Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Sad mi dade ideju, ako je belt drive nemoguća misija, mogu staviti 525 ili 530 da deluje "ozbiljnije".

 

Naravno, svako polazi od onoga šta želi da postigne (u okviru tehničkih mogućnosti).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema potrebe, inženjeri su već proračunali, nema potrebe da radiš taj posao zbog subjektivnog osećaja.

 

Moj bivši Kawasaki ER5 je nosio 520, 500CC 50ks. Motocikl 190kg, nas dvoje 180kg i 35kg opreme. Nikada ništa nije mrdnulo niti se pohabalo pre vremena.

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo košta kao 2 originalna seta sa zamenom u ovlašćenom Honda servisu. Ko planira da se vozi narednih 100.000km ili više sa tim vozilom- može da se isplati...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ko je dovoljno trapav, može da se povredi i četkicom za zube...

 

A kada mu se taj rubber line zalepi za hladnjak, prvo će da pita šta to smrdi pa da kupuje nov hladnjak :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Danas malu turicu odvozao: S. Mitrovica- manastir Krušedol- Beška (pauza u "Sidru") -E75 Novi Sad ...Fruška gora- Mitrovica. Prvi put koristio podmetač za sedenje. Hmm nisam baš zadovoljan: prvo pri manjim kočenjima idem napred, kad mu malo oštrije dodam gas kao da hoću da se "prevrenem" nazad. Nekako , nikako da se namestim, nemam onu kontrolu motora, kao da ga ne "držim" nogama, zadnjicom. Jednostavno imam slabiju kontrolu motora. Još sam i višlji sa tim podmetače pa virim iznad vizira i osetim jače udare vetra od onih na koje sam se navikao. 

Što se tiče da li je mekše, mora malo da se izduva kao što je ferty rekao, upija neravnine sa puta. Ali nisam siguran u dalje korišćenje , eventualno ako uspemo da izmajmunišem bolje fiksiranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

To ti je čak i mala kilometraža da bi ocenio razliku. Koliko ti je to debelo kada se naduva? Verovatno zato koriste gel...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Što se tiče udobnosti diskutabilno je , jednostavno bolje upija neravnine, ali definitivno je slabija kontrola motocikla. Mislim da za 180km različitih puteva može da se uoče promene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

Nema potrebe, inženjeri su već proračunali, nema potrebe da radiš taj posao zbog subjektivnog osećaja.

 

Iskreno sam šokiran činjenicom da i pored svog tehnološkog napretka i dalje koriste lanac masovno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
4 hours ago, zoransm said:

Danas malu turicu odvozao: S. Mitrovica- manastir Krušedol- Beška (pauza u "Sidru") -E75 Novi Sad ...Fruška gora- Mitrovica. Prvi put koristio podmetač za sedenje. Hmm nisam baš zadovoljan: prvo pri manjim kočenjima idem napred, kad mu malo oštrije dodam gas kao da hoću da se "prevrenem" nazad. Nekako , nikako da se namestim, nemam onu kontrolu motora, kao da ga ne "držim" nogama, zadnjicom. Jednostavno imam slabiju kontrolu motora. Još sam i višlji sa tim podmetače pa virim iznad vizira i osetim jače udare vetra od onih na koje sam se navikao. 

Što se tiče da li je mekše, mora malo da se izduva kao što je ferty rekao, upija neravnine sa puta. Ali nisam siguran u dalje korišćenje , eventualno ako uspemo da izmajmunišem bolje fiksiranje...

Fiksiranje trakicom je samo da ne odleti kada ustanem i dok ne procenim gde je naj da se fiksira. Udobnije jeste. Neobicniji polozaj jeste. Visi je polozaj. Ko bi rekao da se ta 2cm toliko osete. Ali ja sam krakat i jos se navikavam na novu masinu tako da se navikavam na ovo udobnije. Kad je podloga malo vise iza onda idem malo napred. Kad je ispred onda mi pritiska zvoncice. Nista manje se ne namestam u toku voznje naspram voznje na fabrickom. Lazem...daleko udobnije sedim i manje se vrpoljim nego na fabrickom tako da je meni sasvim ok :-) 

Stabilnost...na duzim putovanjima se normalno vozi, nije staza pa da mora ne znam sta. 

Vetar...i sa i bez podloge sam daleko iznad vizira tako da vetra uvek imam. Fabrika kaze da je 3cm debljine. Do pola naduvano pa kad sednes nema to realno 1cm visine preko vizira. Pre bih to dodelio nekom fluffy barsunastom osecaju u toku voznje pa kao malo leluja jer je mekano :-)

 

To su neka moja zapazanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Joj ja imam 190cm visine malo preko 100kg i valda tih 1-3cm visine osetim. Moguće da sam nervozan tip pa se stalno vrpoljim :) meni opet više odgovara kad je podloga malo bliža "rezervoaru" ka napred. Kad je pomerena nazad onda me gura ka napred i pri malim kočenjima se nabijam napred... Jednostavno sam nestabilniji. Moraću ga dobro fiksirati pa onda videti, mislim  da  bi onda bio bolji osećaj. Kao što rekoh neravnine baš upija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Primetih ociglednu razliku izmedju tvog i mog sedista. Kod tebe se zadnji deo podloge vec penje na zadnje sediste dok kod mene ima dosta prostora. Ne vidim sad, ali moguce je da je i nagib napred drugaciji da se ranje ili kasnije podize..ma ko zna. Svakako razlicito je i nista dok neko ne proba. Samo jos sa donje strane zalepiti malo gume da se ne kliza toliko ili ubaciti u neki platneni "dzep" i bice to ok ;-)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

A da...na ovome moras da lelujas malo u krivini. Sediste je cvrsto i nema bocno uvijanje. Obaj oblacic da ga 100% fixiras za sediste mora da ima tih par cm jastucica neko uvijanje (kao puding ili pihtije ko sta voli :p) i po x i po y osi. Definitivno treba to prihvatiti tako i malo se navici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Obično je gumirana (ili deluje gumirana) donja strana koja naleže na sedište na takvim podmetačima...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Što se tiče lanca, pošto trebam uskoro ići u Brčko, raspitao sam se u SBK-Kawasaki, i oni imaju sledeće:

Citiraj

 

DID 520 VX2 170,20 KM (ZLATNO CRNI)

DID 520ZVMX 234,00 KM (ZLATNO ZLATNI)

REGINA 135ZRT 159,00 KM (Zlatno crni)

PREDNJI LANCANIK JTF1373.17   31,20 KM NEMA NA LAGERU  MOZEMO GA PORUCITI IMALI BI SMO GA ZA DVA DANA

ZADNJI LANCANIK JTR1303.43     44,80 KM NEMA NA LAGERU  MOZEMO GA PORUCITI IMALI BI SMO GA ZA DVA DANA

 

SVE NAVEDENE CIJENE SU SA URACUNATIM POPUSTOM I NA NJIH MOZETE VRATITI PDV

 

Ne znam kakve su ove cene, ali DID VX2 set (lanac i lančanici) na lous.eu je oko 130e.

Pogledaću danas kakva je ovde ponuda, pa će se naći već nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ne znam kakve su ove cene, ali DID VX2 set (lanac i lančanici) na lous.eu je oko 130e. Pogledaću danas kakva je ovde ponuda, pa će se naći već nešto.
Pa cene su tu negde... Glasam za ZLATNO ZLATNI LANAC default_1oda.gif

 

Edit: ima i na aliexpresu jeftino ali je zbog težine veći trošak. Nisam znao da je na pravom NC odnos prenosa 17/43. Kod mene je 16/39, mada bi možda mogao i ja da ga ubrzam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Edit: ima i na aliexpresu jeftino ali je zbog težine veći trošak. Nisam znao da je na pravom NC odnos prenosa 17/43. Kod mene je 16/39, mada bi možda mogao i ja da ga ubrzam...

39 je za DCT verziju, dok manuelac ima zadnji zupčanik sa 43 zuba.

Video sam da ljudi rade kombinacije ako koriste gume koje nisu standardne za NC (npr. Shinko 705 koji ovde nikako ne mogu da nađem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Aha, mislio sam da je zbog motora od 750ccm, a ne zbog menjača.

Znač da su i menjači sa različitim prenosnim odnosima ?

Mada, razlika je manja od 4%...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Zna li neko gde se moze kupiti odgovarajuca sajla za kvacilo?
Idem na duzi put, a ugradio sam risere volana pa je sajla malo nategnuta. Voleo bih da imam drugu provucenu samo da zakacim ako pukne.

 

Uzeo bih koji cm duzu da se isto ne bi desilo dva puta, pa bi i duzina bila zgodna informacija ukoliko je poznata nekome. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

@sargeras

 

Ima jedan covek u NS koji se bavi tim sajlama i raznim drugim 'finim' popravkama.... Vec nekoliko puta sam bio kod njega, sve bilo bez greske...

 

E sad, dal ti se isplati dolaziti zbog toga u NS, to je pitanje... Ako Da, javi se u PP pa cu ti objasniti kako doci do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja