Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čekaj, ti bi sa 150ks prešao na 55???
Verovatno se onaj tvoj teže vozi od NC.
Možemo da analizirao zamenu ako ti odgovara Integra za sledeću sezonu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 15 minuta, zlig0r je napisao:

ma ne brinem se ja, do marta ce biti NC i u tvojoj i u mojoj garazi...na ovaj ili onaj nacin... ;)

 

Yanco sve što treba je da ga parkiraš neko veče na ulici ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 4 sati, X8 Vračar je napisao:

Čekaj, ti bi sa 150ks prešao na 55???
Verovatno se onaj tvoj teže vozi od NC.
Možemo da analizirao zamenu ako ti odgovara Integra za sledeću sezonu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

jednostavno, promenili su se "parametri" za odabir motora...mlada ponovo zeli da se djira jer nam klinci vise nisu bebani, te bi nezto sa naslonom/koferom zaraf njene udobnosti, a opet ja zbog obaveza ne pamtim kad sam izvezao vmaxa dalje od 30km od NSa...uglavnom mi se sve svodi na obavljanje poslova po lokalu, a 150 konja i 300 kila po gradu - nije zanimljivo...pa onda kontam, sto da mucim i sebe i njega, daj se rastanemo na obostrano zadovljstvo, njega nek tera neko kome ce da stavi osmeh kao meni kad su bile druge price, a ja da uzmem nesto sto mi vise godi za trenutno stanje...
jedino sto ce mi biti malo zao, jer sam skontao, da bi svako od nas trebao da ima Vmaxa (ili nesto tako), ali kao drugi motor u garazi...no na zalost zivimo tu gde zivimo, te su takve stvari malo verovatne...no za 2-3 godine kad na bude bolje - lako ga pazarim opet! ;)
za integru se nisam nikad interesovao, nisam joj posvetio dovoljno paznje, ali daleko od toga da necu sad baciti pogled! :)

@Lucky George, nisam bas mislio na to...ali kad si vec spomenuo... :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zato kažem da razmislimo o potencijalnoj zameni za sledeću sezonu, ograničeno na sledeću sezonu. One tamo godine, kada bude bolje, imaš lako 2 motora default_0a-smiley.gif

 

Jel tu Yamahu zna neko kod nas da servisira?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

kod nas ne znam...nisam se interesovao, jer sam imao tu srecu da vrlo brzo po kupovini upoznam vrlo verovatno najboljeg servisera na balkanu koji radi iskljucivo i samo Vmax, jer mu je to opsesija i nacin zivota. Zivi i radi u Osijeku, sto je meni blizu...covek je ljudina i razvilo se to u pravo prijateljstvo...inace, hrvati gaje ozbiljnu ljubav prema Vmaxu i imaju udrugu ljubitelja vmaxa - CroVmax...upoznah ih vremenom deo, i stvarno su odlicna ekipa... no, odosmo mi u off...mozda i da se obrsise ovo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Ma upalila mi se rezerva poslije 197km. Kontam ako je rezervoar 14l... koliko to trosim goriva :) ali motor je nov pa i ne ocekujem nista dok ne predjem prvih 1000km i odradim servis.

 

Ne mogu da skontam tripmetar nikako. Ima tri moda. Average fuel mileage, fuel consumption i treci neki mod za koji sam zaboravio koji je ali mi se pomijesao sa ovim prvim :)... moram jos iscackat to malo detaljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 44 minuta, r_faruk je napisao:

Ma upalila mi se rezerva poslije 197km. Kontam ako je rezervoar 14l... koliko to trosim goriva :) ali motor je nov pa i ne ocekujem nista dok ne predjem prvih 1000km i odradim servis. 

 

Ne mogu da skontam tripmetar nikako. Ima tri moda. Average fuel mileage, fuel consumption i treci neki mod za koji sam zaboravio koji je ali mi se pomijesao sa ovim prvim :)... moram jos iscackat to malo detaljnije. 

A tripmetar se resetuje svaki put kad zatreperi rezerva i ti dopuniš. Trip B možeš da koristiš za duža merenja, taj mod nije osetljiv na rezervu i sl.

Rezerva se pali kad u rezervoaru ostane 3,4L, što je mnogima u rezervisanoj vožnji dovoljno za max 100km (odn. do prve pumpe).

Ti prelaziš oko 21km/L, što je nešto ispod fabričke specke (28,9 km/L)  (uzimajući u obzir da je subota veče i da mi je račun večeras slaba tačka :D ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Motor po gradu gotovo da ne vozim, u glavnom su to vikend voznje ili na nekoliko dana.

Prosecna potrosnja mi je skoro uvek 3.4L/100km.

 

pre 11 minuta, .milke. je napisao:

A tripmetar se resetuje svaki put kad zatreperi rezerva i ti dopuniš

To mozes iskljuciti (preko inst. table), nakon tankanja goriva ostane koliko si presao na trip A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, mali_veseljak je napisao:

Jel' vi vozite te motore ili gurate?

 

:P

Vozamo vozamo.... juce izgurah 595km, neki i preko 600km :jee:

viber-slika-2019-09-28-17-19-17.jpg

 

krivinarili po RO

Screenshot-2019-09-28-23-43-56.png

 

Screenshot-2019-09-28-23-50-17.png

 

Screenshot-2019-09-28-23-57-49.png

 

Screenshot-2019-09-29-00-02-43.png

 

Screenshot-2019-09-29-00-31-25.png

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 14 minuta, Satelis je napisao:

Vozamo vozamo.... juce izgurh 595km, neki i preko 600km :jee:

viber-slika-2019-09-28-17-19-17.jpg

 

krivinarili po RO

.... na jučerašnjoj vožnji po Rumuniji  605km , 3.2 l potrošnja , doduše van grada ali sa mnooogo krivina ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017

Drugari,

Ima li neko da je voljan da radi upgrade sa NC-a na Crossrunnera? Spletom nekih životnih okolnosti sve manje vremena provodim u BG i samim tim se sve manje družim sa dvotočkašem. Šteta da skoro pa nov motor čami u garaži
Ne bih da kršim pravila foruma, pa ako ima zainteresovanih, možemo na PM.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Mnogo ranije prekida pistolj. Izvuci do one pregrade sa rupicama i nasuces jos 1.5 do 2L. Ispada da ti trosi oko 4.2, 4.3L. Meni se pali rezerva na oko 300km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, r_faruk je napisao:

Preksinoc mi se upalila rezerva poslije 197 km (kako sam vec spomenuo). Jutros nasuh 8.5 litara i pistolj izbaci, ne moze vise. 

Kad odes na pumpu, sam sipaj, nemoj da ti radnik sipa jer se vecina boji da ne ispoliva gorivo po ili oko rezervoara, pa pistolj gurne dublje sto rezultira manje litara corbe.

 

Stavi motor sa desne strane aparata za tocenje. Bice ti lakse za tankanje jer kad si sa leve strane a motor na copi, zna biti nezgodno, mora se dosta saviti crevo.

Jos bolje ako imas cent. stender, tad ga bukvalno laganim sipanjem mozes napuniti do cepa.

Predji ravno 100km, prati potrosnju na bordu, sipaj opet istom metodom do cepa i znaces kolika ti je tacna potrosnja i dal se slaze sa prikazom na bordu.

 

Ako se sve poklapa, super nema problema. Ako se pak ne poklapa, ima veca odstupanja.... vrlo je moguce da te zeza plovak u rezervoaru.

Kad je dobro natankan, rezervu pali nesto preko 300km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja