Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Narucen Givi EA116 tank bag, tu bi drzao navigaciju, rukavice i jos po neka sitnica jer sam xxx puta morao da gasim motor, sidji, otvori kofer pa uzmi sta treba....ovako ce biti na jednom mestu.

 

predvidjena je bas za novi model NC-a

givi-ea116-tank-bag-hona-nc750x.jpg

 

givi-ea116-tank-bag-hona-nc750x-with-fit

 

provuce se donji deo kroz proreze na plasici i ostalo je na klik

givi-ea116-tank-bag-hona-nc750x-with-fit

 

givi-ea116-tank-bag-hona-nc750x-fitted.j

 

 

Posto NC nema pokazivac temperature (sto je po meni skroz na skroz glupo resenje), razmisljam se da narucim sa Alia i ugradim set kako bi mogao pratiti temperaturu motora.

Kad upali crvenu lampicu na inst. tabli, vec je kasno....ako pak termostat ne zatvara ili otvara mnogo ranije, ne valja ni to, mislim da cu ipak naruciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Odlična je ova torba. Kad se podigne poklopac, ona ostane zakačena? Odlično su smislili, obzirom da je specifična monraža, a magneti ne pomažu :)
Ja sam se pomirio sa tim nedostatkom, mada inače praktikujem da nosim ranac sa vodom...

Što se tiče temperature, obavezno ću da uradim za spoljašnju temperaturu vazduha da se ne smrzavam više, a motor će se već snaći sam ;)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je, ostaje mogucnost otvaranja pretinca za kacigu i ako je tank torba zakacena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: beverly 300 tourer

zdravo ekipo..prodajem svog beva pa resih da uzmem nc750...ima jedna na pol automobilima 2017 dal neko zna coveka i jel moze neko misljenje o njoj ako neko ima neki komentar bio bih zahvalan pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Po meni, ako gledamo ovaj od 6000e, to je dobra cena ako je sve ok. Nije ništa prešao. Ne znam ko prodaje.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Vezano za izduve, interesuje me da li ste svi menjali fabrički izduv?

Do sada sam prešao par hiljada sa Leo Vince i par sa fabričkim, i nešto mi ne nedostaje buka. Pogotovo što se na jačem gasu dosta prodere i ovako, a na autoputu sam svakako sporiji od BMW-a, tako da...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Juce pade dobra voznja, onako muska sto bi rekli, krenuli u 07:30, vratili se kucama u 19:30, taman pre mraka.

 

ruta je izgledala ovako, krenuli za AR, vrtaili se preko OB

Screenshot_2018-05-13_22.56.31.png

 

prva pauza na Divcibare, corbica zove

IMG_20180513_104553.jpg

 

druga pauza ma Mackat, rolovano belo s'slaninicu jer prasence nismo mogli cekati

IMG_20180513_122320.jpg

 

posle se valja zasladiti, kolac s'visnju

IMG_20180513_123545.jpg

 

Od Divcibara idemo ka Uzicu, odvajamo se desno za Taru da bi dosli do B. Baste.

Tankanje goriva, vozimo uz Drinu, uzivancija u putu i pokraj puta, ne znas dal da peglas il da gledas, asfalt fenomenalan.

 

Stigli u Loznicu, tacnije etno selo Suncana reka, pauza dobro doje, vreme sa namrgodilo.

IMG_20180513_154459.jpg

 

atmosfera onako, bas vesela

IMG_20180513_154819.jpg

 

kratka pauza, kafa i po koja palacinka-sladoled, trka sa (ne)vremenom pocinje

IMG-6eb0544e98c33f060defc1fffcee6b1e-_V.

 

Od LO picimo za VA, pauza na jednoj od pumpi da se protegnu noge i nastavljamo ka Ub-u, Obrenovac nazad u dzunglu....... 

sve u svemu, fina km odvozana uz jos finiju prosecnu potrosjnu 

IMG_20180513_192511.jpg

 

Opterecenost saobracaja 0, krivina kolko os, jedino kod Tare put su isekli u kocke (radi se popravka) i ima bas dosta rizle....sve ostalo cista 10-ka.

Usput sam testirao gume, jednako dobro drze na hladnom asfaltu kao i po kisi.

Mimoisli smo jednog NC-a, sivo-crnog u blizini Mionice, prvo mi se ucini da je kolega sa foruma ali mislim da nije, pozzzz svakako.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

U 7.30 ne krećem ni na posao

 

Šteta što je vreme loše, ovo je idealno doba godine za vožnju jer je dan baš dugačak. Posle u avgustu i septembru džabe što je toplo kad mrak ranije pada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
On 5/12/2018 at 3:06 PM, gogile said:

zdravo ekipo..prodajem svog beva pa resih da uzmem nc750...ima jedna na pol automobilima 2017 dal neko zna coveka i jel moze neko misljenje o njoj ako neko ima neki komentar bio bih zahvalan pozz

Kad je taj bio na oglasima,pratim svakodnevno,pretraga Honda NC i nisam ga video?Ako je bio onda je otisao za par sati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1661 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Juce pade dobra voznja, onako muska sto bi rekli, krenuli u 07:30, vratili se kucama u 19:30, taman pre mraka.
 
ruta je izgledala ovako, krenuli za AR, vrtaili se preko OB
Screenshot_2018-05-13_22.56.31.png&key=7b16021dbeee7f4c7fee0073a68d015fb928fbe2445e1c6eeda0b5c03b019d57
 
prva pauza na Divcibare, corbica zove
IMG_20180513_104553.jpg&key=c44555a3b68d1b5ebf56870c355eee71046ca732b803ee6bfd951d6193715a3a
 
druga pauza ma Mackat, rolovano belo s'slaninicu jer prasence nismo mogli cekati
IMG_20180513_122320.jpg&key=658d7499e97394985477eeef5c8fe9cdb17c8d02ba56a01862120831cffcd182
 
posle se valja zasladiti, kolac s'visnju
IMG_20180513_123545.jpg&key=6af1d48bf93aeb0d61cfe5017b9b8f509496921ea52d7c53127b9a92455170b9
 
Od Divcibara idemo ka Uzicu, odvajamo se desno za Taru da bi dosli do B. Baste.
Tankanje goriva, vozimo uz Drinu, uzivancija u putu i pokraj puta, ne znas dal da peglas il da gledas, asfalt fenomenalan.
 
Stigli u Loznicu, tacnije etno selo Suncana reka, pauza dobro doje, vreme sa namrgodilo.
IMG_20180513_154459.jpg&key=5ad0db93d75c60af91e76f9da0a15eace95732ec2a5131efba9df3e3767eed20
 
atmosfera onako, bas vesela
IMG_20180513_154819.jpg&key=7bdfa82f1593ba301bee7744180275c8484e233e492ba41ae3df24e79dd1986e
 
kratka pauza, kafa i po koja palacinka-sladoled, trka sa (ne)vremenom pocinje
IMG-6eb0544e98c33f060defc1fffcee6b1e-_V.jpg&key=b380334916689201ae05bac90780344fbd1d4e3945dfb62be0b261e468c955a6
 
Od LO picimo za VA, pauza na jednoj od pumpi da se protegnu noge i nastavljamo ka Ub-u, Obrenovac nazad u dzunglu....... 
sve u svemu, fina km odvozana uz jos finiju prosecnu potrosjnu 
IMG_20180513_192511.jpg&key=56576b6c7f4140a39a335845557955fb78eca6107bfa5141510853a7a4999ca2
 
Opterecenost saobracaja 0, krivina kolko os, jedino kod Tare put su isekli u kocke (radi se popravka) i ima bas dosta rizle....sve ostalo cista 10-ka.
Usput sam testirao gume, jednako dobro drze na hladnom asfaltu kao i po kisi.
Mimoisli smo jednog NC-a, sivo-crnog u blizini Mionice, prvo mi se ucini da je kolega sa foruma ali mislim da nije, pozzzz svakako.
 
 
 
 
 
 
Boga mi Dare bas muski svaka cast za ovo, to nije bilo za svakoga, alal vera.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Daj neki detalj više, koji Fića, slika neka.


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Lepo on to obara! Meni nešto NC slabašno deluje, ovako vizuelno, u poređenju sa ostalima (od lanca pa dalje). Koje je vreme imao?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Obara odlicno. Mozda ti deluje slabasno ali ide kao zmaj, a i tamo realno samo na ona dva pravca bih ga ja mojim prestigao, a sve one krivine moze se takmici sa kim god oce i sa mnogo jacim motorima. To je moje misljenje mozda lupam, ne bi bilo prvi put.

 

Mi smo bili takozvana intro grupa to je za ljude koji dodju prvi put pa voze pola sata da osete stazu, tu ne mere vreme. E ako uplatis onaj neki duzi termin onda mere.

 

A ja bih svakako preporucio svakome zato sto je stvarno lepo iskustvo  staza je predivna, i sve okolo trava i malo negde sljunak nema da brines nista :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nisam nikada vozio na stazi, lupam i ja ali svi ostali su daleko eksplozivniji zbog broja obrtaja itd.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pa evo ti pogledaj stazu, vidi koliko krivina ovamo desno moze i onaj da ima 200 konja dzabe kad on opet mora da spusti na neku normalnu brzinu da bi prosao krivinu, a pravac pre krivine i nije nesto dugacak da on ima vremena da razvije 300.(naravno razvice vise nego mi)

E ali onda onaj pravac sa leve strane to je druga stvar :D tu te samo presece srcka kad proleti pored tebe

navak.jpeg.ef5af4ec949afa4418147e91c4783dd0.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To je kolega sargeras sa foruma...par postova iznad.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Taj sam. :D
Hvala ti, Fico, lepo smo se navozali taj dan. Nije lose izleteti na stazu s vremena na vreme da se uvozas, pogotovo na pocetku sezone. Zato preporucujem svima kurs na koji si isao. Mozda bismo mogli opet da vozimo na sledecem TD.

 

Sto se tice same staze, na deonici do pravca NC moze fino da prati druge motore, ali se vec na pravcu vidi nedostatak snage. Sreca je da ima sikanu na sredini gde mora da se koci, inace bi Hondica ozbiljno zaostajala.

Za nasu grupu su inace izostale kvalitetne slike, narocito sa duge desne krivine koja se vidi na dnu slike. Tu se ulazi sa nekih 80-90 km/h, a  prolazna brzina na temenu je i do 100-110 km/h, moze bas fino da se obara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Drugari, mozda spamujem temu, izvinjavam se, ali nisam nigde primetio zaseban topic NC700X. Naime, danas sam primetio da mi se bord racunar zaludeo i ne znam kako da ga resetujem. Vozim NC700X i kada sam ga startovao prilikom povratka sa posla, primetio sam da su se jedinice na kilometar - satu samoinicijativno promenile sa km/h u mph, odnosno sa km u miles, ali tako sto je zadrzao ukupnu predjenu kilometrazu (nesto blizu 27.000km), samo je umesto ''km'' bilo ispisano ''miles''. Primetio sam tako sto sam uocio, kada sam stisnuo gas da bih se ukljucio na auto - put, cifru od 60ak mph na trenutnoj brzini i pomislio sam ''kako se krecem 60km/h, kada imam osecaj da sam oko 100 - ke'' :) Kada sam stao na benzinsku pumpu da natankam, dugmicima udjem u meni, promenim jedinice, ali sta se desi - ukupnu kilometrazu sa skoro 27.000km spusti na 16.000km (da ne racunam sada tacan odnos), a kada vratim na miles, on vrati na 27.000 miles (?!?) Ispade da su kilometri duzi od milja :D Nije mi jasno kako se tako zaglupeo i nemam pojma kako da ga resetujem...ima li neko slicna iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa skinuo si mu 11000km, ćuti i uživaj default_0a-smiley.gif

 

Koje je to godište? Jesi proverio akumulator, mada ne bi trebao bord da se zbuni sa gubitkom napona, a posebno ne bi smelo da može da se resetuje ukupna kilometraža. Da ga nisi skoro prao, pa je ušla voda?

Nema posebna tema za 700, a nismo ni preterano diskutovali o elektronskoj dijagnostici do sada. Možda jedan kolega ima odgovor, inače u Deltu na dijagnostiku da nije nešto ozbiljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@sargeras

To Fico lave, samo cepaj :takoje:

 

@saxomofon

Odspojio bi aku (-), proverio kleme, napon, punjenje, osigurace za pocetak.

Ako nastavi da se desava, skinuo bi inst. tablu, provera dzka, kontakta pinova i na kraju otvorio tablu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@X8 Vračar  hahaha to je i meni palo na pamet - motor je podmladjen, ni kriv ni duzan :) Godiste je 2012. Nisam proveravao nista, nisam imao nikakve sumnje na akumulator, palio je do sada lagano. Prao sam ga, pretproslog vikenda, nakon avanture po Djerdapskoj klisuri i visesatne kise i to pranje je bilo neophodno. 

 

@Satelis Svakako treba da ga teram kod Rajka, verovatno u subotu, jer treba da mi pogleda sirenu, tj. prekidac sirene. Dobro si me podsetio, taman cu ga zamoliti da pogleda i to...svakako mi Delta i dijagnostika ne gine, ako ne resimo problem.

 

Hvala, drugari! Ako i kada budem saznao o cemu se radi, svakako cu podeliti iskustvo, cisto da kolege budu upucene, ako se nekome, ne daj Boze, nesto slicno desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 24.4.2018. at 21:13, .milke. je napisao:

Inače, danas sam ga registrovao...  svega 25034 dinara, doduše sa zelenim kartonom koji je 2000. 

Rega uradjena pre nekoliko sati, sa zelenim kartonom olaksan sam za 23.800din.

 

Pre sat vremena, saxomofon je napisao:

Svakako treba da ga teram kod Rajka, verovatno u subotu, jer treba da mi pogleda sirenu, tj. prekidac sirene. Dobro si me podsetio, taman cu ga zamoliti da pogleda i to...svakako mi Delta i dijagnostika ne gine, ako ne resimo problem.

 

Hvala, drugari! Ako i kada budem saznao o cemu se radi, svakako cu podeliti iskustvo, cisto da kolege budu upucene, ako se nekome, ne daj Boze, nesto slicno desi.

Ako nije napon.....sumnjam na tablu, ali svakako treba sve proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
59 minutes ago, Satelis said:

Rega uradjena pre nekoliko sati, sa zelenim kartonom olaksan sam za 23.800din.

Ja pre neki dan 22.500. Samo registracija, nista drugo. Godiste 2012-o.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja