Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, bdada je napisao:

Jedno pitanje vezano za DCT i nacin voznje, dali se mogu modovi po potrebi menjati u toku voznje i tako "simulirati" manuelca.

Mogu se menjati po potrebi u toku voznje. Uvek prvo ulazi u D mod 1 klikom prekidaca na desnoj rucici (D,N,S) sa prednje strane, klik opet prebacuje na S mod (pamti u kom S modu je bio od ponudjena 3).

Sa zadnje strane desne rucice ima prekidac za automatko i manualno saltanje A/M.

 

U D modu sam vozio prvih 1Kkm dok je trajala razrada.

Od tada uvek sam u S1 modu. Kad zadjem krivudavim putem pogotovo gde je uspon, klik na S2, dok S3 gotovo da i ne koristim.

 

Na desnom prekidacu sa zadnje strane ima A/M simbol na prekidacu. Jednim klikom se prebacuje na manuelno menjanje (+ i - tasteri na levoj strani prekidaca) ili vraca na automatsko menjanje.

Kad je u manuelnom modu, ide i ulazi u blokadu ako se ne klikne + za vecu brzinu tako da se moze igrati kao na klasicnom bajku samo sto klikces umesto sto stiskas i saltas.

Dobra strana je sto ako se zaboravis da vratis u manju brzinu pri iznenadnom kocenju, menjac sam vraca u nize brzine.

Ako se krene u preticanje uz losu procenu pa ti treba jedna niza, dovoljno je odsecno do kraja dati gas i sam ce vratiti u nizu brzinu.

 

Kombinacija koju najcesce koristim je S1 mod uz korigovanje na + i - tasterima...... DCT menjac je jedna vrlo zabavna i ponajvise rasterecujuca stvarcica, dosta olaksava voznju.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Хајде, идемо :)

 

У 11 треба да будем на контроли у клиничком, али стижем, опуштено :)

 

Бити ћу спреман у 8:30 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Cena: DCT trenutni 8400e. Bio u salonu pre par dana. Nebitno sajam pre ili posle, za cenu se uvek pregovara. Koliko ces spustiti zavisi od tebe. Mene su dobro zapamtili kada smo pregovarali te i dobro nagradili :jee:

 

Brzina: svaka brzina je izuzetno ugodna do 120 za vetar, 130ak za zvuk i vibracije tj obrtaje. Tako ga mozes terati do sutra, a sve preko toga zamara i vozaca, a masinu jos nikad nisam naterao da se umori. Pritom jaaako je velika razlika sa fabrickim i aftermarket vizirom koji imam tako da je daleko goransituacija sa fabrickim stonse tice udobnosti voznje pri vecim brzinama.

 

Potrosnja: sve do 90-100 trosi "oko" 2.9-3.2, zavisi da li si u vojvodini ili po srbiji. Vec na oko 130 trosi 4 i vise. Primetio sam da za svskih 10km/h trosi litaj vise. 150km je 5l. 160km je 6l. 170km je 7l. Preko ga nisam drzao duze. Sve ovo sa sva tri kofera full natovaren. 

Po BG vozim najmanje, mozda 5-10% kilometraze i tada trosi oko 4-4.2l u onoj pravoj guzvi. Bilo kakv izlazak na otvoreno, tipa ka aerodromu, novosadski autoput itd vrlo brzo osetno koriguje potrosnju.

 

Menjac: u svakom modu imas totalnu kontrolu sa shifterima ako to pozelis. U voznji menjas mod koji zelis, stepen prenosa 1gore, 1dole itd. 

U D modu ne postoji kickdown iliti jaaaako tesko mozes samo dodavanjem gasa da ga nateras da sam spusti u nizi stepen radi preticanja. Trudi se da sto duze ostane u smor modu jer je za to namenjen i potrosnje naravno. Zato sam na taster minus prebacis i ides u preticanje ili prosto ubacis u S mod i masina vrlo rado na naglo dodavanje gasa spusta stepen nize i preticanje prodje kako treba. D mod je namenjen za iskljucivo ravnicu jer cim dodju neki manji usponi, ako znas dabslusas masinu cuces da se gusi, opterecuje se sam sklop, raste pptrosnja itd itd pa vise nema svrhe D mod vec se prelazi u S gde se daleko lepse rasterecenije vrti masina. Licno samo sam iz zezanja nekad probao S2 mod i iz mog iskustva na dugim turama jer su uglavnom planinski putevi S1 obavlja 70% posla, D 28% a za S2 sam imao potrebe na 2% i manje. Mmm daa..slatka stvar je manuelni mod koji ide na off-u i iskljucena kontrola trakcije. Totalna kontrola jer automatika zna da prebaci u visi stepen prenosa kada uopste nije pozeljno jer mi treba obrtni moment dok traje uspon ili pocne na proklizava na kamenju, travi...

 

Eto to je sve, opcije su razne i sam biras sta zelis, a moguca je svaka opcija pa probas i teras kako ti prija :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 21 minuta, Overpressure je napisao:

U AC Stojanov je trenutno nc750x dct 7900 evra, baš dobra cena. 

Drugar je uzeo onu bordo, ostala je bela. Skinuće ti još koju stotku ako si rešio da kupiš ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Suzuki sam gledao, super je v strom, ali nema popusta nikakvog. Kažu da se super prodaje i da nema starog lagera. Zvacu da vidim sta mogu da ponude u AC Stojanov za Hondu. Jel ta bela što je ostala DCT? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Da, dct je bela.

Ali mislim da nije metalik, nego mat boja.

Može i kod Suzukija da se dobije popust. Ako se odlučis za njega, možda bi mogli da ispregovaramo nešto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Suzuki sam gledao, super je v strom, ali nema popusta nikakvog. Kažu da se super prodaje i da nema starog lagera. Zvacu da vidim sta mogu da ponude u AC Stojanov za Hondu. Jel ta bela što je ostala DCT? 
 
Vidim da se trgovci generalno hvale porastom broja novih vozila koje su prodali ove godine, pa su možda zato popusti upitni.
Nego jel imaju neku cifru za tu "super" prodaju v Stroma? 10 komada godišnje ili... ?
Isto važi i za NC...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kod Suzukija može da se dobije takav popust da ne možeš ni u vikend vožnju da odeš.. Osim ako baš ne znaš nekog, ali s obzirom da je za mene "urgirao" njihov bivši kolega, a opet sam dobio smešan popust, ostaje da moraš da znaš nekog visoko rangiranog ..

Dok sam za NC dobio jako ozbiljan popust, ali sa neozbiljnim rokom isporuke..

Druga stvar, na Suzukijevom sajtu je stajalo , ali ne znam koliko se primenjivalo, Milan to zna bolje, navodno garancija od 2 godine ili 15000km, ako je tako i u praksi ne treba ni razmišljati o njemu.. Iako svi znamo kakav je motor u pitanju i da mu gotovo sigurno ni na 115 000km nece biti ništa, jajarenje ubija..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ja sam u Suzuki isao sa lovom da ga pazarim, ali sam trazio da mi obezbede  test voznju tu kod njih na parkingu. Nisu mi dali. Pravolinijski sam otisao i kupio Hondu. Sad je trend rasta cena svim modelima tako da je 7900 sjajna cena (a moze i nize)

 

P.S.

Suzuki poslovnost Nula. Tehnicka informisanost takodje. Nisu znali ni da li su tubeles gume. Na sajmu njih trojica su većali za neke podatke koje sam trazio tipa visina sedista, obrtni moment, tubeles ili ne, ima li TC, nisu znali da ima start sistem koji pomaze kretanje automatskim dizanjem gasa za 500o/min itd. Prodavci Nula. Nazalost razocaran u Suzuki Srbija, a Stroma i dalje volem :ljubav: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
On 11/7/2019 at 10:22 PM, dragan_alumiroi said:

@r_faruk vredi dct i više od 1000e. Podiže uživanje u vožnji na viši nivo i nije uporedivo sa manuelnim menjačem.

Bas bih volio probati, nadam se da cu imati priliku.

Sto se tice vstrom-a u odnosu na nc. Meni je nc udobniji. Na stromu mi je nekako bilo neudobno. Imam duge noge, visok sam 192cm i opet mi nc vise odgovara. Polozaj nogu na strom-u mi je nekako bio neprirodan i napet, a ljudi u radnji mi rekose da je udaljenost od sjedista do onih fazona za noge veca na nc-u. (ne znam kako se zovu, na engleskom su "pegs").

Najudobnija mi je afrika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Ma nema vise voznje... bar za mene, imam samo ljetnu opremu :) cekamo ljepse vrijeme, pa mozda neko od vas i naleti u sarajevo, a ja cu svakako do beograda pa se vjerovatno vidimo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, r_faruk je napisao:

Ma nema vise voznje... bar za mene, imam samo ljetnu opremu :) cekamo ljepse vrijeme, pa mozda neko od vas i naleti u sarajevo, a ja cu svakako do beograda pa se vjerovatno vidimo ;)

javi se pre nego dodjes, idemo na :cirka2:negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Besigheim
  • Motocikl: Honda nc750x
On 11/12/2019 at 10:55 AM, ozn said:

Drugar prodaje pa ako je neko zaintresovan

Odgovara za NC750 od 2016

Puig vizir i podizač vizira 50 eur

 

IMG-f112e9ee15ad7a14b2be326f4e27da79-V.jpg

Zainteresovan sam za vizir i podizac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 12.11.2019. at 10:55, ozn je napisao:

Drugar prodaje pa ako je neko zaintresovan

Odgovara za NC750 od 2016

Puig vizir i podizač vizira 50 eur

 

IMG-f112e9ee15ad7a14b2be326f4e27da79-V.jpg

Odlična cena.  Razmišljam se uzeti samo da bih preprodao, pošto ga već imam.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve cekam da sezonu privedem kraju pa na tenane istimarim zdrebicu.... nece da moze, Ceca mora pricekati.

 

IMG-20191110-120946.jpg

 

Ako se zumira slika, lako se mogu uociti pukotine na semeringu (prasinar) amortizera, tako je i na drugoj strani.

Jasan znak da je amortizerima potrebno sredjivanje. 

Nema pisanog pravila, po mom nekom misljenju, servis treba raditi na 30K ako se vozi off vise nego asfalt, 40K - 50K ako se motor vozi kao sto ga vecina nas vozi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja