Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017
Kakvi su ovi mali osigurač na NC?
Jel to nešto specifično japansko ili
je standardno na novim vozilima?33782cd6ea7f894da87fcef287dca47b.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk



Osigurači su možda japanski ali je fotoaparat sigurno kineski


Gesendet von iPad mit Tapatalk
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Takve osigurače ima toyota yaris i još neki automobili. Za prvu pomoć se mogu zamjeniti običnim kod kojih su kontakti izbačeni a ne na samom plastičnom tijelu. Evo i link na  aliexpres

shhworldsea Fuse puller 100Pcs/Lot micro Fuse Assortment Auto Car Motorcycle SUV FUSES Kit  2A 3A 5A 7.5A 10A 15A 20A 25A 30A35A
http://s.aliexpress.com/z226rmya?fromSns=Copy to Clipboard 
(from AliExpress Android)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Normalna pojava kod svih novijih Hondi, obavezno kupite preko ebay ili sa ali-ja. Trazio sam ih po BG-u nema ih u prodaji nigde, barem ih nije bilo prosle godine.

Pregoreo mi je identican osigurac na putu kada sam se vracao sa mora, da nisam imao rezervni tesko da bi kupio na nekoj pumpi uz put... U Grckoj nisu imali na pumpi (pitao momka koji radi da vidim da li ih ima u prodaji) 

Zovu se micro osiguraci ili ti micro fuse ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisam u opšte obratio pažnju na osigurače kad sam ugrađivao elek. džidžabidže...... umesto tog osigurača, komotno se može staviti najobičniji mini osigurač (ima ih di oš), hoću reći da ne mora ovaj "poseban" sa slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Moze, ali kod mene onda ne moze da se zatvori poklopac sa osiguracima, a na njemu mi pise koji je za sta pa mi znaci da ga imam. Porucis sa alija za par evrica ima cela kutija sa 20 komada kosta 4-6 eur, mirna glava ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zanimljivo.

Nisam pokušavao da gurnem onaj standardni jer mi nije ni pregoreo nego sam eksperimentisao nešto ali ne deluje mi da može jer je ovaj baš mali.

Uzeću ovo sa alija što ste postavili link, deluje da je ceo set u pitanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

A znate li gde se mogu naći well nut, tj. oni gumeni zaptivci sa navojem u sebi, koji pašu na NC?   Izgleda da je meni jedan nestao u akciji...

I kako se to uopšte zove kod nas, da ne idem po radnjama, gledaće me ljudi belo kad krenem engleski da im parlam?  :D

 

Evo slike

 

 

gumi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
53 minutes ago, .milke. said:

A znate li gde se mogu naći well nut, tj. oni gumeni zaptivci sa navojem u sebi, koji pašu na NC?   Izgleda da je meni jedan nestao u akciji...

Imas ih na Amazonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bio do tazbine juce, proverio pametni punjac, dobro odrzava napon baterije, namontirao plasticnu zastitu isper grane, gasi svetlo i bez u toplo.

IMG_20180227_184428.jpg

 

Mozda nekog bude zanimalo, pojavili se na Aliu dobri stitnici ruku za bas male pare, na oko deluju skroz Ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 34 minuta, Satelis je napisao:

Mozda nekog bude zanimalo, pojavili se na Aliu dobri stitnici ruku za bas male pare, na oko deluju skroz Ok.

Baš su pristojni, i malo je falilo da uzmem, ali me je zbunilo ovo:  PS: Automatic wave is not suitable

Pogledam fotke još jednom, i vidim da se levi štitnik montira onde gde je inače ručna kočnica...   HTB1fsFWn3vD8KJjSsplq6yIEFXaC.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jeste, videh i ja.....malo mašte i rešenje je tu = parče flaha saviješ po želji i meri, kačenje izmestiš da bude gde se retrovizor šrafi i to je to, parkirna kočnica ostaje u funkciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Bas si kulturno odradio tu mrezicu.:takoje:
Hvala Gagi....ništa bez truda, jest da su prsti boleli od uklapanja pri savijanju ali vredelo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Cine mi se ok ti stitnici, mislim se da ih narucim. Nervira me samo ovaj deo sto ide na kraj kormana, pa bas gledam da li nekako moze bez toga da se montira, samo sa nosacem kod retrovizora. Transalp ima takve stitnike, valjda bi i ovde moglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da ne dobijas deo koji pominjes na kraju kormana već samo stitnike.....slika je više pro forme radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Ljudi pazite koje osigurace kupujete a narocito je pitanje kakav je kvalitet sa Alija.

Ja sam kupio za kola,dal je bio 16 ili 20A ne secam se, u BG u prodavnici koja prodaje delove za zastavina vozila,znaci krs prodavnica,stavio taj osigurac (sa propisanom amperazom) u Vektru i imao sam srecu da sam bio u kolima kada je izbio pozar na tabli sa osiguracima od obicnog kratkog spoja zica za sijalicu u vratima(verovatno vlaga).Osigurac je otprilike bio jak kao da sam stavio ekser,nije pukao i prekinuo kolo vec se grejao,zapalio plastiku,tablu sa osiguracima....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čista sreća da si izbegao tragediju!

Imaš pravo, mogli bi da se testiraju osigurači sa Alija, to je barem jednostavno.

Svašta se prodaje kod nas, čak imam više poverenja u ovo kinesko nego u drugo poreklo, bez namere da vređam bilo koga.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Verujem da su katastrofalni neki, ja za sada nisam imao problem sa ovima sa alija, sto ne znaci da se nece desiti... Jedino sto kaze kolega da ih nekako "testiramo", ja u BG nisam nigde nasao ovakve, kamoli da su neki "brendirani"...:/

 

Gledao sam debljinu zice u osiguracu, uporedjivao sa originalnim koji sam spalio... deluju identicno al opet...

 

Rado bi platio i 5x vise ako su stvarno kavlitetniji, nikad nisam stedeo za takve stvari ali jednostavno ih nema nigde kod nas, jedino mozda u Delti ili kod Stojanova ako imaju "originalne" mada je i to pitanje odakle im stize  i kakvog su stvarno kvaliteta :stabre:

 

Ako neko nadje neke da valjaju neka pise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Ljudi pazite koje osigurace kupujete a narocito je pitanje kakav je kvalitet sa Alija.
Ja sam kupio za kola,dal je bio 16 ili 20A ne secam se, u BG u prodavnici koja prodaje delove za zastavina vozila,znaci krs prodavnica,stavio taj osigurac (sa propisanom amperazom) u Vektru i imao sam srecu da sam bio u kolima kada je izbio pozar na tabli sa osiguracima od obicnog kratkog spoja zica za sijalicu u vratima(verovatno vlaga).Osigurac je otprilike bio jak kao da sam stavio ekser,nije pukao i prekinuo kolo vec se grejao,zapalio plastiku,tablu sa osiguracima....
Sale osigurač od 16A ne postoji (bar koliko ja znam), može biti od 3A lila, 5A (zab. sam boju), 7A braon, 10A crvene, 15A plave, 20A žute, 30A zelene, 40A narandžaste boje (ima dalje al da ne nabrajam).

Osigurač od 15 ili 20A za sijalicu u vratima koju pominjes je baš jak, dobro pogledaj šta sve napaja od potrošača sa te pozicije.
Ne bi rekao da je problem u osiguraču kineske proizvodnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 27.2.2018. at 20:21, Mediterraneo je napisao:

Imas ih na Amazonu.

Ne stigoh da odgovorim...  Ima ih i na Aliju, ali bih da pronađem negde lokalno, ne bih čekao mesec dana za tu sitnicu.

Probaću u prodavnicama šrafovske robe, samo mi je glupo da pitam imaju li "vel nat"  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Dare amperazu sam lupio,davno je bilo ali sam siguran da sam kupio istu amperazu kao sto je bio i iste boje.Ako se dobro secam zuti je bio a ako se ne varam pored te sijalice je sluzio i za grejac stakla ili brisac.

Poenta je da je auto zamalo izgoreo zbog osiguraca kupljenog u prodavnici autodelova e sad razmislite kakvi mogu biti sa Alija.

 

Imao sam i slicno iskustvo sa jednom elektronskom plocom,crko providni osigurac za koji nisam imao zamenu a kako sam malo bio pod gasom otvorim ga i gurnem 2 licne.Aparat u kom je bila ploca je izgoreo ceo :)

Nema zajebavanja sa strujom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E to vec pije vodu, 20A ili ti osigurac zute boje odgovara opisanom potrosacu. 

Elem, moguce je da osigurac nije bio propisane amperaze pa se desilo sta se desilo.

Pored toga, moze biti jos nesto a to je da ti od ranije ne valjaju pinovi gde ubadas sam osigurac, los kontakt dovodi prvo do grejanja pa samim tim do topljenja izolacije zice i plastike oko osiguraca.

Ako mislis na grejac zadnjeg stakla, tesko da ce on praviti problem, brisaci vrlo moguce.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja