Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 7/1/2017 at 9:22 PM, mali_veseljak said:

Sada je tracer 700 na akciji i skuplji je samo 800eur od NC-a i to u traveler varijantu. Dodju dva kofera, kras barovi, stitnici za ruke i jos neke stvarcice.

Ne znam da li je kasno, ali na tvom mestu bih gledao samo tracer 900. Nc 700 je vrhunski motor za onog ko vozi dosta grad, nije adrenalinski zavisnik i ceni smesno malu potrosnju. Tracer 700 mi je nekompletan motor, otprilike je isto sto i honda sa nesto zivahnijim motorom, ali je i veci potrosac, dok je 900-ka sa 3cilindricnim agregatom prava stvar.

 

Meni se iskreno, hondica nije svidela, probao sam je ovde u kgu, manjak snage i ovo sto Satelis kaze da staje nesto preko 6 hiljada obrtaja, manje-vise, ali mi je ceo motor kao neka unapredjena bicikla, narocito kritike na racun vesanja. Mada, to je nekima i prednost, zaista se lako vozi, a tu potrosnju bi svako od nas zeleo (ja ne spustam ispod 5l).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
2 hours ago, milomir22 said:

Ne znam da li je kasno, ali na tvom mestu bih gledao samo tracer 900. Nc 700 je vrhunski motor za onog ko vozi dosta grad, nije adrenalinski zavisnik i ceni smesno malu potrosnju. Tracer 700 mi je nekompletan motor, otprilike je isto sto i honda sa nesto zivahnijim motorom, ali je i veci potrosac, dok je 900-ka sa 3cilindricnim agregatom prava stvar.

 

Meni se iskreno, hondica nije svidela, probao sam je ovde u kgu, manjak snage i ovo sto Satelis kaze da staje nesto preko 6 hiljada obrtaja, manje-vise, ali mi je ceo motor kao neka unapredjena bicikla, narocito kritike na racun vesanja. Mada, to je nekima i prednost, zaista se lako vozi, a tu potrosnju bi svako od nas zeleo (ja ne spustam ispod 5l).

Tracer 700 i ja se druzimo skoro 2mjeseca. Presao sam od tada 3000km. Prezadovljan. 

Za sada mi je snagom dovoljan za sve. Sa saputnikom uz brdo i pi krivinama vuce bez problema.

 

Prvi mi je motor u zivotu i stvarno nisam htio ici na 900.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
22 hours ago, Satelis said:

Agregat je iz Honde Dzeza 1.4, uradjene modifikacije i eto ga u NC-u, Integri, CTX-u, X-ADV. Blokada mu je na 6.25Krpm tako da taman kad si mislio da ce kreniti da puni on u stavri ulazi u blokadu.....na to sam mislio.

Hvala, sada je sve jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Dare, trazio sam na Aliju ovaj filter vazduha, al nasao sam samo za NC 700, jel pase taj isti i na NC 750??

 

Skoro sam radio servis na motoru i orginalni filter je oko 9.000din, to kad sam cuo reko... neka hvala, ili cu uzeti KN ili cu nabaviti negde drugo...zgrozio sam se!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mozes staviti ovaj filter slobodno, isti je kao kod mene i nema greske, 9K naspram max 2.5Krsd je fina razlika.

 

Uskoro ce pasti cent. stender uz Koso grejace rucica zbog raspale Saito centrale koja ku*cu ne valja, zatim na prolece moraju se gume zameniti....sve u svemu veselo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

@Satelis ako naručuješ sa luisa grejače, koliko bi ti bilo deranžiranje da naručiš x2, a da ti ja dam keš na ruke?

Nisam do sad naručivao odatle, a ume da bude prohladno kad me uhvati kiša na +13°...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, .milke. je napisao:

@Satelis ako naručuješ sa luisa grejače, koliko bi ti bilo deranžiranje da naručiš x2, a da ti ja dam keš na ruke?

Nisam do sad naručivao odatle, a ume da bude prohladno kad me uhvati kiša na +13°...

Ne narucujem iz Luisa tj posaljem Sekuli poruku sta mi treba i eto ga za 10-15 dana na kucnoj adresi.

Pre 10min poslao coveku sms i cekam odgovor, ili da ga kontaktiras ili kad mi odgovori da mu kazem za grejace x2?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 15 minuta, Satelis je napisao:

Ne narucujem iz Luisa tj posaljem Sekuli poruku sta mi treba i eto ga za 10-15 dana na kucnoj adresi.

Pre 10min poslao coveku sms i cekam odgovor, ili da ga kontaktiras ili kad mi odgovori da mu kazem za grejace x2?

Hm, kontaktiraću ga ja onda, sad sam u fazi selidbe baš još 10-15 dana, pa da mi ne stigne na staru adresu...

Inače, ako bi uzeo štender i grejače preko neta i iskoristio vaučer za -30e, izašlo bi te 150e. Sa carinom 10% i PDV-om od 20%, to izađe oko 198e.

Preko Sekule bi te u ovom slučaju izašlo malo više.  (ali to je samo dok traje taj popust za kupovinu preko 149€ )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

U nedelju beše lep dan, pa Aleksandar NS, Đole i ja rešismo da se provozamo.  Sale je birao gde ćemo ići, i nije uopšte loše izabrao: NS, Beočin, Neštin, jezero Moharač, jezero Bruje, Erdevik, pa onda Dvoš, Sviloš, i kafica u restoranu Atos (Koruška) sa fenomenalnim pogledom na Dunav, pa nazad kućama.  Neki su imali turu od 120, a neki 320 km, ali svaki km na NC-u je km čistog hedonizma.  :jee:

Bilo je tu i lutanja i ispravljanja krivine i svega, a NC-ovi su dominirali.  :D

IMG-e49c465922536c252adcb1b21951f17e-V.jpg

20171001_130819_HDR.jpg

IMG-03b4b3098b85f085eb4a5278fb005462-V.jpg

 

IMG-558a7cfefcfa8d762a3164532481887e-V.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bravo momci, super, lepo iskoriscen dan.

Takodjer vozio u nedelju, umalo ne odo u NS nego okrenu korman na drugu stranu BG-Ub-VA-preko Debelog brda na Rogacicu-B. Basta-Perucac-UE-CA-GM-Topola-Mladenovac-Ralja-BG...... 470km predjoh, ma leglo mi ko budali samar.

 

IMG_20171001_191056.jpg

 

IMG_20171001_190428.jpg

 

IMG_20171001_190721.jpg

 

IMG_20171001_191317.jpg

 

IMG_20171001_190133.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jeste Dejane sve si u pravu, jos kad bi puteve popravili.....ma idi, bio bi pun pogodak.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo nekih dzidzabidza sa Alia za NC-a, mozda nekom zatreba:

 

- filter DCT-a

- filter vazduha

- retrovizori

- migavci

- stitnik hladnjaka ili ovakav

- prednji i zadnji nogostup

- tank pad

- zastitna folija inst. table 

- prednji dodatak blatobranu i zadnji blatobran ili samo zadnji blatobran

- prednji disk i zadnji disk

- slajderi

- prosirenje cope

 

Ima jos brdo nekih stvari ali ove su mi nekako najzanimljivije.

Uskoro treba da stigne cent. stender i Koso grejaci od Sekule pa sledi montage ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Evo nekih dzidzabidza sa Alia za NC-a, mozda nekom zatreba:
 
- filter DCT-a



Hm... filter DCT no name od kineza ?
Ostalo sve ok, ali na aliju je kvalitet promenljiv ...

Vidim da sam održavaš Hondu,
pa me interesuje da li si se uverio u kvalitet
ovog filtera ? Ipak se radi o nečemu što ugradiš i ne vidiš, čak i kada ga uzmeš u ruku, ne znam kako bi procenio kvalitet filtera .... a za DCT je kritična komponenta ...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Svakako ću uzeti f. DCT- a, ugraditi kao što sam ugradio f. za vazduh....verujem da nece biti problema ali recimo f. ulja ne bi uzeo sa Alia.
U autoindustriji, na mnogim zamenskim ali i na originalnim delovima piše made in China, China u mobilnim telefonima, beloj tehnici.....ima ih svuda, nešto moze od njih, nešto ne treba rizikovati.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Svakako ću uzeti f. DCT- a, ugraditi kao što sam ugradio f. za vazduh....verujem da nece biti problema ali recimo f. ulja ne bi uzeo sa Alia.
U autoindustriji, na mnogim zamenskim ali i na originalnim delovima piše made in China, China u mobilnim telefonima, beloj tehnici.....ima ih svuda, nešto moze od njih, nešto ne treba rizikovati.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Daleko od toga da je svaka China ista.  Skoro smo atestirali neki uređaj u EMC laboratoriji u Mihajlu Pupinu i uređaj nije prošao testove jer je generisao velike elektro-magnetne smetnje (neko GoBoy napajanje, verovatno sa Alija).  Srećom smo tamo nekako mogli da zamenimo napajanje na uređaju sa nekim brendiranim (takođe naravno made in China) i na ponovljenom testu uređaj je sasvim uredno prošao testove.

Po mom nekom iskustvu, na Aliju je OK uzeti neke jednostavne čisto mehaničke stvari, poput fender extendera, štitnika hladnjaka, četke za lanac, itd.  Ali stvarno ne bih imao poverenja u heated grips ili bilo kakvu elektroniku ili nešto drugo gde se zahteva iole bolji kvalitet / pouzdanost.

 

Inače, da ne budem baš skroz u off-u, poručih fender extender, konačno.  :D

 

Evo da dopunim Satelisa, ima i ovo za NC750
Windshield deflector

Štitnici ručica ili nešto drugačiji štitnici

Zadnji blatobran

 

P.S. Ako naletite na neke estetski normalnije štitnike ručica, obavezno javite.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Svakako ću uzeti f. DCT- a, ugraditi kao što sam ugradio f. za vazduh....verujem da nece biti problema ali recimo f. ulja ne bi uzeo sa Alia.
U autoindustriji, na mnogim zamenskim ali i na originalnim delovima piše made in China, China u mobilnim telefonima, beloj tehnici.....ima ih svuda, nešto moze od njih, nešto ne treba rizikovati.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka


Nisam razumeo, filter vazduha si već uzimao sa Alija ? Kako ti se čini kada ga uporediš sa fabričkim ? (pretpostavljam da si skinuo fabrički jer je nc sa malom km)
Vidim da je već navedeno da je tu cenovna razlika x4 ...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Deflector za vetrobran treba i meni da stigne sa Alija. Ubedljivo najjeftiniji za 20e. Pa javljam rezultat (imam Integru), ako ne valja tu je šteta samo 20e ...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Integra 750

Valja kako ne valja ja sam stavio na moju integru, i radi posao samo tako, taman toliko da ne duva u vrat i celo. I isto sam stavio f. vazduha. Nema razlike izmedju originala i ovog.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, .milke. je napisao:

............

Ali stvarno ne bih imao poverenja u heated grips ili bilo kakvu elektroniku ili nešto drugo gde se zahteva iole bolji kvalitet / pouzdanost.

 

Inače, da ne budem baš skroz u off-u, poručih fender extender, konačno.  :D

 

Evo da dopunim Satelisa, ima i ovo za NC750
Windshield deflector

Štitnici ručica ili nešto drugačiji štitnici

Zadnji blatobran

 

P.S. Ako naletite na neke estetski normalnije štitnike ručica, obavezno javite.  :)

Sto se elektronike tice, alarm SPY2 koji ugradih i radi bez ikakvih problema, bas sam zadovoljan. Ali zato sa Saito grejacima rucica nikako nisam (centrala rikavela x2).....nema pravila, alarm sa Alia dok su grejaci sa Loui.de

 

Stitnici ruku...... joooj sto sam nasao stitnike ruku ali da me ubijes sad ih ne mogu naci, uglavnom ovako izgledaju

Nenadov NC

18951304_1192650800860390_1901804073634821331_n.jpg.72d562d74c54c304229a5037e0ef4f34.jpg

 

Zadnji blatobran....taj je dobar da ne baca pozadi, problem je sto baca direkt na amortizer, tu treba zastiti.

 

Pre 8 sati, X8 Vračar je napisao:

Nisam razumeo, filter vazduha si već uzimao sa Alija ? Kako ti se čini kada ga uporediš sa fabričkim ? (pretpostavljam da si skinuo fabrički jer je nc sa malom km)
Vidim da je već navedeno da je tu cenovna razlika x4 ...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Nisi razumeo zato sto nisi prelistao prehodne stranice....sve lepo pise u ranijim postovima. :)

 

Pre 8 sati, X8 Vračar je napisao:

Deflector za vetrobran treba i meni da stigne sa Alija. Ubedljivo najjeftiniji za 20e. Pa javljam rezultat (imam Integru), ako ne valja tu je šteta samo 20e ...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Dodatak viziru ima Kuzmin NC i zadovoljan je kako radi posao, ok se uklapa uz sam vizir tako da nisi pogresio sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja