Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Videh ovaj koncept.... bas im je dosadno izgleda :)

Dare je manje vise zavrsio sa budzenjem, predstoje mi malko veci radovi:

 

- zam. ulja u motoru + oba filtera

- zam. lanca 

- zam. lezajeva prednjeg i zadnjeg tocka + semerinzi

- zam. filter vazduha

- zam. svecica

- ciscenje klapne gasa

- kontrola/stelovanje ventila

- zam. antifriza

- zam. koc. plocica + koc. tecnost

- reparacija prednjih amortizera

 

Radnje ce se obavljati po nekom redosledu jer se blizi 50K, prve redove zauzima lanac jer je najkriticniji, potom koc. plocice, lezajevi sa semerinzima, ulje i td....

 

stigao lanac preko Akosa (105eur)

viber-slika-2019-09-04-22-10-00.jpg

 

za lezajeve i semeringe sam se prosetao do 

IMG-20190830-154843.jpg

 

(25eur)

IMG-20190830-155155.jpg

 

IMG-20190830-155345.jpg

 

ceka se vikend (samo za lanac)

viber-slika-2019-09-04-22-10-09.jpg

 

Da prozborim koju.....

- Oznaka lezajeva prednjeg i zadnjeg tocka je 6204 x 4kom. (2 za prednji, 2 za zadnji tocak) i trebace jos jedan lezaj u glavi/nosacu zadnjeg lancanika 22x50x15.

 

- Semerinzi:

  • 28x47.2x7  2kom. za prednji tocak
  • 30x50x7
  • 30x47x7.5

U Astridu nisam uspeo naci lezaj 22x50x15, imaju sve isto samo sto je na kraju x14 ili ti za 1mm je uzi.

Nisam hteo uzeti jer bi u tom slucaju trebao podbaciti podlosku.

Otisao sam do Delte da vidim da li imaju na stanju.... nemaju, cena prava sitnica, nesto sitno preko 6.000din. hvala dovidjenja.

Na kraju, drugar poruci preko Wmoto.com tako da se mora cekati dok ne pristigne.

 

Jednu stvar imajte na umu kad kupujete lezajeve jer nisu svi isti i ako je ista dimenzija. Neki imaju vecu toleranciju, neki manju, neki trpe veca opterecenja, neki manja i jos dosta sto sta.

Potraznja diktira kakav ce lezaj biti ugradjen u odredjen deo/sklop.

 

Nesto vise o oznakama :

 

KAVEZ :

J - presovan čelični kavez

Y - presovan mesingani kavez

F - masivan čelični kavez

L - masivan kavez od lakog metala

M - masivan kavez od mesinga

S - kavez od sinterovanog materijala

T - plastični kavez od fenoplasta

TN - plastični kavez od poliamida

A - kavez voden po spoljnom prstenu

B - kavez voden po unutarnjem prstenu

V - kotrljajni ležaj bez kaveza

 

ŠTITOVI I ZAPTIVNI ŠTITOVI :

Z - metalni štit sa jedne strane

2Z - metalni štit sa obe strane

RS - zaptivni štit sa jedne strane

2RS - zaptivni štit sa obe strane

PZ - plastični štit sa jedne strane

2PZ - plastični štit sa obe strane

UU - obostrana gumena zastita

 

UNUTRASNJI ZAZOR :

C1 - zazor manji od C2

C2 - zazor manji od normalnog

C3 - zazor veći od normalnog

C4 - zazor veći od C3

C5 - zazor veći od C4

 

NIVO VIBRACIJA :

Q6 - smanjeni nivo vibracija

Q5 - naročito smanjen nivo vibracija

 

RAD NA POVIŠENIM TEMPERATURAMA :

S0 - do 150° C

S1 - do 200° C

S2 - do 250° C

S3 - do 300° C

S4 - do 350° C

S5 - do 400° C

 

SREDSTVA ZA PODMAZIVANJE :

LT - masti za radne temperature niže od -50° C

HT - masti za radne temperature više od +150° C

LHT - univerzalne masti od -40° C

 

Kad menjam gume obavezno kontrolisem lezajeve, tada su bili dobri, kakvi su sada ne znam. Menjam ih iz razloga sto necu da razmisljam dal ce me prodati negde gde ne treba, suvise je mala investicija ako se zameni na vreme.

Nema pisanog pravila kad lezaj treba promeniti, menjas ga preventivno ili kad se pocne cuti (ujanje) ili kad se pojavi luft, bitno je kontrolisati sa vremena na vreme.

Nasi putevi..... rupe, krpe i zakrpe drasticno smanjuju vek trajanja lezaja. Truckanje ga najvise ubija, dosta zna da mu kumuje pranje pod pritiskom mlaza vode.

 

Na proslom bajku, izdao me je desni lezaj (6202) prednjeg tocka. Kotrljao se nesto preko 38.000km dok nije mreo, bio sam udaljen oko 100-120km od kuce. 

Pre toga, lezaj je dao naznake da nesto nije u redu ali ja za tim nisam mario, naznake sam prepisivao gumama (MCG zna da uje kad se potrose).

Ubrzo je pocelo "kuckanje" kao kad tocak podigne kamencic i baci ga na unutrasnjost blatobrana, moglo se osetiti na rucke kormana.... jasan znak da je dosao kraj.

Tako sam se vratio domu, vozeci sav u grcu sa mislima dal ce zakucati il nece, dal ce blokirati tocak il nece.... sve mi je preselo taj dan.

 

Zato savet dam.... kad vozis bajk batali muziku na usi, mozda ti promakne nesto sitno a bitno, slusaj motor i zvuke koje pravi.

 

PS. zaboravih reci

ovako je prosao lik na NC sa 50K na satu, lezaj zadnjeg tocka

FB-IMG-1566368273333.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Kako te služe i kako su se pokazali Mitas opanci u poređenju sa starim i kakvi su za po kiši ako si imao priliku da se smocis negde

Poslato preko kurca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 18.8.2019. at 19:09, Satelis je napisao:

Mitas za sada toliko dobro drzi da sam u krivini zakacio cipele sa obe strane. To sam isto radio sa Bridgestone kao I sa Pirelli gumama ali u tom slucaju dosao bi do ivice njenog kraja (zadnja), nema di dalje.

Takav slucaj nije sa Mitas gumom, isti uslovi dok do kraja ima jos oko 8mm odprilike.

Dobra je na iznenadno kocenje ali ne znam kakva je na mokroj polozi.

Rano je bilo sta presuditi kod Mitasa jer su sveze, prava slika tek treba doci al eto bar nekih zapazanja.

@saxi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Kako te služe i kako su se pokazali Mitas opanci u poređenju sa starim i kakvi su za po kiši ako si imao priliku da se smocis negde

 

Poslato preko kurca

 

 

Prešao sam malo više na njima nego Dare..

Skoro 3000 km pravog puta , u dvoje natovaren, nema ni naznaka kockanje..

Usput me na dva mesta uhvatila kratka kisa, nije u pitanju duži pljusak koji stvori bare po putu, već ona koja od asfalta napravi led, kada se pomeša sa prašinom i ostalom strokom na putu.. Vozio sam oprezno, ali sam čisto probe radi probao par puta prvo zadnjom da kočim malo jače, držala je lepo, a onda na semaforu i prednjom, takodje nije pustila.. Jurnjavu po kiši ne praktikujem pa nemam i neću imati takve utiske..

 

Ono što sam primetio, ne voli onaj ultra glatki sjajni asfalt, ima ga npr. u Leskovcu, e tu je bilo svega, doduše samo zadnja, par puta mi se zaneo motor, blago, ali se osetilo.. Doduše svaka guma koju sam vozio je u zavadi sa takvim asfaltom..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja sa Pirelli Angel GT umalo ne padoh par puta preko farbanih povrsina. I to po suvom.

Pilot Road 3 mi je mnogo bolje drzala po farbanim povrsinama. 

Angel GT tu ima veliki minus kod mene.

Nije strasno ,al kad vec kukamo.

Kakva je Mitas na farbanom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hm...a ja smatrao da je Angel GT najbolja opcija za TDM. To sam planirao za sledeću sezonu.
Koliko znam za naše motore Mitas nema dimenzije. 

 

NC-ovci, izvinite za off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ja sa Pirelli Angel GT umalo ne padoh par puta preko farbanih povrsina. I to po suvom.
Pilot Road 3 mi je mnogo bolje drzala po farbanim povrsinama. 
Angel GT tu ima veliki minus kod mene.
Nije strasno ,al kad vec kukamo.
Kakva je Mitas na farbanom?
Zavisi kako gde, izgleda da ovi naši imaju jedno 17 vrsti farbi..
I tu gde kliza nije strašno, čini mi se da mi je najgore na Banovom Brdu, dok na NBG-u, stalno skrećem kod Petrolove pumpe, desno i tu mi nikad nije proklizao motor, ni sa ovim ni sa Metzeler Z08..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da je tačno ovo za farbu. Negde se vidi pešački kao da je od plastike napravljen,

i tu nema pomoći, mora zadnja malo da zanese.

 

28 minutes ago, ProMaster said:

Ono što sam primetio, ne voli onaj ultra glatki sjajni asfalt, ima ga npr. u Leskovcu, e tu je bilo svega, doduše samo zadnja, par puta mi se zaneo motor, blago, ali se osetilo.. Doduše svaka guma koju sam vozio je u zavadi sa takvim asfaltom..

 

To je neki stari asfalt koji, mislim, samo kod nas da se susreće ...

Tu auto proklizava sa sve četiri.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@ProMaster, otkazujem sve saradnje sa svima. Ne dovozim/šaljem više ništa.

Nisam se ni u jednu priču ugradio koliko jedne ćevape a ljudi me još dr*aju da prostiš.

Šta je bilo, bilo. :aha:

 

P.S. ja ni nemam toliko loša iskustva sa tim ofarbanim površinama koliko sa onim katran linijama za krpljenje asfalta.

Horor, par puta sam mogao da omastim zbog toga. Jednostavno reagujem jako brzo na sve stimulanse a ta traka je široka jedno 5cm maksimalno. Dok guma "spadne" sa nje, dalje je ok... ali hajd' ne reaguj... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
[mention=17332]ProMaster[/mention], otkazujem sve saradnje sa svima. Ne dovozim/šaljem više ništa.
Nisam se ni u jednu priču ugradio koliko jedne ćevape a ljudi me još dr*aju da prostiš.
Šta je bilo, bilo. :aha:
 
P.S. ja ni nemam toliko loša iskustva sa tim ofarbanim površinama koliko sa onim katran linijama za krpljenje asfalta.
Horor, par puta sam mogao da omastim zbog toga. Jednostavno reagujem jako brzo na sve stimulanse a ta traka je široka jedno 5cm maksimalno. Dok guma "spadne" sa nje, dalje je ok... ali hajd' ne reaguj... :neznam:
Izvini ako si me pogrešno razumeo..

Ali ja ni u jednom trenutku nisam mislio na tebe u smislu da nešto valjas, već na to da su maglenke koje si nam obezbedio za nas nešto nesvakidašnje, po ceni koja i nije cena već upravo porcija cevapa u odnosu na njihovu pravu vrednost. Pa otuda napravih paralelu i za tricikl.

Još jednom, u mojem pominjanju tebe nije bilo ni trunke loše namere ili nekog pozivanja, žao mi je što si to tako shvatio.



Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 13 sati, Satelis je napisao:

 

Pre 2 sati, ProMaster je napisao:

Prešao sam malo više na njima nego Dare..

Skoro 3000 km pravog puta , u dvoje natovaren, nema ni naznaka kockanje..

Usput me na dva mesta uhvatila kratka kisa, nije u pitanju duži pljusak koji stvori bare po putu, već ona koja od asfalta napravi led, kada se pomeša sa prašinom i ostalom strokom na putu.. Vozio sam oprezno, ali sam čisto probe radi probao par puta prvo zadnjom da kočim malo jače, držala je lepo, a onda na semaforu i prednjom, takodje nije pustila.. Jurnjavu po kiši ne praktikujem pa nemam i neću imati takve utiske..

 

Ono što sam primetio, ne voli onaj ultra glatki sjajni asfalt, ima ga npr. u Leskovcu, e tu je bilo svega, doduše samo zadnja, par puta mi se zaneo motor, blago, ali se osetilo.. Doduše svaka guma koju sam vozio je u zavadi sa takvim asfaltom..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Ne pričate o istim gumama. Vi trošite touring force, a Saxi je verovatno mislio na enduro model terra force.

Touring nema u dimenzijama za 19 cola.

 

BlizNaci 

IMG-15e51373eec4851737b0ecf20e659302-V.j

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Satelis & drugari, hvala svima od srca na detaljnim savetima i iskustvima , naručio sam Mitas Terra Force za 165 valjda za kilo Stroma pa cemo da vidimo utiske kad stignu, jesen je blizu
A te masne farbe su užas sa svim gumama, manje više zavisi od okolnih podloga i količina nanete boje, a za zmijice da ne pričam, stoga u nagibu hoce guma da sklizne za medalju i eto te u trenu kako plivaš na suvom

Poslato preko kurca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ma sve ja to znam, nego i sam sam pročitao svoj post, pa mi je delovalo kao da je moglo da se ode i u drugu krajnost.

Drugari prastajte ovoliki OFF..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Svi furate super brze gume, a ako nekoga zanimaju 50/50 koje stavih, evo upravo sa puta i srpsko albansko crnogorskih krivina, full natovaren svi koferi plus drybag, gume su prosle svaki test po suvom. Voze se istovetno kao road gume. Samo sam dobio 4x vise samopouzdanja za off. Samo kod bas naglog kocenja za nijansu se oseti nesto mekse kocenje naspram malo ostrijeg sa road gumama. Da li je do njih ili kao nikad do sad natovarenog motora..ne znam. Svakako nebitna informacija jer nikad do krajnjih granica :hack:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Požega (Hrvatska)
  • Motocikl: Honda nc750x, Piaggio Beverly 300i.e.

Pozdrav, 

volio bi čuti par savjeta od iskusnih po pitanju vožnje na duže staze. Planiram na put od nekih 370km. Navigacija kaze da ce mi trebati nešto malo više od 6h. Putovat ću sam i od opreme imam sve od kacige do kišnog odijela. Moje iskustvo s motorima je ukupno 7000km na maxi skuteru i 3700km na Hondi s kojom sam imao najduzu turu od 170km koja mi nije bila neki problem. E sad mene zanima kakva su vaša iskustva što se tiče umora, koncentracije i ostalog, i postoji li nesto na sto bi trebao posebno obratiti pažnju kad se kreće na takav put.

243D62C2-AE08-4B19-8EBF-D0CEC3936465.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nije taj put nikakav bauk, nemoj to da te brine previše. Ni što se udobnosti tiče na tom motoru, ni što se tiče potrebnog vremena i kilometraže. Na svaki put treba da krećeš odmoran i spokojan. Bez žurbe, svakako, i slušaj svoje telo. Kada osetiš umor ili potrebu da zastaneš malo, nemoj da odlažeš previše zaustavljanje i tako forsiraš sebe. Pauza od 15-20min neće napraviti neku veliku razliku, a ceo put će ti pasti mnogo lakše. Vremenom ćeš da se uvežbaš i uhodaš dotle da ovakvu turu možeš maltene u cugu da odvozaš. :) I tada će biti momenata kada će ti neka deonica puta biti lakša, pa makar bila i 300km u cugu, ili teža iako je jedva 50km. Sve je to relativno, i ulogu igra dosta faktora, pa je najpametnije ne kalkulisati previše i jednostavno slušati svoje telo i ne zamarati se previše razmišljanjem i preživljavanjem raznih (obično negativnih) scenarija u svojoj glavi. Na kraju puta se uglavnom uvek ispostavi da je sve prošlo bez problema i samo ti bude krivo što si se toliko opterećivao pre puta. :)

 

Jedna stvar koja može mnogo dobro da dođe, a na koju ja i danas povremeno zaboravljam - zavisi od kraja kojim se voziš, ali je uvek dobro poneti sa sobom neku tečnost, najbolje vodu i neku sitnicu za grickanje (kikiriki, badem, neki brzi šećer). Uvek je bolje i lepše zastati na piće u nekom kafiću/restoranu i lepo odmoriti, ali kada to nije baš blizu a umor je tu voda i grickalica mogu dobro da te okrepe i podignu. Ja nosim uvek sa sobom i hamock, pa kada se ukaže prilika i poklope se kockice zastanem, zakačim ga između dva stabla i odmorim fino u miru i tišini neke šume. Tek onda se otkriju sve čari motociklizma... :)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Požega (Hrvatska)
  • Motocikl: Honda nc750x, Piaggio Beverly 300i.e.
pre 16 minuta, vasa.93 je napisao:

Nije taj put nikakav bauk, nemoj to da te brine previše. Ni što se udobnosti tiče na tom motoru, ni što se tiče potrebnog vremena i kilometraže. Na svaki put treba da krećeš odmoran i spokojan. Bez žurbe, svakako, i slušaj svoje telo. Kada osetiš umor ili potrebu da zastaneš malo, nemoj da odlažeš previše zaustavljanje i tako forsiraš sebe. Pauza od 15-20min neće napraviti neku veliku razliku, a ceo put će ti pasti mnogo lakše. Vremenom ćeš da se uvežbaš i uhodaš dotle da ovakvu turu možeš maltene u cugu da odvozaš. :) I tada će biti momenata kada će ti neka deonica puta biti lakša, pa makar bila i 300km u cugu, ili teža iako je jedva 50km. Sve je to relativno, i ulogu igra dosta faktora, pa je najpametnije ne kalkulisati previše i jednostavno slušati svoje telo i ne zamarati se previše razmišljanjem i preživljavanjem raznih (obično negativnih) scenarija u svojoj glavi. Na kraju puta se uglavnom uvek ispostavi da je sve prošlo bez problema i samo ti bude krivo što si se toliko opterećivao pre puta. :)

 

Jedna stvar koja može mnogo dobro da dođe, a na koju ja i danas povremeno zaboravljam - zavsi od kraja kojim se voziš, ali je uvek dobro poneti sa sobom neku tečnost, najbolje vodu i neku sitnicu za grickanje (kikiriki, badem, neki brzi šećer). Uvek je bolje lepše zastati na piće u nekom kafiću/restoranu i lepo odmoriti, ali kada to nije baš blizu a umor je tu to može dobro da te okrepi i podigne. Ja nosim uvek sa sobom i hamock, pa kada se ukaže prilika i poklope se kockice zastanem, zakačim ga između dva stabla i odmorim fino u miru i tišini neke šume...

Hvala na savjetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja