Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc
14 hours ago, X8 Vračar said:

To je odlična cena za motul. Gde ?

Budite oprezni ljudi, nije ništa neobično da se popularni brendovi ulja plagiraju, a ako je cena neverovatno dobra onda tu nešto smrdi...A cena od 2800 din. za 4 lit Motula mi upravo tako deluje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bas tako, vezano za Motul tj Masscompany....sa vise strana sam cuo da se nisu slucajno zapalili, Yamaha Plattner vratila je celu seriju svecica jer su imali ozbiljnih problema na motorima, licno sam se i sam uverio da svecice koje su kod njih kupljene, nisu izdrzale ni par hiljada kilometara.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pitao sam za izvor tj. mesto kupovine nesluteći da je problem u uvozniku :D Ranije je samo Bubanj potok bio problematičan. Pojedini stručnjaci su predlagali kupovinu na pumpi jer teško da bi neko plagirao Lukoil ulje i ubacivao ga u prodajnu mrežu pumpi, međutim, sada ni ovo ne deluje nemoguće ....

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

KIM auto - Kragujevac, uvoznik je, naravno, MASS company, oni su uvoznici za veliku vecinu Motulovih ulja za srpsko trziste, da li je original, ja kao laik nemam nacina da utvrdim, sem vizuelno i dodirom, provalio sam da mi se boja nije promenila uopste posle 2 500 km, na oko mi deluje i vise nego ok. Kakvo ce biti posle 6 ili 7 000 na koliko menjam, javicu vam. 

 

U KiM-u sam uzeo i NGK cr9-ek svecice po ceni od 1100 din po komadu, da bih istu svecicu nasao za manje od 900 din u drugoj radnji. Jbg, za svecice tek ne moze da se utvrdi koje su original, sem ako vrisnu, ali mora covek da bude 100% siguran da su karbovi dobri.

 

Ovo ulje sa slike sam sipao, pre kupovine sam malo proguglao, slicna je cena u inostranstvu za njega, cca 25$, ne kazem da je 100% original.

motul.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

Doslo vreme za drugi servis, od predhodnog predjeno je nesto preko 6K dok knjizica kaze da se servis radi na 12K.

Malo poodugacak servini interval, ne bi se smeo kladiti kakvo bi ulje bilo posle toliko predjenih km pogotovo sa nasim gorivom, tako da prepolovicu ovog puta serv. interval za duplo, pogotovo sto je "svez" agregat.

 

83A8AA74-CE12-5944-8A88-F183999E3017_thumb.jpg 7AB1B55A-A98D-9446-B312-2FFBAB6AE9B9_thumb.jpg 

Ovo mi je tek nebuloza i nesto sto najvise mrzim.....

Ako se pogleda redosled kako je predvidjen serv. interval i kad se sta menja, pa to mu na drugom servisu dodje kao kad se okupas i ne promenis gaće.

Ako nesto mrzim to je da se menja ulje bez promene f. ulja...pa je*em mu misa valjda je red i osnovno kad menjas jedno da se zameni i drugo + sto ti tako ostane vise starog ulja u agregatu a svi tezimo da se isto, sto vise "iscedi" pri zameni.

 

bem ti japance, sve menjam

 

 

Nemaš originalnu knjižicu ? U verziji koju sam ja skinuo sa interneta kaže da se osnovni filter menja uvek kada i ulje na 12kkm, a DCT na 24kkm tj. svaki drugi put.

 

E sada, ne znam koja je verzija novija. Ova moja je iz 2012. jer je i motor to godište.

Možda su naknadno, u kasnijim godinama i verzijama motora, utvrdili da je to prečesto ?

 

Ono što mi je još manje jasno je zašto se DCT filter menja ređe od osnovnog ???

Po nekoj mojoj logici, za robotizovani menjač je čistoća ulja kritičnija nego za motor, pogotovo u ovoj situaciji kada je ulje zajedničko.

Razumem da je to napravljeno zbog uštede u masi i dimenzijama, ali baš zato mislim da je specifičan slučaj o kome bi trebalo povesti više računa.

 

Sa druge strane, skoro ista količina ulja ide u Jazz 1.3 (3,8l proverio) za koji smo se složili da je prepolovljeni motor, tako da i ta veća količina ulja predstavlja zaštitni faktor i meru predostrožnosti.

 

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

 

 

Eicma 2017

  

Ovo super izgleda ovako upareno, a šestougaona torba je stvar ukusa, osim što povećava vidljivost sa ovim reflektujućim delovima. Cena je 250e za 2 bočne torbe, bez nosača, 22l do 5kg.

 

Inače nisam znao za ovu firmu. Imaju dodatak za kanister od 2l koji se dodaju na kraj bočnog alu kofera (60e sa dodatnim nosačima ali se uštedi 4e pri povrarku kroz Bosnu ili Makedoniju ).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Stigli raznorazni paketici sa Alia, pa da pocnemo nekim redom.....

 

prvi, manje bitan

IMG_20171108_102437.jpg

 

lepo upkaovano nema sta

IMG_20171108_102547.jpg

 

filter DCT-a

IMG_20171108_105420.jpg

 

gledam, vrtim, uporedjujem....nema greske, icice prvom prilikom

IMG_20171108_114044.jpg

 

drugi, onako bitan

IMG_20171108_102938.jpg

 

je zastitna folia za inst. tablu

IMG_20171108_114014.jpg

 

IMG_20171108_105308.jpg

 

IMG_20171108_112000.jpg

 

tako nekako mu dodje

IMG_20171108_111816.jpg

 

Sta se desilo.....prilikom zamene f. vazduha, mora se skinuti plastika koja dodje ispod inst. table (izgled priblizan potkovici). Nekako i ide demontaza ali zato kad se vraca nazad, e tad dolazi do problema jer treba dobra gimnastika i bas tada sam uspeo da ostetim (izgrebao) inst. tablu.....jbg palo je poliranje i sad je sve Ok.

 

tako da, nema vise strepnje, sad mogu da drljam opusteno

IMG_20171108_113800.jpg

 

treci, bas bitan paket

IMG_20171116_210611.jpg

 

IMG_20171116_210528.jpg

 

zadnji blatobran

IMG_20171116_210640.jpg

 

ne izgleda lose, plastika je dosta savitljiva

IMG_20171116_210501.jpg

 

prorezi za strips/pvc traku/vezicu....nazovi kako os

IMG_20171116_210751.jpg

 

iste debljine kao dodatak pr. blatobrana "Bodystyle" sa Luisa

IMG_20171117_105906.jpg

 

ugradnja ide relativno brzo

IMG_20171117_110307.jpg

 

donja strana

IMG_20171117_114435.jpg

 

provuces strips traku

IMG_20171117_114516.jpg

 

stegnes

IMG_20171117_120223.jpg

 

i to je to

IMG_20171117_115227.jpg

 

IMG_20171117_115340.jpg

 

IMG_20171117_195355.jpg

 

IMG_20171117_144107.jpg

 

Nema vise prskanja po zadnjem amortizeru sto me je bas nerviralo, pritom blatobran placen visestruko manje.

Mislio sam da nece cvrsto stajati zbog strips trake ali sve je ok jer sa obe strane upire kako treba, levo o stitnik lanca dok desno o neku plastiku koja je na viljusci.....sve u svemu, zadovoljan sam kako je ispalo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 29 minuta, Satelis je napisao:

Sta se desilo.....prilikom zamene f. vazduha, mora se skinuti plastika koja dodje ispod inst. table (izgled priblizan potkovici). Nekako i ide demontaza ali zato kad se vraca nazad, e tad dolazi do problema jer treba dobra gimnastika i bas tada sam uspeo da ostetim (izgrebao) inst. tablu.....jbg palo je poliranje i sad je sve Ok.

A baš sam se pitao zašto prodaju foliju za displej, kako bi neko mogao da ga ošteti.  :D

 

Zadnji blatobran na Aliju naručujem prvom prilikom, malo je falilo da uzmem to parče plastike sa nc700shop.com za 75e, al' mi se srećom nisu bacale pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto se ostecenja tice, nije strasno kad nemas stitnike ruku, tad se relativno lako skida i vraca, to je mene najvise zezalo.

Na koji si blatobran mislio sa NC shop-a, gledam cene, nista ispod 90e.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Baš sam gledao ove DCT filtere na Aliju pre neki dan 11.11. kada je cena bila smešna kada se uzme više. Hteo sam ovde da dam predlog da neko uzme nekoliko komada po 2e, ali ja sam daš nedavno menjao, pa bi mi to stajalo i pošta štrajkuje itd.

 

E sad za ovaj blatobran, to mi je nešto mnogo 30€ za parče plastike ... mada dobro izgleda ovako kako si ti montirao.

Ne postoji neka gumena manžetna ili tako nešto za amortizer, kao na autu ? To bi onda štitilo i od fine prašine koje ima tu dole i kada je suvo .... a po kiši nešto retko vozim, tako da sam i od toga odustao ...

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 15 sati, Satelis je napisao:

Sto se ostecenja tice, nije strasno kad nemas stitnike ruku, tad se relativno lako skida i vraca, to je mene najvise zezalo.

Na koji si blatobran mislio sa NC shop-a, gledam cene, nista ispod 90e.?

Ovaj:  http://www.nc700shop.com/en/huggers/142-pyramid-plastics-hugger.html

Sad, ja sam se tamo registrovao pa mi možda prikazuje sa umanjenjem njihovog PDV-a, ali je svakako daleko bolja kupovina tog sa Alija.

@X8 Vračar  30e je još i odlična cena.  :)

 

Ja sam razmišljao da neke manje plastike izlijem na 3D štampaču na poslu, sigurno bi izašlo jeftinije, ali bi to funkcionisalo samo za kopiranje pošto bi mi trebao primerak kao uzor...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Slažem se i sa tobom i sa kolegom [mention=22700]satelis[/mention] koji uredno evidentira svaki detalj svog još urednijeg rada, samo razmišljam naglas ...

 

 Možda ima neki gumar koji po meri može da izradi manžetnu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slazem se da je parče plastike preskupo, sem sa Alia, to mi je prihvatljivo u odnosu koliko košta na Luisu (od 100€ pa na više).....sta da se radi, pristalica sam blatobrana, treba imati.

Uzeh dva filtera čisto da vidim ce raditi posao il neće......Bogme hoce.
U Delti je taj filter 20€.

U principu, ostala mi je još zaštita hladnjaka, drugačiji nosač navigacije hocu da napravim (iznad inst. table), prepravka sedišta + grejace da ubacim da bidne toplo na guzzcu.....ali otom potom, kako se sta bude radilo će bidne prikazano.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, .milke. je napisao:

Ovaj:  http://www.nc700shop.com/en/huggers/142-pyramid-plastics-hugger.html

Sad, ja sam se tamo registrovao pa mi možda prikazuje sa umanjenjem njihovog PDV-a, ali je svakako daleko bolja kupovina tog sa Alija.

@X8 Vračar  30e je još i odlična cena.  :)

 

Ja sam razmišljao da neke manje plastike izlijem na 3D štampaču na poslu, sigurno bi izašlo jeftinije, ali bi to funkcionisalo samo za kopiranje pošto bi mi trebao primerak kao uzor...  

Nisam registrovan tako da meni pokazuje 89.90e za isto parce plastike kao sa Alia.....jbt koliko nisu realni sa cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Covek resio da se voza zimi te turio adekvatne gume za to

Heidenau K47

FB_IMG_1510966042663.jpg.cca2050b886ad0b1f7741700ba9b4032.jpg

 

FB_IMG_1510966046277.thumb.jpg.4f1143653cb92bb0e5982972eb0438dd.jpg

 

Na prvu, nije mi se svidela kombinacija kockastih kofera na NC-u, nekako mi je izgledalo kao da su poveci u odnosu na sam motor.

ovi mogu da prodju

FB_IMG_1510774012220.jpg.34c4fd3458c0174b2b4a2c255879e544.jpg

 

FB_IMG_1510774015839.jpg.46c90222ae4e78c70cb5d6b24e7a63d8.jpg

 

FB_IMG_1510774019277.jpg.bdb8bebe563465e4771913e3a27fc343.jpg

 

FB_IMG_1510774024557.jpg.fa3937bc004ea9445b57ebf4c605d143.jpg

 

FB_IMG_1510774037926.thumb.jpg.b650e92db709a11420bad70c7e41bf8e.jpg

 

Inace, model za 2018-tu imace dodatak sistema za proklizavanje, nesto laksi DCT menjac (oko 15kg) i blokada motora sa 6.5Krpm je pomerena na 7.5Krpm.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Uf- ovaj NC izgleda svetski ko bi ga posedovao, upala bi mu kasika u med.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

NC za USA tržište će dobiti konjiće, prelaze sa 700 na 750 ccm.

 

NC750 za 2018. dobija i Selectable Torque Control, feature koji je postojao na Africi.

Citiraj

What is Selectable Torque Control?

Interview
Satoshi Seo

Seo: What we call the torque control system detects slippage between the driven rear wheel and the road surface during acceleration to control the amount of engine torque reaching the rear wheel. The force produced when the rear wheel kicks the road surface to power the machine forward is expressed as traction, and this traction varies even on the same road surface depending on bank angle, rider weight transfer or suspension settings. One of the features of the Africa Twin’s Selectable Torque Control is its ability to be selected in 3 steps to match rider skill and user preference.

http://world.honda.com/tech-views/motor/g-switch_stc/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
9 hours ago, Satelis said:

Inace, model za 2018-tu imace mogucnost iskljucenja ABS-a zadnjeg tocka, nesto laksi DCT menjac (oko 15kg) i blokada motora sa 6.5Krpm je pomerena na 7.5Krpm.

Dare, jel to znaci da je laksi za 15 kg ili je total 15 ?Znam da su planirali da ubace menjac od aluminijuma pa ako jesu onda ima logike da je laksi za 15 kg.

Procesljao sam nekoliko sajtova ali ne nadjoh taj podatak kao ni da li se radi o novom menjacu od AL legure.

Jos da vidimo i cenu;kurs EUR/JPY je preko 130,daleko od 170 od pre 5-6 godina ali vise od 110-15 od nedavno mada dileri prilicno kasne za realnim kursom pa nije za ocekivati neku povoljnost u tom smislu.

Bice interesantno videti koliko ce se podizanje RPM granice odraziti na potrosnju koja je cini mi se bez konkurencije kako medju motorima tako i medju skuterima.

Taman se stisnem da pazarim polovan a sad ponovo ubacen crv da li vredi dati 2,5-3k vise za nov...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@dadinho

Nema novina sto se konjaze tice.

 

@DeepDrunk

Ispravih gore post, umesto "iskljucenja ABS-a" dobice se se sistem protiv proklizavanja.

Sa 230km treba pasti na 215kg, podizanjem blokade obrtaja dobice se jedno nista.

Svakako ovih dana zovem Naceta da vidim koje su novine i da li ima novi softver nekog racunara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Društvo,

 

Da li je neko imao problema sa paljenjem NC-a sa DCT menjačem ?

 

Danas posle kraće vožnje krene samo da škljoca kada se pritisne starter. U N je, ugasi se Hiss, nije prazan aku jer sam ga dopunjavao u utorak kada sam video prognozu.

Pogledam na stranim forumima, ima nekoliko pitanja sličnih mom. Uglavnom savetuju da se aku dopuni i da je to najčešći razlog, međutim to sam već uradio i normalno je ujutru potpuno hladan upalio.

Ono što na stranim forumima navode kao rešenje je popravka menjača jer se slomi neki pin koji je jeftin ali treba kompletan menjač da se otvara. Cena preko 1000 strane valute. Tu se baš uplašim i ostavim da odstoji.

 

Otvorim manual i piše kao jedan od prvih načina rešavanja da se pre startovanja otvori pun gas i starter zadrži 5 sec. On tada škljoca pa se ugasi pa ponovo. I to stvarno reši problem.

 

Uglavnom, ono što izvodim kao lični i zaključak sa strabih foruma je da se OBAVEZNO UGASI U N POLOŽAJU MENJAČA. Ja sam se jutros nešto zbunio prilikom parkiranja jer sam morao da stanem na tepih vlažnog lišća i pazeći da se ne okliznem ne mogu da garantujem šta sam uradio.

 

Uglavnom sada pali (od prodavnice do prodavnice nekoliko puta na kratkim vožnjama, kako sam šta kupovao) i strogo pratite manual inače može biti skupo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja