Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

E ako brat Dare kaze da moze, koji znam da mazi i pazi svog ljubimca onda ok :)

Gde se nalazi ta perionica, jel tamo gore iznad tebe kod pumpe negde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Od mene kad krenes smederevcem, levo je ulica gde se iz mirijeva ukljucuju na smederevac, desno je perionica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 8.6.2018. at 21:38, X8 Vračar je napisao:

Dok je nova, svaka guma će biti bolja od stare... Angel GT u BIH je bio skoro kao Michelin i reko jednom se živi default_0a-smiley.gif

 

Baš sam izgradio dobru veru u ove gume tokom ovog poslednjeg putešestvija 6 dana po kiši, a onda su juče na suvom popustile u krivini. Srećom, samo zadnja je klizala, ali je bilo nezgodno što je bila desna krivina...  Posle toga više nisam bio tako opušten, ali kapiram da verovatno nije toliko do gume, već sam možda ja pogrešio u proceni krivine, a i asfalt je bio onaj beli, gladak kao staklo.

 

 

On 8.6.2018. at 21:48, Satelis je napisao:

Sto se tice ovog drugog dela (kontrola/stel. ventila) bice do detalja opisano za 2K ili ti cekam 30K na satu jer planiram svasta nesto uraditi na mome NC-u.

Ukratko..... ispustanje antifriza, demontaza hladnjaka, svecica, poklopca ventila, poklopca za postavljanje repera, usis na 0.17 (+/- 0.02mm) izduv na 0.28 (+/- 0.02mm) desni pa levi cilindar i pakovanje sve nazad, ispriranje rashladnog sistema, G12 antifriz unutra, ozracivanje i gotovo. 

 

Slučajno sam nabasao na Nemca koji honorarno radi kao mehaničar u Honda servisu u Dortmundu, pa je malo vozao i slušao mog NC-a i procenio da sve deluje kako treba što se agregata tiče, i da, iako u upustvu piše da se provera ventila radi na 24k km, njegovo je mišljenje da ne treba otvarati fabrički zatvoren motor ako ne postoji razlog za to (čudan zvuk, čudno ponašanje motora i sl.), pa sam malo smiren što to kod mene nije odrađeno na 24K iako su u servisu stavili pečat da je servis uredno odrađen.

 

Takođe, odmah je rekao šta je zvuk koji ja čujem, a serviseri u Stojanovu i Delti nisu mogli da objasne - lanac je verovatno bio pretegnut više nego što treba da bude, i u nekom trenutku su amort i gas u kombinaciji napregnuli lanac i on se istegao u jednom delu što sada proizvodi taj zvuk...  Sledeća kupovina:  novi lanac, a ne štitnici ručica.  :maloljut:

Pitanje - da li se menjaju i lančanici sa lancem?  Kada se oni menjaju?

 

Inače, sinoć se vratio sa fenomenalnog puta od  2714km i mislim da ću prvi put obajviti putopis na forumu.  :D

 

DSC02761.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Naravno da ne treba otvarati fabrički motor. Ako i dalje imaš luft u ležaju zadnjeg točka, nije čudno što je proklizao. Ako je lanac od skora istegnut i nisi preterano vozio, onda se nisu ni lančanici izjeli. Sa druge strane, ja bi menjao komplet sa lančanicima. Moguće da su ti prilikom zamene gume takođe pretegli lanac.

Ali ako puno prelaziš godišnje, zameni samo lanac, pa onda komplet kada bude moralo.

 

Gde je ovo ?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Nema više lufta, to je sređeno zamenom ležajeva.  Verovatno ću menjati komplet (ali prvo da proverim cenu :D ), nisam kompetentan da procenim da li su lančanici stradali.

 

Inače, ovo je spuštanje sa planine Čika, između Vlore i Sarande, Albanija.  Pogledom se traži pogodno mesto za razapinjanje šatora na nekoj od prelepih plaža.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

U Delti je komplet oko 33.000, pisao sam ranije.

Ima i na aliexpresu, baš sam gledao pre neki dan. Možda da testiramo i taj izvor :D

 

Prvo ćete me naterati da odem u Rumuniju, a posle, možda i u Albaniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, .milke. said:

 

Slučajno sam nabasao na Nemca koji honorarno radi kao mehaničar u Honda servisu u Dortmundu, pa je malo vozao i slušao mog NC-a i procenio da sve deluje kako treba što se agregata tiče, i da, iako u upustvu piše da se provera ventila radi na 24k km, njegovo je mišljenje da ne treba otvarati fabrički zatvoren motor ako ne postoji razlog za to (čudan zvuk, čudno ponašanje motora i sl.), pa sam malo smiren što to kod mene nije odrađeno na 24K iako su u servisu stavili pečat da je servis uredno odrađen.

 

Takođe, odmah je rekao šta je zvuk koji ja čujem, a serviseri u Stojanovu i Delti nisu mogli da objasne - lanac je verovatno bio pretegnut više nego što treba da bude, i u nekom trenutku su amort i gas u kombinaciji napregnuli lanac i on se istegao u jednom delu što sada proizvodi taj zvuk... 

Nisam nemac niti radim u Hondi, ali sam ti doslovce isto rekao i za zvecanje i za ventile ;-) Hvala

Dobro ti nama dosao. Cuvaj se belog glatkog asfalta (zovu ga kameni). Radjen je davnih godina iliti za vreme druga Tiita. Izdrzljiv, al' za'eban igrac.

Cekamo putopis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Menjas ih u kompletu, jer ako ostavis nacete lancanike, a novi lanac, brze ce ti stradati, to ti dodje kao lamela i korpa, mozes da zamenis jedno bez drugog, ali nikad nije to to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 2 sati, Ferty_ je napisao:

Nisam nemac niti radim u Hondi, ali sam ti doslovce isto rekao i za zvecanje i za ventile ;-) Hvala

Dobro ti nama dosao. Cuvaj se belog glatkog asfalta (zovu ga kameni). Radjen je davnih godina iliti za vreme druga Tiita. Izdrzljiv, al' za'eban igrac.

Cekamo putopis 

Jes bre, sad gledam, tačno si ti to rekao, a švaba posle samo potvrdio...  Auuu, ipak ti zaslužuješ hvale, sorry za zabunu, kad imaš oko sat vremena interneta dnevno dok ispijaš kafu, brdo informacija koje pristignu se pomeša.  :D

Ali su se prilično čudili kako sam dobio pečat ovlašćenog servisa da je servis propisno odrađen, pa su rešili da i oni svrate u NS i zamole da im za jednu afriku daju pečat, a oni će sami odraditi zamenu ulja.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Satelis U redu, vise necu na Vi...a i komsije smo, jer sam ja bas u Mirijevu, u blizini pomenute perionice - kod okretnice 27E :) Ljudi iz Delte su mi rekli da kontaktiram dilera u Svajcarskoj koji je prodao motor, pa da oni probaju da kontaktiraju Japan. Poslao im mejl, cekam odgovor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, .milke. je napisao:

Slučajno sam nabasao na Nemca koji honorarno radi kao mehaničar u Honda servisu u Dortmundu, pa je malo vozao i slušao mog NC-a i procenio da sve deluje kako treba što se agregata tiče, i da, iako u upustvu piše da se provera ventila radi na 24k km, njegovo je mišljenje da ne treba otvarati fabrički zatvoren motor ako ne postoji razlog za to (čudan zvuk, čudno ponašanje motora i sl.), pa sam malo smiren što to kod mene nije odrađeno na 24K iako su u servisu stavili pečat da je servis uredno odrađen.

............

 

Inače, sinoć se vratio sa fenomenalnog puta od  2714km i mislim da ću prvi put obajviti putopis na forumu.  :D

 

DSC02761.jpg

Sto se tice ventila misljenja sam da gresis, treba uraditi proveru/stelovanje jer sam zazor koji je propisan se u jednom slucaju smanji, u drugom slucaju se moze povecati. 

Oba slucaja nisu dobra, kod prvog moze da dovede do gasenja motora cim se zagreje jer se ventil ne moze zatvoriti u potpunosti zato sto "stigne" klackalicu (to je najmanja steta, ima i vecih), dok kod drugog slucaja dolazi do zveckanja iz masine prilikom rada (sitno caktanja).

Sve ostalo oko agregata.....dok radi ispravno, nema potrebe dirati.

 

Inace slika koju si okacio....gore iza zidina su koze

stao sam tacno na samom ulazu i skljocnuo

IMG_20180601_204845.jpg

 

Albanija je prelepa za voznju, steta sto ste imali toliko kisnih dana, mi smo prosli sa svega mozda 2x10min kise......pisi putopis a mozda cu i ja, hebe me manjak vremena.

 

pre 12 minuta, saxomofon je napisao:

@Satelis U redu, vise necu na Vi...a i komsije smo, jer sam ja bas u Mirijevu, u blizini pomenute perionice - kod okretnice 27E :) Ljudi iz Delte su mi rekli da kontaktiram dilera u Svajcarskoj koji je prodao motor, pa da oni probaju da kontaktiraju Japan. Poslao im mejl, cekam odgovor. 

Ne razumam zasto lopticu delimicno prebacuju na tebe, njihova je obaveza da kontaktiraju koga treba da kontaktiraju pa tebi da jave odgovor (kakav god da je odgovor, trazi da vidis ili da ti proslede mail).

Verujem da ih mrzi da se bakcu sa tim (tobom) jer je to jedna zamarajuca procedura za Deltu.

Budi istrajan i uporan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pratim temu, pa da napišem sta jos mozes da probas, takodje i ja pišem kao i Dare iz iskustva iz auto industrije.. Kada se objavi kampanja, vrlo često se desi da postoje tzv. "Podrške kupcu", što znači čak i ako je tvoje vozilo van garancije, usled mogućih problema sa tim delom fabrika "produzi" garanciju na njega, tako da onda imaš slucaj da je za motor 2 god garancije ili xxxxxkm, a za npr. tablu ( samo tablu) 4 godine ili >xxxxxkm . . Postoji tačna tabela za izracunavanje eventualnih učešća kupca, koja na kraju ispadnu smešna, tipa 20% Od MP cene...

Malo je trulo da tebe upucuju u jurku sa Svajcarcima, kada je njima to 15 min posla da otvore ticket i pošalju ga, pa šta se desi, desi se.. mnogo bi i oni i svi drugi serviseri bili azurniji kada bi se garancijski radni sat plaćao kao što se plaća na zapadu, a ne neku bedu koju plaćaju ovde, ali svakako da to nije izgovor da izbegavaju svoj deo posla.. Pritegni ti to malo, i mislim da ćeš izgurati novu tablu..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa vozilo je kupljeno u CH, a ne u Delti. Tu se dobar deo njihovih obaveza završava. Ako kaže u Delti: naručite mi tu tablu i zamenite, onda bi im bilo ok. Uostalom, ako ovako radi sve, možda i nije nužno da se menja.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Apsolutno nema veze gde je kupljeno vozilo, jednaka pravila treba da vaze za sve, bez obzira gde se nalazis, gde si ostao u kvaru..... za sve ovlascene kuce vaze = pravila.

Delta nema sta da upucuje saxomofon-a na bilo koga u resavanju problema oko table, cak sta vise to je prvi signal da ih boli uvce.

Njihova je obaveza da mu rese problem, problem od 15 do 20min. maximalno, samo je pitanje da li hoce ili nece da mu izadju u susret.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Njihova je obaveze da rade ono za šta su plaćeni, a ne po reklamaciji nakon 6 godina. Čitao sam slučajeve na forumu da je neka vozila nemoguće legalno uvesti iz CH jer su oni specifični, pa je tako i obaveza lokalnog servisera ograničena na deo posla koji svaki vlasnik Honde pristane da plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Situacija...kupis motor i odselis se preko. ili Kupio si preko i vratio se da zivis u Srb. Da i to znaci da ce Hondin servis gde god se nalazio da ti kaze idi u drzavu u kojoj si kupio i zali se njima?? Naravno da Honda treba da radi svoj posao gde god se nalazis. I da si na proputovanju svetom i treba ti usluga servisa u Katmanduu nece ti sigurno reci idi u srb u servis. Svako treba da radi svoj posao.

 

Milke, ne trebaju reci hvale vec mi je milo sto smo uspesno detektovali kvar :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Postoji sajt, iskopacu ga danas na poslu iz mailova, gde su zavedene sve preventivne akcije( automobili, motori, kućna tehnika,..). Kontaktirala me je neka agencija domaća, nisam znao ni da to postoji ( da se neko ozbiljno bavi time u banana drzavi) u vezi opoziva nekih vozila čiji softver motornog računara moze izazvati pregrevanje motora.. Interesantno je da sam ja za tu kampanju kao neko ko se bavi time saznao 10 dana pre njihovog mail-a i na moje pitanje odakle njima te informacije, dobih odgovor da su sve videli na tom sajtu.. Ja zgranut..

Njihova je obaveze da rade ono za šta su plaćeni, a ne po reklamaciji nakon 6 godina. Čitao sam slučajeve na forumu da je neka vozila nemoguće legalno uvesti iz CH jer su oni specifični, pa je tako i obaveza lokalnog servisera ograničena na deo posla koji svaki vlasnik Honde pristane da plati.
Slično je mislio i moj kolega na prijemu, pa je otkacio ženu sa autom koji je star 9 godina, a u kom je problematični benzinski motor, pa je žena poslala mail centrali, centrala kontaktirala nas, a žena zakazana za sutra u 8:00h , bez obzira na starost, vozilo mora biti primljeno i sa njim se mora postupati kao sa bilo kojim drugim.. Podrška bilo kog proizvodjaca nije gadljiva da rešava probleme i na vozilima koja su starija.. Bitna se samo volja nekog da to pokrene da rešava ( usput nauči i nesto novo ako nije imao sličan slucaj) i bitno je da li uopšte želiš da pomogneš nekom ako već možda možeš..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Njihova je obaveze da rade ono za šta su plaćeni, a ne po reklamaciji nakon 6 godina. Čitao sam slučajeve na forumu da je neka vozila nemoguće legalno uvesti iz CH jer su oni specifični, pa je tako i obaveza lokalnog servisera ograničena na deo posla koji svaki vlasnik Honde pristane da plati.

Ne znam zašto, čime izazvano imaš potrebu da teraš svoje, protivrečiš reči nekom ko je radio i nikom ko radi u ovlašćenom servisu, nekom ko vrlo dobro zna kako funkcioniše taj sistem?

 

Ponoviću jos jedared, saxomofon-ov problem dužna je Delta da reši i niko drugi sem nje bez ikakvih troškova vlasnika vozila ili eventualno da plati samo zamenu inst. table tj. rad.

Ni to se ne može lupiti već ima tačno vreme koje je predvidjeno za tu radnju ili ti normativ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne protivrečim realnosti, to je najbitnije. Konstatovali su kvar, rekli su mu koliko košta zamena neispravnog dela. Vozilo nije pod garancijom i nije na spisku vozila gde je fabrika priznala grešku. Sve je jasno, ali su mu ostavili mogućnost da kontaktira konkretnog predstavnika Honde gde je vozilo i prodato da proveri da li imaju dodatnih informacija koje mogu pomoći.

Kada bi ovlašćeni servisi radili kako kažu oni koji tamo rade, svi bi servisirali vozila u ovlašćenim servisima i drugi servisi ne bi ni postojali. Pojedine marke čak jasno razdvajaju servise za starija i nova vozila.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Svi mi vrlo dobro znamo zašto u ovoj zemlji ovlašćeni servisi loše rade.. odgovor je samo 1.. Novac.

Ovlašćeni servis MORA da radi po standardima, znači nema zbudzicu, nema moze da tera itd... Samim tim cena usluga je drastično veća.. A čim je neka servisna akcija, eto punih servisa..

Druga stvar, odvajanje starih i novih auta, kod BMW 6+, onda kod PSA je u toku priprema za Eurorepair servise za starija vozila, Motrio kod Renault-a, je upravo iz razloga da se korisnicima starijih vozila ponude filteri, delovi i druge stvari koje nisu iz prve ugradnje , ali zadovoljavaju potrebne standarde proizvodjaca.

Elem, odosmo daleko.. Svakako bi ja pokušao jos malo da pritisnem Deltu eventualno kontaktirao CH da čujem i njihovo mišljenje, bez veze je dati ~500e, za nesto sto mozes dobiti za dž ili platiti nesto minimalno..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Pozdrav drustvo,... Imam NC 2015god, u mom vlasnistvu je tacno god dana, motor je presao 16.500km, (uzeo sam ga sa 7,500 ili 8k). Ima ugradjen scotoiler i do pre par nedelja je sve radilo kako treba, pa sam primetio da nr masti lanac vise, otisao sam u servis i dopunili smo ga.. medjutim, tad je pocelo da curi preko dekle i copave, kad bih ostavio motor preko noci u garazi...a lanac nije mastilo.

Pre dva dana sam oterao motor opet kod majstora i on je sve poskidao i kaze da ima neki prekidac kojim se trebalo samo naizmenicnim pritiskanjem ulje ugurati u sistem... Sto je on uradio i krenulo je ulje da kaplje...

No, medjutim, kad sam juce preuzeo motor, vozao sam se i danas i juce i opet ne masti lanac. Bio sam kod njega a on ne zna u cemu je problem. Takodje sam trazio preko neta servis za e oilere i nasao sam momka u ZR koji se time bavi tj bavio...kako sam razumeo od Milketa, covek se odselio za SFRJ Njemacku :) e sad ne znam gde da oteram motoric da mi to srede kako treba?? Dal neko ima ideju??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@X8 Vračar Zvanicno, kvara nema, jer sve radi i sve je ispravno. Dijagnostika je pokazala da nema nijedne greske! Samo ljudi iz Delte ne znaju kako da rese problem, jer se do sad nisu susretali sa slicnim problemom, a i softver, odnosno bord racunar, zakljucan je, bar sto se tice podesavanja jedinica. Tvrde da nemaju pokrice da mi zamene tablu za DZ, jer na spisku modela za zamenu tabli nije i moj, s tim sto taj spisak ne govori da li je on sacinjen zbog problema slicnom mom ili zbog nekih drugih fabrickih gresaka na tabli/u softveru/sta god. Tvrde da, ako kontaktiraju Japan, sigurno ce dobiti negativan odgovor (kao - iskustvo im je pokazalo), pa su mi pokazivali neke papire za neko vozilo koje je uvezeno iz USA da imaju slican problem, sta god, nisam ih ukapirao. Savetovali su me da ja probam da kontaktiram Svajcarce, odnosno prvog vlasnika koji bi od svajcarskog dilera trazio da kontaktiraju Japan i da Honda Tokio da dozvolu beogradskoj Hondi za zamenu table na mom NC-u, kao fazon - motor se trenutno nalazi u Srbiji (skoro pa tim recima mi je receno). Nije mi jasno zasto oni ne kontaktiraju Hondu Zeneva i to isto ne zatraze...

 

Sad krecem na kraci put (automobilom :) ), ali kad se vratim, probacu opet i insistiracu da se i oni malo ukljuce, bas kao sto vas par tvrdi, jer su duzni, kao ovlasceni serviseri, da izadju svakom u susret, nebitno da li je vozilo u garanciji ili ne...ispade da samo vozila u garanciji imaju pravo na ''zdravstvenu zastitu''...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Ne, ne bi trebalo da ima vazduha, jer po recima ovog majstora je on juce to sve rasklopio i rucno preko nekog prekidaca upumpao uljr u sistem i tad je krenulo da kaplje po lancanicima...on je tad mislio da je to to i da je prociscen sistem i da je krenulo da radi... Ali? Eto nije..

Sad sam se cuo sa kolegom Alekreom i on kaze da u Oilere ide posebno ulje (koje ima da se uzme u Louisu) i da je ono jaaako retko tipa 0,5w ... Pa cu sad preko Sekule to naruciti a ovo ulje ispustiti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja