Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 11/30/2019 at 8:56 PM, Satelis said:

zavrsio sa pranjem pa ode da osusim lanac do tornja :)neizdrz je bio jaci od mene

u povratku bogme popalih sve grejace.... ruke, noge, guzzca

Dobro si ti to iskoristio, sada je definitivno kraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Pozdrav svima,letos sam uzeo Integru 700 ali posto su slabe sa temama naisao sam na vasu i svidela mi se i aj da pitam ovde ono sto me zanima.Stavio bih drugi auspuh,da li moram da stavim samo one koji se preko neta preporucuju za moj model motocikla ili moze i neki drugi,msm znam da moze da se stavi ali da li ce imati neke posledice negativne? Stavio bih neki kraci auspuh jer mi se to onako najvise svidja.Lik mi nudi yoshimuru r11 i kaze da moze,ona je prelepa,znam da se odlicno cuje ali samo da li bi to islo i jel bi bilo ok na mom motoru ili moze da ima negativnih posledica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@tanex

Mozes staviti, neces imati problema jer ti prvo ide l. sonda, katalizator, cev pa lonac na kraju.

 

@saxomofon

Uhhh ja se nesto jos nedam, sve se nadam da ce lupi nekih 10-15C.... makar do Divljakovca na corbicu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

 

@saxomofon

Uhhh ja se nesto jos ne dam, sve se nadam da ce lupi nekih 10-15C.... makar od Divljakovca na corbicu :)

03n.png
WWW.YR.NO

04 December 2019 at 02:00-06:00: Partly cloudy, Temperature 7, 0 mm, Light breeze, 2 m/s from west

da smo u ovom Beogradu, kupili bi kremu za suncanje :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

@Satelis Hvala na odgovoru,naisao bas na netu sa bas tim auspuhom i jako mi se svidja postavicu sliku bas da vidis..Ne znam kakva su ovde pravila za slike da li ima neko ogranicenje koliko smes da izbacujes ili ne..

 

@saxomofon Najavili sledeceg ponedeljka msm 13

 

Inace sta radite zimi sto se tice akumulatora? Ja sam na Beverliju vadio jer su mi se 2 sjebala kada nisam izvadio a za ovaj nisam pametan sta treba?

 

 

yoska.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@tanex skinuo + klemu, izolovao zicu i osigurao je da se slucajno ne vrati na klemu akumulatora i nakacio automatski punjac, koji inicijalno testira bateriju, pa ako je sve ok predje u mod odrzavanja sa povremenim praznjenjem i dopunjavanjem. Punjac kupljen u Louis - u na nekom popustu od 50-60%, koliko se secam, za 20 evrica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

to je super stvar,probacu to da nadjem..Evo par slika od masine,ne znam da li su za ovaj zadnji kraj delovi isti kao za vase motore a rekao bih da jesu..video sam takodje one drzace za tablice koji menjaju ovu plastiku gde stoji signalizacija i bas lepo stoji,izgleda mu rep kao kod sportaka..I moram da narucim one rucice za suvozaca posto mi je na motoru bio onaj drzac za kofer bez tih fabrickih rucica..74799606_271949430377790_1867518781790617600_n.jpg.285b6470cc65f54115305050fa295787.jpg75223742_459487058029468_6484051159710433280_n.thumb.jpg.b217bbe569dfb5b6919e35c6b648fab5.jpg75328562_431791257527100_9160126620491579392_n.thumb.jpg.813bf1ff42cbefa4c1880b64606a119d.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Stavio bih onaj auspuh yoshimura,ovo za tablicu,fabricke rucice i kraci vizir  (kad idem negde dalje vracao bih drzac za kofer i visi vizir) a to bi izgledalo ovako.

74632420_425710701453050_2055582269967433728_n.jpg

75317364_2534121693375087_9104126169711640576_n.jpg

72722197_536880533743542_5375022743399956480_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
pre 8 minuta, Lucky George je napisao:

image.png.6887b1714a4a5269406cfa7b93fd6d51.png

Kako ti se cuje taj Akrap imas li neki video? Jel ga vozis sa ili bez dbk? Mocna slika bas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, tanex je napisao:

Inace sta radite zimi sto se tice akumulatora? Ja sam na Beverliju vadio jer su mi se 2 sjebala kada nisam izvadio a za ovaj nisam pametan sta treba?

Imas na predhodnim staranama sta i kako oko akumulatora ali ajd da obnovimo gradivo.

Integra, NC, CTX, X-ADV nose skoro pa iste agregate. Ono sto nikako ne bi trebao da dozvolis je nizak napon akumulatora.

 

Cim primetis prvu naznaku slabijeg verglanja, mucenje.... aku zameni da ne bi imao problema sa menjacem il lampicama na inst. tabli.

 

Pozeljno je da imas neki pametan punjac, ovaj iz Lidla za 2 crvene se odlicno pokazao u praksi.

Ako nemas alarm i neces voziti motor recimo 2,3 nedelje.... nakacis aku na odrzavanje.

Ako imas alarm il planiras da ga ugradis, tad racunaj da 4-i ili 5-i dan obavezno pre paljenja stavis aku da se puni.

 

Kad dodje vreme za zimski san dovoljno je da raskacis minus klemu i sve ostavis tako. Nema paljenja 1 nedeljno il mesecno, to zaboravi.

Kad dodje dan za budjenje iz zimskog sna, skini i dopuni akumulator, montiraj, dobro stegni kleme i gasss.

 

Pre 9 sati, saxomofon je napisao:

skinuo + klemu, izolovao zicu i osigurao..............

Radis pogresno ili ti nikad ne skidas + vec - klemu. Isto kao kad menjas akumulator, prvo raskacis - pa +, kad montoras aku ondak ide obratno + pa -.

Posto imas punjac, kupi parce instalacije sa prikljucnim dzekom pa na jendom kraju stavis 2 okrugle papuce (na + vodu stavi osigurac 10A) koje ce ti ici direkt na kleme akumulatora. Drugi kraj dzeka stavis na instalaciju od punjaca umesto onih stipaljki i resen problem + nemas nista skidati.

Dignes poklpac prostora za kacigu, kliknes dzek, kliknes punjac i zdravo djaci.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Inace sta radite zimi sto se tice akumulatora? Ja sam na Beverliju vadio jer su mi se 2 sjebala kada nisam izvadio a za ovaj nisam pametan sta treba?

 

Nisam ljubitelj bele boje za vozila ali mu baš dobro stoji. Viđao sam po gradu jednu isto belu sa bočnim koferima.

 

Mislim da ćeš videti da se jako teško skida aku sa integre, a još teže vraća. Zato najbolje da izvedeš kablove sa kleme, kao što ti je objasnio kolega. Eventualno da ga ipak izvadiš i vizuelno prekontrolišeš ako si tek kupio motor. Koje je godište? Ako se vidi da je skoro menjan aku, najbolje zaista da ga ne vadiš.

 

Po meni je japanski izduv za japanske motore, mada meni lično ne odgovara uvek da se Integra mnogo dere.

 

Ovaj je baš custom farbao sve u crveno. Šta mu je ovo na repu? Kao da je bušen fabrički rukodržač...

 

 

9a9ce61cb1032a57f7545082db2cb3d3.jpg&key=f1f6b76ee80a33175e2f045f5af9c8bce07c6156c74d158572167c8a66ecfb00

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

@Satelis Hvala ti na savetima,do sada mi je extra palio,sad ga nisam palio nedelju dana jer nisam bio tu i sutra cu bas da ga probam..Mozda mi je najbolje za sad da uzmem taj za 2000..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

 

 

 

 

Nisam ljubitelj bele boje za vozila ali mu baš dobro stoji. Viđao sam po gradu jednu isto belu sa bočnim koferima.

 

Mislim da ćeš videti da se jako teško skida aku sa integre, a još teže vraća. Zato najbolje da izvedeš kablove sa kleme, kao što ti je objasnio kolega. Eventualno da ga ipak izvadiš i vizuelno prekontrolišeš ako si tek kupio motor. Koje je godište? Ako se vidi da je skoro menjan aku, najbolje zaista da ga ne vadiš.

 

Po meni je japanski izduv za japanske motore, mada meni lično ne odgovara uvek da se Integra mnogo dere.

 

Ovaj je baš custom farbao sve u crveno. Šta mu je ovo na repu? Kao da je bušen fabrički rukodržač...

 

 

9a9ce61cb1032a57f7545082db2cb3d3.jpg&key=f1f6b76ee80a33175e2f045f5af9c8bce07c6156c74d158572167c8a66ecfb00

 

 

 

Meni su oba auta u beloj boji i motor,ja obozavam belu boju..Ova je perla bela i ne da joj stoji,a i kofer mi je u istoj boji..2012 uvezao je iz svice ali stvarno od matorca jer sam licno isao da pregovaram..ako mi verujes u gradu svako ko je video misli ili da je nova ili da je godinu dana stara (naravno ovde ljudi ne znaju razliku izmedju modela Integre jer je redak motor)..Ja sam pre kupovine video u Tehnodromu belu i crnu i drug i zena koji su bili sa mnom su me pitali da li je to isti motor jer ona crna nekako izgleda mrsavije dosta vrv zbog tamne boje..Pa pazi ja sam vozio Beverly500 sa akrapom i bez db i to se cuje bas bas,a sa db se cuje smesno realno kao neki apn sa laserom,tako da ako bi mi Integra imala 50,60,70 % od Beverlya meni je to ok jer je i veci motor i vise mu stoji da se cuje (mada sumnjam da moze i upola od onog da se cuje,decko ovde ima MIv auspuh i kada sam otisao da mi da da probam Integru moj Beverly se cuo 3 puta jace od te Integre) a i dosta je korisno da te cuju vozaci automobila i ostalih vozila,ovde sam vec imao par situacija tesnih jer me ne primecuju ova Honda se ne cuje kad je vozis..akrapa sam imao i stvarno ima lep rezantan zvuk i kvalitetan ali ova Yoshimura mi se bas svidja a cuo sam da je kvalitetna i da se cuje extra a kraca je od akrapa i vise mi se svidja vizuelno a i ja sam razmisljao   da stavim japanski na japancaE ne znam sta je radio ali vidim da ima fabricke rucice pa na njih ovo za kofer,nije lose resenje,ima neka grupa na fejsu pa sam tamo to video ali sam skinuo sliku zbog auspuha..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre 4 sati, Satelis je napisao:

 nikad ne skidas + vec - klemu. Isto kao kad menjas akumulator, prvo raskacis - pa +, kad montoras aku ondak ide obratno + pa -.

Slazem se, bezbednost na prvom mestu, iako je u elektricnom smislu svejedno. Kao sto je @Satelis rekao, trebalo bi prvo -, pa + klemu skinuti, zbog prevencije od krakog spajanja baterije slucajnim dodirom nekog metalnog dela, prilikom skidanja + kleme. Iskreno, meni je bilo lakse da skinem + zbog polozaja papucice i srafova. Svakodnevno sam po trafostanicama, tako da sam itekako svestan prisustva napona i uvezban u radu sa delovima pod naponom. Naravno, jos jednom, bezbednost na prvom mestu, tako da bi trebalo postovati proceduru.

 

Pre 4 sati, Satelis je napisao:

Posto imas punjac, kupi parce instalacije sa prikljucnim dzekom pa na jendom kraju stavis 2 okrugle papuce (na + vodu stavi osigurac 10A) koje ce ti ici direkt na kleme akumulatora. Drugi kraj dzeka stavis na instalaciju od punjaca umesto onih stipaljki i resen problem + nemas nista skidati.

Dignes poklpac prostora za kacigu, kliknes dzek, kliknes punjac i zdravo djaci.

na ovo sam zaboravio, dobra ideja! Hvala ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 48 minuta, tanex je napisao:

@Satelis Hvala ti na savetima,do sada mi je extra palio,sad ga nisam palio nedelju dana jer nisam bio tu i sutra cu bas da ga probam..Mozda mi je najbolje za sad da uzmem taj za 2000..

Nema na cemu ;)

Taj za 2 crvene neces naci sada, bila pa prosla akcija u Lidlu. Moras sacekati novi krug, bice sigurno opet pa eto prilike.

 

pre 16 minuta, saxomofon je napisao:

Slazem se, bezbednost na prvom mestu, iako je u elektricnom smislu svejedno

Nama nece nista bude, novcanik je taj koji ce stradati. Ako imas srece, zvekne samo osigurac..... vecina nema srece, tad zvekne ECU a ECU zna bas da zaboli.

Jedne sezone, za metar dana 3 racunara gecrkt.

Samo sam jednom doziveo videti ekspoliziju akmulatora (automobil) prespajanjem + kleme sa sasijom..... pukne ko bomba, Boga molis da ne ode na oci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
pre 45 minuta, Satelis je napisao:

Nama nece nista bude, novcanik je taj koji ce stradati. Ako imas srece, zvekne samo osigurac..... vecina nema srece, tad zvekne ECU a ECU zna bas da zaboli.

Jedne sezone, za metar dana 3 racunara gecrkt.

Samo sam jednom doziveo videti ekspoliziju akmulatora (automobil) prespajanjem + kleme sa sasijom..... pukne ko bomba, Boga molis da ne ode na oci.

Upravo to. Inace, kratki spojevi kod DC sistema su znacajno opasniji nego u AC sistemima, jer u naizmenicnom sistemu struja, kao i napon, u jednoj periodi imaju 2 prolaska kroz 0 (nulu). U DC sistemima toga nema, zato je tesko prekinuti te struje. Eksplozija baterije je neminovnost jer je njen unutrasnji otpor baaas mali, tako da njeno kratko spajanje stvara ogromne struje, samim tim i dinamicka i termicka naprezanja koja dovode do

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako je neko raspolozen da se djirne do AR nek vice, Stefan i ja krecemo oko 12:15, 1.000 ruza.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja