Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Na 150 troši oko 5.5l

Konačno neko realnu potrošnju da navede!!!

 

Za gradsku vožnju u gradu Beogradu mislim da će NC uskoro postati preveliki. Sve više razmišljam o električnom biciklu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Super. Realno ni 5.5l nije mnogo za tu brzinu, verovatno je i strom tu negde, mada on ide na veće obrtaje pri toj brzini, možda troši i više. Odlično informacije, ne poznajem nikoga ko vozi ovu hondu, pa je svaki info koristan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre 1 sat, shoyyka je napisao:

 

Da dodam samo da mislim da im treba opterećenje, ja lak, motor lak... 

I meni deluje ovako...letos, gospodja i ja + krcat top case i prednja kaseta, leva cizma par puta odrana na putu Bajina Basta - Kaludjerske bare. Grip bio fantastican. Kada sam sam, iako imam 95kg, na manjim brzinama zna da leluja. Bele linije da ne spominjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 43 minuta, Overpressure je napisao:

Super. Realno ni 5.5l nije mnogo za tu brzinu, verovatno je i strom tu negde, mada on ide na veće obrtaje pri toj brzini, možda troši i više. Odlično informacije, ne poznajem nikoga ko vozi ovu hondu, pa je svaki info koristan. 

Strom na 150 km/h troši 7 litara, sasvim moguće i više od toga. Ko ti kaže manje nije istina.

Pri toj brzini ide na 7000 obr/min, i mislim da nije brzina koja mu odgovara na duži period. Ide on, ali više mu prija malko niža putna brzina.

Nc je svakako manji potrošač od stroma. Ima dodatni prtljažnik u vidu lažnog rezervoara, korisna stvar ako nemaš kofer. Ali kad sipaš gorivo moraš da dižeš sedište da bi sipao. Mene bi to nerviralo verovatno na nekom dužem putu. I rezervoar mu je manji od stroma dosta. Automatski menjač je još jedna prednost koju strom nema i ko to voli. Može da se potera lepo, iako "samo" 55 ks, dovoljan sasvim za lepe krivudave puteve.

2 drugara imaju nc 750 i pre 10-ak dana uplaćen još jedan nov.

Oba motora su odlična za tvoje potrebe. Najbolje proba pa odluka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Hvala na opširnom odgovoru. Jel su prenosni odnosi menjača identični  na obe verzije nc750x? Jel ima neke razlike u potrošnji manual vs dct? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3079 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, saxomofon je napisao:

I meni deluje ovako...letos, gospodja i ja + krcat top case i prednja kaseta, leva cizma par puta odrana na putu Bajina Basta - Kaludjerske bare. Grip bio fantastican. Kada sam sam, iako imam 95kg, na manjim brzinama zna da leluja. Bele linije da ne spominjem.

Eto... znači nije svaka guma za svaki motor, a i način vožnje... a nama čudno kad  promene snabdevača guma  u GP-u, a i u F1 pa kažu ne mogu da se naviknu... kako bre, ne mogu? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre sat vremena, Overpressure je napisao:

Hvala na opširnom odgovoru. Jel su prenosni odnosi menjača identični  na obe verzije nc750x? Jel ima neke razlike u potrošnji manual vs dct?  

Ne znam tačne podatke, ali se razlikuju između ručne i dct verzije.

Mislim da ne možeš da imaš nižu potrošnju sa manuelcem u odnosu na dct, on je baš optimizovan da radi ekonomično (u D modu).

Takođe, ako bi uzimao NC-a, toplo ti preporučujem da uzmeš dct jer je to nešto što je kod njega glavna karakteristika, plus je za grad vrhunska stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Tako i ja sad razmišljam, mada nisam planirao da odvojim još 1000 evra samo zbog automatike. E sada je pitanje da li sada uplatiti za nov ili čekati sajam? Ne znam da li honda daje neke popuste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Svrbe parice, jedva čekaš da ga doteraš, lud neizdrž...

 

S druge strane sezona je ende, pa kad već uzimaš nov motor zašto on ne bi bio 2020-o umesto 2019-o godište? I što sam kažeš biće sajamskih popusta.

 

DCT pod obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ili, ako im taj motor leži na stanju, ispregovaraj značajan popust da uzmeš prošlogodišnji model.

Ne znam kako posluje Delta i šta radi sa motorciklima koje ne proda, ali Honda salon u Novom Sadu otkupi od Delte i onda prodaje, nema mogućnost vraćanja i vrlo verovatno bi davali neki popust na model od prošle godine ili onaj kome ističe godina proizvodnje.

 

Na sajmu možeš očekivati sledeće:   cena novog motora sada je 8200e.  Model iz 2020. godine će koštati 8500e, ali će važiti sajamski popust i biće "snižen" na 8200 evra. 

Drugim rečima, sajamski popust je šarena laža.  :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Da li stvarno dct varijanta vrijedi dodatnih 1000 eura. Nisam imao priliku probati dct, malo je falilo da ga kupim, ali sam ipak izabrao manuelni mjenjac, i bas mi je cejf to mijenjanje brzina. Ne znam koliko bih uzivao u dct varijanti. Volio bih probati u svakom slucaju. Razmisaljao sam i o kupovini afrike, al je ovaj mali prtljaznik nezamjenjiv :) Na kraju se svelo na manuelca, a ovih 1000 eura je otislo na opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Stane li bilo koja kaciga u taj prtljažnik?

Prjatelj mi ima "S" model 2017. probali smo stavit moju integralnu kacigu i nije mogla uć po širini, zapinja je oni dio šta služi za skidanje vizira.

I drugu moju integralnu smo provali i isti problem.

Jedna je "FM", a druga LS2 flip ap.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jedno pitanje vezano za DCT i nacin voznje, dali se mogu modovi po potrebi menjati u toku voznje i tako "simulirati" manuelca.

Da pojasnim uporedicu sa autom, kada hocu u gradskoj voznji da obicem zustrije kliknem S dugme i ode samo jednu nize (kick down mi npr previse u datoj situaciji) i ostaje u toj brzini pa ima motornog kocenja za povratak u traku, takodje na dugim nizbrdicama opet kliknem S i dobijem koliko-toliko motornog kocenja.

Dali su moguca takva kombinovanja kod DCT?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Baš i mene interesuje da li se još neko igra sa modovima prilikom preticanja default_0a-smiley.gif

Koristim ili pun gas kick down ili -, pod pretpostavkom da je uopšte u automatskom modu ali reći će ti verovatno neko da uvek sam menja na + i -.

 

Automatski mod dozvoljava + i - u određenom rasponu obrtaja na neko kratko vreme, pa onda nastavi po svome.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
43 minutes ago, bdada said:

Jedno pitanje vezano za DCT i nacin voznje, dali se mogu modovi po potrebi menjati u toku voznje i tako "simulirati" manuelca.

Da pojasnim uporedicu sa autom, kada hocu u gradskoj voznji da obicem zustrije kliknem S dugme i ode samo jednu nize (kick down mi npr previse u datoj situaciji) i ostaje u toj brzini pa ima motornog kocenja za povratak u traku, takodje na dugim nizbrdicama opet kliknem S i dobijem koliko-toliko motornog kocenja. 

Dali su moguca takva kombinovanja kod DCT?

Mogu se menjati u toku vožnje. Nisam nešto posebno testirao te simulacije, ali recimo kad mi iz D (drive) moda treba žustrije preticanje imam opciju ili da pređem u S1 (2 ili 3) ili da korigujem, tj spustim stepen prenosa na +/- tasterima. Kada primenim ovo drugo (+/- taster korekcija) imam utisak kao da DCT prilagođava i drži mi brzine u žustrijem ritmu, a kad ustalim ritam vraća na stadard režima u kome se nalaziš. Ne znam da li sam dobro objasnio.

 

Edit: Što se promene modova u vožnji tiče, pretpostavljam da je na NC isto, iz (recimo) D moda jednim pritiskom tastera prelaziš u S1 (dva brza pritiska za S2, 3 za S3). Kada nakon toga ponovo pritisneš taj taster vraća te u prethodni režim.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre sat vremena, bdada je napisao:

Jedno pitanje vezano za DCT i nacin voznje, dali se mogu modovi po potrebi menjati u toku voznje i tako "simulirati" manuelca.

Da pojasnim uporedicu sa autom, kada hocu u gradskoj voznji da obicem zustrije kliknem S dugme i ode samo jednu nize (kick down mi npr previse u datoj situaciji) i ostaje u toj brzini pa ima motornog kocenja za povratak u traku, takodje na dugim nizbrdicama opet kliknem S i dobijem koliko-toliko motornog kocenja.

Dali su moguca takva kombinovanja kod DCT?

Kad ja na putu vidim ispred sebe neku kolonu vozila, prebacim u neki od S modova jednim pritiskom i spušta na niži stepen i drži ga stalno spremnog da se preskoči još neko vozilo.  Kada je to samo jedan auto / kamion, samo na - dugme spustim u niži stepen, otpočnem preticanje i on ga vrati u normalni stepen za D mod (tj. 6., uvek je u 6.  :D ).    Isto je i sa npr. krivudavim putevima, kada je ispred deonica sa krivinarenjem, obavezno S mod, potpuno drugačije iskustvo u krivinama. 

 

@dragan_alumiroi  ali recimo MT Blade ne staje, L veličina.  Airoh Movement staje, XL

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, Overpressure je napisao:

Snaga nije problem, mislim da je 55 konja za to što meni treba dovoljno. Što se tiče autoputa, koliko vidim po netu, nc750x mnogo opuštenije održava 150km/h bar što se tiče obrtaja. Deluje kao rasterecenija mašina a verujem da na toj brzini i troši manje od v stroma. 

Nemoj svemu verovati sto vidis na netu jer se nikako ne bi slozio da mu prija drzanje na 150km/h.

 

Visinu obrtaja kod NC-a ne treba uporedjivati sa ostalim motociklima pri recimo bas toj pomenutoj brzini jer stvara laznu sliku da je agregat u manjem opterecenju u odnosu na neki drugi bajk.

 

NC ulazi u blokadu vec na 6.5Krpm (agregat od Honde Jazz), gde on staje tu se drugi bude i pune, tako da je pri 150km/h vec u visljim obrtajima zbog pomenute blokade. 

Ako si natovaren + imas ceoni vetar, lako se desi da na full otvorenom gasu nemoz preci preko 160km/h.

 

Misljenja sam sledeceg.... 115km/h prede, ma necujan je (obicno sam na toj brzini), 120km/h moze da gura oko sveta, 130/140km/h uz povremeno preticanje i to je to.

 

Pre 7 sati, Overpressure je napisao:

Jel su prenosni odnosi menjača identični  na obe verzije nc750x? Jel ima neke razlike u potrošnji manual vs dct

Sam menjac se razlikuje kao i odnos lancanika napred-nazad, dct verzija manje trosi od manuelnog menjaca za nekih 0.4-0.5L.

Poslusaj Milketa sto se manjca tice, necess sigurno pogresiti sa dct-om.

 

Pre 5 sati, Overpressure je napisao:

E sada je pitanje da li sada uplatiti za nov ili čekati sajam? Ne znam da li honda daje neke popuste. 

Ako ima na stanju, pritom svidja ti se kolor sema, bez razmisljanja bi kupio odmah, ne bi cekao sajam jer mozes ostvariti dobar dodatni popust. 

Tvojeje je samo da se spremis kao da kupujes bez dinar popusta.

Modeli koji ne odu u toku sezone, docekaju sam kraj godine..... idu za fine novce pa tu razliku iskoristi za opremu.

Za sajam su ti vec rekli..... sarena laza :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, Zog je napisao:

Stane li bilo koja kaciga u taj prtljažnik?

Prjatelj mi ima "S" model 2017. probali smo stavit moju integralnu kacigu i nije mogla uć po širini, zapinja je oni dio šta služi za skidanje vizira.

Imam Skorpiona 750 Air, M velicina i stane bez problema + preko mogu stati rukavice.

Stane i L velicina al samo odredjeni modeli, jbg sve zavisi od kalupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja