Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Popust nemam, prenosim kako mi je rekao covek iz Delte (ako je on slagao mene......lazem i ja vas).

Cekaju svaki cas da im stigne, 1.600eur je za automobile i motocikle, oko 1.000eur za motocikle + 100eur za azuriranje na godisnjem nivou a kablovi tj konektori se naknadno kupuju.

Ako uporedimo obe informacije za istu stvar.....bice sistem KKP (ko kako prodje).

 

Inace, kakvo vreme dolazi i koliko se sve vise elektronike trpa u dvotockase.....dijagnosticki uredjaj bit ce neminovna stvar koja se treba/mora imati.

Imam dijagnostiku za Peugeot (TEP 10), sve modele dvotockasa moze raditi i recimo Metropolis400 kad ima neki problem, pritom nemas dijagnozu.....sednes pored i mozes da places.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 Ne zna kakva je situacija sada, secam se pre nekih 8 godina, dosao lik da prezentuje neku univerzalnu dijagnostiku za automobile.

Nakacio je na 307 koliko se secam, kontakt, pa udjes ovde pa ovo ti ovde.....objasnjava on sve lepo po redu.

E ajd sad da ocita greske, izbaci bog zna neke nebuloze na motoru, abs-u....nigde veze sa vezom ili ti vrlo lako te moze odvuci na pogresnu stranu.

 Pritom, dijagnozu je radio na ganc novom, ne isporucenom vozilu.

Ondak je usledilo kacenje originalne dijagnostike (PP2000) i uporedjivanje tacnosti merenja parametara i ostalih funkcija.......brzo se pokupio, zahvalio i otisao.

 

Ako mene pitas, pre bi uzeo originalnu ili neku vernu istoj nego sa Alia.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Radio sam sa dosta fabričkih i univerzalnih dijagnostika kao i kopija istih i nemam negativno iskustvo. Doduše moraš uzeti dobru kopiju, ne najjeftiniju.

S obzirom da si radio Peugeot, npr sa PP2000/Lexia nisam imao problema.

Lično više volim fabričke dijagnostike makar i kopije nego univerzalne, trenuno u servisu(komercijalni program) imamo kopije i originalne.

Moguće da ova ispunjava čitanje i brisanje grešaka, što će u većini slučajeva(za sada) biti dovoljno za motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kopije originalnih dijagnostika su ok, ako si usresredjen na jedan brend ili dva, ovako ako radiš sve i svašta i kupujes za svaki brend posebno.. uff.. oce boli glava.. jedina mana im je nedostatak online pristupa, koji postaje obavezan za novija vozila.. univerzalne dijagnostike za automobile ne volim jer im nedostaje pouzdanosti, jedino šta koristim i šta mi se svidja je Launch, mada ima i tu nedostataka. Jednom prilikom u francuskoj mi je ponuđena neka univerzalna moto dijagnostika za neke smešne pare, ali kako se bre bavim motorima nije me zanimalo, mada mogu da probam da kontaktiram lika, možda ima toga još. Ako TEXA ima valjanu podršku, 1000e plus 100 , nije puno za takav alat.. Samo kao i za sve u ovoj zemlji, ostaje pitanje rentabilnosti, jer su svi krenuli da skidaju gaće..

Mislim , ako već i nije da će biti obavezna standardizacija dijagnostickih priključaka.. Čudi me da Honda to nema. Peugeot skuteri 2016+ imaju klasičan OBD2 konektor..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@ozn

Gledam povratne informacije linka do oglasa.....ne bi rekao da moz'raditi nase makine.

Inace, sediste mi je danas stiglo od Ivice, fali neki dan do metar dana odkad sam poslao......sad je druga prica skroz.

 

@ProMaster

Deder ako mognes vidi koja je to dijagnoza bila za smesne novce pa javi. Ponajvise mi treba zbog TPS-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

@Satelis

Sediste me baš zanima, moram odlučiti Ivica ili Boban, u svakom slučaju ću uraditi bez gela. Lako se posle može dodati a ne dopada mi se to što više zadržava toplotu(ako motor ostane na suncu).

Što se tiče dijagnostike, s obzirom da sam radoznao možda je i poručim :)

Ova je verovatno bolja.

@ProMaster

Nisam radio sa Launch, hteo sam davno da kupim Diagun, ali sam za iste pare uzeo kopije canclip, lexia, opcom i VCDS-a ostale marke ionako radiš sa Delphi/Autocom(u poslednje vreme)

TEXA je evropska(Italija) firma i po mom iskustvu vezanom za Solaris autobuse(TEXA se koristi kao fabrička diag. sa blago izmenjenim IDC-om) dobrom podrškom, ali me nervira što moram 1000x potvrditi da bi nešto aktivirao ili očitao/obrisao.

Online pristup jeste problem ali ima rešenja barem po onome što nude na mhhauto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Mhh, a ima i na digitalkaos-u, ali poenta je da su konfiguracija nekih komponenti zaključane i mogu se raditi samo, ako je dijagnostika spojena online, najčešće airbag centrale i navigaciju. Opet pričam za PSA.

Izvinjavam se za off.

Aj jedno pitanje, da li u modelu 2015. NC750 i 2016. Ima neke razlike sem kozmetike i modova menjaca, masina i sama snaga su koliko vidim isti

Koliko ima primetne razlike izmedju 700 i 750, da li se oseti par konjica vise?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Razlika je u estetici, za 1L veci prostor za kacigu, 3 moda u S modu i malo veca krajnja brzina ako je to u opste bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Gel je gušći od sunđera koji se inače koristi za sedišta. (Ako motor i sediste budu duže na suncu) Gledao sam na youtube nekog kako se želi pa sam uradio test i gel osetno duže bude topao, što je ok za zimu ali ne bi želeo da mi se bitni deo tela kuva :)

Uostalom ako to tebi ne bude smetalo verovatno neće ni meni pa ga mogu naknadno ubaciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Baci snimak da vidim, bas me zanima.... ma da vise verujem da to nema veze sa vezom jer svako sediste na suncu mora biti toplo sve dok se ne sedne i prodje par sekundi, mozda minut.

Ako ti zatreba gel, javi se..... imam jos jedan 25x25 2cm debljina, isti kao moj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Ne mogu sad naći, probaću sutra na računaru. Šteta što je hladno pa ne možeš reći nešto više o sedištu npr posle 100km vožnje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mnogo je bolje na oko i pod rukom to je definitivno ali km će biti presudna.....insekt mi govori da neće biti greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Po logici ozn je u pravu što se tiče gela i vremena zadržavanja toplote. Jedan ekstreman primer: Metal... Kad bi seo na vruć metal koliko mu treba da se ohladi ili bi bila " pečena jaja na oko"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@zoransm i @ozn

 

Gel za sediste sa toplotom nema veze kad je NC u pitanju a evo i zasto....

 

prva stvar, ispod sedista se nalazi rezervoar koji je poprilicno sirok i dugacak

te dodje kao vrlo dobar izolator od toplote

IMG-20181022-101822.jpg

 

druga stvar, na prednjoj strani imamo tank za kacigu koji je na 10-ak cm od rezervoara

pa zatim ide plasticno kuciste gde su konektori i racunar ili ti, nema bojazni po bilo koji deo tela da ce biti izlozen toploti od motora

IMG-20170205-144023.jpg

 

Da je dzasmina FJR ili Fazer pa da se coek zabrine oko toplote, ono cudo (FJR) ne da greje nego hebe nanu. Znaci, sa donje strane sedista nema problema....sta se desava odozgo?

 

Na prvom okacenom snimku, sediste kao da je radio moj Veljko od 6 godina.....jasno se vidi da je majstor digao presvlaku, pljusnuo gel i vratio presvlaku. Zatim se vlasnik "zali" kako se vide ivice, kako nije dobro, vruce..... pa naravno da nije dobro :lol: 

Ne treba biti vodjen na osnovu snimka sa YT..... u oba slucaja samo pricaju al nigde nekog uporednog testa....malo bzvz.

 

Redosled postavljanja je sundjer, gel, sundjer, presvlaka sedista i to je to. Ne biva kao na snimku sto je uradjeno, gel odmah ispod presvlake.

Sa druge strane, znam nekoliko ljudi koji imaju Bobanova sedista sa gelom.....nikad se niko nije zalio na toplotu, kuvanje jajca i slicno :neznam: tako da mu i to dodje kao neki parametar.

 

i za kraj, mozemo izvesti uporedni test mog sedista sa nekim od vasih u istim uslovima

motor pored motora, tu je termometar za merenje toplote

tako da sam tu na raspolaganju oko kuvana jajca :) 

IMG-20180728-183006.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

A jebaj ga sto ne rece, nesam se setio, al eto sad znas da ima.

I samo da znades, nece ti se gospodja usreciti sa gel u naslon za ledja, tvrdo je za tu namenu i ako mene pitas ne bi turio jer prenosi vibracije.

Bolje uradi sa kombinacijom tvrdoce sundjera, od tvrdjeg ka koferu do mekseg ka pleckama i nema sikiriki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pisao sam za oba slucaja, kad greje odozdo i odozgo.

 

Lik sa prvog snimka nema blage veze sa vezom, uradio je kako ne treba pa onda prosipa pamet kako ne valja.

Da je stavio gel sto duplje pa preko sundjer ne bi imao kuvana jajca, jbg sve ima svoje :)

 

Lik sa drugog snimka samo vozi i prica, nit slika sedista, nit rec kako je isto uradjeno, nit nekog uporednog testa sa drugim motorom i fabrickim sedistem.......

Zato kazem, da je kod oba snimka, cela prica malko bezvz.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Nisu svi detaljni kao ti :)

Ja sam uradio mali test i gel ostane duže topao, ali to nije u realnim uslovima tj kada se gel nalazi između sunđera ugrađen u sedište, ali dovoljno da razmislim o tome. Pravi test je na sedištu i u vožnji, a za to će se čekati leto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Neko ce se iz Bgd-a 25.12. ponoviti Hondom NC750x dct iz Kladova. Angazovan sam da je prevezem za Bgd, ali jos uvek nemam adresu, posto je i sadasnji vlasnik trenutno van drzave. Inace, dosta fine opreme je nakaceno na taj motorin, stanje je kao novo, a drugar (gastarbajter) nije skrtario na odrzavanju.

Zna li se buduci vlasnik?

P.S. Istom tom drugaru u povratku trebam da dovezem novu Afriku 1000 dct, iz salona. E, tog srecnog vlasnika poznajem...  :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zašto Delta ne dostavi novo vozilo kupcu van Beograda?

Vezano za grejanje sedišta na suncu može da se parkira u hladovini, da se stavi mala cirada na sedište ili mrežasta prevlaka koja luftira ispod. Bitno da ne trne sedeći deo...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja