Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Polako kolega, ovo je sada samo nacrt, realizacija tek sledi ako budemo obostrano zadovoljni....konacan dogovor cu svakako napisati.

 

Dobio je nesto jaci zvuk nego sto je bio na pocetku, dubina je ostala ista, kvalitet je tesko sranje..... Darka zaobilaziti u sirokom luku!!!

Kada sam menjao gume, skinuo sam cunak i tad primetih da se izolacija unutra polako raspada.....promuckas i sve ti je jasno, toliko o kvalitetu naspram cene.

Da tako lako moze progoreti cunak na motoru koji se vrti do 4Krpm..... skola placena 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Ako ne das na mostu, cuprija je provereno. Mada neki put nije toliko stvar u parama koliko mi bude krivo sto te neko slaze i prica ti price

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
6 hours ago, Satelis said:

Dobio je nesto jaci zvuk nego sto je bio na pocetku, dubina je ostala ista, kvalitet je tesko sranje..... Darka zaobilaziti u sirokom luku!!!

Kada sam menjao gume, skinuo sam cunak i tad primetih da se izolacija unutra polako raspada.....promuckas i sve ti je jasno, toliko o kvalitetu naspram cene.

Da tako lako moze progoreti cunak na motoru koji se vrti do 4Krpm..... skola placena 

 

Iskreno, ovo mi se i cinilo sa slika njegovih auspuha u poredjenju sa Robertovim. Zato sam u startu insistirao samo na Robertu i izgleda nisam pogresio. Hvala ti na ovoj informaciji, mozda bude nekad korisna.

 

Sto se tice sedista, nema smisla da kacim slike, posto izgleda identicno kao i pre, samo je podignut malo prednji deo. Neko ko ne zna da je radjeno ne bi ni primetio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
10 hours ago, Satelis said:

Dobio je nesto jaci zvuk nego sto je bio na pocetku, dubina je ostala ista, kvalitet je tesko sranje..... Darka zaobilaziti u sirokom luku!!!

Kada sam menjao gume, skinuo sam cunak i tad primetih da se izolacija unutra polako raspada.....promuckas i sve ti je jasno, toliko o kvalitetu naspram cene.

Da tako lako moze progoreti cunak na motoru koji se vrti do 4Krpm..... skola placena 

 

Na prethodnom motoru sam imao Robertov od 2010-e i ove godine prodao uz motor. Nema traga promene spolja, nikakve distorzije boje ili tackoce rdje. Zvuk takodje uvek isti. Ipak sensei ostaje sensei dok su ucenici samo bleda kopija. Robert na prvom mestu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na predhodnom mopedu (Peugeot Satelis) sam imao Robertov hexagonal, takodje 2010 ugradjen i nisam imao nikakvu zamerku, sve je bilo vrhunski odradjeno a o zvuku da ne govorim.

 

DSC_0791_2.jpg

 

Sada nazalos Robert nije mogao da prihvati izradu cunka, problem je sve bilo.... hexagonal vise ne pravi vec samo ovalne, karbon kapice vise nema vec samo crne obicne, krivina od lonca do izduvne grane takodje mu je problem..... i jbg ode mas u propas.

 

bio danas do Stojana, uzeo nacrt pa pravac da vidimo gde, sta, kako treba doraditi

IMG_20180628_124603.jpg

 

duzina i sirina se dobro gadjaju

IMG_20180628_130318.jpg

 

gornje kacenje treba pomeriti 5mm u desno

IMG_20180628_130708.jpg

 

IMG_20180628_130837.jpg

 

ovde se vidi gde se presavija i ne gadja u ravni sa donjom stranom

IMG_20180628_130859.jpg

 

sad da vidimo sta se desava na donjem kacenju

IMG_20180628_130656.jpg

 

desno kacenje treba pomeriti za 3mm ka spolja

IMG_20180628_130612.jpg

 

Sve obelezeno sto se prepravke tice, nije problem nikakav i bice sredjeno.

Nacrt tj ovaj deo do sada je 10eur, sledeca stanica je secenje.

 

Kontaktirao sam Waterjet firmu putem maila, poslao slike sa upitom da li moze da se odradi od brusenog inoxa i koliko bi kostalo...... odgovor cekam pa javim.

 

zasto je dobro imati zastitu hladnjaka, moze se videti na sledecoj slici

bele fleke su ostecenja od kamencica koji su doleteli od kolege ispred mene

IMG_20180628_124505.jpg

 

Da je bar malo nakosen, lakse bi bilo pri udaru kamencica, ovako je direkt izlozen sr*nju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Izlazili su mi neki izduvi na aliexpresu ali nisam obraćao pažnju,

oko 30e, čini mi se.

Verovatno ćemo i to tamo naručivati,

možda transport bude problem jer je kabasto.

 

Ako praviš, zašto poklopac hladnjaka ne napraviš od plastike ?

Inox je težak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 7 sati, sargeras je napisao:

Sto se tice sedista, nema smisla da kacim slike, posto izgleda identicno kao i pre, samo je podignut malo prednji deo. Neko ko ne zna da je radjeno ne bi ni primetio. :) 

 

Baš je skoro Australijanac okačio video sa podešavanjem nagiba sedišta:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kada kažeš podešavanje, pomislio sam da je fabrika predvidela da se podešava. Ovo je on sam smislio i nabudžio.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Pozz drugari Satelis je nazalost u pravu za mrezicu Inox stitnik je gotov ako neko zeli cena je 25 e  bez mrezice , pa je sami dodajte, ako nadjete mada kod nas svi nude krupnu alu mrezicu okaca 7x10 mm ili slicno sto je grubo za ovu namenu. Dobije se inox stitnik (0.8 mm)i sundjerasti stikeri (5 x 12 x 300 mm ) da se oslone na hladnjak.

Ima na stnju 3 kom slobodna 1 je poslat Satelisu pa neka ga baci!

 

 

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

1.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, X8 Vračar je napisao:

Izlazili su mi neki izduvi na aliexpresu ali nisam obraćao pažnju,

oko 30e, čini mi se.

Verovatno ćemo i to tamo naručivati,

možda transport bude problem jer je kabasto.

 

Ako praviš, zašto poklopac hladnjaka ne napraviš od plastike ?

Inox je težak...

Mislim da se nećeš usrećiti sa izduvom sa Alia, bacices bzvz pare kao što sam ja bacio.

Samo Robert ako može ili brendiran neki.

 

Zašto ne od plastike......više razloga ima.

Prvi je što nikog nisam video da ima od olastike, drugi je sto plastiku ne biva držati blizu izvora toplote jer mogu misliti na sta bi ličio plasticni štitnik u sred leta kad upekne zvezda danica....u najmanju ruku izdeformisao bi se.

Inox debljine 1mm nije težak, da ne kazem da je lagan ko perce.

 

@dexter

Ne znam samo zašto se Ti ljutis jer ovde ako neko treba da se ljuti to si u najmanju ruku Ti.

Vozao si me više od mesec dana, navodno jer ne možeš naci mrežicu. Rekao si prvo da ce biti gotovo za par dana, posle si rekao da ce biti gotovo dok sam ja na putu, pa si posle rekao da neces raditi par dana i da ćeš naći sta treba na šta sam ti Ja rekao gde ima i gde sam sve video.......ništa od toga nije bilo.

Na kraju sam ti rekao da te čekam do kraja nedelje, to je bilo jos 3 dana tebi na raspolaganju na onih mesec i nešto.....naravno ništa.

Deki neozbiljan si i naravno da ću rešenje tražiti na drugom mestu.

 

Štitnik neću sigurno baciti kao što kažeš.....nacicu mrežicu za oba štitnika, kompletiracu ih i taj od tebe ide na POKLON kolegi koji bude želeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Vidim da redovno koristite internet prodavnice, video sam i na Aliju i na ebay štitnike za hladnjak, cena oko 22- 25$  jedino ako vam se dizajn ne sviđa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

@Satelis

 

Imaš pravo, morala bi plastila koja može na tu temp. Možda bi kod mene bilo najzgodnije da montiram sa nekog skutera sa otpada, da se iseče i zalepi na već postojeći plastični ram ili znamo ovu mrežicu iz uradi sam da zalepim na plastiku. Mada ne verujem da ću se sa tim baviti uskoro jer je motor već vožen dosta bez toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
12 hours ago, .milke. said:

 

Baš je skoro Australijanac okačio video sa podešavanjem nagiba sedišta:

 

Zanimljivo resenje, nisam uopste razmisljao o tome, igrao sam odmah na cistu silu. :D

Pitanje vezano za zamenu guma, jel uspeo neko da nadje vulkanizera koji ima one tegice koji se kace na sredinu felne kao sto je fabricki ili ste svi lepili na felnu standardno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam odustao od štitnika hladnjaka. Bar u mom slučaju TDM po gužvi u letnjem periodu brzo pali ventilator pa kontam da nije baš pametno da pravim dodatnu restrikciju vazduha.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ma da, ima i dosta jeftinijih (taj je dodatnih $10 za poštarinu, a i ne sviđa mi se što piše model, nije nešto zvučno kao npr. GXSR :D ).

Evo npr. ovaj,  ili pak ovaj bez ikakve oznake (s tim što se na donjoj strani ne šrafi, samo se zaglavi), ili ovaj sa NC natpisom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ovaj samo sa saćem je skroz ok. Ovi drugi su toliko debelo seceni da je slobodan prostor 50%. Pola hladnjaka prekriveno i toliko losije hladjenje. Moze to jos tanje da se isece jer nece golubove da hvata vec kamencice.  Bilo koja obicna mrezica je dovoljna da uspori projektil i odradi posao koji treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
On 6/29/2018 at 8:57 AM, dexter said:

Pozz drugari Satelis je nazalost u pravu za mrezicu Inox stitnik je gotov ako neko zeli cena je 25 e  bez mrezice , pa je sami dodajte, ako nadjete mada kod nas svi nude krupnu alu mrezicu okaca 7x10 mm ili slicno sto je grubo za ovu namenu.

Dexter i Satelis imate par postova iznad gde sam okacio fotke iz uradi sam. Izuzetno sitna mrezica pa ako zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da da, video sam, treba ce i to vec sutra. 

Javili su se iz Waterjet-a, mogu da odrade od brusenog inoxa debljine 1mm za 2 - 2.5Krsd.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Treba mi mala pomoć...

Pošto je došlo vreme za zamenu lanca, gledam šta da uzmem.  Owner's manual kaže DID 520 V0 ili RK 520 KH0.

Međutim, to su O-ring lanci, a čak i u njihovom opisu stoji da su za motore do 500cc, pa mi baš nije jasna Hondina preporuka...

 

Čitajući o lancima, 30K km za O ring je prilično dobra kilometraža...

 

Elem, koji lanac odabrati? 

Razmišljam da stavim O-ring bez menjanja lančanika, ili ako bih menjao i lančanike, uzeo bih DID x-ring set sa Luisa verovatno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

DID X ring ili RK nema greske ali ja iskreno se vise nikad ne bi vratio na O ring lanac, ge-crko ovaj moj na 16.000 km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Već sam napisao ranije da ovaj lanac na NC deluje kao lanac za bicikl u odnosu na neke druge motore gde je lanac deblji (prosto se vidi iz daleka kada stoje motori jedan pored drugog).

 

Stavi jeftiniji ako nećeš da menjaš lančanike ili ceo kvalitetniji komplet ako sve menjaš. Svakako O ring ili X ring.

 

Lično, nastojaću da stavim belt drive, ako odlučim da zadržim ovo vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Lanac 520 ide na motocikle do 50ks mada je cesta konverzija kod super sport 600 klase da fabricki 525 konvertuju na 520. Uspeva da istrpi, verovatno po ceni dugotrajnosti.

 

Sve u svemu nema tu brige, RK, DiD, AFAM, Regina, Enuma, Izumi...

 

Prica se da je najkvalitetnije od svega toga Tsubaki ali se retko nalazi i kosta ko litar magarec mleka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja