Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@GuMi5

 

Ovo sa snimka mi bas nakaradno izgleda kako je ugradjeno. Koliko vidim ima ventil koji je prakticno on-off ujedno i regulator ulja te treba otvarati zatvarati u toku voznje sto mu dodje da mora biti dostupno ruci...... sta znam, jedino napred negde da se udene boca ako ne zelis da bidne kao sa snimka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Nisi shvatio.

Jednom kada naštimaš koliko ulja ide, ne diraš više. Sistem radi tako što vibracija samog motora pušta ulje niz cijev. Stane motor, nema vibracija = nema ulja.

Ne otvaraš/zatvaraš svaki put. Samo manuelno naštimaš i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
On 4/12/2019 at 7:26 PM, GuMi5 said:

Hladnih 10 stepeni nas nije spriječilo da malo ugrijemo opanke... 

 

LRM-EXPORT-122226638879210-20190412-1909

 

 

Što reče Panda, "Jesmo bajkeri il' smo pi*ke?!" :lol:

 

Prava poslastica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 17 sati, GuMi5 je napisao:

Nisi shvatio.

Jednom kada naštimaš koliko ulja ide, ne diraš više. Sistem radi tako što vibracija samog motora pušta ulje niz cijev. Stane motor, nema vibracija = nema ulja.

Ne otvaraš/zatvaraš svaki put. Samo manuelno naštimaš i gotovo.

O pa to je super, vidi negde na licu mesta, kruzi sa bocicom u ruci pa mozda ti se javi neko zgodno mesto gde nece mnogo strcati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Hajde malo da vam kvarim temu. Kocka se neka finansijska konstrukcija pa bi u maju - junu valjalo da se ponovim. Odavno mi pritisak diže novija AT, sviđa mi se što postoji u opciji sa DTC i stvarno me radi u svakom pogledu. S druge strane plaši me taj veliki prednji kotač, visoko težište, a i cena je ozbiljna.

Nekako mi kao pametnija kupovina izgleda ova vaša NC750X, imajući u vidu da dužih putovanja neće biti više od jednom godišnje,  da mi preovlađuje gradska vožnja, vožnja do sela (30-ak km), kad kad malo po Srbiji. Potrošnja na ovom Jazz-u nema premca. Neka sirova snaga mi i ne treba previše, prerastao sam jurcanje odavno. U principu NC750X mi liči na jedan kompletan i praktičan motor. Ne radi me kao AT, ali mi se svakako dopada i deluje kao pametniji izbor iz puno razloga.

Ipak dilema i dalje postoji. Hoće li me normalno voziti sa suprugom u kompletu (170kg jbt mojom krivicom)? Hoće li mi stajati kao igračka od mlađeg brata (195cm - nije mojom krivicom, do genetike je)?

Pored toga, i da zanemarimo razliku u ceni, nisam siguran šta bi me više usrećilo u praksi.

 

Iskustva je ovde dovoljno, pa bih voleo da čujem vaše mišljenje, t.j. kakav bi smo par bili NC750X i potežak/povisok ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

AT bez razmisljanja, vozi se kao biciklo, ne bas tako lako kao nc, ali za tvoje gabarite AT je odlican izbor. Nc je bolja za solo igrace, tj. vozace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Africa bez dileme... 

 

Mada ej... Vidiš onaj nakaradni V strom, ali beše nešto oko 11,000. Za te pare, litar motora, teško da ima konkurenciju.

 

Mada mi je tu NC jako interesantan u ceni. Smatram ga jednim od retkih kojima cena nije otišla bestraga. Sad je teško da uzmeš kršten motor ispod 10,000. Ovo iz touring enduro klase, XTZ1200, Tigrovi, Multistrade, to je sve od 15,000 pa na gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Za 8 000 evra, mali strom, iako ne bas jak i brz, je ubedljivo najbolja kupovina u klasi. A da, kawasaki versys je jedino konkurentan, slicne cene, mozda i lepseg izgleda, ali mi je drazi v (ustvari L) twin od paralelnog. Honda nc i tracer 700 ipak nemaju tu putnu crtu (udobnost) kao mali strom, ali su mozda malo agilniji i laksi u voznji.

 

Novi veliki strom je isto odlican motor, uzivo je ipak lepsi nego na slikama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Gledam rabljen. Jedan ili drugi. NC750X bih mogao naći do 6.000, AT ne ispod 10.

Šta znam, ovaj manji mi deluje praktičnije i pametnije. Opet plaše me gabariti i tih par kilometara lošeg tucanika po selu (u proseku jednom nedeljno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

AT je ozbiljan motor, ali je skoro 2xNC750. Ja lično nikad više ne bi kupio nešto što nije DCT. Sličnu dilemu je imao drugar koji sutra uzima NC750 DCT :). Najbolje bi bilo da probaš NC zbog planirane težine... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Za tucanik ne brini, gde je mene odveo gps uzas, neko kamenje horor, i prodjoh, samo lagano gas, ali 170 kila plus da staviš nešto od opreme, biće napeto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Draga i ja smo 170 kila. 

Ide NC bez greške, ali mu fali snage... ipak je to samo 40kw... 

 

Ja kada imam putnika i vozim po ravnom držim ga u D. Dok ugledam brdo, S. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

@Singularitet imao sam istu dilemu kao ti. Na papiru i slikama AT je u svemu bolja. Međutim kada sam na sajmu seo na jedan i drugi AT mi u opšte nije legao,imao sam osećaj na prednjem kraju kao da sedim na čoperu. Ili ja nisam prosto navikao na taj tip motora. Sedište je šire,ali i dosta tvrđe.

Dok mi je NCX legao na prvu. Ručke gde treba,sedište mekše,točkovi za asfalt itd.

Jedno su brojke na papiru,a sasvim je drugo da li će tebi motor da legne ili ne. Najbolje bi bilo da nazoveš Deltu i zakažeš probnu vožnju i onda ćeš znati tačno na čemu si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 37 minuta, Singularitet je napisao:

Gledam rabljen. Jedan ili drugi. NC750X bih mogao naći do 6.000, AT ne ispod 10.

Šta znam, ovaj manji mi deluje praktičnije i pametnije. Opet plaše me gabariti i tih par kilometara lošeg tucanika po selu (u proseku jednom nedeljno). 

 

Kolega sa foruma koji ima maženog i paženog NC-a čini mi se 2014. godište ili slično, ima i pozamašnu telesnu masu, vozi sebe i (zgodnu mu) ženicu na NC-u i nije se žalio na motor.  Istina, više ne vozi jer mu se supruga porodila i zabranila mu vožnje, pa mislim da ga možda i prodaje mada nije oglašavao (valjda se nada da će ona povući zabranu :D ).

 

Nije loš NC, pravi "komjuter bajk".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Svi me ubedjivase da je NC slab i kilav motor, medjutim sve više mislim da je to mit.. Skoro smo išli na Goč .. Prvi u koloni Dare sa NC-om, iza R1200gs, ja sa Versys-om i SW400 i nisam uopšte primetio da taj motor zaostaje za Versys-om, možda kada bi se ozbiljno cepao ili neko umešniji od mene izvukao maksimum iz njega, pa onda dodje do izrazaja ta razlika od ~10hp..
Meni je NC za tu lovu odlična kupovina ..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Ni slab ni kilav, prošle nedelje se malo rizično uključujemo ja i zzr (stari) sa avalskog puta ka Resniku, Čovek se izbezumio što nije mogao da mi pobegne, na kraju ga je zavrteo pa otišao al se baš zbunio, to je ta idiotska fama oko NC, a moje mišljenje je, da NC ima 70 konja i istu isporuku snage sa dtc menjacem do 100 bi nam teško ko pobegao 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Ako imaš finansijskih mogućnosti, ne razmišljaj, uzmi Afriku, sto posto nećeš pogrešiti. U svim segmentima je izuzetno kvalitetan motor i još jedan segment ,takođe, poseduje i "Fun momenat" koji definitivno NC-u nedostaje. Ja imam sa opremom oko 107-8 kg 189 visine, stavim suprugu, ide on ali... Nema snage. Da je praktičan , kvalitetan, mali potrošač, lep JESTE! Ali ta snaga ... Ponavljam ide i sa dvoje .. ali krajnji zaključak šta ti zapravo očekuješ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
6 minutes ago, Nemanja NC750XD said:

Ni slab ni kilav, prošle nedelje se malo rizično uključujemo ja i zzr (stari) sa avalskog puta ka Resniku, Čovek se izbezumio što nije mogao da mi pobegne, na kraju ga je zavrteo pa otišao al se baš zbunio, to je ta idiotska fama oko NC, a moje mišljenje je, da NC ima 70 konja i istu isporuku snage sa dtc menjacem do 100 bi nam teško ko pobegao 

Ma kakvo bežanje. Verovatno ako sad čitaju ovi sa besnim motorima nam se smeju, ali zaista do nekih 120-130km/h  nosi se bez problema , biću bezobrazan: sa svim motorima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
53 minutes ago, ProMaster said:

Svi me ubedjivase da je NC slab i kilav motor, medjutim sve više mislim da je to mit.. Skoro smo išli na Goč .. Prvi u koloni Dare sa NC-om, iza R1200gs, ja sa Versys-om i SW400 i nisam uopšte primetio da taj motor zaostaje za Versys-om, možda kada bi se ozbiljno cepao ili neko umešniji od mene izvukao maksimum iz njega, pa onda dodje do izrazaja ta razlika od ~10hp..
Meni je NC za tu lovu odlična kupovina ..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Specifican je motor, pravi low-rev snagator, ali meni nije legao, doduse vozio sam nc 700 sa klasicnim menjacem. Mozda sto sam vozio ranije starije 4-cilindrase ili sto sam ocekivao vise od 750cc.

 

Pri laganoj voznji ne moze da se primeti razlika od 10-15 konja, ali za dvoje teskih ni strom 650 ni versys mu nece biti mnogo bolji. Ali u direktnom poredjenju strom 650 vs nc, ipak prednost dajem malom stromu, dobije se nesto ozbiljnija putna masina za iste pare. Versys nisam vozio, pa ne bih znao.

 

Na sajmu sam sedeo na africi, bas odaje utisak udobnog motora, pravi putni enduro koji se ne boji ni endura, nc isto udoban, ali nekako kao bicikla u odnosu na at. 

 

U sustini sve se svede na to za sta se motor koristi, ako ces jednom godisnje da ides u paru, normalno da ces uzeti manji motor, a ako svakodnevno vozis suvozaca, uvek je bolji izbor onaj jaci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja