Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Jupiter

Nema šta da se izvinjavaš, čak naprotiv forum zato i služi, kako za dobre informacije tako i za loše.

 

Par reči o majstoru iz vulkanizerske radnje gde promenih gume.... super odnos, opuštena atmosfera, kada menja gume obavezno koristi štitnike da se felna ne izgrebe i tu posebno vodi računa, tegici za sive i crne felne, zakrivljeni ili kratki ventili, provera ležajeva pre balansiranja (tu sam ga čekao) jer obično to niko ne gleda, konstantno prati felnu dok radi posao.....vrlo vrlo sam zadovoljan.

 

Što se kilaze stezanja tiče, to pod obavezno kilo ključ, nema kompromisa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 9 sati, GuMi5 je napisao:

Da ne ispadne da je NC750X samo za vozikanja... Može i za hitnije/interventije slučajeve... :jee:

 

To je nešto kao moja hondica, samo bez brendiranja.  Na poslu me zovu mobilni admin. :D    Još da mi plaćaju gorivo ili amortizaciju...

 

Pre 9 sati, Satelis je napisao:

Vidjeni ste danas na smederevcu, mimoisli smo se kod Kaludjerice (trubio iz sive Astre) i nadam se da ste uzivali u voznji.

 

Ah, ti si trubio...  Mislio sam da te zaslepljuju moje maglenke ili nešto.  :D

 

Bili smo Sale i ja, malo smo kasnili sa startom ali se na kraju lepo izvozali.  Put do Bele Crkve i nije toliko monoton, ima tu i nekoliko krivina, 4 ili 5...  :D   Peščara malo podseća na pašnjake na Pešteru.

Na ulasku u RO, rumunski graničar je insistirao na skidanju kacige.  Put od granice do mesta Požežena je već pravo uživanje, krivine, šuma, uzbrdo i nizbrdo.  Put je malo grbav, ali je ipak uživanje posle ravnice.  Tek posle ćemo shvatiti šta je loš put...  Od Požežena do Sokolca  put je katastrofa, na 100m dužine ima bar 300 zakrpa i već pri 60km/h je neprijatno truckanje.

 

Sve u svemu, lepo utrošenih 8h, ja sam više nego zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hteo sam sa vama ali se nikako nisam mogao uklopiti sa vremenom...drugi put.

 

Zato vam i predložih drugu rutu koju svakako imam u planu uskoro odvozati....tamanica za jedan lep dan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

10 hours ago, Jupiter said:
Sad kad vidim ove podatke o Nm prosto mi se javlja sumnja da je to uopste uzeo u obzir. :ups: 
 

 

Dobro kažeš, nisam ni ja obratio pažnju... Znaju to majstori iz iskustva, kakav kilo ključ, kakvi njutn metri :D
U principu, koliko se ja razumem, kilo ključ karakteristično škljocne, može i po zvuku da se prepozna.

Ako bi u Delti menjali gumu za 3600 koliko traže, kao što menja Satelis, to bi bila neka realna cena.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 9 minuta, X8 Vračar je napisao:

Ako bi u Delti menjali gumu za 3600 koliko traže, kao što menja Satelis, to bi bila neka realna cena.

 

Gumu ili gume, ako je za jednu toliko?...auuuhhh fina cifra.

 

Ne postoji radnja za odraditi (bilo da je motocikl ili automobil....) a da pri tome bude samo zeljeno uradjeno, uvek ima min 1, 2+ stavki za proveriti, ocistit, podmazati, promeniti.....niz operacija spovesti i nema brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
11 hours ago, Satelis said:

osovina je takodje uglancana i nauljena

nekad

IMG_20180414_160427.jpg

Imam ovde neka pitanja, opet mi nešto nije jasno :D

 

Da li je ovo osovina u stanju kako je skinuta ili si je već očistio pa napravio ovu fotografiju ?

Pitam zato što mi deluje da ima malo korozije, što mi nije jasno kako se

dogodilo ako je već bila nauljena ... Gledao sam moju osovinu kada je majstor skidao,

dosta prljavo i masno deluje.

 

Voda u ležaju: najpre mi nije jasno kako je voda mogla da prođe pored semeringa.

Ne verujem da semerinzi koštaju nešto preterano pa me interesuje zašto ih nisi zamenio,

ako si već sve rasturao i znao da se može dogoditi da bude vode unutra ?

Konačno, ako je voda mogla da uđe, mogla je i da izađe, jer se sve to lepo 

zagreje, što od samog ležaja, što od diskova i posebno pozadi i lančanik zna da ugreje lepo.

Hoću da kažem da se tokom neke malo duže vožnje to sve unutra lepo ugreje i voda ispari.

Da nije kondenzat ???

 

Da, u Delti je zamena zadnje gume 1 radni sat = 3600 dinara, prednja 0,9h x 3600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
55 minutes ago, X8 Vračar said:

Da, u Delti je zamena zadnje gume 1 radni sat = 3600 dinara, prednja 0,9h x 3600.

Da, ovo jeste neka okvirna cena za zamenu guma kod njih. Ali nije stvar u ceni, nego je krenula sezona i prvi slobodan termin koji su mi ponudili kada sam zvao je bio za dve nedelje, i to u vreme koje mi nije odgovaralo. Zato sam otisao kod Joce, smatrajuci da i on dugo radi i da prilikom zamene guma nema sta da pogresi. 

 

Inace ja sam pre nekih mesec i po dana u Delti odradio zamenu ulja, filtera, prednjih plocica, kocione tecnosti, akumulatora, dotezanje kormana, i sve to uredno platio. I zadovoljan sam uslugom, bez obzira na nesto visu cenu.

 

Svakako da jedan od razloga zasto sam isao kod njih jeste taj sto je moj motor presao 12.000 i svaki (redovan/godisnji) servis mu je radjen u Delti, pa je izmedju ostalog lepo imati uredno pecatiranu servisnu knjizicu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
49 minutes ago, Jupiter said:

Da, ovo jeste neka okvirna cena za zamenu guma kod njih. Ali nije stvar u ceni, nego je krenula sezona i prvi slobodan termin koji su mi ponudili kada sam zvao je bio za dve nedelje, i to u vreme koje mi nije odgovaralo.

To je odlično ako se čeka samo 2 nedelje u aprilu. Tako je bilo i u oktobru, mada priznajem da su mi izašli u susret i da sam motor ostavio kada mi je bilo zgodno, čekao je tamo par dana i pokupio sam ga kada mi je bilo zgodno.

 

Bez obzira na knjižicu, postoji servisna istorija kod njih u kompjuteru po broju šasije. Izdavanje iste naplaćuju oko 2000, koliko se sećam, ali su mi rekli kakvo je stanje kada sam otišao na servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ovlasceni servis za bilo koju marku, zavisi gde se nalazi, od toga i cena. Oni su ti u toj gornjoj ceni. Vecina ih je po 20, a neki 25, a Ducati je mozda i 30 ;) zavisi od grada.

Sto se tice zamena gume, posto to nije tehnologija za putovanje na Mesec, u masi garaza koje se bave motorima mozes da prodjes od 14 evra pa do 17 evra.

Evo recimo cene, koje se nisu menjale od 2013, ovlascenog Alp moto servisa za Suzuki, Kawasaki i KTM, 19 evra za motor.

http://www.alpmoto.fr/dl_content.cgi?filename=service_rapide.pdf&idcnt=3321

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo sur vehicole sa vozila ili kada donese skinut točak pa uradi samo vulkanizerski deo? Govorimo o skidanju i vraćanju točka, osovine i klešta, nije tehnologija ali ima posla više nego na autu ...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Meni to majstor naplatio 700 din za zadnji tocak + 200 din sto mi je uzeo vulkanizer za zamenu i balansiranje gume. Ukupno 900 din zamena zadnje gume, kad sam procitao 3 600 po tocku, 'mal' se nisam slogirao. Logicno je da u bgu bude skuplje, skuplji grad, ali bas 4 puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Razmisljam da turim 12V uticnicu i u gepek da bih mogao da punim telefon a da mi ne smeta na volanu. Razmisljam da je vezem direktno na akumulator. Jel cenite da ovo nije pametno zbog neke mogucnosti da izvuce aku? Uzeo bih obicnu upaljac-uticnicu sa Alija.

Ako imate neki predlog malo kvalitetnije uticnice koja moze lepo da se uvrne kada se probusi plastika, bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ja sam uzeo ovakvu, i radila je odlično dok usb deo nisam pozajmio i dobio nazad neispravan...  Danas su mi stigla još 2 usb nastavka, u slučaju da mi opet rikne da mogu da zamenim.

Prikačen direkt na aku jer mi tako odgovara (punjenje baterija i gedžeta i kada je motor ugašen, pored šatora), ali gledam da ne preteram.  Aku ima 11Ah kada je pun, telefon 3Ah, punjiva baterija oko 2Ah, i tako redom... Kada vozim punim sve što mogu u gepeku, a pritom je i zaštićeno od vode.

E da, gledaj da ti ta utičnica bude bez led i sličnog što bi trošilo bat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Takvu sam i razmatrao, verovatno ce da padne i ubusicu je gde bi isla fabricka. Jel osigurac na njoj moze da izdrzi 10A? Pitam zbog (pu pu pu), eventualne upotrebe malog kompresora. :jee:
Inace, nisi uracunao da telefon ima 3Ah, ali na 3.7V, ne na 12V, tako da nemoj previse da brines.

Jedino sto bih dodao mozda jeste prekidac na uticnicu, da ne stoji stalno upaljena kad je vec direkt vezana na aku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, X8 Vračar je napisao:

Imam ovde neka pitanja, opet mi nešto nije jasno :D

 

Da li je ovo osovina u stanju kako je skinuta ili si je već očistio pa napravio ovu fotografiju ?

Pitam zato što mi deluje da ima malo korozije, što mi nije jasno kako se

dogodilo ako je već bila nauljena ... Gledao sam moju osovinu kada je majstor skidao,

dosta prljavo i masno deluje.

 

Voda u ležaju: najpre mi nije jasno kako je voda mogla da prođe pored semeringa.

Ne verujem da semerinzi koštaju nešto preterano pa me interesuje zašto ih nisi zamenio,

ako si već sve rasturao i znao da se može dogoditi da bude vode unutra ?

Konačno, ako je voda mogla da uđe, mogla je i da izađe, jer se sve to lepo 

zagreje, što od samog ležaja, što od diskova i posebno pozadi i lančanik zna da ugreje lepo.

Hoću da kažem da se tokom neke malo duže vožnje to sve unutra lepo ugreje i voda ispari.

Da nije kondenzat ???

 

Da, u Delti je zamena zadnje gume 1 radni sat = 3600 dinara, prednja 0,9h x 3600.

Sto se osovine tice, iznad slike lepo pise nekad, sto znaci da je slika pre radova, smirglanja, ciscenja i podmazivanja.

Inace, osovina je takva zbog nemarnosti majstora prilikom sklapanja motora u Delti. 

Motor stigne u kutiji, sledi vadjenje, montiranje tockova, kocnica, vizira, retrovizora, akumulatora i td.... ili ti to se zove nulti servis.

Obe osovine trebaju (moraju) biti podmazane, to u mom slucaju se nije desilo i tu gresku prepisujem Delti, cista nemarnost no sad je ispravljeno.

 

Sto se prisustva vode tice kod lezaja...... semering je ispravan i nema potrebe da ga menjam jer nista necu dobiti sem bacenih para.

Druga stvar, nisu svi semerinzi isti (mislim na unutrasnji deo) pa tako i ne rade isto posao jer se negde osovina okrece a negde ne okrece.

 

Ne mozes verovati gde sve moze proci voda, steta je zagarantovana, pitanje je vremena.

Perionice imaju jake puske, bas tu oko osovine tocka se najvise zaprlja, teze je prici sundjerom pa se ocas posla skine puskom. E tad dodje do zajeba tj prodora vode, narocito na desnoj strani jer je motor nagnut na levo zbog cope.

Dosta se lezajeva zamenilo, gore stanje je ne desnoj nego na levoj strani.

 

Pre 1 sat, sargeras je napisao:

Razmisljam da turim 12V uticnicu i u gepek da bih mogao da punim telefon a da mi ne smeta na volanu. Razmisljam da je vezem direktno na akumulator. Jel cenite da ovo nije pametno zbog neke mogucnosti da izvuce aku? Uzeo bih obicnu upaljac-uticnicu sa Alija.

Ako imate neki predlog malo kvalitetnije uticnice koja moze lepo da se uvrne kada se probusi plastika, bio bih zahvalan.

Ako uticnica ima neku potrosnju struje, trebace ti prekidac za istu da ti ne bi iscrpela aku kad ugasis motor..... ako uticnica nema potrosnju struje, mozes je vezati direkt na akumulator.

S'obzirom da bi je koristio za kompresor kad zatreba, gledaj da sama instalacija uticnice ne bude tanka (1-1.5m2)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
25 minutes ago, Satelis said:

Ako uticnica ima neku potrosnju struje, trebace ti prekidac za istu da ti ne bi iscrpela aku kad ugasis motor..... ako uticnica nema potrosnju struje, mozes je vezati direkt na akumulator.

Mislis na voltmetar, ledusku ili nesto slicno? Gledam ovakvu sto je postavio Milke, nema nista na sebi, ali se bojim nekih kratkih spojeva kad stoji dugo tako, ko zna sta moze da udje unutra, vlaga , insekti, pa da mi ne sprzi aku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aha, sad vidim da je ostavio link do oglasa.....takvu uticnicu mozes slobodno vezati direkt na aku, nema potrosnje struje u fazi mirovanja (pod uslovom da izvadis adapter iz nje) i ima svoj osigurac na + vodu......turi slobodno, nece se nista lose desiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

 

Takvu sam i razmatrao, verovatno ce da padne i ubusicu je gde bi isla fabricka. Jel osigurac na njoj moze da izdrzi 10A? Pitam zbog (pu pu pu), eventualne upotrebe malog kompresora. :jee: Inace, nisi uracunao da telefon ima 3Ah, ali na 3.7V, ne na 12V, tako da nemoj previse da brines.  

 

 Po meni, najbolje da se izvuče neki univerzalni konektor, tipa SAE, kao što ima na pametnim punjačima. Onda ga koristiš i za jedno i za drugo (i bilo šta treće), s tim što bi uzeo punjač za telefon koji se direktno povezuje, pa bi ga prepravio na SAE (na 12V strani) i imao 3A na 5V (mislim da je ovaj uložak slab za novije telefone, pa možda zato i crkava, USB C je predviđen za 3A). 

Ili ako imaš već instalaciju za punjač sa SAE konektorom, koristiš njega, samo naručiš drugu stranu.

 

Ovaj konkretno što je Milke postavio, ne deluje da može da pokreće kompresor. Ima neki osigurač ali ne piše za koju struju.

 

Inače, kod mene postoji fabrički adapter za "upaljač" koji ide preko kontakta i deklarisan je na samo 1A i nikada ga nisam koristio. Radije koristim power bank za punjenje telefona. Upravo je Milke rekao da je odnos kapaciteta baterije telefona i akumulatora motora takav da može 3 puta da napuni telefon i kraj.

 

 

1Pcs SAE Plug to O Type Terminal Quick Connector 15A/3239/16AWG Copper Cord DIY Power Cable for Booster Car Battery Jump Starter

http://s.aliexpress.com/fmI3uuiU?fromSns=Copy to clipboard

 

SAE Plug Quick Connector 20A/2468/14AWG Copper Cord DIY Power Cable for Automobile Booster Car Battery Jump Starter Solar Panel

http://s.aliexpress.com/beAzu2EJ?fromSns=Copy to clipboard

 

CARCHET DC-DC Converter 12V to 5V 3A Step Down Power Supply Module Micro USB Converter High Quality

http://s.aliexpress.com/U3iQB7Vb?fromSns=Copy to clipboard

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
On 4/17/2018 at 4:09 AM, X8 Vračar said:

 Po meni, najbolje da se izvuče neki univerzalni konektor, tipa SAE, kao što ima na pametnim punjačima. Onda ga koristiš i za jedno i za drugo (i bilo šta treće), s tim što bi uzeo punjač za telefon koji se direktno povezuje, pa bi ga prepravio na SAE (na 12V strani) i imao 3A na 5V (mislim da je ovaj uložak slab za novije telefone, pa možda zato i crkava, USB C je predviđen za 3A). 

Ili ako imaš već instalaciju za punjač sa SAE konektorom, koristiš njega, samo naručiš drugu stranu.

 

Vec imam konektor za pametni punjac na akumulatoru, ali ne vidim prednost koriscenja samo njega. Morao bih svaki put kada hocu da punim telefon ili da koristim kompresor da jurim kabl da bih menjao prikljucak.
Zvuci mi kao da je mnogo jednostavnije staviti upaljac u koji svakako moze da se utakne USB adapter (imam vec neki dobar sto daje 3.4A) ili po potrebi kompresor.
Odlucio sam da necu uzimati sa Alija, nego cu da dam nesto malo vise za cini mi se kvalitetniju opciju iz Luisa. Tako da su ove dve u opticaju. (Veca uticnica ili manja uticnica) Pucao bih na vecu ako je realno da se spakuje na predvidjeno mesto iza plastike bez da udara u bocnu oplatu.

 

 

On 4/17/2018 at 4:09 AM, X8 Vračar said:

Inače, kod mene postoji fabrički adapter za "upaljač" koji ide preko kontakta i deklarisan je na samo 1A i nikada ga nisam koristio. Radije koristim power bank za punjenje telefona. Upravo je Milke rekao da je odnos kapaciteta baterije telefona i akumulatora motora takav da može 3 puta da napuni telefon i kraj.

Uticnicu na volanu vec imam, ali je ona povezana isto preko kontakta, a ovde bih nesto cime mogu da se sluzim i kada je motor ugasen. Inace, nije tacno da moze da napuni telefon 3 puta, kao sto sam vec pominjao, jer uracunavate Ah koji u obzir ne uzimaju da je u akumulatoru preko 3 puta veci napon. Tako da racunajte da bi moglo 3 puta da je telefon isto na 12V, ali posto je na 3.7V, moze da napuni makar 9 puta. Ispravno bi bilo preracunavati u Wh i tada bi kapaciteti bili uporedivi.
Uostalom, nelogicno je da neki maleni power bank moze da napuni telefon vise puta od onolikog akumulatora.:)

P.S. Takodje je narucen stitnik za hladnjak, videcemo kako ce pasovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Iskreno da ti kazem imam ovu na mom bike-u LINK i prezadovoljan sam, kupio sam od iste firme dual USB uticnicu LINK radi evo vec 2 godine aktivno :na_glavi:

Nisam siguran da ova uticnica moze da se ugradi kao sto ti zelis ali reko samo da ti prenesem pozitivna iskustva sa koriscenjem iste.

I provereno ti mogu reci da ne vuce struju iako je zakacena direkt na akku, jedino kao sto je Dare rekao ne smes imati nista ukljuceno u uticnicu pa cak ni ovaj dual usb bez kablova jer onda svakako trosi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja