Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nekad su služili 5 godina, danas 2 do 3 max i to je to. Pričam o "kvalitetnijim" akumulatorima, oni drugi, nedelju do par meseci.....Varta, Unibat ubedljivo najlošiji, LP odma iza njih, Yuasu od kad su kinezi uzeli....takodje sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
Mora ctek punjac i cim hladnoca na odrzavanje ga bacis...nema druge
Jel se moze samo skinuti sa motora, na par nedelja na punjac, i da ga cuvam kuci na toplo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne moras skidati, dovljno je da otkačiš minus klemu i ostavis tako a možeš i skroz skinuti aku, proveriš nivo fluida (ako je sa održavanjem), doliješ des. vodu po potrebi.
Bitno je da pre vraćanja kleme il montiranja na motor, aku staviš na punjač.

Najbolja opcija je pametni punjač, klik džek i gotovo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ja tražim neki pametni punjač za Li Ion. Ne mogu da nađem ni jedan koji može za Li Ion i obične.
Za lion tj. LiFePo ti treba punjač koji puni više ćelija posebno preko posebnog konektora na sredini aku, ne preko klema (imaš kod malog Ćaće u temi). Kinezi tvrde da njihovi aku mogu i preko klema da se dopunjavaju jer ima kontroler.

Gde si uzeo aku i kako podnosi niske temperature?

Ja sam odložio kupovinu do februara, pa ću još malo da analiziram u međuvremenu. Mada, više nego duplo su skuplji lion...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dare, hvala za linkove. Nisu loše cene s obzirom da su Louisu oko 100 eur.

 

Aku je došao iz Swiss, kod mene je već tri godine. Kada je toplo opaljuje starter kao blesav, zimi mora da se "probudi". Na primer, ako mi tokom treće smene ostane na parkingu, ujutru uključim neki potrošač, tipa kratko ili maglenke dok ne navučem kacigu i rukavice. Nešto sporije opali ali ne ostavlja. Imaš na YT test gde ga vade iz zamrzivača, probude ga i pali. Ovaj ima i indikator napunjenosti.

 

https://www.msobatt.ch/webshop/HOCO-Lithium-Ionen-HJT12B-FP-SI-12V-10AhIMG_20181118_155745.thumb.jpg.69d6c85b6a137d7926ee811a3182e79f.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Dobro su to švajcarci odradili.
Piše da može do 2,5A da bude struja punjenja, tako da verujem da može i običan punjač. Čak na modelu koji odgovara za NC po dimenzijama piše da može do 18A,što je moguće da je greška...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svuda je naglašeno da treba punjač zasebno za LiIon, mada su na ovoj bateriji naglasili da ne sme biti onaj sa automatskom desulfitizacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kako ga motor tj. regler puni?
Pretpostavljam da ga nisi prepravljao za lion, tako da je bolji glupi punjač sa kontrolisanom strujom nego neki pametni koji bi radio po nekom svom izmišljenom režimu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Način punjenja baterije zavisi od njenog tipa.

Samo Li-ion ima nekoliko tipova u zavisnosti od sastava (polymer,cobalt,manganese itd)

U svakom slučaju sve će se puniti na naponu jednakom ili nešto većem od nominalnog, potrebno je struju ograničiti. (pitanje je koliko će punjenje sa običnim punjacem skratiti vek trajanja iste).

Olovne baterije su najbolje za korišćenje u vozilima s obzirom da najbolje podnose takav način korišćenja i punjenja. 

Da bi se produžio vek trajanja potrebno ih je redovno dopunjavati kad se ne koriste i držati u prostoru sa umerenom temperaturom. 

Punjač koji ti je predložio Darko imam i ja i trebalo bi da puni bez problema Li-ion.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Moram da ponovim pitanje jer mi je teorijski jasno, ali u praksi me interesuje kako motor tj. regler znaju koji je akumulator stavljen pa ga pune na baš taj način?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Dare, hvala za linkove. Nisu loše cene s obzirom da su Louisu oko 100 eur.

Nema na cemu, jedino sto ti mogu reci da ga koristim skoro pa svakodnevno (IBC4000). Punio prosle godine, cele zime i punio ove godine samo tako.... eno i sad je zakacen jedan AA na punjenje ;)

 

Jedino sto sam se zeznuo sto nisam uzeo ovaj napredniji sto moz'se prati stanje preko moba, jbg nisam video na vreme.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Regleri su pravljeni za tip baterije koja je fabrički stavljena na vozilo. U svim slučajevima koje sam ja video to je neka vrsta olovne baterije tj akumulatora. 

(klasična ili VRLA(gel,agm))

@Satelis

I ja sam hteo bluetooth model ali siguran sam da bi gledao par puta i više mi ne bi bilo interesantno, jel u svakom slučaju cilj je da se baterija napuni i to punjač radi odlično :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

To sto se isto pune na motoru ne znaci da se isto pune na punjacu. 

Problem je sto vecina punjaca ima neke modove koji koriste jacinu struje vecu nego sto ce sistem na vozilu da proizvede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da li su drugari ili slepi putnici?
Baš sam razmišljao o tome onih dana kad je bila najezda jer motor često parkiran ispod drveta pa svakako svašta gamiže po njemu...

Jel ide poklopac preko tih osigurača? Zašto su ulazile kad nema ništa za jelo? :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ove godine su im vremenski uslovi izuzetno pogodovali, citao sam, da li u Vojvodini, da su ljudi imali ozbiljne probleme s, ovim bezazlenim stvorovima, neprijatnog mirisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čak nisu ni neprijatnog mirisa, barem onih par komada što sam ih ja pobio. Zelene smrde, ove su braon...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 18.11.2018. at 18:30, X8 Vračar je napisao:

Moram da ponovim pitanje jer mi je teorijski jasno, ali u praksi me interesuje kako motor tj. regler znaju koji je akumulator stavljen pa ga pune na baš taj način?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Nikako ih ne razlikuju, vec ih pune na isti nacin. To je ujedno i zkljucak o gomili modela punjaca za ove ili one ili jos onije akumulatore. Sve, ili gotovo sve se svodi na pomodarstvo, na prodavanje "nove tehnologije" kao jedine ispravne i merodavne, kao i na forsiranje nepotpune obavestenosti korisnika/kupca koji ce kupiti moderniju stvar da ne bi sa starom i dobro proverenom nesto pogresio. Nesto kao u prici "carevo novo odelo", samo sto se price sada vrte po forumima i kaficima uz jutarnju kaficu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja