Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Koliko bi se pokazalo na potrošnji da je stavljen veći lanac?

Verujem veoma malo, zanemarljivo.

 

Ovo je budžet bajk i takve su mu i sve komponente, jeftine. 

Što ne znači da je loš motor, mislim da je možda i best buy.

Manji lanac je stavljen isključivo radi uštede u proizvodnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6709 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je samo kvalitet lanca odredio upotrebni vek. 

 

Vlasnici R-ova često umesto fabričkog 525 i 530 konvertuju na 520. Manji lanac, manja težina, manje trenje... Tvrde da dobijaju na snazi. Dobitak je oko 2-3 konja, nešto obrtnog i naravno rezultat je nekoliko stotinki bolje ubrzanje. Ako ga litar Kawasakija ne otkine, neće ni NC. 

Ja sam naravno, uvek za fabričke specifikacije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 28 minuta, Alekre je napisao:

No, ako si pazario kod nas, sumnjam da je original. 

Ovaj kratkotrajaci je pazaren kod nas tako da je sve jasno, sada sam narucio (Louis.de) preko Akosa.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne mislim čak ni da je potrošnja neki adut jer nisam imao pojma koliko troši pre nego što sam kupio. Kolika je objektivna razlika u pitrošnji? Na putu od 1000km platim gorivo 60e umesto 80e za druge veće potrošače. Godišnje ako baš mnogo vozim uštedim max, ali maximalno 200e na gorivu, za koje sam već dao 600e.

 

Za veći lanac, moguće da bi inercija bila veća i nešto lošije ubrzanje. Na nekoj postignutoj putnoj brzini ne verujem da bi bio osetno veći otpor kotrljanja i veća potrošnja.

 

Čak ne znam koliko uštede na manjem lancu prilikom proizvodnje jer je 525 u ovoj najkvalitetnijoj izvedbi skuplji za 22e.

 

Ja sam za belt drive :)

Kačio je Darko link za neke Brazilce što prave kitove za konverziju kada smo o ovome diskutovali prethodni put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Danas se sve falšira, tako da mislim da je i ovo posledica srpsko japanskog lanca, gde su Japanci dali ime proizvoda, a domaći umbu radionici napravio neko sranjCe koje kratko traje
Nisu oni u Hondi blesavi da stavljaju lance koji će svako malo da menjaju, na malom Stromu fabrički lanac traje oko 30000km, a i svaki sledeći Did iz Luisa bez podmazivaca je trajao otprilike isto ili malo manje.

Poslato preko kurca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Fabricki na mojoj hondi (CB500X) trajao je 7500 km pre nego sto se otegao ko papak’.

Bio je DID klasican (ne zlatan itd).

Nakon njega sma kupio isto DID identican model u Italiji (porucio online) i ugradio. Presao sam s njim oko 15000 km. Do sada ga ni jednom nisam dotezao, samo pred put proverim stanje i izmerim koliko ima “lufta” da bude kao sto je fabrika napisala. Sednem i vozim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

I ja cu sednem i vozim al ima kad se mora malko strafiti, da nastavim......

 

koc. plocice mogu jos da ceraju al nije pametno uprtiti se na put s'takvim stanjem

pored plocki zamenicu i koc. tecnost, ovog puta na meniju

IMG-20190909-105024.jpg

 

auspuh dole, plocke takodjer

IMG-20190909-110454.jpg

 

nije lose stanje za skoro 47K

IMG-20190909-110519.jpg

 

stno preko 1mm

IMG-20190909-110502.jpg

 

IMG-20190909-110744.jpg

 

cis ki suza

IMG-20190909-110941.jpg

 

IMG-20190909-111007.jpg

 

posuda vani

IMG-20190909-111948.jpg

 

s'tanje

IMG-20190909-112341.jpg

 

kaci aparaturu

IMG-20190909-113325.jpg

 

lagano napolje

IMG-20190909-112938.jpg

 

sk je stanje ovako

IMG-20190909-113508.jpg

 

odmastiti diskac

IMG-20190909-122035.jpg

 

vracen cunak, idemo napred

IMG-20190909-120448.jpg

 

prednje plocke skoro da su identicno potrosene kao pozadi

IMG-20190909-121634.jpg

 

spremno za montage

IMG-20190909-122359.jpg

 

IMG-20190909-122500.jpg

 

nista ja tu ne bi diro

IMG-20190909-122553.jpg

 

spakovano, moz se nabaci

IMG-20190909-123244.jpg

 

s'tanje

IMG-20190909-121145.jpg

 

u zoni komfora

IMG-20190909-121049.jpg

 

aparatura 

IMG-20190909-124143.jpg

 

zatim i s'tanje

IMG-20190909-124654.jpg

 

ni ovde nista ne bi diro

IMG-20190909-124712.jpg

 

Par slova da kucnem, mozda se zna, mozda i ne.....

 

Nakon ovih radova, racunajte da nemate odmah kocnicu onako kako bi trebala biti te voziti prvih nekoliko desetina km umereno, trwba se zaustaviti.

Kocenjem ce se skinutu prvi sloj, lepo nalegne feroda na disk i eto kocnice onakva kakva treba biti.

Na nekoj od predhodnih strana ima linak za plocke, sta - kako - gde, TRW organic.

Fabrika preporucuje zamenu svih koc. creva nakon 6 godina.... retko se ko toga pridrzava.

 

Kocionu tecnost gledajte da menjate na 2god, nikako dolivati, nikako nivo preko maximuma i nikako mesanje DOT-ova, klipove ocistiti pre sabijanja kao i sve nalegajuce povrsine, klizace obavezno proveriti pa po potrebi ocistiti i podmazati.

Ako se kojim slucajem klip vraca tesko, glavi.... znaci samo jedno, vadjenje, sredjivanje uz zamenu gumica. 

Sigurnost iz Zrenjanina moze napraviti gumice za malepare i resen problem.

 

Ako kojim slucajem dodje do pregrevanja kocnica, propadanja rucice/poluge, racunajte da su koc. plocice za bacanje nakon sto se ohlade. Zbog vece temperature, feroda promeni strukturu, postane tvrda i ondak imamo slabije kocenje uz mogucu skripu/cvilenje pri kocenju.

Isto tako i disk zna da se prekali, skroz na skroz promeni boju.

Bilo sta da radite oko kocnica, odmastite diskove i provera kako se okrece tocak nakon radova, mora ici lagano.

Ako pak ide tesko okretanje tocka.... jasan znak da nesto nije dobro uradjeno ili je nesto neispravno u sistemu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pločice si mogao samo da zameniš spoljašnju i onu do klipova i da voziš do kraja sezone :D

 

Baš ću da pitam, od nedelje, u Delti za zamenu kočionih creva, na koliko godina oni preporučuju da se menja default_0a-smiley.gif

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Michelin Road 5 posle više od 18.000km, skoro 2 godine, je dosta četvrtasta, ali će doživeti i preko 20.000km (ne znam baš u km kada sam ih stavio). Obzirom da nisam izbegavao autoput, stvar je jasna. Za moje potrebe je i ovo prihvatljivo stanje i ne primećujem neku veliku razliku u vožnji, čak ni po mokrom, a to je baš onako kako su ih reklamirali.
Prednja deluje lošije od zadnje i pomalo ispušta, ali se ne pogoršava radikalno.

Mislim da nije loša guma.
Prednja će svakako pre na zamenu. Razmišljam da stavim napred neku jeftiniju, a pozadi isto jer kod nas ne daju nikakav popust na komplet.

398227c4a86821a63a82e9a651fbc3ce.jpg2baaedae00cb59ac50db7bc26627b01a.jpgbb4724ab4568aec7a1db4bb30b5f22af.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Da li može moja Honda NC700XD, 2012 godište, koja ima 38kW, da se u Hondinom servisu prebaci na 35kW, i tako da se preregistruje, da bi mogla da se vozi sa A2?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zaspala je tema, jedva je pronađoh...

Kraj sezone, treba nešto da se radi na motoru, sredstva ne prelivaju baš sa svih strana. Zato sam se odlučio samo za zamenu ulja i filtera ulja. Skoro da sam preterao sa kilometražom, to je najhitnije ali je u granicama po knjizi, mada mnogi forsiraju kraći interval zamene. Filter vazduha mi stoji negde i to mogu sam sutra.

Zovem Darka za termin, ima termin, ima sve na stanju za mali servis. Sipa ulje 10 w 40 koje je već i kod sebe sipao više puta.

Prvi put vidim uživo mali DCT filter za ulje jer su ranije servise radili u Delti bez mene. Onaj filter je smešan. Mislio sam da je to veličine uloška filterskog elementa tamo gde se samo uložak menja. Ono mi ne deluje da može bilo šta da filtrira tako da nije ni čudo što ga knjiga predviđa za zamenu svaki drugi put pri zameni ulja. Menjao sam ga svaki put do sada i to je dobra ideja jer i iz te rupe izađe malo starog ulja pa je zamena efektnija.

Nije specijalna nauka ovo što je urađeno sa uljem, međutim gleda Darko zadnji točak okreće ga kao da nešto hoće. Nešto je nanjušio... Šta je sad?
Lanac pretegnut ali nije čudno jer sam ga ja lično zatezao. Legne čovek pored motora, meri šublerom, vraća točak, zateže kilo ključem. Niti imam kilo ključ niti sam ležao kada sam zatezao lanac. Više onako od oka...

Čačka Darko dalje, meri pritisak u zadnjoj gumi. Eto iznenađenja - nema pritiska. Nula bara. Reko nemoguće, neispravan ti manometer. Malopre sam došao na točkovima, vozio normalno ceo dan. Međutim, kada je ubacivao motor na dizalicu primetio je da nešto nije kako treba, pa je zato čačkao. Ja sam gledao dok on sedi na motoru i nisam primetio da je legla guma. Lako se uoči ekserčić sa baš lepo izbrušenim glavom. Delovao je kao da sam već neko vreme vozio sa njim, mada nije run flat pneumatik, iako jeste Michelin. Čim sam napisao ovde da je zadnja bolja od prednje, morala je da se probuši.
Napumpa on to na 3,5 da mogu da stignem do vulkanizera.

Onaj kod plavog mosta ne radi sa čepovima, nije mu ta tehnologija po volji i uopšte ih nema. Setim se da kod buvljaka ima onaj što radi takođe do kasno i krenem na Novi Beograd da ne tražim sad redom ko radi i ne gubim vreme dok guma ispušta.
Nije baš najlepše ispalo. Videću sutra rezultat i da li je u pitanju bio pokušaj atentata na mene ili je Beograd jedno veliko gradilište sa razbacanim ekserima na sve strane.

Da dokumentujem i km za posle kada budem prodavao da bude bolja cena :)

3d014cb8b40ae23509f91769b7aef0f9.jpgbac7f788a5d9aa0a6ab6540bf8abfa76.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jbg Deki svasta primetim u tih par desetina metara dok ne ode na oper. sto. 

Svaki prodje isti "test" bas zbog toga sto neko nema pojma da nesto nije u redu na motoru sto moze dovesti do ozbiljnih problema.

Hod lanca je imao max 10mm, sto bi rekli napet ko struna .... sad si video kako treba biti pa za sledeci put nemoj "od oka" :).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Za sve one koji prate ovu temu zato što vole ovaj motor, a još ga nisu kupili, evo idealne prilike da veoma povoljno ispune svoje snove :jee:

 

Akcija, dok traje zaliha :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

5000 sam platio takođe 2012. godište pre 2 godine sa nešto manje km. Mislim da sam za nijansu i preplatio, bez obzira što nisam imao nepredviđenih kvarova.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 43 minuta, X8 Vračar je napisao:

5000 sam platio takođe 2012. godište pre 2 godine sa nešto manje km. Mislim da sam za nijansu i preplatio, bez obzira što nisam imao nepredviđenih kvarova.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Integru ili običan NC?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Jedno obavestenje za one koji su mislili da ce je voziti. 

Skoro se pisalo u temi da se ocekuje nova Afrika smanjene kubikaze. Eno je predstavljena i u klasi je 1100cc :)

Zdravo zivo!

Dobar je nama i NC

 

Uostalom ona je izvorno imala 750cc sto i vozimo danas, jelte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 21 sati, Yanco je napisao:

Za sve one koji prate ovu temu zato što vole ovaj motor, a još ga nisu kupili, evo idealne prilike da veoma povoljno ispune svoje snove :jee:

 

Akcija, dok traje zaliha :)

stvar je jednostavna....ti poguraj prodaju moje jamahe, a ja ti onda resim prodaju tvoje honde... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, zlig0r je napisao:

stvar je jednostavna....ti poguraj prodaju moje jamahe, a ja ti onda resim prodaju tvoje honde... ;)

Hajde pomozite da se dvojica vaših kolega usreće sa Hondama NC. Kolega @zlig0r sa mojom, a ja sa novom :jee:

 

Šerujte, preporučujte... odlična Yamaha na prodaju :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja