Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Stisnite papagajkama koliko mozete i posle sve lepo zalemite. Cemu komplikacije? 

Pa ja tako nesto budzio, neki mi lemio onom ogromnom lemilicom kao sto je za oluke i nije bas lepo ispalo pa zato...

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre sat vremena, Ferty_ je napisao:

Kakve sad prese? Ne pali se Boing :)Koristim godinama samo rucno pravljene kablove i nikad problem

Trebalo bi svaki spoj 2 metala, narocito ako su raznorodna, ispresovati (krimpovati) ili stegnuti dovoljno cvrsto srafovima (ukoliko se koriste kleme u obliku ploca/plocica), jer se pri vecim strujama, ukoliko spoj nije dovoljno cvrst, zagreva, unosi dodatni otpor u kolu. Metal vremenom patinira, dodatno povecava otpor i da ne duzim. To se u mom preduzecu strucno zove ''otklanjanje toplog mesta'', kada se termovizijskom kamerom otkrije takav spoj, pa je potrebna njegova eliminacija. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Zanimljiv video za buduce i sadasnje vlasnike NC-a.Obavezno odgledati do kraja,ili od kraja :)

 

Jedino sto nije spomenuo da bi trebao da promeni je menjac,zajebo se lik i uzeo manuelni.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Jak je matori :)

Vecinu stvari koje on navodi, skoro svi danasnji motori i nemaju u stock varijantama i pate od istih problema, tipa produzetak prednjeg blatobrana, zastita za radijator/rucke, rajzer za korman(ko je preko 180cm), grejaci rucica, mali windscreen, centralni stender, kvalitet sedista itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, DeepDrunk je napisao:

Zanimljiv video za buduce i sadasnje vlasnike NC-a.Obavezno odgledati do kraja,ili od kraja

Slican video hocu i sam da napravim, prikaz svih izmenama od prednjeg do zadnjeg tocka al me hebe jedna stvar, jos nisam resio ocitavanje temp. motora (neam vremena, sad cu preko zime nadam se).

 

Matori se za medalju isro, greske koje prepisujem NC-u po nekom mom misljenju su:

- kratak prednji blatobran (sve usere iza pred. tocka)

- led far lose osvetljava put (ic nista ne vidis par metara ispred sebe)

- kratak vizir (ubi bate vetar)

- nema prikaz temp. motora na inst. tabli (samo glupa lampica koja kad se upali... bude kasno)

- neudobno sediste (guzzca to najbolje zna)

- losa zastita zadnjeg amortizera (nema ic nikakvu zastitu)

 

Gore nabrojano se da nadomestiti, u buducnosti bi voleo da vidim sledece promene:

- duple diskove napred (ako, bolje ce koci)

- inst. tabla (veca, modernija sa vise informacija, pre svega temp. motora i spoljna temp.)

- sa 55ks na 80ks (tamanica)

- sa 520 na bar 525 lanac (duze ce traje)

- sa 14L na bar 20L rezervoar (zaboravis kad si sipao :))

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Bas me zanima sta ce to drugo da kupi za te pare, a da ima sve ono što mu fali na NC-u..

Što je najgore šta god da bude bilo(A biće sve drugo skuplje), nikada ne može da pokrije sve ono što bi on hteo.. Izmedju ostalog za NC imaš šta god ti duša poželi od dodatne opreme, što brendiranog što "no name" ..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

Znači da naprave od NC-a, TDM. :jee:

 

Teraj ti to dok ne otkuca 150.000 na satu pa ćemo videti šta dalje. 

Mesto 1 stavio bi 2 :jee:

Tesko bassss tesko da cu promeniti moped u skorijoj buducnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Sve je istina sto je do sad receno. 

Cesto svi zameraju snagu, litrazu itd. Za vise snage raste kubikaza na barem 850 do 900cc i masa motora, konstrukcija, klipovi, br. ventila, svecica.. To vise nije isti motor pola Honde Jazz. To nije vise ni ista registracija ni troskovi servisiranja. Blize je TDM ili veliki strom. 

Veca litraza rezervoara je pozeljna, ali za koliko litara poraste kapacitet za toliko i masa motora. Sva ta masa i snaga vuku drugu konstrukciju rama duple diskove, drugo skuplje oslanjanje i ko zna sta sve. Sve to dodatno kosta.

Sve to zajedno dize motor na minimum 250kg (plus crash barovi, nosaci kofera i ostali "lagani" detalji), dosta vecu potrosnju, regu, odrzavanje, verovatno i druge gabarite pa i oblik i naravno startnu cenu motora... Ja volim da zapucam na turu od par hiljada km da u pripremi za put ni ne razmisljam koliko ce me kostati goriva tih 3.5L na 100km pa i manje.

 

Bolja zastita od vetra, dosta udobnije sediste i deri gume. Sve ostalo je budzenje i cinculiranje kome sta licno odgovara od dodatne opreme tipa grejaci rucica, povisen korman, footpegs, elektronski gadgeti itd. 

Kome je za po gradu njemu nista od navedenog nece smetati za voznjice od po 10km. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije baš NC ni lagan, skoro 220kg?

 

Uvek ima nešto i većina vlasnika motocikla zapadne lako pod uticaj marketinga. Koliki je broj vlasnika koji u potpunosti koriste sve mogućnosti na primer R1250GS-a ili XTZ1200, CRF1000? Vrlo malo. Uvek težimo da pronađemo perfektan motocikl, tj. što univerzalniji ali to ne biva. NC je trenutno najekonomičniji motocikl u svakom aspektu. Otuda i bazične komponente. Podseća me na nekada legendarni KLE500 koji se za kusur iz prodavnice vozio svuda. 

 

Nekada dođu periodi ili dani kad je teško izdvojiti vreme i novac za sebe i motocikl. Tada se vidi koliko znači da li je registracija 18 ili 24, da li troši 3.5 ili 6.5. Iskusio sam to više puta nažalost.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
35 minutes ago, Alekre said:

Nije baš NC ni lagan, skoro 220kg?

 

Uvek ima nešto i većina vlasnika motocikla zapadne lako pod uticaj marketinga. Koliki je broj vlasnika koji u potpunosti koriste sve mogućnosti na primer R1250GS-a ili XTZ1200, CRF1000? Vrlo malo. Uvek težimo da pronađemo perfektan motocikl, tj. što univerzalniji ali to ne biva. NC je trenutno najekonomičniji motocikl u svakom aspektu. Otuda i bazične komponente. Podseća me na nekada legendarni KLE500 koji se za kusur iz prodavnice vozio svuda. 

 

Nekada dođu periodi ili dani kad je teško izdvojiti vreme i novac za sebe i motocikl. Tada se vidi koliko znači da li je registracija 18 ili 24, da li troši 3.5 ili 6.5. Iskusio sam to više puta nažalost.

DCT verzija okruglo 230kg. Pa dodaj sve dodatke... Optimisticno rekoh 250kg. Mora biti vise. GS 1250 ima 250kg.

Tacno je i da taj visak kubikaze, snage, konja skoro niko ne koristi osim sto dodatno sve kosta u svakom smislu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

U tom rasponu realno fali mala Afrika od cirka 800cc, a oni od postojeće oterali na još veću. 2016-e su kupili tržište sa sjajnim motorom za 12,5K, da bi 2020-e isterali na gotovo 20K u jačoj opremi. Jbg.

 

Što se NC-a tiče toliko dobrih strana ima koje ga žestoko izdvajaju od konkurencije, da se i po neka mana da oprostiti. Samo nek zadrži cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

U tom nekom srednjem delu po snazi Honda nema čime da konkuriše malom Traceru i malom duku, a da nije značajno skuplje, tipa mali VFR.

 

To sa malom Afrikom bi bio pun pogodak ali bi unizili sami sebe kao brand Afrike koja očigledno ide da konkuriše GSu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
2 hours ago, X8 Vračar said:

To sa malom Afrikom bi bio pun pogodak ali bi unizili sami sebe kao brand Afrike koja očigledno ide da konkuriše GSu.

Naravno. Ni ne mislim malu na račun velike. BMW ima mali GS (i još manji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja