Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Setih se da postoji izvesni Boban koji je pravio sajle na Vozdovcu. Pre 7-8 godina su svi kupovali sajle kod njega. Izgleda da radnja i dalje radi, tako da cu se raspitati.
Jos samo da nadjem dimenzije i imacu zamenu. Dodacu samo nekih 3-4 cm na duzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

U jednoj od tema vezanih za Hondu NC , sam pročitao komentar nekog od kolega: da je jedna od karakteristika modela (manuelnog), to da je menjač malo glasniji prilikom promene brzine, meni se takođe čini da je u pravu. Kakva su vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@sargeras

Tako je, Boban sajle ti moze napraviti za male pare ali ce mu trebati uzorak.

 

@zoransm

Tako je, drugacije se cuje menjac kod klasicnog, ima grublji zvuk i menja ga sa pritiskanjem poluge kvacila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Doteracu motor, nadam se da ce moci da uradi nesto na osnovu onoga sto se vidi. Nasao sam duzinu na nekom stranom forumu, pa valjda bude dovoljno. I ovako mi je samo za rezervu da stoji uz ovu postojecu da se ne nasukam negde bez izbora. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Boban sajle, čuvena radnja tamo od Dušanovca prema groblju. Pravili su i creva. Ne sećam se šta sam tamo pravio ali nije bilo skoro, pa me sada baš interesuje da li i kako sada rade...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa ok ako i teflon rade, znam od ranije da je sve bilo kvalitetno i povoljno.

Znači da ću i ja za mene moći da naručim po uzorku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
14 hours ago, Satelis said:

@zoransm

Tako je, drugacije se cuje menjac kod klasicnog, ima grublji zvuk i menja ga sa pritiskanjem poluge kvacila.

Naravno da se čuje drugačije od automatskog. Mislio sam na to da manuelni ima nešto grublji zvuk prilikom promene brzine u odnosu na druge motore sa manuelnim menjačem. What ever...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

ihhh sto pade danas jedan dobar glanc (to je ta samousluzna perionica o kojoj sam pricao)

IMG_20180704_154316.jpg

 

IMG_20180704_154118.jpg

 

se sija se cakli, ki novo iz radnju :)

IMG_20180704_154149.jpg

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ima trenutno na aliexpresu filter vazduha za 11,54, što je dosta jeftinije od 17e koliko sam platio prošle godine.

 

Jel zna neko koja je cena neoriginalnog filtera vazduha? U Delti je bila neka bolesna cena, mislim da sam već postavljao...

Sam filter je dosta kvalitetan, na oko se ne razlikuje od originala, zamena je jednostavna pa bi ga zamenio i ove godine svakako, bez obzira na km...

 

Prodavnica ima dobru reputaciju, prodaje samo delove za motore, odgovara na poruke brzo... Nemam razloga za sumnju, osim što je jeftino i što može da nestane ili poskupi...

 

Motorcycle Air Filter Cleaner Grid For HONDA CTX700 CTX700D CTX700N CTX700ND 2014 2015 NC700X NC700XD 12-15 NC700JD 2015-2016

http://s.aliexpress.com/vUF7VNN7?fromSns=Copy to clipboard

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pazite se neoriginalnih filtera bilo koje vrste - vazduha, ulja... Velika s*anja mozete da napravite agregatu samo zbog ustede od nekolimo stotina dinara. 

Budzevina po Balkanskom receptu ne traje dugo a moze da ima "vesele" posledice. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Balkanski recept je nemenjanje filtera :)
U Delti je skoro 10.000 bio. Nema ni ekonomskog ni tehničkog razloga da toliko košta, skuplje od većine filtera za auto.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Nema potrebe da ides na Ali kad imas Hiflo varijantu u NS. Ja narucio pre nekih par meseci da imam u rezervi za 1900 dindzi. Evo ti link. Nadam se da ovo nije protivno pravilima foruma.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, sargeras je napisao:

Nema potrebe da ides na Ali kad imas Hiflo varijantu u NS. Ja narucio pre nekih par meseci da imam u rezervi za 1900 dindzi. Evo ti link. Nadam se da ovo nije protivno pravilima foruma.

Takodje uzeo Hiflo ali ne od njih vec Motocross team KV..... sa popustom ga platih 1.500din.

 

na kraju je drugar, nas clan ( @bbocko ) odradio prekljuce crtez stitnika

tfv.jpg

 

juce putem maila je prosledjen na Limar d.o.o radi izrade da bi danas bio gotov i preuzet 

platih 2.600din

IMG_20180705_213937.jpg

 

Produzih do Uradi sam, nasao mrezicu ali nisam je mogao poneti, golema tj nemam je di staviti tako da cu se sutra opet morati prosetati kolima.

 

@dexter

Ne znam zasto tvoj stitnik nije stigao, ako si ga u opste i poslao kao sto si rekao :zbunjen:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Moram da primetim da je ova tema jedna od aktivnijih, kad god otvorim forum (a u poslednje vreme to i nije tako cesto) ona je u vrhu. Sto je fino, jer motor je bas takav, fin. :hvala:

 

Sto se tice manuelnog menjaca, ja jedino cujem cak, cak, cak... I brrrrrr, brrrrrr... To u nizu. :D Sjajan menjac, vrlo precizan. 

 

A kod Bobana sam radio sajlu podizaca prozora na nekom autu nekada, a znam da radi i creva na motorima. Mislim da ima posla, radi jako dugo, sto bi opet trebalo da govori o kvalitetu.

 

Inace, stavim motor pre neki dan u oglas. Javila se trojica, cetvorica, jedan cak dosao da vidi. Nudili neke novce, hteli da trguju. Nudili i Audi, i Yamahu. Nisam ga dao, a sad cu i da ga skinem iz oglasa. Valjda sam na trenutak zaboravio koliko meni znaci prakticnost i ekonomicnost ove Honde.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
On 7/3/2018 at 5:52 PM, sargeras said:

Zna li neko gde se moze kupiti odgovarajuca sajla za kvacilo?
Idem na duzi put, a ugradio sam risere volana pa je sajla malo nategnuta. Voleo bih da imam drugu provucenu samo da zakacim ako pukne.

 

Uzeo bih koji cm duzu da se isto ne bi desilo dva puta, pa bi i duzina bila zgodna informacija ukoliko je poznata nekome. :D

Stevcevic iliti Zika sajla ispod bogoslovije. Rade sajle, taximetre, podizace stakala i sve vezano za te stvari. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Malopre sam bio u prolazu u Markos- u Novi Sad, u sklopu prodavnice ima i servis. Uđem pitam jel imaju delova za NC, keže čovek ne trebaju ti delovi, rekoh: što? Kaže : pa ne kvari se. Samo redovni servisi...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Totalno sam zaboravio da mi je ostalo parce mrecice kad sam zatvarao rupu ispred izduvne grane, trazio neke delove i naletim na istu....tihhh se bacim brzinski na posao.

 

IMG_20180709_190029.jpg

 

bacio 4 ruke cink spreja

IMG_20180709_192910.jpg

 

potom jos toliko mat crnog za visoku temperaturu (do 1.300 C')

IMG_20180709_202326.jpg

 

nije lose

IMG_20180709_202339.jpg

 

diht masa ce drzati mrezicu, trpi vibracije, temperaturu...taman

IMG_20180709_202838.jpg

 

namackati po obodu, ivicama, krivinama....umereno

IMG_20180709_203437.jpg

 

za kraj, pritisak i da se susi, vid'cemo ujutru na sta ce liciti, nadam se dobrom

IMG_20180709_203955.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Hvala @Satelis na velikodusnom trpljenju mojih glupih pitanja vezano za povezivanje grejaca rucki. :D

Jedna napomena vezano za zamenu ulja, u manualu mi pise da je potrebno dosuti 3.4l prilikom promene uz filter. Ocedio sam ulje desetak minuta, sve po PS i dosuo 3.2l kako bih mogao da proverim i dodam po potrebi. Posle provere (sve je proveravano kako valja, na ravnom, uspravan motor, bez zavrtanja cepa) nivo je bio preko maksimuma. Morao sam da izvlacim visak, sto bez vakuum pumpe nikako nije lepo, pa da se isto ne bi desilo nekome, sipajte prvo 3l pa polako odatle.

Danas sam skapirao da je mesto gde sam radio zamenu bilo nagnuto par stepeni tako da je zadnji kraj bio nize nego na ravnom, sto bi po mojoj logici izazvalo da vise ulja iscuri, ali to ocigledno nije tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema na cemu, kad treba nesto vici(te) ;)

 

inace, kako sam se nadao tako i bi

sa strane je ostavljeno mesto za duplo lepljivu traku

IMG_20180710_101549.jpg

 

gotovo, jos da namontiram i to je to 

IMG_20180710_102439.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

 

Danas sam skapirao da je mesto gde sam radio zamenu bilo nagnuto par stepeni tako da je zadnji kraj bio nize nego na ravnom, sto bi po mojoj logici izazvalo da vise ulja iscuri, ali to ocigledno nije tacno.

 

Manuelni menjač? Ako je nagnut na ćopavu, sa te strane je i šraf, ne bi trebalo mnogo da ostane...

Mislim da je količina ulja svakako predimenzionisana po manualu za tako mali agregat. U četvorocilindrični Jazz, od koga ovaj vodi poreklo, ide 3,6l ulja. Verovatno zbog hlađenja ili dužeg intervala zamene...

 

Večito pitanje: Koje si ulje sipao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja