Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Idemo na putovanja. A na off se natrci jer nije svako jezero i lep vidikovac ili kamp bas kraj asfalta. Zbog detalja van asfalta se zapravo putuje 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Ja razmišljam o off a vozim on road. Afriku bih kupio pre zbog udobnosti na putu nego sposobnosti van puta. Najviše mrzim kad naiđem na loš asfalt. Nadao sam se da će nova tenera da bude pristupačnija ali ništa od toga. I tako.... Dobar jer Neca...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Cao @Satelis

 

Ja sam samo hteo da kazem da uzivam u tvojim postovima, sta god da okacis detaljno obrazlozis i slikama potkujes. Cak dok nisam bio clan foruma, kad nesto trazim na google, baci me na neki tvoj post. Mnogo je bitno ljudima da kad imaju neki problem, trenutno olaksanje nadju kada procitaju nesto sto ne znaju a muci ih.

 

Meni si dosta pomogao kada sam se dvoumio da li da predjem na maxi skuter, kada si mi rekao da je dosta bajkera posle dosta godina na motoru preslo na maxi skuter, tako da cu i ja da nadjem sebi neki, da mi bude udoban i da mi vise prija voznja.

 

P.S. hvala jos jednom za sav doprinos forumu, veliki pozdrav

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala @Markone88

Pomognem kad mogu i koliko mogu, nekad se desi da zaboravim na PP da odgovorim jer i tu stizu mnoga pitanja pa nek mi ne zamere.

 

Joj secam se, mislim da je to bilo pre 2 il 3 godine..... neverovatno sta je ljudi s'motocikla preslo na maxi al ima i onih koji su sa maxi presli na velki tocak..... okrece se kolo srece, tako da tu nema nikad kraja, bitno je zadovoljstvo i ugodjaj u voznji.

 

Sto se NC-a tice, izbacili kinezi zanimljivo a jeftino resenje za off...... klik Ovde, prikladno izgleda jer ne volim kad ima mnogo gvozdjurije sa te donje strane koja stiti agregat.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Bez zelje da userem temu, ali..

Mislim da bi "ubio" da postoji neko ko vozi isti motor kao i ja, a da je tip poput Darka..
- Gde postaviti navi, a da izgleda dobro, nije problem, ima napisano.
- Gde provuci instalaciju, reseno, objašnjeno,
- Potencijalni problemi, na koje treba obratiti paznju, javljeno u temi, dokumentovano i objasnjeno...
- Pomoc, ako nesto zaškripi, tu je.
Vi koji vozite NC imate ozbiljnu podrsku u svakom smislu u ovoj temi, koju i dalje citam, iako sam u izboru NC-a i Versysa, izabrao ovaj drugi, nešto slicno onoj o TDM-u, tu su rasklapanja, sklapanja, muke, a i lepi trenuci sa voznji i druzenja, ovako za Versys sam poceo da ucim filipinski i tajlandski, posecivaju i prevodeći njihove forume..

Na sve to dodje prica o nekom reklamiranju..
Pa da je pravde, njemu bi BJB trebao da objavljuje u onoj rublici za servisere oglase za DZ..



Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ahahahaha ma kakvi momenti stezanja, kad nemamo svi kilo ključ ??? 

Ja stežem dok šraf ili ključ ne oblajzne, pa posle drugi popravljaju  :D

 

25 minutes ago, ProMaster said:

Bez zelje da userem temu, ali..

Mislim da bi "ubio" da postoji neko ko vozi isti motor kao i ja, a da je tip poput Darka..
- Gde postaviti navi, a da izgleda dobro, nije problem, ima napisano.
- Gde provuci instalaciju, reseno, objašnjeno,
- Potencijalni problemi, na koje treba obratiti paznju, javljeno u temi, dokumentovano i objasnjeno...
- Pomoc, ako nesto zaškripi, tu je.
Vi koji vozite NC imate ozbiljnu podrsku u svakom smislu u ovoj temi, koju i dalje citam, iako sam u izboru NC-a i

 

Nisi ništa usrao, kažu da administrator spava  :D

 

Za navigaciju su se pojavili na aliexpresu povoljno nosači koji se montiraju na vetrobran iznad table. Ako ima za NC, verovatno ima i za druge modele ili se ovaj može prepraviti ako je slično kačenje vetrobrana i kome odgovara ovakav položaj.

 

Mislim da je Versys nešto jači i skuplji od NC ali ima npr. duple diskove i veći lanac koji NC-u nedostaju. Svakako bolji izbor za nekoga ko zna da menja brzine i ne vozi puno po gradu.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pošto ni ja nemam neku aktivnu CRF Afrika temu, a pominješ već navi nosač, jel video neko na Aliju kršten nosač za telefon ili navigaciju, a da hvata na užu cevku od guvernale, kao što je ova iznad km sata:

 

HondaCRF1000LAfricaTwin2016MotorcycleIns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za Afriku ne znam, nisam istrazivao al za X-ADV ima sto sta zanimljivo.

Najbolja pozicija za nosac navigacije je iznad inst. table i uvek gledati da je pricvrsen za gvozdje nego za plastiku zbog vibracija. Kad je na plastici, to zna toliko da trese da se nista zivo ne vidi a zna i da pukne/otpadne.

 

Ne znam kad ce se samo setiti da za Touring motore ponude opciju fabricke navigacije, nesto poput dodatne opreme pa ko zeli eto olaksanja po tom pitanju.

 

Recimo ins. tabla od Afrike (iznad sa slike) bi bila idealna za tako nesto, donje polje gde je N da budu osnovne informacije dok bi u gornjem polju, gde su obrtaji i brzina kretanja...... tu da bude navigacija.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Video sam pre neki dan kad sam gledao oglase za Afriku nosac, koji stoji bas iznad instrumenata, evo ga...
8f4e31d421d5a31c044ae2ef620fc137.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Tesko ces naci ali moze se rijesiti. Ja sam kupio givi dodatak, u vidu te cijevi, koji ide kod vjetrobrana. U pitanju je Tracer 700. Problem je sto je cijev promjera 8mm a svi kineski nosaci hvataj od 1.5 ili 2 cm. Oblozio sam tu cijev crijevom i umotao crnom trakom. Izgleda extra. Sutra slikam pa cu postaviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
6 hours ago, X8 Vračar said:

Mislim da je Versys nešto jači i skuplji od NC ali ima npr. duple diskove i veći lanac koji NC-u nedostaju. Svakako bolji izbor za nekoga ko zna da menja brzine i ne vozi puno po gradu.

 

Ahh polemika i fizika svodi se na novcanu matematiku.

Uz "pametnu voznju" i 1 i 2 diska jako dobro zaustavljaju. Da ikako mogu 3 da se uglave, oni bi najbolje zabadali, ali tada dolazi do opasnosti od blokiranja i proklizavanja pogotovo ako nema abs. Pritom 1 disk je najverovatnije jeftiniji nego 2 pa i kocione plocice.

 

Lanac.. NC nema previse znage, ali ima masu. Zbog DCT-a on jednom zategne lanac i konstantno ga tako drzi. Nema prenosenja udarne snage prilikom svake promene brzine i na gore i na dole kao kod manuelca. Konstrukcija celog sklopa na NC-u je daleko neznija prema celom sistemu prenosa menjac, lancanici, lanac, damperi u zadnjem tocku. Daleko manje naprezanja imaju od bilo kog drugog motora sa manuelnim menjacem pa bi po fizici trebala jako dugo da traje svaka komponenta ako se vozi u skladu sa namenom. 

Valjda ga kupismo upravo zato sto je mirnija rasterecena masina (valjda i pouzdana) za gazenje xy kilometara.

A neki prethodni komentar da su delovi jako skupi; naravno, moraju biti jer je nov motor svega par godina star koncept, a sve sto je novo i dok ga ne pregaze barem generacija ili dve, mora biti skupo. Mene je LED far frapirao... Preko 140.000din uzdravlje! :lud::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa nije par godina star koncept. Moj je 2012. godište i ima H4 far.
Ne verujem ni da je DCT posebno štedljiviji prema lancu jer broj promena zavisi pre svega od terena i stila vožnje, a zaboravljaš da postoji i NC sa manuelnim menjačem. Duple diskove napred imaju i mnogi skuteri...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Mislim na drugu verziju od 2017 za koje znam neke cene. Napisah LED far. Ne znam koliko je halogeni. 

Nije bitan br promena vec nacin menjanja i momenat udara, istezanja kod manuelca naspram dct gde je to na minimumu. 

Manuelac 6 brzina 6 udaraca prilikom promene i konstantna zategnutost lanca.

Dct jedan udar kod kretanja i posle samo zategnutost. 

Manje udara manje trpi sve. 

Nema druge logike sto su stavili manji lanac. Valjda se nisu z.j.bali Japanci 8)

Diskovi.. e tek je to polemika.. koji promer, koja snaga celjusti, klip dva ili vise, koje su cevi tj. creva, oslanjanje, gume. Tako da ne mora jedan disk da koci losije od neka dva kad je puno komponenti u igri.

No to ostavljamo fabrikama da testiraju i vode brigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Nisu se zajebali, stavili su manji lanac jer je agregat slab i ne zahteva jaci lanac. Stavljanjem tezeg i jaceg lanca se gubi na performansama motocikla. Hocu da kazem da je taj lanac optimalan izbor za nc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Tako nekako. 

 

Elem.. skid plate vidim neki su alu neki od celika.   Kakva su iskustva na grebanje, udarce, generalno trajnost? Lepota mi nije bitna i tragovi koriscenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
3 hours ago, Ferty_ said:

Nije bitan br promena vec nacin menjanja i momenat udara, istezanja kod manuelca naspram dct gde je to na minimumu. 

Manuelac 6 brzina 6 udaraca prilikom promene i konstantna zategnutost lanca.

Dct jedan udar kod kretanja i posle samo zategnutost. 

Manje udara manje trpi sve. 

 

Ne znam koliko sam udarac opterećuje lanac, a koliko trenje i sila ubrzanja tokom vožnje i šta od toga utiče manje ili više na skraćenje životnog veka istog.

Ako je DCT malo brži pri promeni brzine, ne znači da uopšte nema trzaja koje lanac posle toga trpi.

Ako je konstantno zategnut, takođe znači da konstantno trpi opterećenje, za razliku od onog drugog koji nije konstantno zategnut i u tom trenutku ne trpi opterećenje.

Dalje, malo si kontradiktoran jer na početku kažeš da nije bitan broj promena brzina, a posle da "manje udara manje trpi sve"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
3 hours ago, milomir22 said:

Nisu se zajebali, stavili su manji lanac jer je agregat slab i ne zahteva jaci lanac. Stavljanjem tezeg i jaceg lanca se gubi na performansama motocikla. Hocu da kazem da je taj lanac optimalan izbor za nc.

 

Pri brzini od npr. 100kmh se manji lanac svakako haba više nego veći na istoj brzini,

bez obzira na snagu agregata jer oba motorcikla idu istom brzinom, a NC nije nešto posebno lagan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 11 sati, Satelis je napisao:

Za Afriku ne znam, nisam istrazivao al za X-ADV ima sto sta zanimljivo.

Najbolja pozicija za nosac navigacije je iznad inst. table i uvek gledati da je pricvrsen za gvozdje nego za plastiku zbog vibracija. Kad je na plastici, to zna toliko da trese da se nista zivo ne vidi a zna i da pukne/otpadne.

 

Ne znam kad ce se samo setiti da za Touring motore ponude opciju fabricke navigacije, nesto poput dodatne opreme pa ko zeli eto olaksanja po tom pitanju.

 

Recimo ins. tabla od Afrike (iznad sa slike) bi bila idealna za tako nesto, donje polje gde je N da budu osnovne informacije dok bi u gornjem polju, gde su obrtaji i brzina kretanja...... tu da bude navigacija.

 

Ovako nešto sam poručio sa Alija ....deluje baš kvalitetno

 

 

 

 

viber_image_2019-08-18_08-13-09.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

S obzirom da je suočavanje mišljenja ok :)

Ne bi se složio da DCT manje opterećuje lanac od manuelnog. Kada pogledaš konstrukciju menjača sa dva vratila sve je jasno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Neko je već to proračunao i verujem da je znao šta radi :)))

 

Pored snage, verujem da je "manji" lanac i zarad cilja tako male potrošnje. To je po meni za NC broj 1. adut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Da dodam par stvari koje sam primetio.
Prvo, ove preskupe Metzler Roadtec01 gume ipak ne vrede toliko. Posle 10.000 su počele da proklizavaju i više ne lepe kao do sada.
Drugo, zato što nije u tom trenutku bilo zadnjeg zupčanika sa 39, stavio sam, tj. majstor, 38 zupca. I primeti se razlika u modu D ako hoću malo jače da ubrzam. Više se trese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja