Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Uhhhh... lepo beše to, moja prva veća vožnja...  :takoje:

 

Koga zanima naše iskustvo postoji putopis...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Da se učlanim i ja u grupu NC-ovaca, sa svojom NC700X automatik, juče kupljenom. Imao sam želju nov da uzmem, al pošto ga nema trenutno, a leto prolazi polako, nisam mogao da čekam. Tako da će na proleće, zdravlje Bože, da se bolje pazari.

 

20190719-182428.jpg

 

Biće lepših slika, ova je samo onako... :)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
1 minute ago, Yanco said:

Da se učlanim i ja u grupu NC-ovaca, sa svojom NC700X automatik, juče kupljenom. Imao sam želju nov da uzmem, al pošto ga nema trenutno, a leto prolazi polako, nisam mogao da čekam. Tako da će na proleće, zdravlje Bože, da se bolje pazari.

 

20190719-182428.jpg

 

Biće lepših slika, ova je samo onako... :)

Neka je sa srecom! Puno kilometara !

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Честитам, нека је са срећом! А ако заволиш овај примерак, неће ти на крај памети бити да мењаш већ на пролеће :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 9 minuta, Zuba87 je napisao:

Честитам, нека је са срећом! А ако заволиш овај примерак, неће ти на крај памети бити да мењаш већ на пролеће :)

Pa hoću da menjam, isto za NC750X, samo 2020 godište :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Полако, ако те "купи", можда промениш мишљење :)
Може да буде и најгрђе ђубре, ако га заволиш, не одвајаш се лако.
Нпр. и дан данас ми нека туга срце стеже када видим неки "Х9", заволео сам онај примерак иако је био невиђено срањце :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Neka je sa srećom!
Crni je najlepši. Stavi mu neku nalepnicu, ako ti baš treba...
Koje je ovo godište?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

2012, prešao 28000km. Jako dobro očuvan, bukvalno mu tačkicu nisam našao. E sad kakva je mašina, to niko ne može znati kad je polovan. Ima dosta opreme, dobio sam i bočne kofere (koje ću odmah da prodam jer mi se ne svidjaju). Nikad nisam vozio motor sa DTC, tako da ne znam da uporedim dal je dobar il ne. On radi, vozi, šalta, sve sam :) Čuje se "click" kad menja brzine, valjda je to to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Moj je isto godište, može da se dogodi da ima ponešto da se uradi. Vidim da je topcase Hondin, to ćeš moći i na novom da koristiš i mislim da je tu veća razlika u izgledu nego za bočne kofere. Stvar ukusa, pogotovo ako nisi planirao na duži put...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Nije, top case je SHAD, i on mi je ok. Bočni si GIVI V46. Oni su u stvari top case, al mogu da se nakače i sa strane, što je meni ružno. Nisam ih još islikao, kad budem napravio fotke, staviću na prodaju sve zakedno sa nosačima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da li je neko stavio gumu dimenzija 150/70 17 ili ste se svi drzali fabricke 160/60 17?

1. Neki problem u voznji, drugaciji osecaj, ponasanje? Ili mozda poboljsanje?

2. Kako je to regulisano zakonski, prolazak na tehnickom zbog male promene dimenzije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bice ti nesto lakse u obaranju i verujem da na teh. pregledu neces imati problema, malko ce smesno izgledati tj mrsavo pozadi.

Sto si se odlucio za 150?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Danas je Honda bila na prvoj probi od 200km (Kg-Ča-Gm-Kg). I utisci su odlični :). Kad se setim patnje sa Naked-om, ovo mi je došlo kao da sam sedeo u fotelji. DCT je izmišljena stvar, genijalno, ništa bolje nisu mogli da izmisle. Samo za moj pojam mnogo brzo išalta brzine, tako da sam veoma brzo u 6-oj, pa sam ponekad morao na taster da vraćam u nižu. Potrošnja 3,7L/100km. Položaj sedenja extra, udobnost za guzicu i nije nešto dobra, al to im je mana, i rešiće se preradom ili nekom podlogom. A pride što ne moram više da vučem ranac na ledjima, sve mi stalo u prtljažik medju nogama :)

Motor PUN POGODAK :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
On 7/20/2019 at 10:12 AM, Satelis said:

Bice ti nesto lakse u obaranju i verujem da na teh. pregledu neces imati problema, malko ce smesno izgledati tj mrsavo pozadi.

Sto si se odlucio za 150?

Generalno ne obaram previse. Nisam fan tj. safety first. Najcesce sam onaj koji je na turi "hladne glave"i smiruje tempo trazeci bobice kraj puta, osim kad sam na celu pa potegnem... ili dodjemo do prelepog "puta" i livada koje zelim da odvezem, ali nase celave gume nisu ni za preko fudbalskog terena sigurne. Tako Milke? :D

Ta dimenzija jer ne postoji 160/60 guma kao Mitas e07, e08,  dunlop trailmax, tourance, anakee adventure i slicne. Ili 150 ili veci precnik ima, a veca sirina od 150-160 je smesno i dobija se kontra efekat. Siroka samo za stazu, uska za avanturu.

 

P.S.

     Na kraju krajeva pogledaj razliku u cenama 160 i 150 gume, full road ili malo offroad. 50-80% prosek ;)

Da uzimam road gumu isao bih na cenovni rang 16.000+ za zadnju.  Za 10ak +- imas E07 npr. A posto ne letim po putu ne zelim da kupujem bespotrebno dok mi adventure guma cesto zatreba

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mslim da bi se uža guma brže trošila, pogotovo ako ne obaraš previše, pa novčane ne bi previše uštedeo. Ja sam čak razmišljao eventualno i o široj zadnjoj gumi iz tih istih razloga...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Naravno i to sam razmisljao, ali mislim da to nema veze.

Africa, Tenere, GS800, v-strom svi imaju gumu 150 te ne vidim zasto bi se brze trosila ili bi vizuelno nesto znacajna razlika bila jer su svi do jednog veci motori i sa vise snage od NC. 

Cak...uza guma = manji otpor, lakse se kotrlja, manje trosi, no sve su to jako male verovatno neprimetne razlike dok se malo sredisnji gazni sloj ne istrosi kao sto mi je sad kockasta guma pa mi je gazni sloj skoro kao kod nekih automobila :staa2:

Sto se tice obaranja, kad je put vecinom prav ne znam gde da ga obaram, a u planini rizla, neravnine, vlaga. Ne bih da obaram previse samo da bih izjednacavao istrosenost gume :lol2:vozim normalno, obaram normalno, samo ne ganjam ivicu gume tako da me nemojte osudjivati :tuzno::rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gume su potrošne, baci kupi nove. Ja sam sve moje gume trošio po sredini. 

 

Dimenziju uvek koristite fabričku. Svako odstupanje menja profil gume a fabrika je izračunala najbolji kompromis i prema tome odredila dimenziju felne

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Tako je. Za obe stvari si u pravu. 

Problem je sto nema off guma ove dimenzije pa zato mora br manje. Inace ne zelim da menjam dimenziju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Jedan detalj koji vecina zaboravi je da su gume razlicitog oblika. Uzmimo fabricku dimenziju 160/60 i neke ce biti vise u V obliku dok ce neke biti tupe u U obliku. Zavisi od proizvodjaca i tipa gume te koliko ima "mesa" tj dubinu sare itd... Tako da ce svakako prilagodjavanje stila voznje biti i to me ne brine. Samo me zanima tehnicki koja guma napred i pozadi moze da ide kao zamenska da ne spadne sa felne ili ne kaci blatobran?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Konacno da skockam zdrebicu, vala i vreme je bilo.

 

opanci su tu, set kod Bakija iz KG kupljen (160eur)

viber-slika-2019-07-17-23-22-34.jpg

 

DOT je 18/19 i 19/19

viber-slika-2019-07-17-23-22-29.jpg

 

DID lanac sam kupio u Motocrossu zajedno sa lancanicima, sumnjam da je originalan jer je par linka stradalo, presao sam svega 10K od ugradnje. Podmazivac treba da je na 3-ci, drzim ga na 5-6 tako da je lanac dobro podmazan te otud sumnje jer fabricki lanac je zamenjen na 34K uz jednu veliku 0 sto se odrzavanja tice (podmazivac mi je bio smanjen na 1, mentol ja).

Necu da gresim dusu ali zaista mislim da je kopija, pogotovo nakon sto je Deki doneo njegov set iz Luisa.... zavrsna obrada na lancanicima nije ista, to je prvo gde sam video razliku.

 

no nije ni bitno, plocice su takodje tu ali necu ih jos menjati

viber-slika-2019-07-17-23-22-49.jpg

 

dampere je juce doneo Stefan (fala mu na tome)

IMG-20190727-161227.jpg

 

na satu broji

IMG-20190727-094904.jpg

 

gospodja mi draga

IMG-20190727-094750.jpg

 

IMG-20190727-094827.jpg

 

uzas sta drugo reci

IMG-20190727-094841.jpg

 

debljina mesa na zadnjim plockama (prva ugradnja jos uvek)

IMG-20190727-100834.jpg

 

demontage, sredio klip z. koc. kandze, ocistio i podmazao vodjice graf. mascu

IMG-20190727-114336.jpg

 

IMG-20190727-114428.jpg

 

stari damperi

IMG-20190727-113213.jpg

 

provereni lezajevi, sve sredjeno tako da slede slike kako treba biti

IMG-20190727-110408.jpg

 

IMG-20190727-110426.jpg

 

IMG-20190727-112954.jpg

 

IMG-20190727-141627.jpg

 

IMG-20190727-161649.jpg

 

Zam. damperi, opanci, par linkova lanca, sredjena kocnica, namontiran tocak, podesen lanac, proverena i podesena mazalica..... ende pozadi.

 

idemo napred, vidna razlika u prelazu

IMG-20190727-122017.jpg

 

sredjeno

IMG-20190727-122156.jpg

 

IMG-20190727-122706.jpg

 

ovu mast sam koristio za podmazivanje klizaca

IMG-20190727-123029.jpg

 

jedan detalj koji me je bas iznervirao

IMG-20190727-123655.jpg

 

Moze se primetiti (tek sada jer ranije nisam zagledao) da na jednoj koc. plocici nema keramicke zastitie i lima. To sluzi da teze dodje do pregrevanja pa potom i propadanja kocnice.

Znaci samo jedno.... u Delti kada su mi radili takozvani 0-ti servis, ladno su mi izbacili te delove da bi lakse montirali koc. kandzu.

Jos grdje u celoj prici sto su mi delove izbacili sa strane do klipova, umesto da su to uradili sa druge strane jer i ako dodje do pregrevanja, sa druge strane nema klipova da moze preneti dalje toplotu..... magarac pravi ko god da mi je to uradio iz Delte, to samo mogu reci.

 

Sta je fora, fora je u tome sto u kobinaciji sa novim plocicama i zastitnim pratecim delovima, kociona kandza ulazi na svoje mesto bas tesko. Klipovi moraju biti skroz sabijeni i mora se pogoditi sam prorez na disku da se ne bi ostetila felna prilikom ubacivanja kandze.

Inace su uspeli i to da mi sjebu, ostetili su mi felnu na jednom mestu sto nisam primetio odmah pri preuzimanju motora, vec nakon nekoliko danan kad sam prao motor.

Nema veze nije strasno ali ovaj detalj sa zastitnom keramikom i limom me bas izbaci iz takta.

 

plocice necu jos menjati, sve nalegajuce povrsine sam ocistio i spakovao nazad

IMG-20190727-123430.jpg

 

Nisam testirao gume, rano je, mora proci neki period pa cu izneti utiske. 

Za sada, ne mogu prepoznati motor sto se upravljivosti i obaranja tice :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kad ti dosadi motor kupi nove gume... Stara poslovica.

 

Nisi ih puno platio, pa taman i da ih bacaš na dve sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Čitam pažljivo tvoje opise i uopšte druženje cele ekipe, čista desetka, ma za svaku pohvalu, nasuprot bezobrazluku i nemaru ovlašćenog servisa , lepo ti se smuci za pojedine marke kad kod kvazi majstora i improvizatora moraš ljubimca na servis da daš

Poslato preko kurca

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja