Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Modeli iz ADV klase su sada flagship svakog proizvođača i tu je poslednja tehnologija. Nema šanse da dođe do socijalne Afrike. Ako i bude, neće da bude jeftina ili biće bar negde između Tenere 700 i KTM 790.

 

Čudi me da se Crossrunner 800 nije primio. Retko se sreću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Alekre je napisao:

Čudi me da se Crossrunner 800 nije primio. Retko se sreću.

za Runnera me ne cudi, sam po sebi nekako mi sav cudan

IMG-20180503-153706.jpg

 

dok recimo Tourer je vec prica za sebe

IMG-20190501-100345.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017

bcd6f3d4dfcda834c596f3b0b436ea47.jpg98bc9c925ebc64c29b8ca8dd83aa7759.jpgef74ed7e87a6e2f0f2c6753b6288c426.jpg

Baš me zanima šta je to čudno u ovom dizajnu?
Istina je da se u inostranstvu puno više vozi nego u Srbiji... jedino realno objašnjenje može biti previsoka cena.
Al opet... za tu lovu dolazi legendarni V4, odlične kočnice, upravljivost, kompletan u LED-u, grejanje ručica itd. Motor je pogodan da dvoje komotno mogu u komadu preći 700-800km bez mnogo muke, a opet u gradskim uslovima nije pre težak za manevar. Ovo su sve iskustva iz prve ruke.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jest prvi model čudan. U suštini to je starija osnova od već postojećih komponenti. Baš su šiknuli cenu. Da je bio oko 10000 bilo bi super. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Pre bih izabrao Crossrunnera nego Tracera. 

Crossrunner je definitivno ozbiljniji motor od Tracera 700 ali je bio 4500e skuplji...

Skuplji je i od Tracera 900.

Da pare nisu problem, izabrao bih Turer-a. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mislio sam na Tracera 900. Taj motocikl sam razmatrao ali nisam ga vozio da bih potvrdio mišljenje. No, dugo sam u svetu motociklizma pa prepoznajem i znam šta od prilike da očekujem. Pogotovo u slučaju Tracera jer ga većina vlasnika TDM-a 900 vidi kao naslednika, odnosno logičan prelaz. Međutim, nije baš tako linearno kao što na prvi pogled izgleda. 

 

Kada pričamo o Traceru 900 (važi i za ostale), to su kvazi ADV motocikli dok u suštini pripadaju sport touring klasi. U slučaju Crossrunnera 800, Honda ne krije da se radi o SPA Relax varijanti 10 godina starog VFR-a. To je ispravno i istinito. 

 

Tracer 900 ima glasno prisustvo vrlo agresivnim dizajnom. U bližem kontaktu, vidi se da je pomalo grub u završnoj obradi. Kao egzo skelet bez kože. Crossrunner je po tom pitanju lepše završen, oseti se više kvaliteta. 


Agregat u Traceru je čisto huliganstvo i narkotik. Nenormalan je i zabavan i tu skidam kapu. Za te kratke dnevne vožnje, vikend izlete, perfekt. Dok se kod TDM-a i Crossrunnera na sedištu kao da se upadne u motocikl, na Traceru je kao da sedim NA motociklu. Ja više preferiram prvu varijantu. Taj zadnji deo ima slabu nosivost i nije toliko udoban. Mnogi bivši vlasnici TDM-ova to potvrđuju. Ima i onih koji su se vratili na TDM. Doduše to je manja grupa ljudi entuzijasta sa specijalizovanih foruma.

 

Da se neko ne nađe pogođenim, svaki motocikl je kompromis pa kako se kojem vlasniku pogodi sa očekivanjima. Tracer šarmira na prvu, ali Crossrunner je motocikl na kojem bih ipak radije proveo 500 - 800 km dnevno. To mnogima prođe ispod radara, postoji niz motocikala koji tek tada pokažu prave osobine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 20 sati, Singularitet je napisao:

BMW nema problem sa "socijalnim" GS-om. 750GS cirka 10.000, mada realno 850 je prava stvar. 

Ali taj GS pati od sličnih boljki koje ima NC - alu felne, hod prednje suspenzije je jedva malo duži od NC-a (0,5 inča), potrošnja je veća a rezervoar tek za 0,9L veći, i teži koliko i NC u DCT verziji.   I nije neki upgrade kad pogledaš šta nudi za četvrtinu više para od NC-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

Kada pričamo o Traceru 900 (važi i za ostale), to su kvazi ADV motocikli dok u suštini pripadaju sport touring klasi. U slučaju Crossrunnera 800, Honda ne krije da se radi o SPA Relax varijanti 10 godina starog VFR-a. To je ispravno i istinito. 

 

 

 

 

E dobro da si i to pitanje potego: oba Hondin a Cross a vode poreklo od VFR, koliko sam ja razumeo. I za razliku od trecera, nisu modeli koji su skoro osvežavani. To oko kvaliteta, mislim da se u budućnosti neće praviti baš toliko kvalitetni motori, u smislu završne obrade plastike. Više se dodaje opreme i elektronike.

Možda posle Golda i Afrike osveže celu gamu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa da. Yamahina MT serija se pokazala kao ogroman komercijalni uspeh. To pobija moje mišljenje o toj gami, ALI: MT09 nije naslednik TDM-a jer se dosta razlikuju, neću sada da obrazlažem. Više je naslednik Fazera pa mi je žao što nisu iščupali motor iz R1 i oko njega napravili Sport Touring sa uspravnim položajem sedenja. To bi bio neki FZS1000X. Zamisli crossplane četvorocilndraš oko oko 170 konja. 

 

Moram da priznam da je čudno od Honde da su ispustili deo tržišta. Nisu jaki u toj kvazi ADV klasi. Dobro, od skora imamo Afriku 1000 ali fale klase ispod. Mada opet, sa druge strane Honda prodaje na milione malih sranjca po Aziji. Neće od EU da se obogate sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

TDM je tipski u klasi sa Stromom i slicnima i to su turing masine. MT serija su prdavci za dernjanje po gradu, a Tracer mali i veliki nesto malo iznad, ali daleko od prvih navedenih po nameni.  Dve su razlicite klase i to je to. 

Sto se tice dizajna, kako X8 zagreba tu temu, nema vise dizajniranja vec se samo metne rezervoar medju noge, odradi se plastikom njuska oko farova, rep oko sedista jer mora i sve ostalo je naked. U sustini naked turing (u pokusaju), po novom "X" masine. Ma neka su one nama zive i zdrave :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Da li je Crossrunner starije generacije, 2011, 2012 OK motor ili ima nekih sranja sa njim? I u čemu je zapravo noviji model bolji osim restilizovanih farova? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas pade krug od 400km, ujedno jedan mali jubilej 

Screenshot-2019-10-27-21-12-49.png

 

Za ovih 50K druzenja bese samo potrosnog materijala.... ulje, filteri, tecnosti, lanci, gume.

Jedini "problem" koji sam imao je ukljucenje EFI lampice na inst. tabli zbog loseg akumulatora.

Fala joj i nek samo tako nastavi :)

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: NC750XDJ

Preskupo, precenjeno i nerealno.. Trziste ne funkcionise regulatorno, vec dogovorno. Svi proizvodjaci motocikala sednu za sto i dogovore se. Konkurencija ne postoji, svi prave slicno za slican novac... A rugali su se socijalistickim drzavama zbog politicke i dogovorne ekonomije. Nekada se za taj novac kupovao automobil... A produktivnost nikada veca, robotizacija i slicno, a cene u nebo... Samo pohlepa vodi trziste...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Komponente takođe. Većinu toga rade dobavljači fabrika za sklapa kao lego. Radim u auto industriji znam sve kako ide. Poznato je da su nemci karterisali cene da ubijaju Peugeot Citroen i Renault. Isto i sa kamionima. Doduše i novac je nekada više vredeo...

 

Nego opet kažem, nekada si za te pare mogao da kupiš Varadero 1000 koji je puno ozbiljniji motor od NC čak i danas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja