Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kakao nema, ima, ako ti nisu stara godišta.

Mislim da sam prošle godine gledao onaj što prodaje Technodrom, piše uvoz iz CH i ima originalne kofere. Tada nije bio u firmi nego u nekoj kući u slepoj ulici na kraju Mirijeva (kuća levo, gomila automobila desno), ali sam ga tada povezao sa tim placem. Bile su loše gume, prazan akumulator i davao je zadnje pločice uz motor. Ne sećam se kilometraže ni tačne cene. Za 5 nije hteo da proda, ali videćeš u ovoj temi da niko nije jeftino platio originalne kofere.

Eventualno vidi kakva su iskustva sa tim Technodromom.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Novo je novo. Svako ko moze sebi da priusti nov motor ili auto, ne treba puno da razmislja vredi li. U tom slucaju podrazumevam da ce ga voziti bar 5 godina, i u tom periodu sipa i ne misli. 

 

p.s. U stvari sam hteo da kazem da sto vise km prelazim sve sam zadovoljniji izborom motora. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
13 hours ago, X8 Vračar said:

Kakao nema, ima, ako ti nisu stara godišta.

 

 

 

 

Pricamo o novom redizajniranom modelu sa novim tehnoloskim opcijama. Prvi model me ne zanima.

Zvao sam salon u NS-u i cena otisla gore za 100e... 8.290. Malo ga preterase kad se uzme konkurencija tipa Tracer 700 i jos veca konkurencija V-strom koji trenutno kosta 7200-7400 zavisi u kom salonu. Razlika je samo u dct i sto svi drugi imaju zivahnije motore, pogotovo strom dosta bolje sediste, i zastitu od vetra. Covek da se zapita zasto onda NC?? :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

To je bila cena i na sajmu. Imaš iznad moj post od pre mesec dana. Ne znam kada je vladala ta jeftinoća, mada ako ima novih tehnoloških opcija, onda je opravdano

 

DCT povećava cenu, tako da su onda cene iste sa manuelnim menjačem. Razlog i jeste DCT i to što leti volim da vozim u papučama, a BMW skuter je još skuplji

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Funky je napisao:

Jos jednom da ti kazem, alal' su ti legle ove trakice na feluge ;)

Fala Petre, ne volim da je mnogo upadljivo, sareno a opet ne volim ni one koje su pun krug.

Radio sam nekoliko kombinacija, svaka stoji nesto preko 10eur, da bi na kraju izabrao ovu koja je na felgama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zbog planiranog dužeg puta,

Leo Vince koji je bio na motoru kada sam ga kupio je zamenjen fabričkim izduvom

koji sam dobio u kutiji uz motor.

 

Mislim da je Leo barem 1,5kg lakši od fabričkog oluka, ali pošto sam izgubio prigušivač nema potrebe da stalno vozim chopper

Ovaj Leov držač koji izgleda kao da je od karbona zaista jeste od karbona i neverovatno je lagan.

 

Nadam se da nisam pretego šrafove i nešto iskrivio pa ću opet sutra proveriti i eventualno dotegnuti.

 

5492067253d38d732520b9f0c5551327.jpg&key=23352369d1d12022b4c8f00e309ff6a9f466a4f65d2bace65e7799a6602396633c1d24a7d97ae438fe7a717f3f09b7c9.jpg&key=18e8831f1516bbda2e3f1bc06efb8159a2a8986731ce11f7f319e181803eb8a0

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Kolege, jedno pitanje. Je li neko skorije radio zamjenu ulja i filtera ulja i vazduha u ovlascenom servisu? I ako jeste, koliko je to kostalo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto je zamena ulja, filtera i f. DCT-a 130eur, cenim da je izmedju 160-180eur to sto si naveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Juce se vozim i primetim da mi se prednja guma trosi nejednako. Tacnije, kao da ima blage izbocine s leve i desne strane naizmenicno u odnosu na centralni deo (rekao bih kao tyre cupping ili scalloping). Uvek pazim na pritisak i trudim se da bar jednom nedeljno kada vozim proverim da li je 2.5 bara.

Sad kad razmislim, posto imam dosta wobblinga kad pustim volan, brinem se da nije do pritiska, nego ogibljenja. Jel imao neko slican problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pustao sam korman sa Bridgestone, pustam i sad sa Pirelli opancima....nikad nista, sve Ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
On 5/3/2018 at 7:09 PM, marinero MNE said:

Kolege, jedno pitanje. Je li neko skorije radio zamjenu ulja i filtera ulja i vazduha u ovlascenom servisu? I ako jeste, koliko je to kostalo? 

Ulje je u Delti sada jeftinije jer vise ne sipaju Honda Pro Oil vec su presli na Bardahl i sada je cena po litri oko 1040 din. Filter je oko 1200 din. Za filter vazduha nisam upucen...

7 hours ago, sargeras said:

Juce se vozim i primetim da mi se prednja guma trosi nejednako. Tacnije, kao da ima blage izbocine s leve i desne strane naizmenicno u odnosu na centralni deo (rekao bih kao tyre cupping ili scalloping). Uvek pazim na pritisak i trudim se da bar jednom nedeljno kada vozim proverim da li je 2.5 bara.

Sad kad razmislim, posto imam dosta wobblinga kad pustim volan, brinem se da nije do pritiska, nego ogibljenja. Jel imao neko slican problem?

Vrlo lako moze da se desi da topcase pravi wobbling, probaj njega da skines i istestiraj da nije zbog njega, ako jeste, vece tegice stavi, ako nije onda nesto drugo moze biti, to je sam malo igranka naci sta... Kod mene sve normalno, kad pustim korman, nema wobbling-a, gume su Dunlop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Kod mene je Dunlop. Moguce je da je do guma, ali mi se nikad ranije na motoru nije desilo da se tako trosi prednja guma. Sve razmisljam da to sto uzrokuje wobbling kada se pusti volan na duzi rok utice i na samu gumu ali je meni neprimetno kad drzim ruke na volanu.
Sad se lupam po glavi sto nisam lepo odmah oterao u servis dok sam imao garanciju kad sam vec primetio wobbling. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ja sam primetio wobbling prošli vikend, kad sam išao po nove gume.  Imao sam montirane bočne kofere i gume su bile malo under inflated, kako bi stranci rekli.  Nisam hteo da pridajem veliku važnost jer sam mislio da je do guma, ionako ću ih zameniti za par sati, mislio sam.   Međutim, gume zamenjene, wobbling postao još gori.  Onda me je već uhvatila panika, šta to nije uredu.   Kad sam došao do neta i malo istražio, video sam da loš pritisak u gumama ili bočni / top koferi mogu da uzrokuju.  Probao bez kofera, wobbling nestao.

 

Inače, sad sam na Metzeler Tourance Next i prilično sam zadovoljan gumama, terao sam ih do mojih granica i nisam ni za tren osetio nesigurnost u njihovom prijanjanju po suvom asfaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

[mention=13975]Funky[/mention] Dugo su izdržali sa originalnim uljem U Fiat su ranije uvek sipali Shell. Nepoznato je da su ikada ikome sipali Seleniu

 

Čudo da i sada ne sipaju Shell...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Ovako stoje stvari u CG. Filter ulja je 14.64€, filter vazduha je 83.32€, ulje 10-30 je 68.32€ za 3,5 litra, zamjena ulja i filtera je 30€, rad servisera je 15 za pola sata. Total 211.28€. Sve ovo kod ovlascenog dilera za Hondu. Sto reci a ne zaplakati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Uh, ovako je u Stojanovu u NS-u bilo 30. marta ove god:

Ulje 10-30 = 2150 / L

Filter ulja DCT menjača = 1620 din

Usluge servisa = 2640 po satu, a zamena ulja i filtera menjača je 1,6h.

 

E da, to su cene bez poreza, dodaj na sve to +20%  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Mene je u Delti poslednji servis koji je radjen prosle nedelje izasao sve ukupno 7500 din sto mu dodje negde oko 65 eur.

Ulje, filter, podloska, rad majstora. U pitanju je CB500X, kontam da je za NC malo vise zbog filtera DCT...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 5/5/2018 at 0:03, sargeras je napisao:

Kod mene je Dunlop. Moguce je da je do guma, ali mi se nikad ranije na motoru nije desilo da se tako trosi prednja guma. Sve razmisljam da to sto uzrokuje wobbling kada se pusti volan na duzi rok utice i na samu gumu ali je meni neprimetno kad drzim ruke na volanu.
Sad se lupam po glavi sto nisam lepo odmah oterao u servis dok sam imao garanciju kad sam vec primetio wobbling. :grr:

Dal imao bocne il nemao (cent. kofer nikad ne skidam), kakve god gume bile,nikad problema nije bilo. Danas vozili Semenic (RO) pustao korman, sve Ok....za koju nedelju me ceka put od oko 2Kkm sto znaci da ce biti bocnih torbi, bice opet pustanje kormana pa cu videti dal se nesto desava sto ne bi trebalo.

 

Inace wobbling ti ne prouzrokuje brze trosenje gum(e)a, sama guma je takva.

Mislim da sam pisao ranije, Kuzmin NC sa Dunlop gumama, moj sa Bridgestone, oba motora na 8.5K, Kuzmina prednja duplo potrosenija od moje, na 10K skoro da je nije imao.

 

Pre 5 sati, marinero MNE je napisao:

Ovako stoje stvari u CG. Filter ulja je 14.64€, filter vazduha je 83.32€, ulje 10-30 je 68.32€ za 3,5 litra, zamjena ulja i filtera je 30€, rad servisera je 15 za pola sata. Total 211.28€. Sve ovo kod ovlascenog dilera za Hondu. Sto reci a ne zaplakati...

Zamena ulja u motoru + f. ulja + f. dct-a + f. vazduha = 5.550din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Evo i ja da potvrdim Dunlop Trailmax kod mene, na 16.000 prednja mrtva... Zadnja moze mozda jos 1000-1500 i to je to. 

Takodje nema wobbling-a ni sa bocnim ni sa topcase. Prednja se definitivno brze trosi nema sta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pozdravio vas kolega iz Italije. Kaže samo Akrapovič, ništa koferi...

Lično, odlučio sam se za mekšu varijantu :Dfb18059736e977ac4f2a061429349760.jpg5c93c715c6b19f54a32d7dfb17960e76.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Nista, ostaje da se nadam da ce se novim gumama problem resiti. Kad dodje zamena, a uskoro ce, taman cu da proverim i lezajeve tockova i da li su u liniji. Mozda u tom grmu lezi zec. Lezaj volana ne znam ni da li da proveravam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Ugradjena uticnica iz Luisa u gepek i radi super. Usput dodata i ova sitnica sa Alija, iznenadilo me je koliko kvalitetno deluje za te pare.

 

IMG-20180507-WA0016.thumb.jpeg.62cbd5d4a0022017ca774894a5cf5b9c.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja