Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Idi kod nekog ko ima kompresor za vazduh, gurneš ispod ručke vrh pištolja i vazduh uradi svoju magiju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tegice obicno marnu jer se lako tj brzo skidaju. Deki, strugar ti moze napraviti da budu kao fabricki ili kako si zamislio pa posle odradis plastifikaciju i miran si.

Grip rucke mozes skinuti i bez vazduha ako nemas, dovoljan ti je tanji srafciger koji ima duzinu do kraja rucke. Gurnes srafciger, zadignes gumu, prsnes vodom iz fajtalice i samo provrti srafcigerom u krug.... izlazi na 1 (video je @Nemanja NC750XD koliko je lako kad sam kod njega demontirao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Jel ista leva i desna ručka? Nema onaj neki specifičan završetak za gas nego se montira na plastiku koja poteže gas?

Hvala svima. Ove stare onda mogu i skalperom iseći, kao na biciklu, ako rešim da ih bacim i ako sam siguran da imam odgovarajuće za zamenu...


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Ovo sto ti je @Satelis rekao je bolji nacin, ali ja sam lagano uspevao da skinem i bez toga tako sto sam vrteo i vukao. Kao da hoces da je "odsrafis". Kad popusti lepak, ide lagano. Nema potrebe seci skalpelom, posto stvarno nije neki posao da se skine, pritom se odlepi i vecina lepka kada se skida ovako, koji bi ako ga iseces morao da struzes sa kormana.

Leva i desna rucka su potpuno drugacije, i po precniku rupe i po unutrasnjosti. Leva je glatka, desna ima udubljenja u koja ulaze ispupcenja na rucki gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sutra i prekosutra rodjendani, nema mi vrdanja a od ponedeljka najavise neke silne kise <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Pitanje za kolege. Ko ima skid plate aluminijumski? 

Ako bi bio voljan da ga pozajmi na neki dan da ga odnesem na lasersko secenje..naravno zelim da ga prekopiram ;)

Vec nas ima dvojica sigurnih. Ako ima jos neko voljan moze da se prijavi jer sto nas je vise manje ce da nas kosta po komadu. Oko 170e je original, a ovo ce nas daleeko manje izaci.

 

Nadam se da shvatate kolika je usteda svakome pojedinacno i da ce se veci broj nas javiti. 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
On 5/10/2019 at 4:22 PM, X8 Vračar said:

Jel ista leva i desna ručka? Nema onaj neki specifičan završetak za gas nego se montira na plastiku koja poteže gas?

Hvala svima. Ove stare onda mogu i skalperom iseći, kao na biciklu, ako rešim da ih bacim i ako sam siguran da imam odgovarajuće za zamenu...


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Nije ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Videh neki dan, mislim da je petak bio, jednog NC-a, u Ralji je odmarao, kad sam naisao iz Mladenovca kretao je i nesto kratko sam ga video u retrovizoru posle ga nisam video. Sivi i bez kofera. Jel neko iz ove ekipe ili.....

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 10.5.2019. at 16:22, X8 Vračar je napisao:

Jel ista leva i desna ručka? Nema onaj neki specifičan završetak za gas nego se montira na plastiku koja poteže gas?

Nisu iste rucke. 

Leva je manjeg unutrasnjeg precnika, navlaci se na korman.

Desna je veceg unutrasnjeg precnika jer se navlaci na plasticnu rucicu gasa. Rucica na pocetku i na kraju ima "breg" dok je izmedju cela nazubljena..... dosta zna da oteza posao pri ugradnji grejaca <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Vozeći NC čitavih 1000km (hvala nebu i oblacima i kiši već dva mjeseca) sam naučio dvije stvari...

 

Prva, D mod je dobar ako se upali rezerva a do sledeće pumpe ima cca 100km... (Dakle nikada) ili eventualno ako ste za razbijanje kamena u bubregu. To se radi tako što se u 4. 5. ili 6. brzini na 2200 obrtaja otvori gas do pola. Nuspojave = potencijalno ispadanje plombi.

 

Druga, moja kaciga je u stvari bučna.

Nisam to primjećivao vozeći Silver Wing jer sam od vjetra bio zaštićen sa visokim Givi vizirom pa mi nije duvalo u glavu. Sada primjetim da je kaciga ne baš optimalna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Stigli paketici od brace kineza, sve u par dana :)

 

Eken kamerica

IMG-20190520-191556.jpg

 

Herobiker jakna

IMG-20190520-170907.jpg

 

IMG-20190520-171444.jpg

 

Podizac kormana

IMG-20190517-114003.jpg

 

IMG-20190517-114020.jpg

 

IMG-20190517-114100.jpg

 

- Za kameru je jedino placena carina od 890din, nisam je jos isprobao kako treba, mozda za vikend ako ne bude bilo padavina.

- Jakna je bas dobra, vadiva termo postava, dva luftera napred.... taman za ovaj prelazni period kad je ujutru sveze a popodne pretoplo za "deblju" jaknu i sto je najbitnije pogodio sam velicinu (XL), stoji ki salivena.

- Podizac jedva cekam da stavim, samo da ugrabim vremena i da vidim sta cu sa cev prednje kocnice, deluje da ce biti kratka ovako na prvu.... vid'cemo sta mi je ciniti, mozda izmestim cev, mozda preokrenem da ide na drugu stranu, mozda produzim cev, mozda skratim podizac.... sve karte su na stolu.... otom potom.

Blizi se servis na 40K pa taman tad da uradim planirano :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Za takvu kameri u su i meni naplatili carinu pre par godina, ne sećam se koliko ali nije neki kvalitet snimka, bez obzira što je 4K (malo izobličuje i previše je širokougaono).

Tu garderobu sam i ja gledao, mislim ista marka da mi je delovala najkvalitetnije.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, PAPARACO je napisao:

Koje si visine,težine,pitam zbog te mere XL za jaknu sa alija

Visina 1.72, dok se sa kilazom vrtim 72-73kg.

 

@X8 Vračar

Deki, kvalitet mi nije toliko bitan jer mi prvenstveno treba zbog drugih mentola u saobracaju. Previse losih situacija doziveh od pocetka sezone pa da se nadje snimak (pu pu daleko bilo) ako zatreba.

 

Sto se jakne tice, zaista je kvalitetna.... svratili danas do mene @Alexa90 i @Šipi te su videli uzivo, pinuli pod rukom sto bi rekli, nema zamerki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Jakna top izgleda, materijal isto..uopšte ne deluje kao da je tako jeftina.

Jedino su mi te mere smešne, pa ja nosim redovne mere XL, znači njihovo bi mi trebalo 7XL :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Obično imaju do 3XL, a jednom sam samo promašio veličinu i to su mi, prosto neverovatno, stigle prevelike pantalone (obične, ne bike).

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Eh danas u Banjaluci sretoh jednog ljubaznog vlasnika prelijepe,plave Honde NC 750x dct. Popričasmo malo,čovjek moje visine,on i supruga se voze,sve super. Kaže "ako voliš neka velika ubrzanja i brzine nije za tebe". A ja sam u nešto od danas 100 % siguran- definitivno je za mene i kupiću ga kad- tad ako budem živ i zdrav. Jel hoće neko da kupi bubreg? :D

xmo0lf.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
1 minute ago, igogitar said:

Popričasmo malo,čovjek moje visine,on i supruga se voze,sve super. Kaže "ako voliš neka velika ubrzanja i brzine nije za tebe".

Nije ako si vozio i volis "ostre" motore. Ali je dugovecan, stedljiv, dovoljno udoban i veoma upravljiv.

 

Meni je najvise smetalo sto je niskoturazni agregat u njemu. Na to nisam navikao i nije mi se dopalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da li je i kako dugovečan, videćemo za jednu deceniju :) Highlight celog motora je potrošnja goriva. Ume i TDM900 da bude jako štedljiv, nekada i 3.8 što je za 900cc fantastično ali to su ipak uslovi van gradske vožnje i magistrala. Ovaj motor ni po gradu ne troši više od 4 litra. 

Što se snage tiče, ja to kontam ovako: sve iznad 30 ks na dva točka je dovoljno da ideš gde god hoćeš i kako hoćeš u skladu sa znakovima. Sve preko je čisto za dušu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Vozim beverly 500 i to je neki minimum performansi koji mi treba a vjerujem da je NC dosta bolji od njega. Ma savršen je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dodje dan za registrovati vozilo.

Pored svih dzidzabidza koje imam na motoru, jedino sam morao skinuti maglenci i nista vise.

Sve je proslo bez problema, olaksan sam za 24.470din sa sve zelenim kartonom :).

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja