Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Takodje radim u autoindustriji. Proslo je davno vreme kad je proizvođač za sebe pravio komponente. Sada glavni dobavljači (Bosch, Valeo, Yazaki, Adient...) prave komponente za sve carmaker-e. Samo po razlicitom kvalitetu, zavisi koliko platiš.

 

A Honda fabrika na kilometar od mene, prolazim stalno tuda, i nikad ne nadjoh vremena da je posetim.

 

20191029-153530.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Nemanja NC750XD je napisao:

U Kopru ista cena. 

Mimoisli se danas u B.K.A malo pre Kluza :)

 

Pre 4 sati, Mixela je napisao:

Preskupo, precenjeno i nerealno.. Trziste ne funkcionise regulatorno, vec dogovorno. Svi proizvodjaci motocikala sednu za sto i dogovore se. Konkurencija ne postoji, svi prave slicno za slican novac... A rugali su se socijalistickim drzavama zbog politicke i dogovorne ekonomije. Nekada se za taj novac kupovao automobil... A produktivnost nikada veca, robotizacija i slicno, a cene u nebo... Samo pohlepa vodi trziste...

 

Deder sta uradi sa onim problemom koji si imao, jel reseno sta, sta se desava?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: NC750XDJ

Problem je otklonjen tako sto pustim da radi malo u leru nakon paljenja, pa kada krenem dodam jaci gas i sve je ok. Kada se ide sa slabim gasom i krene odmah po paljenju motora onda hoce da ga prigusi i kao da ce se motor ugasiti. Pocne nekako da oscilira, sam dodaje i oduzima gas. Citajuci na stranim forumima ukapirao sam da je to veoma cesta pojava kod NC, makar po pricama vlasnika i forumasa.

Primetio sam cesto da kada neko menja filter vazduha na njemu budu tragovi ulja. I kada sam pogledao u raspored odrzavanja i servisiranja primetio sam da se na odredjenom servisnom intervalu (12kkm ili cesce ako se vozi po kisi ili na punom gasu) treba da se drenira ulje i necistoca iz jedne cevke (crankcase breather, strana 114 u knjizi ). Nisam primetio da je neko o tome pisao, a moze biti uzrok pojave masnoce na filteru. 

Promenio član Mixela
update of post
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Problem je otklonjen tako sto pustim da radi malo u leru nakon paljenja, pa kada krenem dodam jaci gas i sve je ok. Kada se ide sa slabim gasom i krene odmah po paljenju motora onda hoce da ga prigusi i kao da ce se motor ugasiti. Pocne nekako da oscilira, sam dodaje i oduzima gas. Citajuci na stranim forumima ukapirao sam da je to veoma cesta pojava kod NC, makar po pricama vlasnika i forumasa.
Primetio sam cesto da kada neko menja filter vazduha na njemu budu tragovi ulja. I kada sam pogledao u raspored odrzavanja i servisiranja primetio sam da se na odredjenom servisnom intervalu (12kkm ili cesce ako se vozi po kisi ili na punom gasu) treba da se drenira ulje i necistoca iz jedne cevke (crankcase breather, strana 114 u knjizi ). Nisam primetio da je neko o tome pisao, a moze biti uzrok pojave masnoce na filteru. 


Da nije baš zbog prljavog/ zamašćenog filtera vazduha? Istina da je i kod mene bilo tragova ulja na filteru, mada to nije uticalo na rad jer je filter zamenjen u roku od godinu dana. Radio je besprekorno i pre i posle zamene filtera, a posle paljenja ga svakako ostavim malo da se stabilizuje i nabije pritisak za menjač.
Ja sam čitao da su kolege na stranim forumima imali problema sa diznama, pa je možda to...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: NC750XDJ

Motor je kupljen nov i tek je napunio godinu, tako da o diznama ne treba razmisljati, Po kisi ga ne vozim osim ako me slucajno uhvati negde usput. Perem ga na svakih 1000km kada cistim i podmazujem lanac. U uputstvu pise da se ta cevka treba drenirati cesce nego sto je navedeno u manual-u ukoliko se cesce vozi po kisi, cesce pere vodom ili se vozi punim gasom. Primetio sam da ko god uslika flter vazduha nakon zamene, na njemu bude masnih tragova, sto ce reci niko ne drenira prema uputstvu. O "problemu"sam pisao na nagovor Satelisa kako bih podelio iskustvo, ali problem realno ne postoji ako sacekam sa kretanjem 5sek nakon startovanja motora... Mozda sam ja samo nestrpljiv :)

Screenshot_20191031-110453.png

IMG_20191031_180629.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, Mixela je napisao:

Problem je otklonjen tako sto pustim da radi malo u leru nakon paljenja, pa kada krenem dodam jaci gas i sve je ok. Kada se ide sa slabim gasom i krene odmah po paljenju motora onda hoce da ga prigusi i kao da ce se motor ugasiti. Pocne nekako da oscilira, sam dodaje i oduzima gas. Citajuci na stranim forumima ukapirao sam da je to veoma cesta pojava kod NC, makar po pricama vlasnika i forumasa.

Primetio sam cesto da kada neko menja filter vazduha na njemu budu tragovi ulja. I kada sam pogledao u raspored odrzavanja i servisiranja primetio sam da se na odredjenom servisnom intervalu (12kkm ili cesce ako se vozi po kisi ili na punom gasu) treba da se drenira ulje i necistoca iz jedne cevke (crankcase breather, strana 114 u knjizi ). Nisam primetio da je neko o tome pisao, a moze biti uzrok pojave masnoce na filteru. 

E ovako, ne znam dal si pazljivo citao pp poruke, 26.06. si dobio odgovor od mene.....

 

Zdravo zdravo, to se desava povremeno kad je hladnije napolju + prvo paljenje. Das mali gas, padnu obrtaji pa zatim odmah skoce.....nemoj da te nista brine. Kad ga upalis, ostavi ga bar 30sec do 1min da odradi u mestu.

Sto se gasenja tice proveri akumulator jer je tesko sranje aku.

 

NC se drugacije ponasa kad je veca spoljna temperatura nego kad je hladno, jednostavno nije isti motor na rucic gasa u razlicitim temp. uslovima.

Da se primetiti da je zdrebica nervoznija na gasu a to znaci da je korigovana mapa ubrizgavanja od srane senzora na usisu i izduvu, upravo sad u hladnijim danima te je treba pustiti 30sec - 1min da odradi u mestu ne bi li se stabilizovala. 

 

Sto se drenaze tice, da si bolje obratio paznju na slike, srevise, video bi da se pominje crevo za drenazu kucista filter vazduha koje se nalazi sa leve strane odmah pored dzeka ventilatora motora koje se obavezno isprati kod svakog servisa.

 

To sto pisu za kisu.... nemoj u sve verovati da je bas tako.

Tu se u glavnom skuplja uljna para sto je normalno jer je sa druge strane (desne) zakaceno crevo iber laufa + grejanje/hladjenje i eto kondeza mastnjikavog porekla u providnoj cevki.

Ako se pojavi cisto ulje, moguce da je motor u toku voznje imao pad te je preko creva ibera uvukao ulje u kuc. f. vazduha. Takodje se zna pojaviti kad se dobrano visesatno do koske gazi motor.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
On 10/29/2019 at 12:15 PM, Yanco said:

U Pescari u Italiji nov NC kosta 7800, DCT 8800. Zadnja cena. Upravo razgledao.

 

20191029-120833.jpg

Nov NC u BiH kosta 15500KM, ili 7958eur, a dct je 8728eur (cijene sam pretvarao iz nase valute). Ali ima nekog prostora za obaranje cijena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam dal je iko prosao bolje od Kuzme i mene sto se kupovine ganc novog NC-a tice. 

Tu ne racunam test modele il koji su vraceni sa malom km il vrlo malim ostecenjem.

Onomad, Jun 2016-te platismo 7.100eur mopede u DCT verziji.

Cinimi se, misljenja sam da ce sl. godine podici jos malko cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

Cinimi se, misljenja sam da ce sl. godine podici jos malko cenu.

Naročito nakon ovakvog marketinga :)  

 

mca_abr_0211191636.jpg
DIARIODOPODER.COM.BR

O Presidente da República, Jair Bolsonaro, adquiriu neste sábado (2/11) uma nova motocicleta. O modelo escolhido foi uma Honda NC 750X de cor azul...

 

Predsednik Brazila je kupio NC-a, pa vi vidite u kojoj se eliti vozite.  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hebo ih caca ludi, pre par godina vecini dvotockasa cena je bila tu negde oko 2Keur manja u odnosu na danas sto se moze videti. 

 

pisao sam vec za Tutoro podmazivac, Boki je uzeo u nesto drugacijoj opremi

IMG-20191106-095616.jpg

 

rezervoar ulja + strps vezice

IMG-20191106-095826.jpg

 

pred duzi put napunis bocu do cepa

iz velike prespes u malu i poneses sa sobom, dovoljna kolicina

IMG-20191106-095905.jpg

 

nosaci boce

IMG-20191106-095958.jpg

 

drzac mazalice, V mazalica, strips trake, crevo, nosac creva, magnet za drenazu

IMG-20191106-100040.jpg

 

IMG-20191106-100236.jpg

 

kockanje

IMG-20191106-103202.jpg

 

IMG-20191106-103133.jpg

 

IMG-20191106-103127.jpg

 

IMG-20191106-114205.jpg

 

IMG-20191106-110314.jpg

 

IMG-20191106-114137.jpg

 

namesten po uputstvu

IMG-20191106-114147.jpg

 

Prvo sam bio skeptican po pitanju ovog plasticnog navojnog belog dela gde dodju matice M5, sluzi kao drzac same mazalice..... prva pomisao je da ce lako puci.

Medjutim plastika je bas savitljiva a opet cvrsta da se ne uvija tako lako jer crevo radi zajedno sa viljuskom.

Sve u svemu, kod Srecka se dobro Tutoro pokazao u praksi i ako ima jednostranu mazalicu.... dobar podmazivac lanca.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ja primedbi nemam na Tutoro .

Još malo pa ću potrošiti orginalno ulje  , valja preći na neko dostupnije, videćemo koje će najbolje odgovarati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: NC750XDJ

Koliko prelazite sa ovim ojlerima izmedju zamene lanca? Koliko je veca predjena km u odnosu kada ih nema na motociklu? Da li se lanac treba prati i cistiti ako se ima ugradjen oiler?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Sve u svemu, kod Srecka se dobro Tutoro pokazao u praksi i ako ima jednostranu mazalicu.... dobar podmazivac lanca.

;)  duplo manja potrošnja ulja  za podmazivanje ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ja jos trosim prvu bocicu ulja od 0,25L. Presao sam 7500km od ugradnje Scottoiler-a.

Dobra stvar je sto ne moram da nosim sprej ili rezervno ulje ako put nije duzi od 1500-2000km.

Perem lanac na recimo 500km odnosno kada perem motor. Ili kada se vratim sa puta, to moze biti i 1500km.

Za nijansu je lakse oprati lanac od ulja nego od npr. teflonskog spreja.

Pre pranja motora, cetkicom i petrolejom trljnem lanac i isperem crevom.

Kada zavrsim pranje motora i prosusim lanac, rucno cetkicom premazem isti.

Tako lanac nece rdjati i ako se motor ne vozi a pomaze da se ulje iz podmazivaca lakse razlije po karikama.

Imam jednu mazalicu ali nisam primetio da je lanac suv sa jedne strane.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
Koliko prelazite sa ovim ojlerima izmedju zamene lanca? Koliko je veca predjena km u odnosu kada ih nema na motociklu? Da li se lanac treba prati i cistiti ako se ima ugradjen oiler?
Imam e-oiler od starta i zamenjen je fabrički lanac na 24-5 hkm s tim da se uopšte nisam sekirao kakav je lanac. Prao sam ga 3-4-5 puta godišnje.
Kaže mi majstor da bi duže trajao da sam redovno prao lanac ali je Nemanji trajao manje-više isto sa redovnim pranjem i bez podmazivača.
Da se osvrnem i na gume. Metzler roadtec 01 su počele da proklizavaju na 10000 a potrošile se na 15000km. Sve u svemu previše skupe za 10000km. Kupio za 2/3 para michelin pr4 isto lepo drže pa ću videti koliko.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Pa i nije baš redovnim pranjem :) Pranje i podmazivanje sam radio na najmanje 1000km i zamenili smo ga na 24500.svakako za ove ljude što se normalno voze, tipa 10,15 hiljada godišnje oliler ima smisao samo ako baš neće da isprljaju ruke.Oiler 140e a lanac i lancanici 120e ako ne zakacis popust, pa eto matematika.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
9 hours ago, Nemanja NC750XD said:

24500.svakako za ove ljude što se normalno voze, tipa 10,15 hiljada godišnje oliler ima smisao samo ako baš neće da isprljaju ruke.Oiler 140e a lanac i lancanici 120e ako ne zakacis popust, pa eto matematika.

 

Eto, isto vam je trajao lanac sa različitim održavanjem.

Mislim da je suština ovo za prljanje ruku, mada mogu i rukavice da se koriste  :D

 

 

10 hours ago, dragan_alumiroi said:

Da se osvrnem i na gume. Metzler roadtec 01 su počele da proklizavaju na 10000 a potrošile se na 15000km. Sve u svemu previše skupe za 10000km. Kupio za 2/3 para michelin pr4 isto lepo drže pa ću videti koliko.

 

Imao sam sumnje ali mi se čini da je Michelin ipak zakon.

Nisi hteo Mitas da probaš ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Namera mi je bila da okačim taj scotoiler, but jbg - odustao. Nisam siguran da je učinkovitost na nivou urbane legende. Očistim ga s vremena na vreme, bez posebnog opterećivanja i traje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja