Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Verovao ti meni ili ne, nisi u pravu, vozio sam je bas ovakvu sa slike taj dan 2 km po makadamu i nije pustila. Po suvom drzi sasvim dovoljno, zatezao sam je samo tako, kazem problem je kisa i to ne neka sitna letnja, vec ona koja se zadrzava po putu. Jer kada je guma ovako celava, jako malo istiskuje vodu i zaista moze biti zahebano.

 

Meni je presla 15 000 km, metzeler m3 sportec, sportska, meka guma. Kapiram da bi je neki Svaba zamenio na 7 000 km max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Da dodam jos nesto, nova guma je nova guma i uvek je bolja varijanta kupiti novu, nek' je i najjeftinija, samo da je dot u roku 2 godine max.

 

Evo sta sad vozim, dunlop qualifier sportmax, guma drzi vrhunski u svim uslovima, osim na belim linijama, tu bas bas kliza i voli ih mnogo manje od metzelerki.

 

20190508_191052.thumb.jpg.fef3b94110d56ba0a16c7e86d40b70ad.jpg20190508_191106.thumb.jpg.58b41c814f4e78512b246b4e4220d423.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, milomir22 je napisao:

Verovao ti meni ili ne, nisi u pravu, vozio sam je bas ovakvu sa slike taj dan 2 km po makadamu i nije pustila.......

Da ti verujem ne mogu nikako, mislim na to dal jesam il nisam u pravu.

 

Mogao si preci 20km ili 120km makadama I da se nista ne desi al to je samo puka sreca I nista vise sem nje jer tu magije nema.

Ostar kamen kad se pogodi, nov opanak zna dobro da osteti a ne celavu gumu gde su iza odmah konci.

 

XY puta sam video duboka ostecenja od stakla il kamena po samoj sredini gume. Dubina procepa zna biti opusteno 4mm tako da tu celava guma nema sanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Metzeler Z8, pominjana u ovoj temi, stara 15 dana, presla 4000km, stradala na Uvcu od kamena, oštroga i to je kamen isekao u samoj šari...

Svaka cast, ako si uspeo da onaj globus od gume vozis po makadamu..

 

S aspekta bezbednosti na javnom putu i tvoje i tudje, glupo je trošiti reči...

@Satelis - Batali gume i motore, nego vodi male šmekere na sladoled.. default_0a-smiley.gifda68a7766a733d92519bb880cd3acfb0.jpg&key=ef98caec72f36d5d975256b45503538ba517fb82a1c233d09f24e7248768f533

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
38 minutes ago, ProMaster said:

S aspekta bezbednosti na javnom putu i tvoje i tudje, glupo je trošiti reči...

Necu se nastavljati, svi smo mi za sebe u pravu, s aspekta moje i tudje bezbednosti, mislim da sam na drumu bezbedniji od mnogih s novim gumama, a cesto i brzi.

 

Pozdrav i vidimo se na drumu.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
19 hours ago, ProMaster said:

Metzeler Z8, pominjana u ovoj temi, stara 15 dana, presla 4000km, stradala na Uvcu od kamena, oštroga i to je kamen isekao u samoj šari...

 "Samo" 4000 za 15 dana ??? 

Da si zgazio duplo za 15 dana, pa da ti ne bude žao  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
 "Samo" 4000 za 15 dana ??? 
Da si zgazio duplo za 15 dana, pa da ti ne bude žao 
BG - Ljubljana - Grossglockner - Salzburg - Flachau - Rijeka - Bar - Leskovac - BG = 3200km

Vozikao se nedelju dana po gradu, otisao na Uvac i osakatio je za svagda.. :) Bas mi zao tih para sto dadoh za tu gumu, sad za cenu te jedne, dobih obe Mitas..

Stigle danas Mitaske, Baki nema na stanju vise, ali kao treba da provere kad stizu druge, valjda ce uskoro, pa ako neko juri neka ih ganja..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ima već solidan izbor Mitas na internet prodaji. Plašim se samo da su bajate. Valjda će da se pojavi neki distributer u BG. Poslao sam upit ovom uvozniku u Rumi, pa ćemo videti. U krajnjem slučaju na sajmu sledeće godine...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Pilot Sport ima Mitas u BG, vec dosta razlicitih kompleta nabavljeno kod njih u zdravlju i veselju  :takoje:

 

Vidim da je Hondi vreme da pravi novi TA na bazi NC  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Istog sam misljenja..... TA na bazi NC, opipali trziste pa skontali da mnogi nisu uzeli NC zbog manjih gabarita tako da verujem da ce opet ubosti proodaju. 

Ostaje da se vidi kakav ce agregat biti kao I potrosnja, nek ima 25-30ks vise uz 1-1.5L vecu potrosnju I milina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, dragan_alumiroi said:

I najavljena je "mala TA" od 850 u 2021. Ali bojim se da će cena da bude jaka da bi zamenila NC.

 

55 minutes ago, Satelis said:

Istog sam misljenja..... TA na bazi NC, opipali trziste pa skontali da mnogi nisu uzeli NC zbog manjih gabarita tako da verujem da ce opet ubosti proodaju. 

Ostaje da se vidi kakav ce agregat biti kao I potrosnja, nek ima 25-30ks vise uz 1-1.5L vecu potrosnju I milina.

Jeste sigurni da ce biti TA?

Ja znam samo za malu Africicu.

 

Honda-Africa-Twin-850.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Znaci opet se prilazi segmentu Transalpa. Ne tako veliki kao Afrika, a opet vise allround naspram NC-a koji ima neka svoja ogranicenja na tom polju. Trandza je zlatna sredina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ozbiljno se formira ADV - Touring klasa u srednjoj kategoriji. 

 

Imaćemo malu Afriku, KTM 790 ADV, Tenere 700, Guzzi V85TT, itd. Mada, to su motori koji su performansama bolji od nekadašnje Afrike 750, S. Tenere 750... Da ne pominjem TransAlp, KLE500, XT, DR... To je tek zastarelo. 

Sa druge strane, ADV - Touring klasa je nenormalno narasla sa ponudom, cenom i performansama. Sve je to od 1.2 litra pa na gore, fizički ogromni, nema ispod 100 konja motor pa sve ostalo izgleda malo, sitno i nejako.

Sve u svemu, ovo je odlična vest za većinu prosečnih ljudi za koje će srednja klasa biti sasvim dovoljna. Trudim se da neko ne pomisli da su to stvarno manji motori. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Meni se čini da sam video da će biti velika Afrika, preko litre, valjda prema GS ali jeftinija. Mislim da Afrika ranije nije imala toliki izbor agregata ali valjda ide tržište na tu stranu da može da se bira bilo koja kombinacija kod svakog proizvođača, a verovatno su videli da popularnost GS raste u njihovom segmentu. Mada, mislim da bi morala i Honda livene točkove da ubace u ponudu.

Mislim da Honda ne bi bila najveći svetski proizvođač motora da ne napipaju uvek nešto, a sada su napipali GS, mada se nisam bavio konkretnim brojem prodatih komada.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A ova Africica ce pojesti F800 pri sigurno nizoj ceni. 

Ne moze da ne uspe.

Meni se mala nova Tenera cini kao ozbiljan izazov, nju ce tesko prejebati. Jedino cenom opet. Funkcionalnoscu tesko. Poubav motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Danas sam sedeo na hondi nc 750. Iako nisam vozio ništa osim skutera od 50cc, gotovo sam siguran da će ovo biti moj izbor kad pređem na ozbiljne motore. Malo je reći da sam oduševljen.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja