Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Koliko vidim samo nekolicina vas ovde pise, a jos manje se neko dogovara za voznje. Ne razumem cemu onda posedovanje motora.. Vise mislim generalno nema vise tako cestih tura koliko ih je bilo 2008 od kad sam upao u celu pricu. Sto lepo rece, vise ni ne znam gde su nestali svi ti ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Mali update u vezi sa mojim problemom sa bord racunarom. Bio sam do Honde na NBg - u i receno mi je da nisu do sada culi za slican problem, ali su jos ranije dobili informaciju iz centrale (Tokio, pretpostavljam) da, na odredjenim modelima sa brojevima sasija od - do, potrebno je besplatno zameniti bord racunar, odnosno kilometar - sat. Proverili su i ustanovili da se broj sasije mog NC - a ne nalazi na spisku...a mehanicar mi je rekao, ili sam ga bar shvatio tako, da je do sada promenio dosta satova. Pitam se samo koju su logiku koristili pri odabiru grupe modela i da li je, zapravno, pomenuta informacija dobijena bas zbog baga koji se desio meni, ili su ustanovili da ima jos nekih drugih softverskih bagova. Mehanicar Honde me je zamolio da dodjem jos jednom, ujutru, pa ce probati nekim update - ovima softvera da resi problem i da proveri na dijagnostici, ako bude mogao, sta je uzrok problema. Javljam ako saznam nesto novo.

 

@X8 Vračar vrlo interesantan predlog i moja puna podrska za takvo okupljanje! Ja sam za! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto sam dugo godina radio u jednom ovlascenom servisu, probacu da ti objasnim kako to ide vezano za tvoju problematiku.

 

Danasnji modeli se izbacuju poprilicno brzo, te iz tog razloga nema se vremena za detaljniju kontrolu kvaliteta vozila vec probleme resavaju u hodu.

Tu postoji neka baza podataka, gde se vozilo sklapa, ciji delovi se koriste, na koji kontigent se salje, kog datuma je sklopljeno vozilo, brojevi sasija i motora i td i td i sve sve sve se to belezi.

Tako mozes imati dva ista vozila sa razlicitim delovima, jedno vozilo ima made in prc drugo je made in italia recimo (pumpe za benzin na Quasar agregatima ili elektromotori na Metropolisu).

 

Zarad toga, postoje preventivne akcije, te akcije niko nije izmislio, vec iskljucivo fabrika nalaze da se na tom vozilu sa tom sasijom proveri to i to.

Ili da se na tom modelu, od te godine do te godine, sledecih sasija (10,15,30 vozila) promeni taj i taj deo.

 

Vlasnika ne kosta nista jer je to fabricka greska, ovlascenu kucu takodje ne kosta nista, cak sta vise imaju zaradu na tome.

Ovlascena kuca je duzna da pozove vlasnike svojih vozila koji spadaju u preventivnu akciju i urade sta je od fabrike trazeno.

Nazalost, to kod nas je redak slucaj, problem se resava ako zaista nastane te iz tog razloga je dobro otici sa vremena na vreme i porazgovarati sa tehnickim savetnikom ovlascene kuce ili samim majstorom i raspitati se da li ima neka preventivna akcija koju treba uraditi ili novi program nekog racunara.

 

Dalje, dva vozila sa istim problemom, vozilo br. 1 spada pod prev. akcijom, vozilo br. 2 ne spada.........isto moraju biti tretirana bez obzira sto vozilo br. 2 ne spada (po. br. sasije) pod prev. akcijom.

Ovlascena kuca je duzna da fabrici prijavi problem kod vozila br. 2, prilozi dokumentaciju (dijagnostika, merenje parametara, slika i td.) i trazi zahtev da se kvar otkloni o njihovom trosku.

Fabrika odobrava, ovlasceni resava, musterija ne placa i stvar resena.....ili ti, ne dozvolite da vas ovlasceni veslaju, dobro se raspitatjte sta i kako jer tu znaju da "uhvate" na foru..... "vase vozilo nije u garantnom roku ili vase vozlio pod tom sasijom nije na nasem spisku" 

 

Bas ga oduzi......... ajd uzdravlje ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@satelis Hvala na savetu! Upravo sam i dobio od mehanicara takav odgovor - motor je izasao iz garancije i nema ga na spisku. Nov kilometar - sat kosta 54.000din! Zato cu poslusati Vas savet i traziti od osoblja da kontaktira fabriku, jer ovo jeste fabricki bag. Hvala!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Samo da preciziramo. Garancija je jedna stvar, a zamena defektnog dela, kada fabrika uoči sopstveni propust, druga stvar. Ovo drugo mislim da može i posle isteka garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pod uslovom da fabrika prizna defekt i da se ne prave blesavi. Kao što je BMW priznao loše klipove na modelima F800 i kao što "Yamaha" nije zvanično priznala loš španer lanca na "TDM" i "FJR".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
1 hour ago, saxomofon said:

@satelis Hvala na savetu! Upravo sam i dobio od mehanicara takav odgovor - motor je izasao iz garancije i nema ga na spisku. Nov kilometar - sat kosta 54.000din! Zato cu poslusati Vas savet i traziti od osoblja da kontaktira fabriku, jer ovo jeste fabricki bag. Hvala!!!

 

 

Dosta je to skupo. Pročitao sam i ovo prethodno što si pisao. Vidim da je i prekidač popravljan takođe zbog vlage. Ako si kupio polovan motor, da nije bio u nekoj poplavi ? Da li još negde ima tragova vode ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Prema recima gos'n Rajka (Arakis), kontakti prekidaca sirene su malo nagoreli od koriscenja, nisam shvatio da je bilo prisustva vlage. Takodje, pomenuo mi je da se nesto slicno desava(lo) i na Afrikama. Sada znacajno bolje radi, nije idealno, pa da mogu neznim stiskom da aktiviram sirenu, ali relativno lagano i lezerno je aktiviram kada zatreba. Inace, nov prekidac sirene kosta 17.000din, jer se menja ceo sklop - sirena, migavci, prekidac svetla, ne prodaje se kao zasebni deo...bar tako tvrde ljudi iz Honde. Bivsi vlasnik je drzao motor u garazi i poprilicno sam siguran da nije bio poplavljen. Motor je bez ogrebotine i deluje da je mazen i pazen. Trenutno sam u Hondinom servisu, rade dijagnostiku, javljam sta ce da kazu.

 

P.S. Po preporuci Satelisa sam izricito zahtevao da kontaktiraju fabriku ukoliko ne budu nasli odgovor i dobio sam informaciju da ce vrlo rado to uciniti. Drzim ih za rec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Moj je 2012. godište sa oko 32.000km. Ima tragova korišćenja kojih mora biti nakon 6 punih godina, ali daleko od toga da nešto ne radi kako treba. Zato pitam jer mislim da je nemoguće da se tokom normalnog korišćenja tako nešto dogodi.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dovoljno je da ga par puta neko opere u perionici pod pritiskom i zajebe stvar. Maksimalno treba izbegavati, tj. ne koristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Ja sam mog jedanput oprao u onim samouslužnim praonicama, mislio sam da su ti kontakti zaštićeni ( sigurno jesu) ali zapravo treba izbegavati usmeravati mlaz prema "instrument tabli"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ja ga isključivo perem puškom i čekam razvoj situacije. Nije to malo dete, predviđeno je da stoji napolju i da se vozi po kiši.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Tako i ja razmišljam. Predviđeno je za vožnju i po jakoj kiši. Jedino ako nije namerno ostavljena slabija zaštita radi zarade...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pogledaj u upustvu od motora pise da ne treba prati na taj nacin bar kod mene tako pise, stim sto ja majmun nisam odmah to procitao nego kad sam ga prvi put prao uperio onaj mlaz dole u radijator i par onih zubica se pokrivilo. Isto prati ga samo kad je skroz ladan ko Zajecarac. Sad ga samo rucno perem a nemam dvoriste ni crevo pa se ziv namucih.

Jel ima negde u Beogradu da ima perionica stara skola u fazonu sa obicnim crevom, ne mora ni da mi pere opracu ga ja, samo da mi da crevo i kofu, ponecu deterdzent i sundjer sam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

I moj je 2012.godiste da 27.000km na satu, ili 16.000 milja, kako stoji sad :D naravno, ima tragova koriscenja, prosto ne sija kao neke Afrike i XADV koje sam danas video u servisu.

 

Inace, odgovro Honde NBg je sledeci - dijagnostika ne pokazuje nikakve greske i jedino resenje je da se kontaktira Honda Zeneva, jer je tamo kupljen motor i da oni kontaktiraju Japan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

@filipfg

Opet ne znam šta da radim kada me uhvati kiša sa vrelim motorom. Da se ubijem ili u uputstvu piše da je tada dovoljno baciti motor i kupiti nov?

 

@saxomofon

Napiši ljubazan emeil u Ženevu sa br šasije i pitaj isto što i ovde: da li je predviđena fabrička zamena table

zbog nekog defekta.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Naravno da ne, ali postoji razlika kad kisa pada i kad ti uzmes onaj pistolj i onaj najjaci mlaz uperis u neke od delova koji su osetljiviji, jednostavno postoji mogucnost da nesto roknes, ne sam agegat ali kazem ti sta ja napravih sebi na radijatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Ajde evo da nađemo kompromis. Onaj pištolj za pranje vozila, ima prekidač, dok ga ne pritisneš mlaz ide dosta slabije. Kad pritisneš prekidač dobijaš punu snagu mlaza. Imaš  takođe i dugmiće za pranje (voda sa šamponom) , ispiranje i voskiranje koje nisam nikad koristio ako neko jeste neka opiše efekat :)  Znači ne pritiskaj prekidač da ne dobiješ punu snagu mlaza ili pritisnite prekidač a udalji pištolj od motora, nemoj baš direktno pod pritiskom usmeravati u kontrolni dugmad. Jbg mislim da je ta samouslužnim praonica praktična, isteraš ga par metara iz praonica prebrišeš sa dve suve krpe i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pa jeste najprakticnije slazem se, ja prosli put pitao coveka tamo koji radi jel ima ovaj mlaz kontrolu snage, kaze ne, znaci ne radi ili kad ga pritisnes kao iz onih vatrogasnih creva siklja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

U praonici u kojoj ja perem, kao što sam objasnio, ima dva stepena taj prvi stepen koji je slab ali ima smisla (šamponiraš, ispiraš) i taj zapravo pravi stepen jačine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

U redovnim uslovima (kada me ne usljepa kisa), motor perem 2-3 puta godisnje, crevom i vodom sa cesme i deterdzentom za auto pranje s voskom. Nisam picajzla niti pridajem znacaja estetici, ali razumem da postoje ljudi koji zele da im motor bude stalno cist. Ja operem motor kada je toliko ulepljen bubama, da farovi gube svrhu, a i posto je uljara, nije bas dobro da blokovi i uljani hladnjak budu pretrpani muvama.

 

Ko god pere puskom (karcher ili ona cuda s pritiskom) ce pre ili kasnije imati zajebanciju s elektro kontaktima, prekidacima i lezajevima. Jednostavno, i kola peremo tim cudima, ali su njima kontakti zasticeni mnogo bolje nego na motorima, lezajevi su pokriveni felnama, itd.

 

Motor perem kada je potpuno hladan (tako sam u mogucnosti), a drugima savetujem da ne peru dok ne bude skroz mlak, atmosferska kisa i ledena voda iz creva, pa jos pod pritiskom se ne mogu porediti, a ni za jedan materijal nije dobro da se tako "sokira" promenom temperature.

 

Ne opterecujte se previse izgledom, motori su napravljeni da se voze, pre svega. Ja operem motor tip-top i sednem da se provozam 10-ak km do sela i nazad, on pun musica, sta sad, ne mogu da robujem tim glupostima stalno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
19 minutes ago, zoransm said:

U praonici u kojoj ja perem, kao što sam objasnio, ima dva stepena taj prvi stepen koji je slab ali ima smisla (šamponiraš, ispiraš) i taj zapravo pravi stepen jačine.

 

To je ekstra, moram onda da obidjem jos neku perionicu da vidim jel ima neka sa takvim pistoljem.

 

@milomir22 sve si lepo napisao, pravo ti kazem nisam ni ja picajzla da ga fazon briskam svaki dan, ali eto gledam jednom u 10-15 dana da ga operem lepo

 

Ovi likovi su super uvek ok saveti za sve

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
35 minutes ago, milomir22 said:

Motor perem kada je potpuno hladan (tako sam u mogucnosti), a drugima savetujem da ne peru dok ne bude skroz mlak, atmosferska kisa i ledena voda iz creva, pa jos pod pritiskom se ne mogu porediti, a ni za jedan materijal nije dobro da se tako "sokira" promenom temperature.

Slažem se, mada ne znam koja je temperatura vode u vodovodu leti, ali znam da sam pokisao 5 puta na 12 stepeni. Sa druge strane, kod mene ima više plastike pa je manji problem. Mislim da su čak i tabla i prekidači zbog toga bolje zaštićeni i ne brinem se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 13 sati, saxomofon je napisao:

@satelis Hvala na savetu! Upravo sam i dobio od mehanicara takav odgovor - motor je izasao iz garancije i nema ga na spisku. Nov kilometar - sat kosta 54.000din! Zato cu poslusati Vas savet i traziti od osoblja da kontaktira fabriku, jer ovo jeste fabricki bag. Hvala!!!

Molicu, bez veliko "V".... nema persiranja, opusteno samo, onako se matoro osecam nekako :)

Delta salje mejl tehnickoj platformi uz detaljan opis sta se desava sa motociklom.

Odgvor ce stici za 24h i trebao bi dobiti novu tablu bez ikakvog troska.

 

Pre 9 sati, saxomofon je napisao:

Prema recima gos'n Rajka (Arakis), kontakti prekidaca sirene su malo nagoreli od koriscenja, nisam shvatio da je bilo prisustva vlage. Takodje, pomenuo mi je da se nesto slicno desava(lo) i na Afrikama. Sada znacajno bolje radi, nije idealno, pa da mogu neznim stiskom da aktiviram sirenu, ali relativno lagano i lezerno je aktiviram kada zatreba. Inace, nov prekidac sirene kosta 17.000din, jer se menja ceo sklop - sirena, migavci, prekidac svetla, ne prodaje se kao zasebni deo...bar tako tvrde ljudi iz Honde............

Nagoreli kontakti mogu biti kad sam kontakt na prekidacu ne valja (sto je najcesci slucaj) a isto tako moze biti kad je potrosac (sirena) u problemu pa pocne da povlaci vecu struju od normalne.

Losa sirena zna da napravi rupe na kontaktu prekidaca, zameni se prekidac i radi neko vreme pa opet zvekne.

Zato je najbolje (nadam se da ste stavili) ugraditi rele, cuva prekidac (bolje rele da zamenis od 300-400din. nego prekidac od vise hiljada din.) a i ako se odlucis za neku drugu sirenu, jacu (vazdusna npr).....slobodno je mozes promeniti bez bojazni da ce nesto drugo stradati (jedino sta moze stradati je rele).

 

Pre 7 sati, filipfg je napisao:

Pogledaj u upustvu od motora pise da ne treba prati na taj nacin bar kod mene tako pise, stim sto ja majmun nisam odmah to procitao nego kad sam ga prvi put prao uperio onaj mlaz dole u radijator i par onih zubica se pokrivilo. Isto prati ga samo kad je skroz ladan ko Zajecarac. Sad ga samo rucno perem a nemam dvoriste ni crevo pa se ziv namucih.

Jel ima negde u Beogradu da ima perionica stara skola u fazonu sa obicnim crevom, ne mora ni da mi pere opracu ga ja, samo da mi da crevo i kofu, ponecu deterdzent i sundjer sam?

Ima kod mene u kraju jedna (od mnogih) samousluzna perionica koja radi odlicno. Ima dva pistolja, jedan koji je bas jak i drugi koji ima manji izlazni pritisak.

Pre pranja se moze napraskati tecnost za skidanje musica, pored pranja - ispriranja ima i voskiranje koje nisam koristio (probacu sl. put).

Koriste dobru hemiju koja nece da napravi stetu ako ode na plasticnu ili gumenu povrsinu, ispiranje se vrsi mekom vodom tako da maltene nema potrebe za brisanjem....... sve to znam jer mi komsija (drugar iz pelena) radi na ugradnji i odrzavanju tih perionica.

 

Slobodno perite motocikl puskom, sacekajte da se malo ladne, mlaz sa male udaljenosti nikako ne usmeravati na bravu, inst. tablu, prekidace na kormanu, hladnjaku i nema problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja