Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Inace kao sto je Satelis pomenuo ne znam za NC ali na CB pase blatobran od malih CBR modela kao sto su 250 i 300. Moraju biti novije generacije... Potvrdio mi jedan momak sa nekog engleskog foruma... inace taj blatobran kod njih i na ebay kosta oko 30 eur sto je mnogo manje za razliku od 120 kolko je za moj model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

PS.

Mora se turpijati ili sklapelom skinuti visak, ne bi li rucica naisla kako treba.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Zahvaljujem, u tom slucaju ipak necu nista dirati.

 

Proveravao sam gume danas, nije bilo nikakve potrebe za doduvavanjem, sto me je bas zacudilo. Rekao bih da mozda zavisi od temperature. Ili od raspolozenja ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Da li je neko razmatrao ovako nesto ili mozda vec ima za NC https://www.louis.de/en/artikel/rothewald-set-hydraulic-lift/10059185?list=198477049&filter_article_number=10059185 ? Drzao bih motor podignut preko zime, ali mi je mnogo veliko cimanje da uzimam i da ga podizem na dva stendera, tako da mi ovo izgleda kao dobra opcija ukoliko moze da se koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Fićo, prvo proveri da li može za tvoj motor. Uglavnom znam da sluzi odlicno za dual sport motore i copere jer imaju ravno dno motora.

 

Ukoliko NC nema ravno dno tesko da ce ti radi posao. A jel ima tvoj NC centralni stender?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Izaci cu malo kasnije do garaze da pogledam, ali po slikama mi se cini da ce biti tanka prica. Karter je ogroman i viri prilicno, cak i kad se skine stitnik motora verovatno nema dovoljno mesta da se osloni.

Steta, izgledalo mi je kao idealna opcija. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

A sto se tice centralnog stendera, nisam ga stavljao. Premisljao sam se, ali gledajuci gde je svima bio od zemlje kad smo bili na kursu sam odustao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pre ili kasnije uzecu cent. stender sigurno.

Ovih dana narucujem grejace (zbog centrale raspale) i ovaj vizir (bije vetar u glavu/telo ma ubi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Njet, nazalost nemamo tu opciju, to je bilo na predhodnom modelu ali ne i na ovom. To sto su ga produzili za 7cm vizir, nista specijalno nisu uradili.

Kontaktiran Akos, za dve nedelje stizu grejaci i vizir (bez provizije :takoje:)....prenecu utiske jer do sada nisam saradjivao sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Bas glupo (mislim na vizir) dzabe sto ga produzuju bolje da su namestili da moze da se podize/spusta...

A eto kod cb su na novom modelu to omogucili a prethodni nije imao... :zbunjen:

Nesto su naopako krenuli s tim vizirima... A za grajace obavezno javi kako su se novi pokazali dal je izlecena "greska" na kontrolnoj jedinici  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Probah ovaj vas motorin,nazalost,sidjoh sa mog,pa sedoh odmah na njega.Auuu,zavrnem rucicu i nista.Iskreno,ali bez ljutnje,ja ne znam sta dobijete od ovog motocikla,sem fensi mensi dozivljaja.Doduse,kapiram da postoje ljudi koji uzivaju u mrtvosanoj voznji,pa je to onda ok.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Sale, u poredjenu sa Trandzom, ja dobih motor koji ima dosta vise obrtnog momenta, meni licno je mnogo povozniji i da ne komentarisemo koliko ekonomicniji. Uzimajuci u obzir moj penzionerski stil voznje, bolje nisam mogao proci. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Sale, u poredjenu sa Trandzom, ja dobih motor koji ima dosta vise obrtnog momenta, meni licno je mnogo povozniji i da ne komentarisemo koliko ekonomicniji. Uzimajuci u obzir moj penzionerski stil voznje, bolje nisam mogao proci. :)

I jos moras sa njim non stop da nosis Albusa...hihihihihihihi,da to ne moras trosio bi ti jos manje...:):):)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 25.9.2016. at 13:01, sashac je napisao:

Probah ovaj vas motorin,nazalost,sidjoh sa mog,pa sedoh odmah na njega.Auuu,zavrnem rucicu i nista.Iskreno,ali bez ljutnje,ja ne znam sta dobijete od ovog motocikla,sem fensi mensi dozivljaja.Doduse,kapiram da postoje ljudi koji uzivaju u mrtvosanoj voznji,pa je to onda ok.

 

Ko se ljuti....uval****  :)  :P

 

Sta znam, msm da dobijam dosta toga u odnosu sta sam do sada imao tj vozio. Predhodni at, skuter sa 22ks, pa sada 55ks.....ma idi, raketa za mene.

Videli smo se juce na voznji (Gulasijada), potrosnja do S. Jezera 2.9L sto u neku ruku znaci ako prelazis 10-15K godisnje (prosecna 3.4L), kaciga ide napred (gde je vecini rezervoar), jaknu i cipele pozadi u kufer i nema da vukljam stvari sa sobom + obavezno nosim bermude i patike tako da je ugodjaj kompletan.

 

Ne patim za brzinom, sta vise prisutna je doza straha, porodica je iza mene i potreban sam im.

Koliko god bio oprezan, iskusan....vecom kubikazom = vecom snagom = vecom brzinom = vecom sansom da nastradas, a tad vise nije bitno ko je kriv.

Jbg razlicite poglede, ocekivanja, stavove imamo na motocikle sto je i normalno i tu nema ljutis....zato i postoje toliki modeli, svako bira prema sebi  :takoje:

Promenio član Satelis
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Probah ovaj vas motorin,nazalost,sidjoh sa mog,pa sedoh odmah na njega.Auuu,zavrnem rucicu i nista.Iskreno,ali bez ljutnje,ja ne znam sta dobijete od ovog motocikla,sem fensi mensi dozivljaja.Doduse,kapiram da postoje ljudi koji uzivaju u mrtvosanoj voznji,pa je to onda ok.

 

Ko se ljuti....uval****  :)  :P

 

Sta znam, msm da dobijam dosta toga u odnosu sta sam do sada imao tj vozio. Predhodni at, skuter sa 22ks, pa sada 55ks.....ma idi, raketa za mene.

Videli smo se juce na voznji (Gulasijada), potrosnja do S. Jezera 2.9L sto u neku ruku znaci ako prelazis 10<15K godisnje (prosecna 3.5L), kaciga ide napred (gde je vecini rezervoar), jaknu i cipele pozadi u kofer i nema da vukljam stvari sa sobom + obavezno nosim bermude i patike tako da je ugodjaj kompletan.

 

Ne patim za brzinom, sta vise prisutna je doza straha, porodica je iza mene i potreban sam im.

Koliko god bio oprezan, iskusan....vecom kubikazom = vecom snagom = vecom brzinom = vecom sansom da nastradas, a tad vise nije bitno ko je kriv.

Jbg razlicite poglede, ocekivanja, stavove imamo na motocikle sto je i normalno i tu nema ljutis....zato i postoje toliki modeli, svako bira prema sebi  :takoje:

 

Pa to pricam sve vreme...Penzosi... :P  :tuzno:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Dare ubio si me u pojam,ako je tebi slaba zastita od vetra sta li cu tek ja da kazem (1.91).

Vozio sam NC700x po NBG prilicno ostro ali nisam obratio paznju na duvanje koje  se verovatno oseti kada izadjes na put sa 120-140(bas ono za sta mi treba).

Taman sam pomislio to je to,taj motor mi treba al se sada vec hladim,mada cu pre zavrsiti u starackom domu nego sto cu se skrpiti za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

ja sam na svom nc imao i fabricki i turing vizir i moram da primetim da je razlika bila velika, bas velika... treba uzeti u obzir da je par nas, pre toga, teralo maxi skutere a to ti dodje ko da sedis u fici pa smo malo nezni na promaju :) ... sa druge strane, posle toga na cb500x opet oba vizira plus "mra vario" ali tu je mali, fabricki, bolje radio posao na vecim brzinama... @Fanky rece da se na 500 nije podesavala visina ali mislim da sam ja imao dve pozicije, mozda par santimetara razlike samo sto nisam eksperimentisao...

 

ovo je krajnje subjektivno i u odnosu na moje gabarite  ( 1,97cm, 98 kila sve misici) ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja