal da ignorisem, dal da shvatim ovako kao sto ti shvatas..... nisam pametan?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Sta ovde nije jasno u mom komentaru na fotki?

Zahvalio sam se za misljenje i iskustvo i tvoje i prethodnih kolega clanova i cekam da cujem iskustva od ostalih clanova. Sta su stavili i cenu. Dozvoli i drugima da napisu. Nemas razloga da me ubedjujes jer to smara i znam da citam. 

 

Dakle da nastavimo.. Koje brendove lezajeva u tocku koristite i koliko su bili placeni? 

P.S.

       Posto ih jos nisam menjao, jesu li na oba tocka isti 20x47x14?

IMG_20200213_114509.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da znas da citas, video bi na predhodnim stranama sta su i dal su drugi stavili od lezajeva, video bi do slovce sve napisano sa slikama vezano + semerinzi jer sam skoro menjao....sve pise, samo treba citati.

Sto se drugih tice (iz ove grupe NC-asa), dozvoli da ti odgovorim..... niko nije zamenio sem mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
3 hours ago, Satelis said:

Da znas da citas, video bi na predhodnim stranama sta su i dal su drugi stavili od lezajeva, video bi do slovce sve napisano sa slikama vezano + semerinzi jer sam skoro menjao....sve pise, samo treba citati.

Sto se drugih tice (iz ove grupe NC-asa), dozvoli da ti odgovorim..... niko nije zamenio sem mene.

Sve procitao no se nadam dodatnim informacijama, kako i napisah. 

Jbg kad vecina ne prelazi vece kilometraze pa slabe povratne informacije za kocnice, lezajeve i slicne dugotrajne elemente.

 

A sijalice koje stavljate? :Joska::lol2:

 

Mixela :ljubav:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Eee dobar si Deki :takoje:, nasmeja me samo tako :lol3:

 

Sasa

Imas povratne informacije za kocnice, kako nema.....

Fabricke traju rekao bi najduze al su i najskuplje.

Stavio sam TRW organic (25eur po disku), dobro koci ali ne kao i fabricke koje su sinter.

Deki trosi plocice sa Alia, iznenadjujuce dobra kocnica, najjeftinije resenje al ne znam koliko traju.

Nemanji sam stavio Newfren organic (moje sledece plocice), sacuvaj Boze koliko trese na prvih 10-15 kocenja al zato kad nalegne koci bolje nego TRW.

Kuzma je davno prodao motor, Dragance mislim da isto fura TRW, Drasko je na fabrickim plocicama, Filip nemam pojma sta ima u klestima, Boki i Srecko furaju EBC organic.... dobro koci.

Najveci minus prepisujem crevima, obicna su tako da ih treba zameniti za teflonska.

 

Sto se lezaja tice, nema zezanja, posebno ne sa prednjim tockom.

Nisam pisao..... kada sam menjao kod mene, lezaj na levoj strani je dosta lakse izasao nego sa suprotne strane.

- Sta to znaci (?), znaci da je nesto veca tolerancija unutar samog kucista lezaja nego na desnoj strani.

- Sta moze biti problem (?), ako se ne zameni na vreme, okrenuce se u kucistu i tad dolazi do neminovnog ostecenja felne.

Ovo se upravo desilo coveku kad je isao u GR u tri lepe pi*ke ma**rine... sjeba putovanje.

 

Ako je mala steta, sanira se posebnim lepkom + set lezajeva, ako je veca steta.... samo drugar strugar moze pomoci + set lezajeva.

 

Oko sijalica.....

Manje - vise sve je isto koji god brend stavio. Halogenu sijalicu unistava vibracija tj pre ce crci kod onog koji vozi dosta van asfalta nego na asfaltu.

Razlog.... uzarenu nit prekine truckanje tj vibracija u toku voznje.

PIAA sijalica daje slican efekat xenon sijalice, halogena je sa obojenim staklom plave boje, nema rasipanja snopa kojekude.

Led sijalica ima mnogo al nisu sve dobre, za preporuku je recimo 

WWW.ALIEXPRESS.COM

Buy low price, high quality cnsunnylight with worldwide shipping on AliExpress.com

 

@GAGI74 je ugradio kod sebe na Yamahi tako da ti moze reci koju rec vise.... odlicno svetli :aha:

 

To je ono sto znam, toliko od mene.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Brate zajebavam se za sijalice hahahaha

Imam LED

Opusteno..obradili smo jos onda plocice.

Niti mi trebaju one niti lezajevi vec valja znati i pripremiti na vreme kad se ide na daleke pute. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

E da.. nisam nasao primer da je neko stavljao pancir na NC. Nadam se da ima velikog efekta kao kod npr Stroma koji je gnjecav na kocenju pa mu daje fino ostrije kocenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja